czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

... z dzisiejszych ogłoszeń :
\" Wynajmę od zaraz mieszkanie w Łomży na ul. Łagody (Parter) 2 pokoje, kuchnia, przedpokój, łazienka (41 m) - umeblowane i wyposażone we wszystkie niezbędne sprzęty AGD (stan super). Cena miesięczna wynajmu 1700 zł.\"
... oczywiście, że do tego dochodzą i opłaty za media .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

miejscowy urzad skarbowy juz dawno powinien sie zaintersować lewymi dochadami miejscowych z wynajmu mieszkan tu na miejscu jak i pokupowanych w kraju.

facmen




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

Co to jest 1700, za taki pałac powinien brać min. 2700

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

facmen nie przesadzaj sprawy, jak nie znasz faktów,
jak ktoś płaci podatek od najmu , nawet ten w ryczałcie 8,5% od przychodu do kwoty 100 000 zł i 12,5% od nadwyżki ponad 100 000 zł. - to jest OK,
... tu raczej chodzi o to czy te 1700zł to nie za mało jak na łomżyńskie warunki za taki \"apartament \" :)))
AGD jest , o RTV nic nie piszą , a ile mogą kosztować meblościanki ? ... a może tam są i złote klamki ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

Nie duzo. Ostatnio za niecale 30m gosc chcial 1,5tys odstepnego :) taniej w Warszawie mozna wynajac

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

Autor: P.A. a co to jest wg ciebie \" odstępne\", czy ty w ogóle rozumiesz to pojęcie i rozgraniczasz miesięczną wartość najmu , od czynszu najmu oraz odstępnego ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

Napisalem wyraznie \"odstepnego\". Ktos kto wynajmuje mieszkania powinien znac takie pojecia, wiec nie wiem czego nie rozumiesz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

Moze jasniej, zebys wiedzial. Mowimy o potocznym odstepnym co miesiac dla wlasciciela, do tego masz czynsz i media. Chyba prosciej nie mozna

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

... to z czynszem ( plus i za ogrzewanie ) ile by to wyniosło za 30m2 w Łomży ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

Z tego ogloszenia o ktory mowie wychodzilo ok 2tys z zalozeniem, ze zyjemy oszczednie poza sezonem grzewczym :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

... \"za niecale 30m gosc chcial 1,5tys odstepnego\" ?
to z czynszem i ogrzewaniem by było blisko 2 koła miesięcznie ,
cuś kręcisz i konfabulujesz :)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

Podalem ten przyklad, bo sam bylem w szoku.. Znajomi szukaja mieszkania i taka oferte uslyszeli po telefonie. Kazdy ceni sobie jak chce, to jego, a czy ma to odzwierciedlenie w rzeczywistosci?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

\"Nie duzo\" ... na drugi raz wyskocz, że gdzieś słyszałeś o kawalerce w Łomży - ok. 20m2 i za 2 tysie odstępnego , czyli tak summa summarum 2,5 koła - plus media : prąd, woda, gaz, etc. :)))
... albo i jeszcze dodaj, masz z czego :))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

Nastepnym razem wyskocz z tematem na forum, tylko zaznacz, ze zabronione sa wypowiedzi innych uzytkownikow i prowadz wlasne monologi, bo do publicznych dyskusji nie dorosles.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

Dorobkiewicz ciekawy jest czy ty biś zapłacił taką sumę czynsz wynosi. 200 pare zł. Gdzie wstyd.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

P.A. masz jakieś kompleksy ?

to przypomnij sobie temat \"6 151zł za m2 w Łomży\"
https://4lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=807175&t=807175
gdzie też miałeś swoje zdanie i próbowałeś udowodnić, że jest wielu ludzi ,
którzy \"po gospodarsku\", sami dużo robiąc ( a i jak twierdziłeś , wszystkiego można się nauczyć , do tego każdy domorosły majster posiada sprzęt do wykonania większości prac budowlanych ) - podpierając się rodziną i znajomymi ( czyżby oni też za friko mieli u ciebie na budowie pracować ? ) -

wtedy to poparłeś w dyskusji mojego oponenta i twierdziłeś, że można wybudować i wykończyć średniej wielkości dom : materiały + robocizna za ok. 120 tys. zł ... i może jeszcze za tą kwotę da się taką chałupę umeblować ?
Miało być za 120 tys zł. ; \"dom 120m kw, dom z 4 sypialniami 2 łazienkami i wielkim salonem i kuchnią\" . W tej cenie jeszcze : \"ogrodzenie 100mb panelami po 16zł mb to 1600zł razy 2 z dowozem na miejsce ciut własnej pracy i brama i bramka gotowa , podłączenie wody około 3tys , energii elektrycznej tyle samo albo mniej piec co 4tys bojler 3oozł \" :)))))))
... \"dom postawi bez żadnych problemów za 120tysiaków i z tych pieniędzy go umebluje..\" :)))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

Nie przypisuj mi czegos, czego nie napisalem.. Wroc do tematu, ktory przytoczyles jeszcze raz i naucz sie czytac ze zrozumieniem, bo nikogo tam nie popieralem, a jedynie wypowiedzialem sie. Za to ty od razu masz bol d*, ze ktos sie z toba nie zgadza. Taka magia internetu, ze kazdy moze miec swoje zdanie, ale jak sie kogos obraza, bo jest inaczej niz sobie wyobrazamy to sorry. Liczysz chyba z kazdym tematem, ze wszyscy ci przyklasna. Ja kompleksow nie mam. Dobrze mi sie zyje z rodzina i na poziom zycia nie narzekam. Zycie jest zbyt krotki zeby przejmowac sie ludzmi w internecie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

haha
tu P.A. słyszał o cenach wynajmu od znajomych ,
tam zna ludzi, którzy budowali dom ... \" Znam ludzi,ktorzy sami postawia dom od wykopania dziury w ziemi, poprzez wylewki, tynki, dach na wykonczeniu konczac i nie sa jakims ewenementem.\" -

... a coś z autopsji , z własnego doświadczenia ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

Jezeli dla ciebie jest dziwne ze ludzie sami buduja domy, znaja fachowcow, majstrow, maja znajomych to zyjemy w innym swiecie.. wylacz komputer, wyjdz do ludzi. Tak tak budowalem dom, wielokrotnie tez pomagalem przy budowie w rodzinie i znajomym. Jakos mnie to nie przeraza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

Widzisz \"P.A\" niektórym trudno pojąć, że jak ludzie mogą mieć znajomych czy kogoś w rodzinie kto jest i chce pomóc bo umie przy budowie domu i o zgrozo jeszcze nie chcę za to kasy... Są ludzie i taborety, są przyjaźnie i pomoc bez liczenia na pieniądze,bo nie dla każdego to numer jeden w życiu.Ale to trzeba być człowiekiem i otaczać się także ludźmi.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

Kaśka,
przestań pierdolić bzdury , pomoc rodziny czy znajomych , jak najbardziej wskazana, ale nie każdy ma wśród najbliższych fachowców. No i ile ci mogą pomóc, dzień , tydzień za friko ? Dużo to zmieni w ogólnych kosztach budowy domu ?
P.A. próbował udowodnić, że sama robocizna , zatrudniając fachowców - to 50% ceny/kosztów wybudowania domu. Na partaninkach, typu malowanie, glazura/terakota, pomoc na budowie jako niewykwalifikowany pomocnik , dużo zaoszczędzisz ? 10-20 tys. zł ? Wpłynie to istotnie na zmniejszenie ogólnych kosztów wymaganej robocizny ?
P. A. sam napisał , że :
\" Sa ludzie, ktorzy postawia i wykoncza swoj dom sami i wtedy koszta to smiech, a sa tacy, ktorzy musza brac fachowcow. Niestety, ale drugie tyle to sama robocizna i z domu za 150tys robi sie nam 300tys.\"
i tu największą kwotą są zawsze :
- prace murarskie ( znajomi ci wymurują całą chałupę ?)
- prace ciesielskie, więźba dachowa ( domowy majster-klepka ci to zrobi ? )
- prace dekarskie, pokrycie dachu i obróbki ( pewnie , też znajdziesz w rodzinie kogoś kto jest fachowcem i dysponuje odpowiednimi narzędziami ? )
- tynki zrobisz, jak potrafisz, betoniarka i jedziesz , ale zdajesz sobie sprawę z tego jak to jest też czasochłonne , ile czasu będą ci pomagać za darmo znajomi i rodzina ?
- do elektryki trzeba mieć uprawnienia, podpisać się pod projektem i wykonaniem a w domu ok. 120m2 jest też co robić
- hydraulika, CO, instalacja pieca , też ci byle \"złota rączka\" tego nie zrobi
( a jak instalacja na gaz , potrzebne uprawnienia )

Widzisz , do większości prac potrzeba odpowiednich narzędzi i sprzętu ( wypożyczyć wszystkiego się nie da, raz , że trzeba się znać na obsłudze, po drugie nigdy nie przewidzisz dokładnie czasu na jaki ci ten sprzęt będzie potrzebny, zawsze może coś wypaść , jak to na budowie a wypożyczenie też nie kosztuje groszy . Kupić narzędzia i sprzęt na jednorazową robotę, by postawić sobie chałupę , to paranoja , jak nigdy więcej nie będzie ci to potrzebne !
Nawet żeby kłaść nowoczesne , duże płytki - to byle partacz, bez doświadczenia tego nie zrobi a profesjonalna maszyna, chłodzona wodą do dużych płytek i gresu , też kosztuje min. ponad 2000-2500tys. ( wtedy zrobisz i fazy/narożniki 45stopni ) wolnoobrotowe mieszadło do kleju 500 - 700 zł.
Sam kilka razy komuś pomagałem , ale dzień, dwa, trzy i basta !
Sam też korzystałem z pomocy znajomych, ( bo akurat w tej branży budowlanej mam liczne powiązania ) ale czy ogólnie większość ludzi ma dostęp, ma w rodzinie czy ma wśród znajomych fachowców i to tak im bliskich, by chcieli robić im za darmo ?
Nie przesadzajmy tu z tą pomocą przy budowie domu . Fakt zdarzają się i wyjątki ale my tu piszemy o ogóle społeczeństwa, a nie o poszczególnych przypadkach.
Ile zaoszczędzisz na pomocy rodziny i znajomych przy budowie domu , zakładając, że np. większość to tzw. \" umysłowi\" a nie \" fizyczni \"?

... i tu niech się wypowiedzą ci, co już swój dom stawiali ,
odrzućmy skrajne przypadki, gdy ktoś ma w rodzinie ekipę fachowców z branży budowlanej, do tego w różnych zawodach,
odrzućmy też i takich, co mają małą rodzinę i mało znajomych a do tego samych intelektualistów, niezdatnych do pracy fizycznej ...
i napiszcie ile średnio wg Was zaoszczędziliście na \" tłukach \"przy okazji budowy ( jakby , kto nie wiedział, to spotkałem się z takim określeniem sąsiedzkiej lub rodzinnej pomocy właśnie w regionie łomżyńskim ). Ludzie ludziom pomagają a gospodarz, właściciel zapewnia poczęstunek, wyżywienie i alkoholowy trunek ( ja jeszcze dodawałem fajki ) .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

... generalnie, to rodzina czy znajomi będą pomagać Wam \" po fajrant\" czyli w tygodniu, tylko po godzinach swojej pracy , no może w wolne soboty, ( bo tu w regionie łomżyńskim na budowach w niedziele i święta generalnie się nie pracuje ) - czy na ten cel specjalnie poświęcą swój urlop ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

Czy dużo? Zależy co kto umie,jaki ma sprzęt itp, itd...A dlaczego twierdzisz automatu że w rodzinach nie ma murarzy,czy dekarzy którzy pokryją dom, ewentualnie innych fachowców? Kogoś od płytek,czy elektryka z uprawnieniami. To zależy od tego kto ma kogo w rodzinie czy kto ma jakich znajomych. Można mieć kogoś kto ma firmę, weźmie sporo potrzebnego materiału na siebie dużo taniej..Tu gdzie trzeba bierze się fachowców,gdy ktoś coś umie z rodziny i ma sprzęt bo zajmuje się tym czy owym, pójdzie i pomoże... Więc można wybudować dom dużo oszczędzając,a może wyjść sporo drożej jak niestety do wszystkiego trzeba brać kogoś obcego bo ani sprzętu ani doświadczenia.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

Widzisz jak z rodziną dobrze się żyje to i poświęci swój urlop. Za urlop zapłacą w pracy,a tu satysfakcja że komuś się pomogło.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

Kaśka babciu, o ile mi wiadomo sama nigdy nie budowałaś swojego domu, mieszkasz w bloku, a dużo jak zawsze masz do powiedzenia :))
a propos : a co ty sama byś potrafiła zrobić na budowie , w czym mogłabyś pomóc swojej rodzinie czy znajomym i ile czasu jesteś w stanie na to poświęcić, np. dni własnego urlopu ?
... zważywszy, że jak wiele razy tu pisałaś, jesteś osobą towarzyską, masz dużo znajomych i rodziny ,
a jakby się zda żyło, że akurat dwie, trzy takie osoby jednego roku stawiają dom, to i cały urlop pójdzie :)))

ps:
co do samej \"wykończeniówki\" pewnie tynk wenecki położy byle znajomy malarz i do tego napinane sufity , każdy ci zrobi, a i parkiet, schody oraz balustrady drewniane wykona i zainstaluje byle znajomy z rodziny, wszak większość ot, tak z 90% ludzi ma takich znajomych, którzy to potrafią :)
ty pewnie masz i w rodzinie stolarza meblowego , za darmo ci zrobi meble do kuchni itp...
a i większość łomżyniaków ma też w rodzinie kogoś kto ma firmę budowlaną i weźmie taniej materiał na siebie :)

oj, babciu Kasiu nasłuchałaś się bajek i pleciesz bzdury :))))))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

A dlaczego sądzisz, że każdy chce i podoba mu się tynk wenecki? Meble? No niestety stolarza w rodzinie nie mam,ale innych fachowców mam, materiał kupić taniej też nie ma problemu.Mi mebli nie robił znajomy za darmo, ale taniej niż chcieli inni. Ale gdy siostra budowała swój dom i meble robił jej znajomy stolarz i zobaczyłam jego dokładność i wykończenie detali to teraz właśnie szafę robi mi już on... Umiesz czytać,czy szukasz zaczepki? Napisałam wyraźnie że kto co umie w rodzinie i czym się zajmuję to jest w stanie pomóc, są znajomi,znajomi mają dalsze namiary i porównanie kosztów może być różne.Jak się chcę i ma deko chęci to koszty się tnie i robi samemu,a do reszty bierze fachowców żeby nie robić fuszerki.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

Widzisz teraz moja koleżanka zastanawia się czy kupić dom za miastem czy mieszkanie i ma dylemat. Swojego mieszkania, które po urodzeniu drugiego dziecka zrobiło się za małe nie chcę sprzedawać a je wynająć żeby w przyszłości miało któreś z dzieci. I gdy podliczyła że koszt mieszkania plus umeblowanie będzie w granicy pół miliona to z deka głupotą są kolejne cztery ściany bez podwórka. A że jej mąż jest budowlańcem to też sporo by zrobił sam nawet gdyby dom wymagał niedużego remontu,potem reszta deko pomoże i to tak wygląda jak się żyje dobrze z ludźmi. Ten pomoże temu,potem jemu pomogą i tyle.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

Kaśka ma i pewnie w rodzinie krawcową co za friko jej kieckę uszyje, ma i znajomego szewca, który jej w ramach pomocy darmo buty naprawi, nie mówiąc już o elektryku , który zajmuje się jej sprzętem AGD za frajer , elektroniku od komputera i laptopa oraz sprzętu audio-video ,
znajomą dentystkę, lekarza psychiatrę , uczynną kuzynkę, która niańczy jej wnuka itp.itd.
jednym zdaniem, tam ma ciotkę , tu ma wuja - znajomości ma do ch..a :)
a wszyscy za darmo sobie pomagają :)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

No i krawcowej nie mam,dentystki też nie, szewca nie mam,ale nie przesadzaj ten szewc to nie straszna kasa,ja zresztą zwykłe buty wyrzucam,do szewca noszę już do naprawy porządne z tych skórzanych i droższych.Ale mam psychiatrę, fakt brata ciotecznego jakbyś potrzebował 😂

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

Że takim jak ty nie pomagają za darmo i przyjaciół brak to zbytnio mnie z tym twoim charakterkiem nie dziwi. Takich jak ty liczy się potrójnie 😄

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

Kaśka znów konfabulujesz , żeby kupić taniej materiał w hurtowni ( po takich cenach, jakie dostają stali współpracujący odbiorcy/fachowcy a nie 2-3% upustu ) to trzeba się dogadać z hurtownią i brać większe ilości , raczej dość często . Nie pisz, że gość, twój znajomy czy członek rodziny, który jest np. dekarzem w hurtowni budowlanej kupi dużo taniej towar dla murarza , w specjalistycznej hurtowni z art. do dachów i owszem tak , ale nie odwrotnie ( murarz tam jednostkowo nie dostanie dużego upustu na blachę itp. ) To samo z elektrykami , hydraulikami, cieślami, brukarzem od kostki, kowalem/spawaczem od ogrodzenia i bram i innymi. Każdy kto bierze dużo i często, w swojej hurtowni duży upust dostaje.
No, ale w twojej rodzinie jest pewnie i właściciel dużej, prywatnej firmy budowlanej, która robi \"od fundamentów aż pod klucz\" i współpracuje z kilkunastoma hurtowniami z ogólnie pojętej branży budowlanej i jak nie tu, to tam coś załatwi :)))
Ot, to przecież nie jest problem, wszak przynajmniej co drugi łomżyniak ma kogoś takiego uczynnego w rodzinie albo wśród swoich znajomych :)

... a my tu piszemy o większości przypadków, nie o wyjątkach od reguły.

___________________________

dobrze, już basta,
nie zamierzam dalej ci udowadniać, że białe jest białe a czarne jest czarne ,
ty i tak wiesz swoje :)

___________________________

Wróćmy może do tematu : Czy na warunki łomżyńskie dwupokojowe , 41 metrowe mieszkanko warte jest ceny najmu 1700zł/mc ?
I od razu uprzedzam - wiem , że popyt kształtuje podaż ,
każdy towar jest tyle wart, ile gotów jest za niego zapłacić klient.

... wg mnie , za taki \"apartament\" i w tym regionie miasta, max. 1 200zł -1 300 plus opłaty za media .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

i ostatnie
PS;
nie odpowiedziałaś na pytanie i wijesz się jak piskorz
- co ty sama byś potrafiła zrobić na budowie , w czym mogłabyś pomóc swojej rodzinie czy znajomym i ile czasu jesteś w stanie na to poświęcić, np. dni własnego urlopu ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

Człeku nie masz pojęcia o czym piszesz, są ludzie którzy stają w przetargach i robią milionowe obroty, są murarze którzy mają zapełniony grafik na trzy lata do przodu, kuźwa z automatu nie znajdziesz nikogo kto położy masę na dom,chyba że partacz...A jak nie jesteś ciulem to wtedy pomogą.Na budowie ja osobiście? Nic,no chyba nie sądzisz że bym układała płytki czy stała przy betoniarce? Ale już pomalować deski na tarasie czy meble drewniane ewentualnie bramkę to umie każdy. Ile czasu bym poświęciła? Zależy komu? Tobie nawet godziny,rodzinie i znajomych to inna bajka. Kto jak kto ale ty powinieneś wiedzieć że to jest układanka i zajmując się jedną rzeczą znasz bo musisz innych ludzi z podobnej branży,a jak nie znasz ty to zna znajomy i znów jak nie jesteś ciulem to pomogą? Proste? A reszta? Za dużo byś chciał wiedzieć,jak widzę...

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

A wracając do tematu.. Czy warte? Dla mnie nie. Tak jak i nie warte ceny mieszkań. Przegięcie totalne. Ale jak wiadomo jeden woli miasto i mieszkanie w bloku inny woli nawet za miastem poszukać domu i nie zapłaci tyle za mieszkanie.Jeden woli wejść i mieć ciepło wodę,nie martwić się o odśnieżenie posesji czy podrzucenie do pieca,jeden woli sąsiada za ścianą,drugi kawałek podwórka nawet gdy go musi wykosić i dbać o zieleń. Dla mnie osobiście głupotą jest płacić po pół miliona za mieszkanie z meblami. Ale jak napisałam co kto lubi.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

oj, tam
budujesz \"dom inteligentny\" , nawet i za miastem stawiasz zbiornik na gaz i masz ciepłą wodę ect... do pieca nie musisz podrzucać.
Do odśnieżania i dbania o trawnik można zatrudnić pracownika gospodarczego/ogrodnika , jak sama nie chcesz i nie lubisz czasem się wyżyć na świeżym powietrzu .

PS;
jak fachowiec ma zapełniony grafik na trzy lata do przodu,
to jakim cudem rzuci wszystko na parę dni , by u ciebie położyć \"masę na dom\" ? bo całościowo ocieplenie + tynk strukturalny średniej wielkości domu , to kilkanaście dni . ( od postawienia rusztowań, po demontaż ) oj, znów coś kręcisz :)
no chyba, że ty miałaś na myśli murarza , taki to mając zapełniony grafik , zawsze na kilka tygodni może się urwać i akurat w tym terminie , co ci pasi i pomóc tobie te kilka tygodni , bo min. tyle trwają roboty murarskie na średniej wielkości domu.

... no to każdy musi mieć już taras i do tego drewniany ( nie z nowoczesnych , bezobsługowych ekodesek/kompozytowych ) abyś ty mogła wykazać się pomocą na budowie :))))))
a ile to na twojej malowance tarasu czy bramki zaoszczędzi inwestor z rodziny, bądź i znajomy ?
Widzisz, jak wygląda taka pomoc , a jaka to oszczędność na robociźnie w stosunku do ceny za całokształt budowy :)))))))

Czyli znów wyszło , że ta krowa co dużo ryczy - mało mleka daje :)

Tak wygląda ta twoja pomoc, ty pomożesz komuś, ktoś odwdzięczy się i pomorze tobie .
Ty mu taras i bramkę pomalujesz, a on jako np. elektryk poświęci kilka dni na zrobienie w twoim domu elektryki ... i się wyrówna :)
albo np. inny fachman kilka dni będzie kładł płytki w twojej łazience .
Już pisałem, ok.90% inwestorów budujących swoje nowe domy nadaje się tylko do takich prac jak ty. Podaj, przynieś, pozamiataj .
Faktycznie można w ten sposób dużo zaoszczędzić na budowie :)

Jak stać mnie powiedzmy na 150 tysi za całą robociznę,
to i za 100zł dniówki zatrudnię byle uczniaka i zrobi mi tą partaninkę , nie mniej i nie gorzej od ciebie w jeden dzień.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

Czego szukasz? W dvpie mózgu? Ja ci dałam przykład jak jest z fachowcami gdy akurat ktoś tego nie umie i nie ma akurat nikogo ze znajomych kto umie, wtedy jak nie chce partacza to nie ma zmiłuj i musi czekać aż mu tynk położą....A twoja kobieta stoi przy betoniarce,a może blachę na dach kładzie,albo elektrykę rozprowadzi? Nie pewnie płytki klei. Oj glupiś ty jak but z lewej nogi. Zadałeś mi pytanie co ja zrobię na budowie,a nie co ktoś z mojej rodziny czy że znajomych oczywiście ze strony męskiej umie i ma narzędzia aby to zrobić...

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

A odnośnie ogrzewania domu gazem,mają u mnie w rodzinie te cudo i niestety sobie nie chwalą. Koszty ogrzewania są wysokie,czy gaz zużyjesz czy nie musisz zapłacić za to co w umowie, ogrzewają tym dwa domy na jednej działce, stwierdzili że drugi raz by nie wkopali zbiornika i nie ogrzewali gazem.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

sorry , miałem się już nie odzywać, ale twoich głupot nie zdzierżę , nie doczytałem dokładnie wcześniej Kasinych bzdur z postu o 19:25

piszesz \" Kto jak kto ale ty powinieneś wiedzieć że to jest układanka i zajmując się jedną rzeczą znasz bo musisz innych ludzi z podobnej branży,a jak nie znasz ty to zna znajomy i znów jak nie jesteś ciulem to pomogą ?\"
... co ty znów tam babciu wypisujesz ?
Znaleźć dobrego i solidnego fachowca a dysponującego czasem \" na już, na wczoraj \" - fakt, jest trudno ,
i znajomości pomogą, jeden znajomy możne polecić drugiego
ALE NIE ZAMYDLAJ TU SEDNA SPRAWY !
WSZAK MY PISZEMY, O RODZINNEJ CZY TEŻ I KOLEŻEŃSKIEJ POMOCY ZA FRIKO, LUB ZA PÓŁ DARMO !
MY PISZEMY O WĄTKU OSZCZĘDNOŚCI JAKIE W TEN SPOSÓB MOŻE PRZYNIEŚĆ POMOC , tj. o tym ile można zaoszczędzić na robociźnie , robiąc samemu, bądź korzystając z pomocy bliskich i znajomych.

BABCIU KASIU, NIE ******* BZDUR,
ŻE ZNAJOMY ZNAJOMEGO, PRZYJDZIE DO CIEBIE NA BUDOWĘ PRACOWAĆ ZA FRIKO,
BYŚ TY ZAOSZCZĘDZIŁA NA ROBOCIŹNIE !

oj, znów kręcisz w temacie, aby za wszelką cenę udowodnić swoje racje :)
... i co to ma do rzeczy , że ... \"są ludzie którzy stają w przetargach i robią milionowe obroty... \" - masz takich wśród swoich znajomych, rzucą wszystko i ci pomogą ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

O kuźwa jakiś ty głupi.Gdzie ja napisałam że znajomy, znajomego będzie pracował za darmo. Chlasz przed kompem? Zamilknij i nie pisz. Czy ja napisałam, że ci co stają do przetargów przyjdą to zrobić,czy to się kretynie odnosiło do tego kto może kupić z dużym upustem bo robi milionowe obroty i w ten sposób pomoże. Czy znam? A co cię to obchodzi? Może jeszcze nazwisko chcesz?!

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

Kaśka NIE PISZ BZDUR !!!!
ZA GAZ ZE ZBIORNIKA PŁACISZ TYLE ILE ZUŻYJESZ -
( widać używają propanu-butanu LPG i zbiornik musi być wkopany , podziemny)
- kupujesz wtedy własny zbiornik, nie dzierżawisz i możesz zawsze wybrać dowolnego dostawcę na rynku. Wtedy płacisz za zbiornik, ale cena gazu jest znacznie niższa , niż miałabyś zapłacić jakbyś zbiornik dzierżawiła . Do tego mądry kupuje zawsze gaz poza sezonem - taniej nawet i o 20%.

Możliwe jest również zamontowanie odpowiedniego licznika gazu, wówczas dostawca tankuje zbiornik, a my płacimy jedynie za faktycznie zużytą ilość gazu.

Koszt zakupu zbiornika oraz wykonania wszelkich instalacji, pomiarów i dopuszczenie go do użytkowania wyniesie około 10 tysięcy zł plus okresowe przeglądy Urzędu Dozoru Technicznego – 150 zł rocznie. Koszt instalacji dzierżawionej to jednorazowy wydatek 1–4 tys. zł oraz comiesięczna opłata 30–180 zł w zależności od dostawcy.
Na wolnym rynku cena litra gazu w sezonie to ok. i 2,40zł a już poza sezonem można kupić ten sam litr gazu z 1,90 zł.

W przypadku dzierżawy zbiornika, gaz dostarcza nam jeden dostawca i w cenie którą on ustala. Jest ona niestety wyższa od tej na wolnym rynku.
Zwykle pierwsze tankowanie kosztuje 2,40–2,80 zł brutto za litr, następne tankowania 3,40–4,10 zł brutto za litr. Łatwo zatem wyliczyć, iż na jednym tankowaniu małego zbiornika o pojemności 2700 litrów możemy przepłacić nawet 5940 zł! Co gorsze, podpisując umowę dzierżawy, musimy zadeklarować minimalną ilość zużywanego gazu. Jeśli nawet nie zużyjemy jej, będziemy musieli za zakontraktowany gaz zapłacić. Zużycie uzależnione jest od powierzchni ogrzewanej, zużywanej ilości ciepłej wody, wydajności kotła gazowego raz technologii zastosowanej przy budowie domu. Zatem wahania mogą być duże: od 3000 do 12 000 litrów w ciągu roku.

( ... I tu weź poprawkę na wiatr :))) operuję danymi sprzed ok. trzech lat, ale dużo się nie zmieniło i relacje pozostają podobne )


... takie masz znajomości i tylu fachowców od spraw różnych w rodzinie i nikt wam nie doradził co i jak kupić ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

Weź Picza uspokój się zbiornik jest w dzierżawie, trzeba za niego płacić i to chyba nawet co miesiąc. Gaz bodajże jest i o kilkanaście procent droższy i czy zużyją tyle czy nie muszą zapłacić....A co cię obchodzi co kto kupił? Chcieli to sobie zmienili, drugim razem stwierdzili że by tego nie zamontowali.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

I fakt stwierdzili że bardziej się by opłacało kupić swój zbiornik niż go dzierżawić przez lata.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

durna babciu,
a gdzie ja ci pisałem , że ci od milionowych obrotów na przetargach mają u ciebie pracować,
czy ty potrafisz czytać tekst ze zrozumieniem ?
tak ci twoi milionerzy będą sobie dvpę zawracać, by kupować na siebie taniej towar dla ciebie , pisałem : \"rzucą wszystko i ci pomogą\" :)

i ... po kogo wała piszesz o pomocy znajomego przez innego znajomego , za darmo ci tego nie zrobi !!!
A MY TU PISZEMY O OSZCZĘDZANIU ,
NIE ZAMYDLAJ TU SEDNA SPRAWY !
WSZAK MY PISZEMY, O RODZINNEJ CZY TEŻ I KOLEŻEŃSKIEJ POMOCY ZA FRIKO, LUB ZA PÓŁ DARMO !
MY PISZEMY O WĄTKU OSZCZĘDNOŚCI JAKIE W TEN SPOSÓB MOŻE PRZYNIEŚĆ POMOC , tj. o tym ile można zaoszczędzić na robociźnie , robiąc samemu, bądź korzystając z pomocy bliskich i znajomych.


nie jest tu istotne, kto , kiedy więc po co piszesz o \"pomocy\" w kontekście znalezienia płatnego wykonawcy ?
po co zamydlasz temat ?


Autor: Kasia.. (185.238.66.---)
Data: 05-07-19 19:25

Człeku nie masz pojęcia o czym piszesz, są ludzie którzy stają w przetargach i robią milionowe obroty, są murarze którzy mają zapełniony grafik na trzy lata do przodu, kuźwa z automatu nie znajdziesz nikogo kto położy masę na dom,chyba że partacz...A jak nie jesteś ciulem to wtedy pomogą.Na budowie ja osobiście? Nic,no chyba nie sądzisz że bym układała płytki czy stała przy betoniarce? Ale już pomalować deski na tarasie czy meble drewniane ewentualnie bramkę to umie każdy. Ile czasu bym poświęciła? Zależy komu? Tobie nawet godziny,rodzinie i znajomych to inna bajka. Kto jak kto ale ty powinieneś wiedzieć że to jest układanka i zajmując się jedną rzeczą znasz bo musisz innych ludzi z podobnej branży,a jak nie znasz ty to zna znajomy i znów jak nie jesteś ciulem to pomogą? Proste? A reszta? Za dużo byś chciał wiedzieć,jak widzę...


haha
też mi wielka \"pomoc\" , polecą ci innego wykonawcę z branży, który wykona roboty po cenach rynkowych, jak sami nie będą mogli tego zrobić ,
a sama nie możesz zrobić rozeznania na rynku i w sieci , czy choćby i w branżowych hurtowniach , następnie popytać firmę o referencje, wykonane inwestycje, czy o ich portfolio - prac, mogących być podstawą do oceny fachowości firmy , jak i zawsze możesz porozmawiać z inwestorami u których dany wykonawca czy firma kiedyś pracowała ( każda solidna firma, jak się nie ma czego wstydzić, to ci poda adresy , a ludzie chętnie udzielą informacji ) Takie to proste, trzeba tylko ruszyć głową - no chyba, że ty masz babciu głowę tylko do czesania :)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

Głupi ciulu pisałeś wyżej o rabatach że zwykły człek który robi coś drobnego nie ma takich upustów w hurtowni,więc ci odpisałam że są tacy co robią milionowe i pomogą. I nie w sensie że pójdą stać przy betoniarce tylko jak biorą materiał dla siebie z upustem to go wezmą więcej i w ten sposób inny człowiek zaoszczędzi. No ty pewnie byś to traktował jak coś nie do ogarnięcia i niemożliwego aby chętnie komuś pomóc, bo przecież jak jadę czyli powiedzmy Picza do hurtowni po towar to jestem takim ciulem, że nie wezmę więcej a ktoś zaraz mi odda kasę automatycznie odrazu i zabierze materiał do siebie.... Aleś odjechał barani łbie, jakby ktoś nie wiedział że sprawdza się firmę a nawet i nie firmę a czasem robotę danego człowieka przed daniem mu zlecenia. No chyba, że tylko dureń tego nie robi. Jeśli się bierze bo akurat nie ma w rodzinie czy wśród znajomych kogoś kto czymś konkretnym się zajmuję to tylko baran bierze w ciemno fachowca. A kto i jak pomoże to już cię niech głowa nie boli, przecież to nie twój biznes, więc nie gdybaj. I koniec tematu mam nadzieję.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

... takie masz znajomości i tylu fachowców od spraw różnych w rodzinie i nikt wam nie doradził co i jak kupić ?

haha a ty chcesz budować systemem gospodarczym ,
fakt, no może i nie ty masz się budować ale uparcie lansujesz tezę,
że można dużo oszczędzić poprzez wykonanie wielu prac własnym sumptem , osobiście lub korzystając z pomocy rodziny i znajomych ?

Idąc twoim sposobem rozumowania, to powiedz ile np. tak z przykładowych 150 tys. zł - szacunkowy koszt całej robocizny - ogółem -
można tak realnie zaoszczędzić ?
20-30 tysi ? zakładając dużo własnej pracy po godzinach , w urlop i weekendy.
A nie prościej popracować po godzinach, na dodatkowych zleceniach itp. we własnym zawodzie , samemu więcej zarobić, nie pierd.olić się z tematami na których się nie znamy i dać zarobić fachowcom ?

Do takiego systemu trzeba mieć jaja a i ruszyć tłuste dvpsko z kanapy,
tu podjechać, tam podpytać - samemu trzeba dbać o logistykę inwestycji.
Budując w taki sposób, musisz sam/a dużo rzeczy załatwić .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

A jeszcze coś nie da się dokładnie wycenić ile można zaoszczędzić na robociźnie i dobrze o tym wiesz, gdyż ta sama robota wyceniana przez kilku różnych fachowców może mieć zupełnie inną wycenę. Faktem jest, że można zaoszczędzić i tyle,w zależności kto komu w czym pomoże. Bo jeden człowiek gdy się buduje może mieć wśród swoich znajomych czy rodziny jedną czy dwie osoby które znają się na budowlance,inny może mieć ich dużo więcej a na dodatek sam się na czymś z dziedziny ogólnobudowlanej znać. I tak jeden będzie potrzebował kilku fachowców,a drugi kilkunastu bo może nawet nie umieć gniazdka wkręcić czy kabiny zamontować, nie mówiąc o położeniu płytek,czy zrobieniu tarasu.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

tępa dzido , motasz się w temacie a później odwracasz kota ogonem,
po co pisałaś elaborat o \"pomocy\" jednego znajomego w znalezieniu jego znajomego, A PŁATNEGO wykonawcy robót , który to policzy nas po cenach rynkowych ... A KOGO TO OBCHODZI ????? :)
I CO TO MA DO WĄTKU OSZCZĘDZANIA NA CENIE ROBOCIZNY ,
GDY BUDUJEMY COŚ SYSTEMEM GOSPODARCZYM ,
OSOBIŚCIE , KORZYSTAJĄC Z POMOCY RODZINY I ZNAJOMYCH ,
KTÓRZY MAJĄ NAM POMAGAĆ ZA FRIKO LUB PÓŁ DARMO ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

Może dla ciebie i lepiej popracować po godzinach żeby zarobić więcej kasy,inny może woli jeśli umie zrobić coś dam i mieć satysfakcję.... Ty kuźwa dalej swoje gdy pisałam jak wół że jeśli ktoś czegoś nie umie i nie ma komu mu pomóc to wtedy się nie robi fuszerki tylko bierze fachowca....

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

A idź ty czubku w piz..u bo widzę że już ciebie pier.olec bierze. W takim razie żegnam bo nie ma dalej sensu się produkować.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

babciu, wiesz co to są średnie ceny rynkowe ?

na takiej podstawie wycenia się robociznę, tzn. robi kosztorys inwestorski !
a ty mi tu niepier.dol, że ...\" ta sama robota wyceniana przez kilku różnych fachowców może mieć zupełnie inną wycenę\" . No chyba że twoi fachowcy szukają jeleni i stosują ceny z księżyca , bądź z dużych aglomeracji miejskich.
Ceny ofertowe mogą się różnić , o np. 10-15% ale nie o 50 czy 100% , no chyba, że jakiś barani łeb robił kosztorys na zaniżonych stawkach a inny fachman chciał się szybko wzbogacić i ceny po zawyżał, licząc, że trafi na leszcza, takiego jak ty :))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

Masakra ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

Powaźka? Jeleń to jesteś ty. Na cenie 50 tysięcy plus minus 10 czy 15 procent to już jest inna suma. Oczywiście że inna wycena i partacz zrobi to dużo taniej a ktoś kto zna swoją robotę za te pieniądze nie zrobi. Po partaczu przyjdzie taki co będzie musiał poprawić i zarobi a chciwy i biorący partaczy bez sprawdzenia straci. Jak się słyszy a Franek czy Zenek to chciał za to tyle i tyle to się mówi krótko niech Franek panu robi. To ostatnio mi znajomy opowiedział. No i co i zrobił tańszy,tak robotę spieprzył że inwestor pognał i jeszcze narzędzi nie oddał. A potem znajomego prosili żeby poprawił,no i cena wzrosła bo najpierw po partaczu trzeba było wszystko skuwać i robić od nowa.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

babciu , A KOGO OBCHODZĄ TWOJE DYLEMATY,
co to wnosi nowego do sprawy ?

piszesz powszechnie znane banialuki :
... jak ktoś umie, jak ktoś ma czas i chęci , jak ktoś ma sprzęt i narzędzia ... i co jeszcze ?

Napisz, że tanio wyjdzie robocizna , jak np. trzech braci stawiają sobie domy ,
a do tego każdy z nich prowadzi działalność gospodarczą w branży budowlanej a w innym fachu. Do tego teść każdego z braci również działa w budowlance i dziwnym zbiegiem okoliczności , też każdy z teściów prowadzi firmę i co za szczęśliwy zbieg okoliczności : znów każdy w innym fachu jest mistrzem . Więc mamy już aż sześciu fachowców - majstrów z własnymi gratami . Że nie wspomnę o szwagrach, których każdy z braci ma co najmniej dwóch ... i też to majstry z branży budowlanej . A że rodzina zgodna i się wspiera, to na 100% grosza nie dadzą zarobić nikomu i sami sobie chałupy gospodarczym sposobem pobudują . Jakie to proste i zarazem banalne :)



pytanie :
Jak wielu łomżyniaków zna milionerów , którzy startują w wielomilionowych przetargach i pomogą kupić im taniej materiały budowlane ( nota bene wątek dotyczył cały czas OSZCZĘDZANIA NA CENACH ROBOCIZNY - nie na materiale )
po drugie jaki procent łomżyniaków chcących się budować, posiada czas i umiejętności do tych celów,
a jaki % takowych, ma w rodzinach, bądź wśród swoich znajomych majstrów-fachowców , którzy byliby skłonni popracować na budowie dłuższy czas za friko, lub za pół darmo ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

Durniu to jest właśnie odpowiedź kto sobie jak życzy za robociznę. Fachowiec się ceni,partacz zrobi dużo taniej. I to na tyle, szkoda mi więcej czasu. I tak za dużo ci go poświęciłam.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

022 w branzy remontowo budowlanej jest tak ze wiosna lato placisz nieco wiecej bo jest co robic a dla klienta sie pali, okres jesienno zimowy jest takim jakby przestojem i cena leci kilka procent w dol, drugi aspekt to inwestor, czasem trafiam na cwaniaczka ktory bedzie szukal dziory w calym i wtedy cena rowniez rosnie bo z gory widac ze beda problemy, ostatnie co ma wplyw na cene to tzw rozchwytywanie czyli jesli termin mam za 6-8 miechow lub jak niektozi ponad rok to moge se pozwolic na brutalnie wysoka cene, jesli nie przejdzie to trudno.
troche ponad miesiac temu mialem wycenic 60m2 przetarcie gladzi, gres kuchni i przedpokoj(16m2), wstawienie 4 parapetow, 40 m2 paneli i malowanie, dalem 8kola z groszami, robota byla z polecenia i wedlug mnie 9 robodni dla 3 ludzi
babsko stwierdzilo ze jestem partaczem bo za tanio, okazalo sie ze wycenilo jeszcze 2, jeden dal 16 i drugi 12, wziela tego za 12 bo srednia cena nie znajac zadnego z nas, wydaje mi sie ze minely czasy kiedy ludzie chcieli jak najtaniej, jestem w lomzy od marca i zrobilem 7 lazienek i 2 mieszkania, nawet raz nikt nie zapytal czy zejde z ceny, kiedys za 10 zl dali by sie wydymac
co do ceny wynajmu ja za 50m2 place 1200 bez papiera ale mi nie zalezy + media ale to grosze bo bez gazu a grzanie ryczalt, ciepla woda przez boiler, za prad z taryfa 110 na miecha, net tmobile 40-kilka zl i wychodzi 1400 z groszem czesciowo umeblowane



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

F10n47, tak z czystej ciekawości , a jak długo jesteś już w kraju , kiedy wróciłeś i ile czasu cię nie było ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

To co pisze ten spech to masakra...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

Nawet rozmawiać nie umiecie....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy 1700zł/mies. za wynajem 2ch pokoi w Łomży, to nie za mało :)

022 jestem od marca, 12 lat za granica 11 w uk i rok we francji



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org