czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
hemoroidy

Mam hemoroidy od kilku lat. Macie jakieś porady jak z nimi walczyć. Może ktoś je wyleczył?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Ja używałem maść PROKTOSANOL i mi przeszło. Nie jest droga więc jak nie używałeś to nie zaszkodzi spróbować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

mam hemoroidy wewnętrzne więc maść raczej nie podziała

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Tabletki DIH - sam sprawdź, nie będę się rozpisywać bez zbędnych komentarzy.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Diosmina nie pomogła

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Przez wiele lat męczyłem się z tą chorobą, próbowałem wszystkich dostępnych maści i czopków, nasiadówek ale dopiero zabieg chirurgiczny odmienił moje życie od 4 lat nie mam zadnych dolegliwości.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

ich się nigdy nie wyleczy tylko zaleczy. To typowe objawy u większości ludzi. Po pierwsze to bezwzględna higena czyli nie rozcierać gówna po tyłku pachnącym papierem tylko po każdym sranku myć dupcie ciepła wodą. Używać tabletek DIH dwa razy dziennie ale już non stop oraz dobrych czopków ale przez okres co najmniej 1 miesiąca i nawet dłużej bez względu na fakt ,że dupcia już nie boli. Ubierać się ciepło i unikac siadania dupcią na zimnym. Winno pomoc. W przypadkach gdy masz krwawienie to jednak lepiej udać się do lekarza i usunąć je chirurgicznie. W Białumstoku jest prywatna klinika co robi to super profesjonalnie i bezbolesnie z ciągu jednego dnia i do domu.

lelumel

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy


Autor: polelum (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16-12-13 12:55

Polecam redę powyższego autora, tylko konsekwentnie, a dasz rade nawet z krwawiącymi, przynajmniej na jakiś czas i na pewno ulży.

Dodam jeszcze: PIJ SIEMIĘ LNIANE MIELONE /ZAPARZONE/ 2 X DZIENNIE PO OK SZKLANKI /2 ŁYŻKI SIEMIĘ LNIANE NA OK SZKLANKI WRZĄCEJ WODY/ ODSTAWIĆ NA PÓŁ GODZINKI I PIĆ TAKA ZAWIESINĘ.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Zapamiętam jak będę potrzebował :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

rewelacyjne rezultaty daje ANUREX na hemoroidy - kioterapia. można kupic na allegro

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

stosuję czopki hemorectal, piję simie lniane, podmywam się po każdym załatwieniu, stosuję criorectum (krioterapia), nasiadówki pomagają ale tylko na chwilę, maści to porażka, czopki coś tam dają, efekty znikome, czyli operacja pomogła ale ja czytam w sieci o zabiegach chirurgicznych i tam wielki horror ludzie przeżywają więc jak to jest? Jeśli poddam się operacji a dalej będę cierpieć i z większym bólem to ja nie wytrzymam już wogóle, lekarz z łomży powiedział mi, że mogą je usunąć bo mam 2 hemoroidy ale może być gorzej niż dotychczas ale ja mam już stan przewlekły i trwa on ok 4 roku i muszę coś z tym zrobić bo nie potrafię żyć z czymś takim. Jak byłem w białym to mnie odesłali z czopkami bo te niezaliczają się na zabieg operacyjny. Gużki są małe przypominam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

odświeżam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Kup w aptece butelke srebra koloidalnego i tym przemywaj obficie.
Na noc przykladaj kompres tym nasaczony i docisnij majtasami na cala
noc.
Obedzie sie bez operacji i po tygodniu bedzie juz tylko lepiej.
Srebro ponad chemia.Bezapelacyjnie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Hemoroidy wyleczysz zimnem kupuje się specjalny czopek schładzasz go wkłada się go na 8-10 minut co dziennie 10 dni i ok. poczytaj w internecie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Bez recepty to mogę polecić olej z rokitnika http://www.naturala.pl/Produkt/65/olej_rokitnikowy
Mi pomógł po ciąży, kiedy zmagałam się z hemoroidami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Mam pytanie,Czy ktoś może stosował z Was zioła w leczeniu hemoroidów? W sensie rdest czy szałwie? Czy maa działanie? Bo sam używam różnych leków i mam wrazenie,ze ta choroba chyba nigdy się nie skóńczy. Ciągle powraca.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

A próbowałeś może ziołowych sodków na hemoroidy? W wielu przypadkach działanie jest praktyczni tak samo dobre jak środków na receptę. Z tym,ze ziołowe nie powodują efektów ubocznych. Sskuteczna jest mieszanka ziołowa Procto Vitale ( rdest, szałwia oraz inne zioła) Obecnie się nią wspomagam w leczeniu i ulga jest spora.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Nie probowałem żadnych ziolowych środków na hemoroidy. Jeśli jeszcze czytasz ten temat to gdzie to jest do kupienia? W aptece?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Hemoroidy to poważny problem, który lepiej skonsultować z lekarzem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Tak, to problem o którym wiele osób nie mówi, jedynie doświadczenia członków rodziny pokazują jak paskudna jest to dolegliwość.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

I statystyki. Sam nie interesowałem sie problemem hemoroidów do czasu aż mnie to dopadło. Potem wczytałem sie w kilka artykułów w sieci i wynika z nich ,że większość z nas w pewnym okresie swojego życia będzie cierpiało włąśnie na hemoroidy. Nie czekałem i wybrałem sie do lekarza tylko jak sie pojawiły , dzięki temu nie jest tak źle i praktycznie nie odczuwam dolegliwości. Pomogły maści, odpowiednia higiena odbytu no i Procto Vitale ( dostałem zalecenie od proktologa).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

przestańcie się bawić w lekarzy tylko idźcie się zbadać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Myślisz,że sie nie badamy? Oj badamy się cały czas. Sama leczyłam się u dwóch proktologów ale dopiero obecny jest na tyle ogarnięty,że leczenie zaproponowane przez niego pomaga. Postęp choroby się zatrzymał, jak na razie ponoć nie mam się co stresowawc,ze moja pupka będzie cięta ;)
A i również wspomagam się mieszanką Procto vitale Przekonana do niej nie bylam na 100% bo jednak nie jest tania jednak z czasem widzę coraz lepsze efkety.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Po jakim czasie widziałaś efekt po procto vitale? Czy da się tak na marginesie cofnąć hemoroidy? W sensie ze całkowicie wyleczyć?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

U mnie działanie po Procto Vitale było tak mniej więcej po miesiącu. Tak to jest z ziołami.Warto jest uzbroić się w cierpliwość i regularnie stosować.Wtedy będzie efekt. Nie ma żadnych leków cud, które od razu usuną hemoroidy. No chyba,ze operacja ale rozumiem,ze tego chcesz uniknąc. Z tego co wiem to hemoroidy możńa usunąć jedynie w pierwszych stadiach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Ja stosuję sztyft zamrażający criorectum i czopki protect . Lekarz widzi poprawę ja również bo nie boli i obrzęk mniejszy i nie swędzi. Trudno tylko dostać w aptekach naziemnych ale w necie spoko. Czopki dziwne bo się je zamraża ale mi pomogły . Lekarz tez mi powiedział , ze cudów nie ma a operacja to w ostateczności. Po niej może być czasami gorzej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Zamówiłem sobie procto vitale . Biorę od tygodnia tak więc jeszcze za wsześnie na efekty. Możecie jednak napisać po jakim czasie jest działanie? No i ile powinna trwac kuracja?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Mój tato miał ten problem. Ale udało mi się wypchnąć go do lekarza. skończyło się na zabiegu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Po procto vitale pierwsze efekty powinny pojawić sie po 2 tygodniach brania. Przynajmniej bylo tak u mnie. Ogólnie spora ulga.Miałem problemy z usiedzeniem w jednym miejscu co było najbardziej kłopotliwe w pracy. Po tym środku mój stan znacznie się poprawił . Po miesiącu poprawa bardzo dobra. Ogólnie mozesz brać je bez przerwy ponieważ są to zioła i mają dobry wpłyt na cały organizm. Ja biore poniewaz nie chcę aby efekt zniknął. No i dobrze jest zwrócić uwagę na dietę. Niewskazane sa potrawy tłuste i ciężkie bo mogą powodować zaparcia.

Joł joł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

No u mnie efekty po procto vitale były trochę później ponieważ po jakichś 3 tygodniach brania ( chociaz takie dobre to widziałem dopiero po 1,5 miesiąca). Rónwięz jednak polecam. Nie spotkałem sie jak do tej pory z niczym skuteczniejszym w leczeniu hemoroidów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Jak dla mnie najskuteczniejsze okazało się połączenie:
procto vitale plus procto hemolan. Czyli ziółka codziennie przed śiadaniem . Plus maść jak bardzo piecze ( szczególnie w robocie jak się długo siedzi).
Warto jest również dbac o to aby nie powstawały w organizmie zaparcia. Jak Was dopadną zaparcia to nie dośćze jest to bardzo bolesne w przypadku hemoroidów . To jeszcze potrafi nasilać ich stan.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Tylko konsultacja lekarska. Z takimi sprawami nie warto działać na własną rękę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Uwazam ze podstawa w leczeniu hemoroidow jest zmiana trybu zycia. Na rynku istnieje również wiele maści leczniczych i leków ale oprócz tego należy, uważam zmienić tryb życia, tzn nasiadówki w cieplej wodzie, stale wypróżnianie się o stałej porze dnia, dobra dieta bogata w błonnik to podstawa leczenia hemoroidów.
Tutaj znajdziesz sprawdzone domowe sposoby http://hemoroidy.blog/



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Uwazam ze podstawa w leczeniu hemoroidow jest zmiana trybu zycia. Na rynku istnieje również wiele maści leczniczych i leków ale oprócz tego należy, uważam zmienić tryb życia, tzn nasiadówki w cieplej wodzie, stale wypróżnianie się o stałej porze dnia, dobra dieta bogata w błonnik to podstawa leczenia hemoroidów.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Niby tak ale lekarze nie chcą kierować na laserowe usuwanie hemoroidów.A na fundusz raczej się na to nie będzie można zapisać. Tak więc nie jest to takie dobre rozwiązanie.....

Jeśli chodzi o mnie to pomogło mi również wspomniane Procto vitale:


Tanie nie jest , ale obecnie piję połowę dawki profilaktycznize bo na szczęscie mój problem z hemoroidami jest o wiele mniejszy niż wcześniej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

z lekami z reklam dałbym sobie spokój, tylko proktolog - to on oceni co należy z nimi zrobić, są metody ( np gumkowanie) które są bezbolesne i powodują że o hemoroidach możesz zapomnieć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Na hemoroidy to tylko coś naturalnego. Miałam przepisaną maść, ale nie była tak skuteczna jak nowo poznane ziółka na hemoroidy - Procto Vitale. Świetnie działają na te aż krwawe żylaki odbytu, łagodzą ból i zaczerwienienie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

HEJKA! JA TEŻ czytałam o ProctoVitaale , że jest skuteczna mieszanką ziół. Mój mąż ma hemoroidy i od miesiąca stosuje Procto- efekt niesamowity, bo hemoroidów prawie w ogóle nie ma .

HEJ!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

A gdzie te Procto moge dostać? Coś czuję, że i mnie łapią hemoroidy to trzeba szybko zadziałać.

:D :D :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Wizyta u proktologa to najlepsze rozwiązanie w momencie pojawienia się hemoroidów. Im prędzej się zacznie leczenie tym większe prawdopodobieństwo,że obejdzie się bez zabiegu. No mnie akurat zabieg usunięcia nie ominął bo byłam mądrzejsza od lekarzy i leczyłam się sama :/ Dopiero dzięki kadrze Pani docent Kołodziejczak ze szpitala św. Elżbiety w Warszawie pozbyłam się hemoroidów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Czasem wystarczy jakiś naturalny sprawdzony produkt. Na mnie Procto Vitale podziałały super, żadnych zaparć już, a i nawet do smaku można się przyzwyczaić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

@digiterialist a jak z hemoroidami? bo czytałam ze bol znika i guzki powoli tez... tylko ta cena mnie zniecheca. To nie za dużo jak na ziółka???



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Na hemoroidy najlepsza miska ze spirytusem trzeb usiąść pijane sobie pójdą _ Podczas picia nie palić fajka grozi wybuchem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Oprocz spirytusu dobry jest tez Domestos, bo tez jak i spirytus dobrze dezynfekuje to wszelke inne bakterie i wirysu pozabija
Po co sie truc farmakologiczna chemia i nabijac kabze wielkim koncernom farmaceutycznym?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Aż dziw, że do tej pory nie pomyślało się o pójściu do lekarza....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

ojoj/ link do stony.. tak mnei boli ojapierdole.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Znacie jakieś maści ?
Skuteczne metody?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Tak umówmy się i Cię zakutasze i wepchne hemoroidy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Da się je wyleczyć?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Mi własnie babka w aptece poleciła posterisan, podobno zapobiega też nawrotom hemoroidów. Mam nadzieję, ze tak będzie, bo już się z tym bujam od roku po porodzie... Ktoś używał? Serio po nim już hemoroidy nie wracają?

pozdrawiam :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Zero alkoholu to podstawa. Po drugie primo- pomidory. Dużo. Nawet na tony, ile wlezie. Najlepiej te z ogródka. Oczywiście przyjmowane doustnie ;) Spokój na lata, ale jak kto woli. Można się z tego śmiać, albo dalej biegać po czopki do apteki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

W tym zakresie lepiej się poradzić lekarza, co robić i żeby dostosował jakieś leki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Najważniejsza jest diagnoza. Trzeba wiedzieć jak są zaawansowane. Poza tym zmiana stylu życia - mniej siedzenia, a więcej chodzenia. W kibelku nie można przesiadywać. Może pomóc jedzenie bogate w błonnik, probiotyki, itp.. Poza tym maści nakładane bezpośrednio na hemoroidy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Staram się ruszać ile mogę, 2 razy dziennie spaceruję z psem, 3 razy w tygodniu ćwiczę, no ale niestety praca siedząca nie pomaga. A jakie maści są dobre? Posterisan jest dobry?

pozdrawiam :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Najlepiej pójść do lekarza, by zdecydował co z tym zrobić, może Ci zlecić jakiś lek, albo kazać je usunąć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Podobno żywokost lekarski może pomóc. Zobaczcie https://zdrowie.tvn.pl/a/zywokost-lekarski-regeneruje-skore-przyspiesza-gojenie-sie-zlaman-i-zmniejsza-stany-zapalne

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

ja nie yfam lekarzom, już się przejechałam parę razy i zawsze jak się coś zaczyna szybko działam, to co pisza o procto vitale to faktycznie godne polecenia a jak chcesz szybciej efekty można jakieś maści pokupować do tego, przy regularnym piciu powinno wszystko do normy wrócić bez nawrotow

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Mnie pomogło takie mydło lecznicze Aleppo Szamir. Ojcu stosujemy go na odlezyny, ale hemoroidy też leczy. Działa przeciwbolowo i przeciwświadowo, hamuje krwawienie, leczy rany, przyspiesza gojenie sie. Szybko czuć efekt i uśmierzneie doleglowości

faceci nie płaczą

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Wiele zależy od tego kiedy i w jakich okolicznościach pojawiły się hemoroidy. Jeśli chodzi o takie, które pojawiły się po porodzie, to na pewno warto sobie zerknąć tutaj https://kobiecystyl.pl/jak-leczyc-hemoroidy-po-porodzie/ . Jest tam bowiem naprawdę ciekawy i niezwykle pomocny artykuł na ten temat. Myślę, że warto się z nim zapoznać, aby sobie pomóc. Problem jest poważny i nie należy go bagatelizować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Hmm.. Chciałby ktoś podpowiedzieć, która z tych metod byłaby najlepsza? bo widzę, że sporo różnych propozycji ludzie dali

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Rewelacyjne jest lecznicze mydło Aleppo Szamir, także na hemoroidy. Pomaga ogólnie na trudno gojące sie rany, przyśpiesza ich gojenie. Ma własciwości antybakteryjne, przeciwzapalne. Polecam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

polecam super proktolog najlepszy w kraju Białystok dr Bernacki

w przypadku ostrego stanu zapalnego nei smarować dupy jakimis smarowidłami czy pchać w dupe jakieś czopki tylko sprawdzona metoda

kup czopki anusir z kwasem hieluraninowym oraz octanisept litrowa butleke , gruszkę z mieką końcówka

dwa razy dziennie przez miesiąc rano i wieczorem robisz z wody przegotowanej rozwór 100 ml wody na 15 ml octaniseptu to do gruszki i robisz lewatywę po tym zaraz czopek w dupe i tak przez miesiąc do usunięcia stanu zapalnego i obrzęków jak boli to coś na ból no i wizyta u proktologa . Nie smarowac dupy żadnymi wynalazkami bo to często jeszcze bardziej dupsko drażni .

facmen




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

octanisept czyści i dezenfekuje i likwiduje stan zapalny w środku dupsko kwas hieluraninowy regeneruje śluzówkę. Poza tym kup dih lub cos pdobnego z diosminą i według wskazania na ulotce zarzywaj w przypadku ostrego stanu hemoroidów. To po to aby wzmocnić naczynia i udroznić żylaki. powodzenia i zadbaj o to.

facmen




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Anka10 napisał(a):

> Hmm.. Chciałby ktoś podpowiedzieć,
> która z tych metod byłaby najlepsza?
> bo widzę, że sporo różnych propozycji ludzie dali

Wszyscy tutaj polecają Tobie leczenie skutków, co w zasadzie nie ma sensu, czy czopki, czy jakieś leki, bidety i dalsze cuda zwalczają już powstały problem, a warto walczyć z przyczynami, którymi często są problemy z trawieniem i najlepiej kupić sobie jakieś ziółka, co wspomogą to trawienie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Polecam bezinwazyjną bezbolesną i skuteczną metodę chiropraktyki Kwantowej. Przy jej pomocy usuwane jest ŹRÓDŁO schorzenia (bardzo często to konflikt powięź owy więzadłowy k guzicznych i kk krzyżowych powoduje drażnienia i komplikacje w układzie krążenia) NIE TYLKO SAME OBJAWY co zabezpiecza przed nawrotami.
http://manufakturaspa.pl/rehabilitacja/chiropraktyka-kwantowa/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Początkowo próbowałam sobie sama poradzić z tym dość dokuczliwym problemem, miałam z apteki jakieś preparaty. Jednak co do skuteczności to nie za bardzo pomogły. Nawet się trochę zaczęłam obawiać żeby nic poważniejszego się z tego nie zrobiło. Dlatego zapisałam się do proktologa w Ober Clinic, dr Anny Wiączek. Wolałam do kobiety, mniej się krępowałam. Pani doktor nie tylko konsultuje, ale też przeprowadza zabiegi. Ja miałam skleroterapię i tę metodę zdecydowanie polecam. Sam zabieg trwał kilkanaście minut i po nim normalnie można funkcjonować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Dobra metoda to gumkowanie ale to musi zalecić lekarz , nie wiem czy w Łomży dostępna i to robi się prywatnie. Ja jestem 3 tygodnie po gumkowaniu i jest dużo lepiej ale czy się udało to dowiem się za kilka tygodni na kontroli.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

tutaj jest dobry artykul o tym https://longevitas.pl/kiedy-siadanie-staje-sie-wyzwaniem-o-walce-z-hemoroidami/ polecam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Specjalnie sie tu zarejestrowalem bo troche sie nacierpialem moze to komus oszczedzi czasu i kasy.Po pierwsze zapoznac sie z problemem wystarczy poczytac w wikipedii ,po drugie sa 4 stadia tej choroby im wyzej tym gorzej, dwa pierwsze mozna leczyc metodami małoinwazyjnymi -najlepsza jest skleroterapia czyli zastrzyki albo hemoron, powyzej 3-4 stopnia juz raczej operacja lub laser.Najwazniejsze to isc do dobrego lekarza proktologa/chirurga , te ziolka co tu piszecie za 100 pare zl na allegro mozna kupic w zwyklym sklepie zielarskim za 20zl, sa to przeciez 4 skladniki.Pamietajcie kazdy jest tak samo zbudowany i nie ma co sie wstydzic, idac do proktologa na 1 wizycie masz badanie per rectum ,jak lekarz cos wyczuje wykona inne badanie-anoskopia lub rektoskopia (kamera ) oba bezbolesne, wtedy widzi dokladnie czy nie macie jakiegos raka, czy hemoroidy czy inne choroby tej czesci ciala np szczelina odbytu.Wtedy okresla stopien hemoroidow i zaleca leczenie, im szybciej sie zglosicie tym mniej bedzie potem bolalo, na nfz z tego co wiem jest tylko leczenie operacyjne czyli skalpel, moj chirurg proktolog odradzal gumkowanie- moze to byc w niektorych przypadkach bolesna metoda i czasochlonna, poczytajcie sobie w necie o metodach leczenia.Skleroterapia to mozna zalatwic na 1 wizycie, wsadzaja ci kamere w tylek i na zywo na video jest podswietlenie , nie trzeba w wiekszosci znieczulenia, jest to pare zastrzykow i po sprawie, do kontroli za 2 tygodnie . gorsze katusze przechodzilem u dentysty .Do tego dieta wiadomo malo alko, blonnik, ciemne pieczywo, warzywa owoce itd. z lekow bez recepty warto brac tabletki z diosmina, mozna tez probiotyk procolact m-szaszetka , z masci lub czopkow bez recpety najlepszy i najmocniejszy jest proktosedon cena ok 30-40zl .sa takie strony jak znanylekarz tam wpisujcie prokotloga i dane miasto to wam pokaze wraz z opiniami , ze szczecina moge polecic swietnego fachowca labiba zaira, oczywiscie prywatnie ,nie wiem jak w innych miastach ale pewnie fachowcow nie brakuje, wiec w stopniu 2 i 3 max, skleroterapia lub hemoron, ceny -wizyta 200zl, rektoskopia 100-150zl, skleroterapia kilkaset zl, hemoron do 1 tysiaca zl, i problem macie z glowy moze i na cale zycie.czytac w necie fachowe portale i byc u dobrych lekarzy to wystarczy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Do przemywania dobre jest to lecznicze mydło z olejem laurowym aleppo Szamir, przyspiesza gojenie ran, łagodzi podraznienia,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Siema, u mnie hemoroid znika po 5 godzinach . wystarczy mi jedna tabletka Olfen UNO . Co prawda te tabsy sa na recepte ale warto, maja dlugi termin waznosci i moga sobie lezec do nastepnego nawrotu.
A w nawiasie hemoroidy sa stanami zapalnymi wiec leczcie je wszystkim co niweluja taki stan, chyba aspiryna nalezy do tej grupy. Pomogłem- łapka w góre dla mnie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

witam, w przypadku hemoroidów polecam kontakt z tą kliniką https://doctorpro.pl/lodz/services/proctology/treatment-of-hemorrhoid
Tutaj oferują małoinwazyjne techniki, które pomogą szybko i bezboleśnie pozbyć się choroby.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

witam, w przypadku hemoroidów polecam kontakt z tą kliniką [URL]https://doctorpro.pl/lodz/services/proctology/treatment-of-hemorrhoid[URL]
Tutaj oferują małoinwazyjne techniki, które pomogą szybko i bezboleśnie pozbyć się choroby.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Przy hemoroidzie zewnętrznym używałem nawilzanego papieru toaletowego. Hemoroid wchłonął się, czy mogę już używać zwykłego papieru toaletowego?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: hemoroidy

Hemorectal mi pomógł, są czopki i jest maść.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org