czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Zamienił stryjek siekierkę na kijek - a dworca autobusowego w Łomży dalej nie ma .

\"Miałeś, chamie, złoty róg,
miałeś, chamie, czapkę z piór:
czapkę wicher niesie,
róg huka po lesie,
ostał ci się ino sznur,
ostał ci się ino sznur.\"

Stanisław Wyspiański - Wesele


Dworzec autobusowy w Łomży bez... dworca?
https://4lomza.pl/index.php?wiad=51488

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zamienił stryjek siekierkę na kijek - a dworca autobusowego w Łomży dalej nie ma .

Człowieku więcej realizmu i optymizmu, złość zdrowiu szkodzi a dworzec i tak powstanie. Fragment z Wesela jest bez sensu w tych realiach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zamienił stryjek siekierkę na kijek - a dworca autobusowego w Łomży dalej nie ma .

Fragment z wesela władzowania jest właśnie sednem sprawy ,wszystko jest do czasu ,głupie ciągłe uśmiechy też , przysłowie jest bardzo na miejscu ...co zamieniono na co ,a już nieudolność wychodzi przy następnych kwiatkach z bursą nr.3. I tu imieszcza wieszcza z białego ...stoku ..kononowicz żeby nie było. Niczego..https://m.youtube.com/watch?v=F9Q5D8hsEgM

Anatol M.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zamienił stryjek siekierkę na kijek - a dworca autobusowego w Łomży dalej nie ma .

Anatol, po pierwsze, cytat z Wesela nie jest przysłowiem a żeby zrozumieć cały sens Wesela to należy tę książkę przeczytać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zamienił stryjek siekierkę na kijek - a dworca autobusowego w Łomży dalej nie ma .

carrier, nie pouczaj innych , jak sam nie potrafisz czytać tekstu ze zrozumieniem,
fragment z Wesela NIE, ale już \" Zamienił stryjek siekierkę na kijek \" funkcjonowało jako przysłowie w formach : zamieniał stryjek za siekierkę kijek; pomieniał się stryjek, dał siekierkę za kijek; wymienił stryjek siekierkę za kijek; mieniał się stryjek: wziął za siekierkę kijek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zamienił stryjek siekierkę na kijek - a dworca autobusowego w Łomży dalej nie ma .

Ooooo cenzura na forum. Admin!!!!!! Gdzie moje posty w tym temacie???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zamienił stryjek siekierkę na kijek - a dworca autobusowego w Łomży dalej nie ma .

Szanowny speech-u, piszesz zgryźliwie że ja pouczam innych a kto jak nie ty na tym forum POUCZA!!! praktycznie wszystkich oraz krytykuje wszystko co inni piszą. Jeśli chodzi o czytanie ze zrozumieniem to tu się zgodzę, nie potrafisz tej sztuki a przepisywanie ciurkiem z internetu jakiś niestosownych przykładów jest tego świadectwem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zamienił stryjek siekierkę na kijek - a dworca autobusowego w Łomży dalej nie ma .

Ale fakt z nie poradnością w.s dworca rządzących jest faktem. Kolno jest dużo mniejsze i sprawę rozwiązało lepiej.
Rozbijanie budowy ma kilka(naście) etapów jest drożdze. To było do przewidzenia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zamienił stryjek siekierkę na kijek - a dworca autobusowego w Łomży dalej nie ma .

Każda droga jest dobra, która prowadzi do słusznego celu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zamienił stryjek siekierkę na kijek - a dworca autobusowego w Łomży dalej nie ma .

Tak, ale to jest robione za NASZE pieniądze. Skoro coś można zrobić taniej to czemu robią drożej??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zamienił stryjek siekierkę na kijek - a dworca autobusowego w Łomży dalej nie ma .

outsiderka, ja nie chcę się wymądrzać wiedzą na ten temat ale moje życie zawodowe jest ściśle powiązane z różnymi inwestycjami, musisz mi uwierzyć że nie wszystko sprawdza się z planowaniem a wręcz przeciwnie, wiele zasad planowanych inwestycji przed a bardzo często w trakcie ich realizacji jest zmieniana, dlaczego, a to już temat bardzo szeroki. Dlatego powtarzam, najważniejsze że projekt jest realizowany.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zamienił stryjek siekierkę na kijek - a dworca autobusowego w Łomży dalej nie ma .

Ok. Pieniądze ze sprzedaży(części starego dworca) wydane a w tegorocznym budżecie przewidziane są pieniądze na dokończenie nowego dworca.??? Jak znam życie to nie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zamienił stryjek siekierkę na kijek - a dworca autobusowego w Łomży dalej nie ma .

carrier co takiego się stało, że kosztorys inwestorski opracowany przez Ratusz , czyli przewidywane koszty budowy nowego dworca różnią się o ok. 300% od cen rynkowych tzn, ofert przetargowych ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zamienił stryjek siekierkę na kijek - a dworca autobusowego w Łomży dalej nie ma .

Rozumiem żr nie wszystko da się przewidzieć jak w życiu. Ale uważam, że przed sprzedażą (części dworca) trzeba było zorientować się w cenach budowy mowego następnie albo myśleć skąd pieniądze na nowy albo nie tykać budowy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zamienił stryjek siekierkę na kijek - a dworca autobusowego w Łomży dalej nie ma .

Różnice kwotowe mają wiele wątków, najistotniejszy to ten kto robił kosztorys. Powinna to zrobić firma profesjonalna, znająca rynek budowlany nie tylko w Łomży ale i w całym kraju. Jeśli dokonał tego ratuszowy urzędnik to mamy tego efekty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zamienił stryjek siekierkę na kijek - a dworca autobusowego w Łomży dalej nie ma .

To po co mam w Ratuszu Wydział Inwestycji, po co płacić urzędnikom, za co ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zamienił stryjek siekierkę na kijek - a dworca autobusowego w Łomży dalej nie ma .

carrier mi o to chodzi. Różnica może być 10% a nie tyle.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zamienił stryjek siekierkę na kijek - a dworca autobusowego w Łomży dalej nie ma .

może ten kosztorys robił taki spec od inwestycji, jak @carrier,
co całe życie latał po budowach za pomocnika z taczką gruzu ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zamienił stryjek siekierkę na kijek - a dworca autobusowego w Łomży dalej nie ma .

Drogi speech-u i po co ta złośliwość, dlaczego mnie, jak i wielu innym na tym forum dokuczasz. Nie masz nic do powiedzenia to po prostu milcz. Jesteś bardzo dziwnym człowiekiem, próbujesz leczyć swoje kompleksy na tym forum pokazując swoje chamstwo. Masz w życiu poczucie niższości ? Idź do psychologa bo na forum pomocy się nie doczekasz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zamienił stryjek siekierkę na kijek - a dworca autobusowego w Łomży dalej nie ma .

Czego nie dotknąć, od 3 lat wszystkie inwestycje miejskie są źle wyszacowane - dworzec, park JPII, budynek przy Wesołej. Od 3 lat w Polsce rządzą amatorzy. Nasz Szanowny Prezydent snuje wizje rozwoju gospodarczego Łomży a tymczasem dziura w budżecie miasta staje się coraz większa, a mamy dopiero luty. W październiku Łomża będzie jedną wielką dziurą, aby tylko budżetową.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zamienił stryjek siekierkę na kijek - a dworca autobusowego w Łomży dalej nie ma .

Inna sprawa to podejście mieszkańców do potencjalnych miejsc pracy to śmierdzi tamto jeszcze coś

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zamienił stryjek siekierkę na kijek - a dworca autobusowego w Łomży dalej nie ma .

Pewnie znowu skończy się ja zwykle. Może lepiej zorganizować coś z rozrywką, coś na imprezy??

Rozrywka i imprezy integracyjne w karkonoszach

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org