sobota, 20 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
excel -problem

Poszukuję osoby bardzo dobrze znającej excel, która pomoże mi napisać pewną formułę, albo makro, które automatycznie będzie dodawać wiersze i wartości w tych wierszach wg pewnych wytycznych. Sprawa pilna. Zapłacę za prawidłowe rozwiązanie problemu powiedzmy 100 PLN.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: excel -problem

Czy mógłbym dostać dokładny opis tego zadania? Chciałbym sprawdzić, czy bym sobie z tym zadaniem poradził.
Proszę przesłać zadanie na forum, albo na adres czarek.praca@wp.pl

Czarek D.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: excel -problem

Raczej jak ktoś zna VBA to nie powinno być problemu. Musielibyśmy się spotkać i bym mówił co po kolei trzeba robić. Jedno z makr które potrzebuję wg mnie najtrudniejsze będzie:


Mamy przykładowo w kolumnie D takie wartości:
1 D
2 5
3 1
4 30
5 8
6 100

Makro miałoby teraz dodawać pod spodem tyle wierszy ile jest napisane w tej kolumnie - 1.

Np. Mamy w komórce 2D wartość 5 to pod spodem trzeba dodać 4 puste wiersze.
w komórce 3D mamy 1 to nie dodajemy żadnego wiersza.
w komórce 4D mamy 30 to dodajemy 29 pustych wierszy.

Powiedzmy, że jest to 1/10 zadania, ale raczej najtrudniejsza. Reszta to zwykłe kopiowanie.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: excel -problem

taki button w każdym wierszu np w kol. E i klikologia
http://excel-calc-vba-basic.blogspot.com/2012/11/dodaj-wiersze.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: excel -problem

Chyba coś nie do końca. Raczej można bez klikologi. Dodatkowo ten kod wstawia dokładnie tyle wierszy jaka jest cyfra. Nie robi - 1, A ja nie znam VBA, żeby to przerobić i zapętlić. Potrzebuję konkretnego skryptu.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: excel -problem

trochę programowałem choć nie w vba ale chyba nie jest to trudne, szkoda że nie mam dziś czasu wolnego a widzę że sprawa pilna ale chętnie bym pomógł, nawet za free

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: excel -problem

Potrzebuję tego jak najszybciej, ale jeśli nikogo nie znajdę dziś to oczywiście sprawa cały czas aktualna. Dam znać na forum jak już będzie temat do zamknięcia. Takżę jeśli ktoś jest w stanie stworzyć mi taki skrypt to proszę o kontakt na: kontakt.kostel@gmail.com



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: excel -problem

Proszę sprawdzić pocztę, pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: excel -problem

Makro ma Pan na poczcie, pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: excel -problem

Już temat nieaktualny. piekny_maryjan elegancko sobie poradził ;). Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org