czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Zarządca/administrator wpólnoty mieszkaniowej

Witajcie,

mój znajomy szuka firmy/osoby do zarządzania/administrowania wspólnoty mieszkaniowej, która niebawem powstanie. Czy może kogoś polecacie lub nie? Nie musi to być licencjonowany Zarządca, tylko taki, który na prawdę dba o majątek wspólnoty.

----------------------
Wszyscy są w stanie sprawić, żeby w pomieszczeniu stało się jaśniej - jedni jak wchodzą inni jak wychodzą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zarządca/administrator wpólnoty mieszkaniowej

Warto, aby zarządca był ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej na odpowiednią kwotę. Wśród zarządców licencjonowanych to norma.

Polecam rejestr zarządców prowadzony przez Ministerstwo Infrastruktury.
Wystarczy wybrać województwo podlaskie i posortować po adresie. Zarządcy z Łomży będą obok siebie:
http://www.mi.gov.pl/2-482c0ddde037d.htm

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zarządca/administrator wpólnoty mieszkaniowej

A jaki byłby zakres obowiązków tego zarządcy/administratora?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zarządca/administrator wpólnoty mieszkaniowej

Aha, zapomniałem dodać. Są dwa sposoby zarządu:
1) "właścicielski"
2) powierzony

W przypadku 1) właściciele wyłaniają ze swojego grona lub spoza członków zarządu. Częstą praktyką jest zarząd kilkuosobowy złożony z właścicieli lub ich pełnomocników, który następnie zleca wykonywanie czynności administrowania firmie. Członkowie zarządu właścicielskiego nie muszą posiadać licencji
Jednie właściciele mogą pobierać wynagrodzenie za zasiadanie w zarządzie właścicielskim.
W przypadku 2) właściciele powierzają zarząd osobie fizycznej lub firmie i wtedy taka osoba lub firma musi legitymować się licencją zgodnie z ustawą o gospodarowaniu nieruchomościami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zarządca/administrator wpólnoty mieszkaniowej

Dzięki GS, wiem i pamiętam o OC, ale to nie będzie duża Wspólnota i obowiązki Zarządcy będzie prawdopodobnie wykonywać Zarząd dlatego będą raczej obstawiać za tylko za administratorem.

@sucre20: Standardowe:) ew. z wyłączeniem księgowości bo ta powędruje do zaprzyjaźnionego Biura Rachunkowego

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zarządca/administrator wpólnoty mieszkaniowej

Ok, to w takim razie nie musicie się martwić o licencję firmy "administrującej".
Poza tym zarząd z grona właścicieli też może się ubezpieczyć ( i chyba warto, składka to kilkadziesiąt złotych rocznie, można spróbowac obciążyć tym wspólnotę) tak na wszelki wypadek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zarządca/administrator wpólnoty mieszkaniowej

Wejdź na tę stronę internetową powinieneś coś ciekawego,
http://www.zarzadzanienieruchomosciami.org

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zarządca/administrator wpólnoty mieszkaniowej

Jeśli wspólnota będzie formalnie założona, to musi być firma zarządzająca z licencją.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zarządca/administrator wpólnoty mieszkaniowej

@paplik
Nie musi, chyba że zarząd będzie powierzony, a według wads-a zarząd będzie właścicielski.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zarządca/administrator wpólnoty mieszkaniowej

masz racje GS, prawdopodobnie Zarząd będzie właścicielski, ale jeśli znajdą dobrego Zarządcę to nie tylko administrowanie, ale i Zarządzanie oddadzą w Jego ręce.
dzięki za odpowiedzi:)
[bez odbioru]
wads

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zarządca/administrator wpólnoty mieszkaniowej

Polecam zarządzanie nieruchomościami Poznań Falo Nieruchomości - to firma która świadczy usługi na terenie całej Polski są w stanie dostosować zakres usług pod klienta i są oczywiście dostępni 24/7 myślę że jak najbardziej warto się zainteresować

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zarządca/administrator wpólnoty mieszkaniowej

Zobaczcie sobie na http://toczytam.pl/zarzadzanie-nieruchomosciami-dla-wspolnot-mieszkaniowych-na-czym-polega/, na czym powinno polegać kompleksowe zarządzanie nieruchomościami dla wspólnot mieszkaniowych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zarządca/administrator wpólnoty mieszkaniowej

U nas doskonale sprawdza się w administrowaniu nieruchomościami http://www.zarzadzanie-nieruchomosciami.warszawa.pl/oferta-administrowanie.php moge polecić bo jeest to solidna firma.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zarządca/administrator wpólnoty mieszkaniowej

Shyir napisał(a):

> Polecamfalonieruchomosci.pl/]zarządzanie
> nieruchomościami PoznańFalo Nieruchomości - to firma
> która świadczy usługi na terenie całej Polski są w stanie
> dostosować zakres usług pod klienta i są oczywiście
> dostępni 24/7 myślę że jak najbardziej warto się
> zainteresować


Nie znam tej firmy, ale mogę z czystym sumieniem polecić taką firmę: http://www.zarzadzanie-nieruchomosciami.warszawa.pl





Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org