piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Żarówki LED - czy rzeczywiście można na tym oszczędzić?

W końcu trzeba za nie na początku więcej zapłacić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki LED - czy rzeczywiście można na tym oszczędzić?

Co chwila ten sam temat!!
Ludzie,zanim zawiazecie ten sam temat jaki juz byl wczesniej
przejrzyjcie najpierw historie forumowych tematow a nie
bezmyslnie wprowadzacie ten sam.
A zreszto Google nie gryzie by wprowadzic swoje zapytanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki LED - czy rzeczywiście można na tym oszczędzić?

Na kieszeni oszczędzisz ale zobacz ile na zdrowiu stracisz???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki LED - czy rzeczywiście można na tym oszczędzić?

Piep.rzysz FRANIO11 bzdury jak malo ktory.
Pomyliles LEDy ze swietlowkami.

Ogladnij http://www.youtube.com/watch?v=6rZMrYen8No

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki LED - czy rzeczywiście można na tym oszczędzić?

Ja mam w całym domu i od zmiany na led faktycznie zauważyłam, że rachunki są mniejsze :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki LED - czy rzeczywiście można na tym oszczędzić?

Wg mnie nie ma co się zastanawiać i wybrać najmocniejszą E27, ilość światła jest istotna wszędzie


R

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki LED - czy rzeczywiście można na tym oszczędzić?

Ledy - 5 w czy 100 - żarówa

matematyka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki LED - czy rzeczywiście można na tym oszczędzić?

tia, może zobaczcie najpierw czym się roznia lumeny od luxów: http://www.morele.net/wiadomosc/czym-sa-lumeny-i-luxy-co-okreslaja/990/

Ta chwila miła czasem to błąd...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki LED - czy rzeczywiście można na tym oszczędzić?

Nie ma co patrzeć na waty. Najważniejsze są Lumeny, a tak naprawdę stosunek mocy do jasności. Czym mniejszy pobór, a większy strumień światła, ale takie żarówki są przeważnie z wyższej półki. Widziałem żarówki 5W na allegro, po parę złotych , ale 120Lm. Na niektórych nawet niema tego parametru więc omijamy z daleka. No należy zwrócić też uwagę na temperaturę barwową światła, podawana jest w stopniach kelwina, czym wyższa tym światło jest chłodne i nieprzyjemne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki LED - czy rzeczywiście można na tym oszczędzić?



Warto tutaj : www.ledin.pl zerknac.

Zainteresowanym zakupem podam kody uprawniajace do zamowien ze znizka - rabat do 21% - kody aktualne tylko do 6 grudnia 2014.

Zgłoszenia na maila.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki LED - czy rzeczywiście można na tym oszczędzić?

wazna wysoka wartosc lumenów 60 w zastapi minimum 8 lub 9 wat
wymienile wszystkie oplaty za prad spadly sporo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki LED - czy rzeczywiście można na tym oszczędzić?

najgorsze w oswietleniu ledowym jest to ze produkuje strasznie duzo zaklocen elektrycznych, a niektore dotatkowo wytwarzaja wysokiej czestotliwosci dzwiek, ktory moze byc uciazliwy gdy np masz taka zarowkw w lampce nocnej i \"bzyczy\" tobie ona kolo ucha. takie oswietlenie moze zaklocac odbior programow radiowych i miec tez wplyw na siec wifi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki LED - czy rzeczywiście można na tym oszczędzić?

Naprawde nikt nie chce kodu rabatowego
( do jednego z online - sklepow) - 21% mniej na zarowki led z najnowszym typem diody i innych znizek ???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki LED - czy rzeczywiście można na tym oszczędzić?

a kupował ktoś ta taśmie led widziałam na allegro ale jak czytam trzeba osobno zamawiac taśmię, jakiś zasilacz, mnie chodzi o to żeby zrobić takie podświetlenie pod szafkami kuchennymi? macie jakieś patenty na to?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki LED - czy rzeczywiście można na tym oszczędzić?

Rachunek jest taki. W żyrandolu miałem 5 żarówek zwykłych po 40 watów, czyli razem 200 W. Teraz mam 5 ledowych po 4 waty, czyli razem 20 W. Pobór mocy mniejszy o 0,18 kW na godzinę. W miesiącu daje to jakieś 27 Kwh oszczędności. Przeliczając na złotówki to jakieś 17,50 miesięcznie. Za jedną żarówkę dałem 19 pln jakiś rok temu. Więc tak naprawdę zacząłem oszczędzać dopiero po pół roku. Dzisiaj żarówki ledowe są już chyba trochę tańsze, więc amortyzacja nastąpi szybciej. Czy to się opłaca? Niech każdy sobie przeliczy sam.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki LED - czy rzeczywiście można na tym oszczędzić?

Tak, zużycie energii jest znacznie niższe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki LED - czy rzeczywiście można na tym oszczędzić?

Żarówki led są rewelacyjne http://www.minilab.com.pl/zalety-led-y.html Wiadomo, że ich cena odstrasza, ale zobaczysz, że to się opłaca. Zaryzykuj, a potem oceniaj.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki LED - czy rzeczywiście można na tym oszczędzić?

Landecki to pajac który płatnie pozycjonuje innym sklepy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki LED - czy rzeczywiście można na tym oszczędzić?

Każdy tutaj o oszczędności, a ja bym zwróciła uwagę na inny aspekt. Żarówki LED mogą służyć jako oświetlenie dekoracyjne, szczególnie do ogrodów jako podświetlenie podjazdu, ścieżki itp. Znacznie lepiej się sprawdza, niż tradycyjne oświetlenie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki LED - czy rzeczywiście można na tym oszczędzić?

Na oświetleniu LED oszczędzasz - to prawda. My mamy zainstalowane takie oświetlenie w kuchni ponieważ często wstajemy do dziecka w nocy i nie potrzebujemy wtedy zapalać dużo światła. Mamy taśmy w kuchni i przy łóżeczku, żeby nie raziły.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki LED - czy rzeczywiście można na tym oszczędzić?

jak masz mało zarowek w domu to niewielka roznica

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki LED - czy rzeczywiście można na tym oszczędzić?

Tak, to jest rzeczywiście świetny sposób na to, żeby oszczędzić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki LED - czy rzeczywiście można na tym oszczędzić?

poldun pajacu nie podbijaj tematu . myślisz że jak zrobisz kilka czystych postów to potem będziesz mógł pchać te swoje linki ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki LED - czy rzeczywiście można na tym oszczędzić?

Nic nie warto, warto tylko poczytać ... to jeden z większości postów na tym forum służący pozycjonowaniu i reklamie, a klientowi trzeba tylko rozumu. Wystarczy porównać w konkretnych żarówkach ilość W, ilość lumenów (i przeliczyć sobie lumen na watt). Następnie porównać ilość zużywanych watów na godzinę (kWh) pomnożyć przez czas świecenia i cenę 1 kWh ... w niektórych przypadkach (świecenie ponad 8 godzin dzienne) w ostatecznym rachunku (po 2-3 latach) się opłaci (np. będzie 5 złotych do przodu za 3 lata świecenia) ... ludzie, robią Was w bamboo ... żeby się naprawdę opłacało, żarówka LED 9W powinna kosztować nie więcej niż 6 zł.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki LED - czy rzeczywiście można na tym oszczędzić?

Zamiast ledówek można kupić źródła światła poprzedniej generacji, czyli świetlówki energooszczędne. Ich ceny są już dzisiaj bardzo przystępne, a zużycie energii też niskie (philips 23 W odpowiada tradycyjnej żarówce 110 W).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki LED - czy rzeczywiście można na tym oszczędzić?

Lolek brakuje kasy na profesjonalną reklamę ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki LED - czy rzeczywiście można na tym oszczędzić?

nie bardzo rozumiem o co Tobie chodzi ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki LED - czy rzeczywiście można na tym oszczędzić?

mię (nazwa) użytkownika: lolek112
Posty: 34
E-mail: eltri.led@gmail.com
Strona domowa: http://werona.biz



Chodzi mi o twoją reklamę. Pytam czy nie stać Cię na profesjonalną ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki LED - czy rzeczywiście można na tym oszczędzić?

Chciałem lekko stonować entuzjazm - oświetlenie LEDowe faktycznie wiąże się z oszczędnościami, nie są to jednak jakieś bardzo zawrotne kwoty - bo musimy pamiętać, że rachunek za prąd (w którym \\\"rozliczają\\\" się LEDy) to nie tylko oświetlenie, ale również cała reszta mieszkania. Więc to nie będzie tak, że nagle spadnie o połowę.
Druga sprawa, że cena = jakość. Można kupić żarówkę 5W LED, teoretycznie mocy odpowiadającej 25W - a okaże się, że i jakoś tych 25W światła nie widać i pobiera więcej Watów, nie wiedzieć czemu.

Dlatego polecam, jako sprzedający, jednak inwestować w OSRAMa (mój faworyt) ewentualnie jakiegoś Philipsa itd. Dobrym wyborem jest też Kanlux.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki LED - czy rzeczywiście można na tym oszczędzić?

na takich żarówkach rzeczywiście można oszczędzić bo nie ciągną tak dużo prądu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki LED - czy rzeczywiście można na tym oszczędzić?

W poszukiwaniu oświetlenia LED i nie tylko zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu na stronie mlamp.pl . Posiadamy oprawy, które będą oświetlać dom, ogród, a także pomieszczenia komercyjne. Dzięki różnorodnej ofercie, każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Dla naszych klientów mamy rabaty zgodne z tabelą ( im więcej kupujesz tym większy rabat) :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki LED - czy rzeczywiście można na tym oszczędzić?

jest kilka problemów, mianowicie oświetlenie LED nie tylko jest dość drogie, to często awaryjne, czyli dużo mniej żywotne od deklarowanej przez producentów, poza często nie sposób znależć identyczne żródło światła na wymianę,
ostatnio czytałem, że dwa ośrodki naukowe w Polsce i Niemczech odkryły, że nowoczesne liczniki cyfrowe żle mierzą - zawyżają energię pobieraną przez urządzenia zasilane przetwornicami impulsowymi, a takie są stosowane do LED





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki LED - czy rzeczywiście można na tym oszczędzić?

Na żarówkach LED się oszczędza, to prawda. ;)

Dawino

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Żarówki LED - czy rzeczywiście można na tym oszczędzić?

Polecam zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat żarówek LED ;)




Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org