czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Obwodnica Konarzyc - co jeszcze można ...ić

Na wstępie, wypada podziękować. Sam co prawda nie wiem komu, czy autorowi posta awizującego o uszkodzonym przejeździe kolejowym, autorowi artykułu na www.4lomza.pl traktującego o powyższym czy może innym adersarzom, czy też może dyrekcji dróg w Białymstoku, która może dostrzegła jakiś problem bo chyba nie wykonawcy ? Co prawda ten ostatni ustami rzecznika wskazuje na powód powstania usterki - zdaje się na przeciążone pojazdy. Jak to ustalił i kiedy, nie wiem.
Koniec końców, znak ostrzegawczy z przejazdu zniknął. I co dalej ?

Nie znam się na budownictwie drogowym, dla mnie jako laika owa usterka może być spowodowana wadą materiałową płyty, niewłaściwym przygotowaniem podłoża, itp., itd.

Chciałem o czym innym (tym samym tylko dalej :))

A co dalej, co z obsuwającym się skrajem jezdni w odległości ok 200-300 m od przejazdu w kierunku Łomży, co z walającym się w poboczu znakiem stop, co z obsuwającym się poboczem wzdłuż ścieżki rowerowej i drogi pobocznej, wyrwami w skraju drogi głównej ? Nikt tego nie widzi ?

Owe wady świadczą raczej o byle jakości robót a nie ... jak zaraz usłyszymy, pewnie wszystko to wina opadów deszczu, czy też przemierzających tą trasą rowerów lub sprzętu rolniczego, które przez swój tonaż spowodowały to a tamto.

Gdzie są służby drogowe odpowiedzialne za przegląd tych odcinków, gdzie służby inwestora, czy aby nie czekają na koniec gwarancji lub rękojmi - wtedy będzie można zlecić naprawę felernych odcinków.

No cóż, od pompatycznego otwarcia minęło niewiele, a to się wg mnie zaczyna sypać. Czy tylko ja mam takie spostrzeżenia ?

Wkleił bym foty ale nie wiem jak ...

Pozdrawiam, w oczekiwaniu na konkretny przegląd całości tej inwestycji drogowej i poprawki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obwodnica Konarzyc - co jeszcze można ...ić

Jeden z wielu poradników jak wkleić zdjęcia
https://www.youtube.com/watch?v=iiSODnrR0CU

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obwodnica Konarzyc - co jeszcze można ...ić

Tamten coś nie działa, ;/

https://zapodaj.net/6a2000603c9a8.jpg.html

lub

<a href=https://zapodaj.net/6a2000603c9a8.jpg.html>20200712_185910.jpg</a>

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obwodnica Konarzyc - co jeszcze można ...ić



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obwodnica Konarzyc - co jeszcze można ...ić

Przecież to \"normalne\" jeśli zlecenie wykonuje podwykonawca podwykonawcy zlecając to dla kolejnego podwykonawcy... i jeszcze \"szwagra brata kuzyn\" musiał zarobić swoje.

Zawsze powtarzam, że jeśli urzędnik odpowiadałby życiem (lub kilkunastoletnim więzieniem) za swoje decyzje to żylibyśmy w lepszym kraju.

Z naszej strony musimy takie sytuacje zglaszać gdzie się.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obwodnica Konarzyc - co jeszcze można ...ić

Obok widać odprowadzenie wody. Pewnie wina wody nie płynie pod górkę do odprowadzenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obwodnica Konarzyc - co jeszcze można ...ić

Dziś jechałem rowerem ścieżką przy obwodnicy Kupisk. Ścieżka po roku od wybudowania już nadaje się do remontu... Asfalt miejscami tak pomarszczony jakby kilka lat był bardzo mocno eksploatowany. Dodatkowo pełno tam niedużych dziur. Na razie małych lecz po zimie zapewne będą większe. Czy aby obie te obwodnice nie były budowane przez tego samego wykonawcę?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Obwodnica Konarzyc - co jeszcze można ...ić

Usterki to jedno...
Droga serwisowa to nie chodnik i nie ścieżka rowerowa!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org