piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Ginekolog -skierowanie na badania hormonow

Hej.Szukam jakiegos ginekologa z Łomży ktory bez problemu dalby mi skierowanie na badania hormonow,moj ginekolog nie chce mi go dac,twierdzi ze nie moze (po prostu).Mam problemy z tradzikiem ,brak miesiaczki,wiec podstawy do zrobienia badan sa,niestety sa one drogie i szukam jakiegos ginekologa ktory by nie robil problemow i dal takie skierowanie.Dziewczyny macie jakies doswiadczenie? ZNacie kogos takiego?

PS.Jak to wogole jest ginekolog moze dac skierowanie czy tylko gin-endokrynolog ? U nas w okolicach taki jest jeden tylko w zambrowie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ginekolog -skierowanie na badania hormonow

Ze swojego doswiadczenia wiem ze bardziej oplaca sie isc zrobic badania prywatnie niz chodzic i prosic...ja wiem oplacacie skladki bla bla bla...ale to jest Polska...podstawowe badania tsh ft3 i ft4 moze dac Ci lekarz rodzinny jezeli one zle wyjda da Ci skierowanie do endokrynologa na NFZ w Lomzy jest taka Pani...ale jaki dzien bedzie miala i w jaki sposob Cie przyjmie to zobaczysz. Czasami warto wydac 150 zl na badania niz chodzic i prosic....tracic czas i zdrowie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ginekolog -skierowanie na badania hormonow

Wlasnie nie chodzi o tsh tylko o te inne hormony ,testosteron ,prolaktyna,progesteron itp. Jeden hormon z 50 zl kosztuje a trzeba ich troche zrobic.WIec szukam jakiegos lekarza z ktorym mozna sprobowac pogadac

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ginekolog -skierowanie na badania hormonow

Kamila lekarz nie robi łaski że da skierowanie na badania. Zmień lekarza. Ginekolodzy przyjmują na fundusz w Centrum medycznym na Wyszyńskiegi, w przych. na Wyszyńskiego. Sam brak miesiączki już jest wkazaniem do wykonania USG i poziomu hormonów. Powodzenia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ginekolog -skierowanie na badania hormonow

Kamila wiele lat temu miałam podniesiony testosteron i prolaktynę, z prolaktyną wiązał się pewien problem, mogę ze swojego doświadczenia polecić Ci doktor Olszewską i doktora Pękałe, mi co prawda nie dokuczał trądzik i brak okresu, ale inna przypadłość związana z wysoką prolaktyną.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ginekolog -skierowanie na badania hormonow

I ta dr olszewska normalnie dala Ci skierowanie na badania hormonow? A jest mila ? Wyleczyla Cie z Twoich dolegliwosci?

To dziwne co piszecie ze gin moze normalnie dac,myslalam ze ginekolog-endokrynolog tylko tak mi moja gin powiedziala

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ginekolog -skierowanie na badania hormonow

Powiem tak trafiłam do dr Olszewskiej, zostałam skierowana na badania,które potwierdziły to co ona przypuszczała, skierowała mnie dodatkowo do USK w Białymstoku na dalsze konsultacje do profesora i badania których tu nie była w stanie wykonać, gdyż musiałam być na oddziale endokrynologicznym.Powiem tak moja przypadłość kwalifikowała się albo do leczenia lekiem bromergon, po którym czułam się fatalnie, albo do zaakceptowania pewnego stanu rzeczy,niewiem jak masz dużo podniesiony poziom testosteronu i prolaktyny i czy jedynym problemem jest brak okresu czy także niepłodność, która często idzie w parze?Nie wydaje mi się, że zwykły ginekolog Ci w tym pomoże,to trzeba kompleksowo podejść do problemu, myślę, że powinnaś odżałować trochę kasy i umówić się albo na wizytę do dr Olszewskiej, albo do dr Pękały.Dr Pękała jest dobrym specjalistą zanim trafiłam do pani Olszewskiej on pierwszy zasugerował, że mam problem z hormonami,ale ja jako świeżo upieczona matka, młoda dziewczyna powiem szczerze nie uwierzyłam mu i zostawiłam tą sprawę na kilka lat.Z tego co się orientuję w Zambrowie u niego w klinice możesz wykonać wszystkie niezbędne oznaczenia poziomu hormonów i podjąć leczenie także życzę powodzenia i zdrówka:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ginekolog -skierowanie na badania hormonow

Tak dr Olszewska jest bardzo sympatyczną osobą, ale na NFZ długo bedziesz musiała czekać i także nie będzie mogła dać Ci skierowania na wszystkie badania w ramach NFZ, niestety taka smutna rzeczywistość, że skierowanie na konkretne badania są przypisane do lekarzy i ich specjalizacji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ginekolog -skierowanie na badania hormonow

Moze teraz sie cos pozmienialo.Boje sie ze jak pojde do niej to powie mi ze musze isc z tym do gina bo ona jest tylko endokrynologiem i nie da mi skierowania na badania

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ginekolog -skierowanie na badania hormonow

A wiesz moze Czy zwykly Ginekolog moze takie skierowanie dac? Zaleska np?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ginekolog -skierowanie na badania hormonow

Dlatego myślę, że w Twoim przypadku lepszy byłby ginekolog endokrynolog, który zajął by się Tobą kompleksowo, gdyż ja też byłam konsultowana z ginekologiem i endokrynologiem, a tak masz wszystko w jednym miejscu...A kolejki na NFZ do pani Olszewskiej są gigantyczne, brat ostatnio zmieniał lekarza gdyż ma problem z tarczycą i poszedł prywatnie na wizytę do niej jak usłyszał termin na NFZ.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ginekolog -skierowanie na badania hormonow

Nie sądzę, że może dać Ci na wszystkie, badania poziomu hormonów są one drogimi badaniami i trzeba je ponawiać lekarze mają wyszczególnione na co mogą dać a na co nie, w Twoim przypadku na częśc badań musiałby pokierować endokrynolog,a na częśc ginekolog, a żeby zaoszczędzić czasu lepiej jak będzie to ginekolog- endokrynolog gdyż pokieruje Ciebie na te wszystkie badania, więc masz wybór albo pójście na dwie oddzielne wizyty do endokrynologa i ginekologa, albo na jedną.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ginekolog -skierowanie na badania hormonow

Gdzie przyjmuje dr Olszewska? I ile bierze za wizytę? Czy mogę prosić o jakiś kontakt do niej?
Jeśli chodzi o hormony te które wymieniłas Kamila w szpitalu zapłaciłam 70 zł za wszystkie. Mają przystępne ceny i ważne jest ze próbki do badań nie są przewożone w inne miejsca, nie ma różnic temperatur w otoczeniu, wtedy wyniki są bardziej wiarygodne.
Pamiętaj ze przed badaniu prolaktyny musisz się dobrze przygotować, żeby nie zmarnować tego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ginekolog -skierowanie na badania hormonow

Dr Olszewska przyjmuje u siebie w domu na ulicy Senatorskiej ceny dokładnej za wizytę nie znam, ale pamiętam, że coś ok 100 zł brat płacił, telefon myślę, że gdzieś jest podany, jeśli nie to mogę się dowiedzieć ale jutro.Do badania poziomu prolaktyny to fakt trzeba się przygotować, nawet zwykły stres może zafałszować wynik i nie polecają seksu dzień przed badaniem;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ginekolog -skierowanie na badania hormonow

najprostszym sposobem jest ścieżka która ja dreptałam dwukrotnie:
1. szukasz w google kto jest ordynatorem/zastępcą, lekarzem z oddziału ginekologi-endokrynologi najlepiej USK w białymstoku
2. umawiasz się na wizytę prywatną z owym lekarzem
3. na wizycie prywatnej prosisz wprost o położenie cię do szpitala w celu nazwania dolegliwosci które ci dokuczają

byłam u 2 różnych specjalistów, w obu przypadkach wizyta prywatna 100zł i skierowanie na oddział do ich kliniki :)

tak więc polecam tę metodę.
wykonają wszelkie badania konieczne a nawet coś mądrego powiedzą

aktualnie do endokrynologa na nfz czekam (od marca 2015) do marca 2016!
a ponieważ to wizyta pierwsza ale tylko kontrolna to mi się absolutnie nie śpieszy.
w innym przypadku zastosowałabym metodę opisaną powyżej :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ginekolog -skierowanie na badania hormonow

editka18 a do kogo sie umawialas prywatnie z Bialegostoku ze szpitala ? szukam kogos kto da wlasnie skierowanie do szpitala

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ginekolog -skierowanie na badania hormonow

A próbowałaś prywatnie? Mojej dziewczynie bez problemu zlecono badania i przepisano odpowiednie środki. Swoją drogą to dziwne, że się człowiek raz na rok nie może przebadać, bo nie chcą dać skierowania, ech.
A właśnie, czy słyszeliście coś o http://www.inofem.pl/ ? Właśnie ten suplement diety ginekolog zapisał Monice na uregulowanie hormonów i ogólną poprawę samopoczucia. Czy któraś z was go przyjmowała? Zwiększa szansę na zajście w ciążę?

Adi ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ginekolog -skierowanie na badania hormonow

Bardzo proszę osoby, które miały badania histopatologiczne o napisanie mi jak takie badania wyglądają? Jak wygląda przygotowanie do wycięcia znamienia? Jak jest później po badaniu ? Trochę czytałam o tym http://www.boolvar.pl/badanie-histopatologiczne-wykonanie-i-przebieg/ ale nadal się boję.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ginekolog -skierowanie na badania hormonow

Jeśli potrzebujesz skierowania na badania hormonalne i Twojego obecnie opiekującego się ginekologa nie jesteś w stanie przekonać do wydania skierowania, istnieje kilka kroków, które możesz podjąć:

Zapytaj o skierowanie od innego lekarza: Jeśli obecny ginekolog nie jest skłonny wydać Ci skierowania, możesz skonsultować się z innym ginekologiem lub lekarzem ogólnym, który może wydać Ci skierowanie na badania hormonalne.

Szukaj gin-endokrynologa: Jeśli masz konkretne problemy hormonalne, wizyta u ginekologa-endokrynologa może być dobrym pomysłem. Ten specjalista może pomóc w diagnozie i leczeniu problemów hormonalnych.

Konsultacja zdalna: W niektórych przypadkach możesz rozważyć konsultację zdalną z lekarzem, który może dostarczyć skierowanie na badania.

Przemyśl zmianę ginekologa: Jeśli obecny ginekolog nie spełnia Twoich oczekiwań, możesz rozważyć poszukiwanie innego lekarza ginekologa w Łomży lub pobliskich miastach, który będzie bardziej otwarty na Twoje potrzeby diagnostyczne.

Warto również zaznaczyć, że ginekolog może wydawać skierowania na badania hormonalne, ale jeśli potrzebujesz bardziej specjalistycznej diagnozy i leczenia problemów hormonalnych, wówczas konsultacja z ginekologiem-endokrynologiem może być bardziej odpowiednia.

pieprzyć
blog

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org