czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
GOŁĘBIE , problem z latającymi szczurami ...

GOŁĘBIE , problem z latającymi szczurami ...
Zna ktoś humanitarny sposób rozwiązania tego problemu ?

Od wielu lat mam problem z gołębiami zakładającymi swoje gniazda na dachu mojej posesji. Niestety ze względów konstrukcyjnych dachu , gdzie jest kilka miejsc sprzyjających zakładaniu gniazda , po prostu jest kilka zacisznych nisz , gdzie te latające szczury mogą się zagnieździć.
Problem polega na tym, że budynek jest trzy i pół kondygnacyjny, dach stromy i do tego znajduje się przy jednej z głównych łomżyńskich ulic.
Gołębie srają , do tego stopnia, że są w stanie zapchać swoimi odchodami poziome rynny deszczowe , co skutkuje całkowitym zapchaniem i przelewaniem się wód deszczowych z ww rynien - wszystko leci do podpiwniczenia pod budynkiem.
Ktoś powie bagatela, trzeba czyścić rynny - ale jak uwzględnić koszty : gdy minimum regularnie , dwa razy do roku , trzeba wynająć zwyżkę z obsługą jak jedna godzina takiej \"przyjemności \" kosztuje mnie brutto ok. 220 zł. - a do tego jednorazowe czyszczenie zabiera ok. 2h = 440 zł.

Że już nie wspomnę o szkodach, jakie swoimi kwasowymi odchodami gołębie powodują na blachodachówkę . To też jest moja strata .

Żerują po śmieciach i roznoszą (jak szczury) zarazki i inne nieprzyjemne rzeczy.

Gołębie odchody zostawiane np. na parapetach to też groźne źródło chorób. Wystarczy otworzyć w ciepły dzień okno, a naszpikowane bakteriami pyłki z przysuszonego guano wpadną do mieszkania, osiądą na jedzeniu albo dostaną się do naszych płuc. A do tego dochodzą różne gołębie pasożyty i ich larwy.
Sraluchy mogą stanowić zagrożenie dla populacji ludzi ponieważ przyczyniają się do rozprzestrzeniania bakterii wywołujących zapalenie płuc, bóle żołądka i biegunki itp...

Powszechnie wiadomo, że gołębie to latające szczury, typowe szkodniki niszczące miasto i ich kwaśny odczyn gołębich odchodów niszczy budynki.

Do tego \"miłe \" jest słuchanie gdy zaczynają gruchać o świcie,
i niesie się to po pionach całym mieszkaniu ,
a i
kilka razy dziennie trzeba szorować balkon i parapety z odchodów, którymi gołębie obficie je \"zdobią\".

GOŁĘBIE ! jak walczyć z tą plagą ?

Borykałem się z tym latami (nadmieniam , a priori wykluczyłem metody niehumanitarne jak kolce i trutka)
( kolce u sąsiadów też się nie sprawdzają )
- świecące płyty cd, wiatraczki, - zawiesiłem nawet specjalnie figury/postacie przypominające Myszołowa i inne ptaki drapieżne - ale jak po paru tygodniach gołąb usiadł na drapieżniku i zrobił mu pokaźną kupę na dziob załamałem ręce .
Robiłem też próby z z nagranymi piskami sokołów jastrzębi i innych szponiastych - nic to nie dało na dłuższą metę.

I od razu informuję : wszelkie siatki/zabezpieczenia i tym podobne w moim przypadku nie mają racji bytu . Raz, że szpetnie to by wyglądało z ulicy w centrum miasta, , po drugie to, że ze względów konstrukcyjnych dachu i wielu \"nisz\" nie jest to możliwe .


Jak walczyć z tą plagą ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: GOŁĘBIE , problem z latającymi szczurami ...

ty spiczka co ty pi#rdolisz, przecież ty rodzicami jeszcze mieszkasz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: GOŁĘBIE , problem z latającymi szczurami ...

... zawsze znajdzie się jaki ch..j , troll - typu Autor: nie`dotyczy
co ma jakieś kompleksy , a w temacie nic mądrego do powiedzenia :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: GOŁĘBIE , problem z latającymi szczurami ...

Ja myślę, że s-picz-y jakiś gołąb z obrzydzeniem na łeb nasrał, i to na rzadko.

z Listu św. Pawła do Efezjan:
"Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła".


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: GOŁĘBIE , problem z latającymi szczurami ...

Masakra...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: GOŁĘBIE , problem z latającymi szczurami ...

Gołąb i kaczka to ptaki po prostu za paszkwile które wypisujesz na kaczkę i na
jej piątkę dogadała się Kaczucha z gołębiami i dybią...zginiesz , zginiesz marnie
zapalenie płuc, salmonellozy sraczka i... zgon ha ha ha

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: GOŁĘBIE , problem z latającymi szczurami ...

Nawet gołębie się na tobie poznały . Srają ci na twój pusty łeb .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: GOŁĘBIE , problem z latającymi szczurami ...

Nawet gołębie na tobie się poznały i srają na twój pusty łeb .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: GOŁĘBIE , problem z latającymi szczurami ...

Podobno pomagają np. odgłosy jastrzębia, ale jak dasz za głośno to możesz mieć problem nie tylko z gołębiami ale też z sąsiadami :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: GOŁĘBIE , problem z latającymi szczurami ...

To nie sztuka zabić kruka ale sztuka sowe pierdolnąć w glowe

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org