czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Drukarka laserowa czy atramentowa

Wydruki - to w zasadzie zwykły tekst. Myślę, że będzie to do około 200-300 stron miesięcznie (różnego rodzaju rachunki, faktury, umowy i inne tego typu materiały). Zastanawiam się nad wyborem drukarki? Może ktoś już to wcześniej przerabiał i byłby w stanie podpowiedzieć, co gdzie i za ile?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drukarka laserowa czy atramentowa

Wystarczy porównać koszta zurzycia drukarki laserowej a wkładu do drukarek atramentowych. Chyba lepiej wydać więcej jednorazowo niż non stop dokupywać wkłady.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drukarka laserowa czy atramentowa

Kup laserową, na deszczu wydruk atramentowy się rozmyje. Pare kropel i faktura może być nieczytelna.
No i zasychanie głowic w atramentowych, po paru miesiącach stania może nie ruszyć z wydrukiem. Albo da się wyczyścić, ale nowe podzespoły.
Miałem kilka atramentowych, nigdy więcej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drukarka laserowa czy atramentowa

polecam brother hl-5240. mozna kupic uzywke na allegro za 200-300zl.

kupilem na poczatku studiow, cale studia przejechalem na jednym tonerze - wydrukowalem pewnie kolo 4-5k stron.

jak toner zaczal szwankowac, kupilem drugi - nowy zamiennik - za 30zl. i drukuje dalej bez problemu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drukarka laserowa czy atramentowa

Miałem kiedyś atramentówkę, ale od wielu już lat używam drukarki laserowej. Polecam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drukarka laserowa czy atramentowa

Mam atramentową i nie polecam. Nawet do domowego użytku. Tonery drogie! Nie używa się, to znowu zasychają lub kończą się w najmniej odpowiednim momencie. Lepiej wydać trochę więcej na zakup drukarki laserowej, a nie tracić przy atramentowej na zakup materiałów eksploatacyjnych. Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drukarka laserowa czy atramentowa

Zastanów się czy wystarczy ci drukarka monochromatyczna czy będziesz jednak od czasu do czasu drukować w kolorze? Jak już sobie odpowiesz na to pytanie to do druku czarno-białego - drukarka laserowa jeżeli kolorowa to radziłbym drukarkę atramentową, chyba, że stać cię na kolorową drukarkę laserową.




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drukarka laserowa czy atramentowa

Dobrze zainwestować w dobrej jakości drukarkę taką jak np. http://tondruk.pl/dzierzawa gdzie nie musisz kupować ale możesz testować i sprawdzać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drukarka laserowa czy atramentowa

oczywiście ze laserowa:) bo atramentowa wysycha

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drukarka laserowa czy atramentowa

Jeżeli tonery to moim zdaniem po prostu zamienniki. Są wydajne, bezpieczne, kompatybilne, pozwalają na to, aby drukować bez problemu. Ja polecam te z Asarto. Są moim zdaniem najlepsze, wydajne, komfortowe w codziennym użytkowaniu, będziemy drukować tak, jak chcemy i nie trzeba bedzie po prostu ciągle wymieniać tonera

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drukarka laserowa czy atramentowa

Moim zdaniem warto zdecydować się na drukarkę laserową. Spowodowane jest to chociaż tym, że nie wyschnie Ci w niej proszek jak ma to miejsce z atramentem i zawsze będzie ona gotowa do pracy. Poza tym ma trwalszy wydruk

Wiecie, że waga sklepowa towarzyszy nam już od starożytności?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drukarka laserowa czy atramentowa

Ktoś jeszcze używa drukarek atramentowych?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drukarka laserowa czy atramentowa

Ja mam atramentowego brothera DCP-T525W i nic nie zasycha, czyści się ci jakiś czas automatycznie. Tusz kupuję w butelkach i dolewam wychodzi bardzo tanio, nawet na oryginalnych tuszach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drukarka laserowa czy atramentowa

Wszystkim osobom zainteresowanym tematem polecam sprawdzić stronę https://pdaserwis.com/pdamarketing/ , na której znajdziecie ofertę firmy PDAserwis, która zajmuje się sprzedażą i serwisem terminali mobilnych, skanerów, drukarek i innych produktów technologicznych dla firm. Czy ktoś z Was również korzystał z ich oferty?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drukarka laserowa czy atramentowa

W sumie też warto byłoby dowiedzieć się dokładnie, jak wygląda kwestia wyboru odpowiedniego tuszu do swojego sprzętu. A z tego co zauważyłam tutaj https://www.adampiesniewski.pl/adres/tusz-do-drukarki-hp-304-gwarancja-dobrej-jakosci/ - jest sporo porad w tym kierunku, także w razie co możecie się z nimi zapoznać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Drukarka laserowa czy atramentowa

Na stronie https://www.eisystem.pl/blog/ipet-co-to-jest-kto-opracowuje-i-jaki-jest-wzor-n131macie ofertę na tego typu sprzęty i akcesoria ale macie też wiele pomocnych i ciekawych informacji na temat druku 3D. Zobaczcie i poczytajcie. Zachęcam

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org