piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Olej silnikowy do diesla

Jaki stosujecie olej silnikowy?? Producent ma dla Was znaczenie czy kierujecie się np ceną ??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Olej silnikowy do diesla

trzymaj się specyfikacji jaką zaleca producent !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Olej silnikowy do diesla

tylko że nie mam książki serwisowej. Auto odkupione i nie było informacji jaki tam olej był zalany :/
Może w internecie jest jakaś aplikacja która pomoże coś dobrać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Olej silnikowy do diesla

zaraz nam podrzucisz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Olej silnikowy do diesla

W internecie sa fora tematyczne kazdego auta, uzytkownicy dziela sie opiniami i doswiadczeniami. Kazde auto jest inne i inny olej zaleca producent.
Zamiast wrzucac nam tu ogolnikowe oleje i aplikacjie, zajrzyj pod fora konkretnych uzytkownikow aut i ich porady a nie tutaj.

Mozna sobie wlewac olej tani z supermarketu, albo drogi sprowadzany za namowienie, mozna sobie wlewac specjalne plyny do plukania silnika przed wymiana, fora motoryzacyjne sporo podpowiedza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Olej silnikowy do diesla

My mamy starszego Peugeota, to znaczy z 2005 roku i mąż leje mu półsyntetyka 10w40 . Jakiej marki, to nie pamiętam, ale mówi, że to wszystko jest to samo , więc czasem lubi zmieniać. Teraz myślimy o olejach premium typu www.mihel.pl . Mogłyby one mocniej się zlepić i poprawić działanie podzespołów silnika. Pytanie tylko, czy one do tyluletniego diesla się nadadzą?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Olej silnikowy do diesla

Nie polecam sklepu www.mihel.pl Ceny z kosmosu i długie oczekiwanie na przesyłkę, brak kontaktu po zakupie i w ogóle totalna lipa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Olej silnikowy do diesla

Może miałeś pecha z zamówieniem itd ? ja bez problemu kupiłam olej do auta , no a za jakość to wiadomo trzeba zapłacić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Olej silnikowy do diesla

A co to za olej ten mihel? Bo ja o takowym jeszcze nie słyszałem!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Olej silnikowy do diesla

mając problem z doborem oleju można np skorzystać z lubematch gdzie wybierając swój samochód dostajemy informację jaki olej stosować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Olej silnikowy do diesla

wbrew pozorom to nie taka prosta sprawa, najbezpieczniej jak ktos wyzej napisal trzeba dobrac olej do specyfikacji producenta, jesli mamy dpfa to musi byc nisko popiolowy czyli ACEA C3, kolejna bardzo istotna kwestia to przebieg auta i kondycja silnika, jesli wszystko jest ok, cisnienie w normie to z czystym sumieniem moge polecic motula 5w50 pelen syntetyk, nie jest tani ale dobry
z nieco tanszych valvoline, gulf... nie wiedzac co bylo zalane wczesniej proponuje zalac jakiegos fusha np liqui moly i dopiero swiezy olej
10w40 to juz gruuuuubo albo silnik bardzo slaba kondycja albo problemy z budzetem

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org