czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Niszczenie gniazd w okresie lęgowym

W dniu dzisiejszym w spółdzielni Perspektywa odbywało się niszczenie gniazd dzikich gołębi --- Nie robiono tego kiedy nie było młodych, a zaczęto niszczyć kiedy są młode i do tego na wylocie z gniazd. Nie niszczono młodych ptaków odsuwając je przed zrzuceniem gniazd. Matki jednak wracały i chroniły je dalej mimo ulewy swoim ciałem -- oto zdjęcie jednej z nich -- prawdziwej matki ----https://www.dropbox.com/s/kydfh302scpzylr/Go%C5%82%C4%85b.JPG?dl=0 --- A co inni o ty sądzą -- rozpatrując tylko okres ochronny ptaków.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Niszczenie gniazd w okresie lęgowym

To masz problem hehe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Niszczenie gniazd w okresie lęgowym

Z mojego okna widać tego gołębia mnie się kręcą łzy. Czy ktoś się zastanowił nad tym co robi??? Czy za takie postępowanie jest jakaś kara???
Panie PREZESIE czy to pańskie polecenie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Niszczenie gniazd w okresie lęgowym

f16 -- najgorsza choroba gdy ktoś ma zajoba -- nie szanuje innych i otaczającego go świata.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Niszczenie gniazd w okresie lęgowym

Myślę że jutro odpowiednie organa zajmą się tą sprawą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Niszczenie gniazd w okresie lęgowym

Podobnie jak u mnie, były na drzewie nikomu nie zawadzały dopóki nie wprowadzili się nowi najemcy mieszkania podemna, dzień po wprowadzeniu pisklaki zniknęły za rękę nie złapałem, odleciec nie odleciały bo niebyly wystarczająco duże

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Niszczenie gniazd w okresie lęgowym

Takie przypadki zgłaszać do Drozdowa tam jest ośrodek towarzystwa opieki nad ptakami. Szkoda że tych co zrobili to też nie wyrzucili jak te pisklaki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Niszczenie gniazd w okresie lęgowym

Rodzina gołąbków dzielnie walczy o swoje młode pozbawione przez pracowników PERSPEKTYWY rodzinnego gniazda https://www.dropbox.com/s/n8071vpjnolyjcz/Rodzina.JPG?dl=0

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Niszczenie gniazd w okresie lęgowym

Dzikie gołębie to latające szczury, roznosiciele wielu chorób.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Niszczenie gniazd w okresie lęgowym

Zapamiętaj że to człowiek jest największym nosicielem chorób

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Niszczenie gniazd w okresie lęgowym

A gorsi od szczurów to są ludzie wszystko zniszczą nawet drugiego człowieka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Niszczenie gniazd w okresie lęgowym


Re: syyx

zgłosić do Drozdowa tak!!! ale może także do jakiejś Fundacji i do lokalnych mediów a przede wszystkim do organów ścigania. Przecież to barbarzyństwo!!!, okrutne zabijanie bezbronnych istot przez zwyrodnialców!!!
Przykre to bo Łomża leży na terenie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego a Park ten jest jedną z otulin Biebrzańskiego Parku Narodowego. Otóż do tego Parku przyjeżdzają naukowcy, ornitolodzy z całej Europy badać ptactwo a tu takie okrucieństwo bezmózgowców.

syyx napisz czy coś w tej sprawie wiesz i czy sprawa jest rozwojowa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Niszczenie gniazd w okresie lęgowym

Dzisiaj ludziom przeszkadza już wszystko. Zamiast mieć trochę szacunku do wszystkiego co żyje to celowo zabijają i niszczą przyrodę i cały ekosystem z nią powiązany. Dlatego w Bielsku Podlaskim została wstrzymana modernizacja budynku ze względu na wykluwanie się nowego potomstwa ptaków. Teraz z dokończeniem inwestycji muszą poczekać do 15 sierpnia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Niszczenie gniazd w okresie lęgowym

Nie od dziś wiadomo, że brak ludzkiego gatunku wyszedłby Ziemi na zdrowie ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Niszczenie gniazd w okresie lęgowym

O ile mi wiadomo to prawdopodobnie ktoś interweniował w Drozdowie gdzie mieści się Towarzystwo Opieki nad ptakami. Na sto procent nie jestem pewien. Wiem tylko, ze w szpitalu też są niszczone gniazda jaskółek oknówek, które są pod ochroną oraz w ciągu sklepów Kazańska z Piłsudskiego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Niszczenie gniazd w okresie lęgowym

Nie od dziś wiadomo, że Ziemia wyszłaby lepiej na braku gatunku ludzkiego ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Niszczenie gniazd w okresie lęgowym

Chińskie badziewie, nie komputer ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Niszczenie gniazd w okresie lęgowym

Jest wiele organizacji które zajęłyby się tematem. Przejdzie TVN, Polsat i pokażą temat. Administracja SM Perspektywa będzie miała obciach na cały kraj.

Takie sprawy warto zgłaszać. Kary dla administracji za tolerowanie i zlecanie takich działań nie są małe. Tu masz niektóre podstawy prawne

http://www.poznan.pl/mim/main/-,p,16183,16194.html

Możesz napisać maila do PTOP Białystok
http://www.ptop.org.pl/kontakt/kontakt.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org