czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

Gdzie w Łomży lub okolicy można kupić ręcznie malowany obraz do nowoczesnego mieszkania ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

na Tablica.pl-dużo tam tego jest

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

http://www.go-bi.pl
Ja zamawialem u nich na przykład




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

a malo ich galeria sztuk pieknych w warszawie na mokotowie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

Np. Galeria "Aporia", róg Giełczyńskiej i Senatorskiej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

Malarzy i w Łomży dostatek.
Galeria ma Makowej, ta nowa przy Starym Rynku - tam kupno od ręki. Na pewno można spytać w galerii na Długiej w budynku biblioteki - nawet jak nie sprzedają, to mają kontakt z lokalnymi twórcami i wiedzą kto jak maluje.
________________________

... & vice versa!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

Pięknie maluje p. Grażyna Piankowska z Łomży. Możesz zapytać o kontakt w domu kultury na Małachowskiego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

Mnie się bardzo podoba Łomża w pracach Roberta Sokołowskiego. Możesz zajrzeć do wspomnianej Galerii "Aporia". Nie wiem tylko, co dokładnie rozumiesz pod pojęciem "nowoczesne mieszkanie", więc tak naprawdę trudno coś konkretnego doradzić. motyl62 napisał(a):

Je n'sais pas ou je vais, oh ca je l'ai jamais bien su. Mais si jamais je le savais, je crois bien que je n'irais plus...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

A mi osobiscie vardziej podobaja sie obrazy recznie wtszywane heftem krzyrzykowym....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

ja maluję obrazy ręcznie na zamówienie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

ja rowniez moge siebie zareklamowac i polecic. Wiecej info moge podac na mail.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

a co tam z " artystą" o pseudo DYNX,

złapali tego malarza?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

Egzorcysta serio nie wiesz jeszcze kto to?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

serio

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

Pani Tereska Kopańska http://www.arte.fm/teresa-kopanska-1411

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

Fajnie ręcznie malowane można kupić w sklepie Bimago http://www.bimago.pl/
ja tam kupowałem dla żony na prezent jeden obraz

faceci nie płaczą

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

w Caffe Deptak jest wystawa architektury łomżyńskiej, tam można coś wybrać lub można zamówić:
FB: Monika Magdalena Bartczak
w kawiarni można dostać kontakt.

Cena zależy od formatu i techniki. Tak czy inaczej można się dogadać co do ceny i tego co powinno być na obrazie i czym ma być praca wykonana (ołówek, akwarela, tusz, kredki itd)

Polecam się :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

wystawa rysunków architektury łomżyńskiej oczywiście :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

po takich postach widac jaki jest poziom \"estetyki\"w Łomzy. Jacy Artyści wiodą prym - Sokołowski, Kopańska, Pieńkowska...jacyś AMATORZY, emeryci malujący jelenie na rykowisku, kwiatuszki w wazoniku - bez wykształcenia artystycznego, poziom - żenua. Pseudoartyści którzy w życiu nie przeszli nawet przez próg ASP.
No ale jeśli w Łomży są odbiorcy to i jest\"sztuka\".Brawo.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

Jeśli do mnie mówisz to sobie wypraszam,
uczę rysunku (nie plastyki) studentów architektury,
pracuje w Szkole Rysunku i Ilustracji i miałam dwie wystawy (teraz trzecią) w Łomży.
Jestem wykształcona w tym kierunku.
Ty taka mądrala, a byś nawet zapewne 200zł pożałował na obraz.

Co do gustów, cóż jako Wykonawca raczej trudno spekulować ze Zleceniodawcą.
Jeśli klient chce kwiatki w wazonie to nie zapłaci za sztukę nowoczesną, czyż nie tak?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

Do je99.

By być artystą malarzem trzeba mieć ukończone ASP? Skąd takie brednie bierzesz?
By być artystą malarzem trzeba mieć to we krwi, w genach. Kto nie ma tego to i ASP mu nic nie da, kto nie ma odrobiny talentu do rysowania (malowania) to nic i nikt go tego nie nauczy. Tu wykształcenie potrzebne jest tylko po to by było łatwiej w życiu zawodowym jeśli chce się iść w tym kierunku.
Nie wiele wiesz chyba o malarzach których wymieniłe(a)ś.
Nie znasz ich przeszłości, dorobku i dokonań. Ja nie mam nic wspólnego z malarstwem, interesuje się nim tylko, ale znam te nazwiska i wiem co znaczą i znaczyły. Jednak z \"czcionki\" w Twoim poście wnioskuję, że kieruje Tobą jakaś zazdrość.
Czy wieki wstecz wszyscy znani, wielcy malarze kończyli szkoły kierunkowe, których nie było?
A nawet po ASP są tacy, którzy malują i.... nie wiedzą co malują.

http://rynekisztuka.pl/2012/11/29/artysta-bez-wyksztalcenia/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

no świetne przykłady pseudoartystów z Łomży.To nie są malarze - TO SĄ AMATORZY, a to jest właśnie Łomża - Kulturalne zadupie. Wy nawet nie wiecie co się dzieje w innych miastach.Wy nawet nie wiecie kto to jest malarz.Wy nawet nie macie pojęcia ile kosztuje obraz.
niebieski.kwiat.i.kolce - nie mów o zajęciach Labryntu, widziałam prace, to jest podstawowe przygotowanie na studia z architektury, mało ma wspólnego ze sztuką.
i Wow...aż 3 wystawy. i aż w Łomży. Gratulacje.
p.s. prawdziwe malarstwo nie kosztuje 200zł ale zaczyna się od kilkunastu tys. w górę.No ale ty nie masz o tym pojęcia bo prowadzisz te zajęcia dla każdego \"kto ma ochotę i zapłaci\" i się na tym znasz.
anja. s. - każdy sobie może malować, rysować, nie musi konczyć ASP. ale nie każdy jest profesjonalistą, nie każdy jest magistrem sztuki i nie każdy może sprzedac swój obraz za powiedzmy 16.000zł . Ja tylko piszę z boku jak oceniam łomżyńskie zaplecze kulturalne.
chałtury, kicz, amatorszczyzna. Ale jeśli ktoś to lubi - rozumiem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

Podirytowany malarzyk...
Magister sztuki może sprzedać obraz za 16tyś, ale trzeba być
Mecenasem Sztuki żeby na tyle go wycenić.

Jak narysujesz tak samo jak ja lub lepiej
architekturę Łomży to pogadamy i wtedy będziesz miał powód do krytyki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

Oj, widać wyraźnie że, tych co przeszli przez próg ASP, jasny szlag trafia iż taki np Nikifor Krynicki. Nota-bene samouk, żebrak i analfabeta, stał się jednym z najwybitniejszych światowych prymitywistów i doczekał się własnego muzeum. Podczas gdy oni sami, wielce wyedukowani i mistrzowie pędzla, muszą swoje mazidła ustawiać rzędem pod ścianą. Choćby i wycenione na 100 000 każde.
Niezmiernie to ciekawe. Podobnie rzecz ma się z pisarzami. Jakiś tam były prawnik John Grisham, pisze powieść która zostaje wydana w 60 milionach egzemplarzy. Podczas gdy wielcy profesorowie literatury piszą do szuflady. A jednymi co ich czytają to studenci. Aby lepiej zaliczać kolejne egzaminy.
Bo jakże to, nie znać twórczości własnego profesora?
I oto jest dylemat, co lepsze. To co się podoba i jest sprzedawane? Czy to co jest wycenione i zalega?
Czytałem o poważnej amerykańskiej firmie, prowadzącej poważne badania i projekty. Która wyszukuje i zatrudnia osoby autystyczne i przeróżnych, aczkolwiek utalentowanych świrów. Właśnie po to, aby wychwycić to inne spojrzenie i inny pogląd. Odejść od stereotypów i powszechnego, uznanego przez tzw. autorytety schematu.

< wieczne im odpoczywanie >

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

Jak człowiek pod ASP nasra do kibla to już jest sztuka nowoczesna ;)
Cena decyduje o tym czy coś jest sztuką czy nie? :) Czytałem kiedyś, że są ludzie, którzy onanizują się przed obrazami Marka Rothko (mistrz w malowaniu kolorowych kwadratów) bo kosztują miliony USD :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

Do je99:

jakiego wykształcenia oczekujesz od autorów książek, by móc ich nazwać pisarzami? A wracając do malarzy-amatorów, o ile się orientuję, pan Sokołowski ukończył malarstwo Wydziale Sztuk Pięknych UMK, więc amatorem raczej nie jest.

Je n'sais pas ou je vais, oh ca je l'ai jamais bien su. Mais si jamais je le savais, je crois bien que je n'irais plus...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

Ale przecież jest wielu artystów, którzy trudnią się malowaniem obrazów. Koszt zaczyna się od 200 zł w górę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

Ja bym szukała na allegro. Można też poszukać na innych portalach ogłoszeniowych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

,,ręcznie ,, malowany ???? ignorantko obraz mozna namalowac i ,,noznie,, i rowniez ustami. Czym jest namalowany nie jest wazne - byleby byl obrazem wykonanym przez artyste.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

Sprzedaż jak i kupno obrazów prowadzi np. serwis aukcyjny http://desa.pl . Wiele współczesnych artystów zamieszcza tam swoje obrazy. Ja jeszcze żadnego nie kupiłem, ale przeglądałem sobie i sporo tam obrazów jest.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

Wg mnie w sztuce nie ma czegoś takiego jak profesjonalizm czy amatorka. Sztuka to tworzenie czegoś dowolnego z wyobraźni. Profesjonalizm lub amatorszczyzna to może być w odniesieniu do np. kładzenia rigipsu czy wymiany tłumika.



________
Malachit



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

W sieci są organizowane aukcje sztuki. Jestem zdania,ze czasami warto jest zapłacić więcej ale zamówić sobie coś oryginalnego. Szczególnie,że sztuka to równiez inwestycja na przyszłość. Takie obrazy nie stracą na wartości.
Zerknijcie sobie chociażby na stronę:


Dom aukcyjny znajduje się w Warszawie, jednak prowadzą również aukcje internetowe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

No ale takie aukcje są dość drogie....

The best of the best;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

Nie zawsze obraz ręcznie malowany jest najlepszą opcją. Można znaleźć naprawdę dużo ładniejsze obrazy, które nie są namalowane ręcznie. Jako przykład przedstawię obraz dostępny na stronie: https://www.artlux.sklep.pl/pl/p/Obraz-na-plotnie-Bialy-tygrys-4110-panorama/402 od razu skradł moje serce! Można tutaj znaleźć znacznie więcej równie pięknych obrazów, a ich cena na pewno jest korzystniejsza niż tych ręcznie malowanych. Polecam - na pewno znajdziesz tutaj coś dla siebie. Strona jest intuicyjna a obrazy sprytnie podzielone na kategorię, więc nie powinno być problemu ze znalezieniem czegoś idealnego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

polecam galeria przy Starym Rynku pana Roberta Sokołowskiego. Maluje roznymi technikami ale jego akwarele to cudo.

facmen




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

jezeli obraz to tyko malowany ręcznie przez artystę . To ma swoją wartośc i kalase a nei jakies badziewie masówka. Naprawdę polecam obrazy pana Roberta Sokołowskiego wspaniałe. Przyznam ,że samamam jego parę prac. Kupuję tez przez internet , wyszukując. Ale najpierw prosze skierować się do tej galerii przy Starym Rynku róg Senatorskiej i Giełczyńskiej.

facmen




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

Najlepiej przejść się po rynku, dworcu i zawsze tam ktoś coś swojego sprzedaje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

Myślę, że szukając czegoś wyjątkowego i nieprzeciętnego warto zajrzeć na stronę https://www.goypa.pl/ A najlepiej to odwiedzić Galerię w Warszawie i zobaczyć obrazy ;) Wiem jednak, że nie każdy ma taką możliwość, a szkoda. Tak czy inaczej jeżeli będziecie w Warszawie to polecam tam zajrzeć ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

Na allegro jest tego ogrom. W większości to stare obrazy licytują, wątpliwego pochodzenia, jednak ładne nowoczesne perełki też można znaleźć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obrazy ręcznie malowane.Gdzie ?

Polecam stronę www.gallerystore.pl Jest przeogromny wybór,każdy znajdzie dla siebie coś wartościowego.Kto co woli , każdego sprawa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org