czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
łóżko dla dziecka

Poradźcie jakie łóżko kupić dla 4-latka? Taki wybór dziś mamy.. może jakieś wskazówki?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

Wg mnie normalny, pełnowymiarowy tapczan/łóżko. Czyli np. 90x200 czy w mniejszej wersji 80x190 cm, bez żadnych barierek ochronnych itp. Mniejszych łóżeczek dla 4-latka nie ma sensu, bardzo szybko wyrośnie i za 1 max 2 lata znowu trzeba będzie kupować. Estetyka łóżka to już kwestia gustu i osobistego wyboru.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

Zielona biedronka dziecko w wieku raczej 6-7 lat nie urośnie aż tyle,że potrzebuje aż tak długiego łóżka,moim zdaniem to tylko niepotrzebne zawalanie miejsca w pokoju taką długością, mojemu 3 letniemu dziecku kupiłam drewniane łóżko, które ma 160 cm długości i jest wystarczające,napewno nie wyrośnie z niego w ciągu 2-3 lat, ale to moje osobiste zdanie:)Wydaje mi się, że 190 cm to odpowiednia długość łóżka dla nastolatka, a nie 4 latka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

antresola MONTANA - GRAFIKI- stwórz własne łóżko!
polecam te, sama kupiłam dla mojego 5 latka i jest zachwycony
wcześniej nie chciał bawić się w swoim pokoju, teraz bawi się tylko na łóżku albo pod łóżkiem. :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

tu masz link
http://allegro.pl/antresola-montana-grafiki-stworz-wlasne-lozko-i4728204263.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

De - a ja mam dwójkę dzieci i 3-latek owszem śpi w łóżku 160 cm i nie ma sprawy. Natomiast mam też dziecko 6,5-letnie i nie bardzo sobie wyobrażam, że nadal miałoby spać w tak małym łóżeczku jak 160 cm. Już od ponad roku śpi na tapczanie 190 cm i uważam, że jest idealnie. Łóżko 160 cm to nie tylko kwestia długości, ale też szerokość tylko 70 cm i starszemu dziecku już robi się dość ciasno. Jasne, można się upierać i dziecko 7 czy 8 letnie kłaść do małego łóżeczka, bo przecież na długość się zmieści, ale po co? Jeśli autorka tematu chce za te niech już będzie 2-3 lata zmieniać łóżko to czemu nie - może być i 160 cm.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

Zielona biedronka więc widzisz jednak Twój 3 latek śpi na łóżku 160 cm, a nie 190:), a drugie dziecko masz 6, 5 letnie i napisałaś, że śpi na łóżku 190 cm od roku, więc z tego jasno wynika, że osobiście nie kupowałaś łóżka na lata i właśnie o to mi chodziło, to nie jest coś co kupuje się jedno w życiu i ja kupiłam mniejsze łóżko, żeby z wiekiem jak dziecko będzie rosło wymienić je na większe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

De - jasne, kupiłam łóżko 160 cm, ale nie gdy dziecko miało 4 lata, tylko 1,5 roku. Dla 1,5 rocznego dziecka jak najbardziej poleciłabym łóżko 160 cm. Natomiast gdybym miała, tak jak autorka tematu, kupować łóżko dla 4-latka to na pewno nie kupiłabym już łóżeczka 160 cm, tylko, tak jak napisałam, 190 cm. Co innego kupować łóżko na 5 lat, a co innego na 2 lata. Bo jak wspomniałam, wg mnie dziecko 6-7 letnie miałoby już ciasno w łóżku 160 cm.

A może jeszcze inaczej - ja kupując łóżko 160 cm miałam świadomość, że będę miała drugie dziecko i to drugie dziecko też z tego łóżeczka będzie korzystało. Tak więc starsze korzystało 4 lata, teraz młodsze korzysta ponad rok i jeszcze pewnie ze 3 lata pokorzysta. Tak więc łącznie daje to 8 lat użytkowania łóżeczka. I gdyby autorka miała np. drugie dziecko, które w przyszłości przejmie łóżeczko starszaka to czemu nie, można kupić 160 cm, ale tylko dla jednego dziecka, dodajmy już 4-letniego, to szkoda byłoby mi pieniędzy na łóżko na 2 lata, a potem wydawać na kolejne, większe łóżko.
Takie jest moje zdanie, a każdy ma prawo swoje pieniądze wydawać na co zechce :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

No tak każdy wydaje pieniądze no co lubi, mi moich nie szkoda wydać na takie przedmioty i dlatego kupiłam mniejsze łóżko z tą myślą, że za kilka lat wymienię na większe i również dlatego aby zajmowało mniej miejsca.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

Autor: De. masz racje a co niktorzy kupuja juz na 20 lat lozka po 2 m

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

zielona zaluje ze nie kupila tego pierwszego lozka na 190 by nie musiala wymieniac

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

Ja tam lubię zmienić meble co jakiś czas:), nie kupuję tego z myślą, że ma mi służyć lata.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

boski - a skąd ty możesz wiedzieć czego ja żałuję? Nie, zupełnie nie żałuję, że kupiłam mniejsze łóżko, bo kupowałam je dla 1,5-roczniaka. Gdybym miała kupować dla 4-latka kupiłabym większe. I tyle w temacie.

P.S. Znam ludzi, u których już 2-letnie dziecko spało samo na wersalce 140 cm szerokiej i 200 cm długiej. I co? Też ok.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

My mamy Ikea Mammut. Syn ma 2,5 roku i widzę, że łóżko posłuży jeszcze kilka lat. Znam ludzi, których 6-7 letnie dzieci wciąz na takim śpią i są zadowolone, wszystko zależy od dziecka.
Zawsze można kupić łóżko rosnące wraz z dzieckiem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

Ja kupowałam łóżko na allegro z szufladą 160/80, a córka ma 3 latka z firmy Allmeble. Mi akurat fajnie te łóżko się skomponowało z meblami z Ikei. Wiem, że koleżanka kupowała synowi w Ikei łóżko i jest też zadowolona.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

Dla mnie Ikea - jeszcze się nie zawiodłam!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

Znajomi kupili dla 5 latka łóżko 160 ale tylko dlatego że nie mieli innej opcji ze względu na rozmiar pokoju. Osobiście kupiła bym co najmniej 180, dla dziewczynki może być to łóżko którego będzie używać docelowo. Jednak dobrym wariantem jest również tapczan, z dobrym materacem jest bardziej praktyczny.
Jak szuka ktoś łóżek dla dzieci to polecam stronę artbo.pl

Nie szaty zdobią człowieka ... tylko ciuchy :))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

Moja 6-letnia córka śpi od ponad roku na łóżko 200/90. Nie wyobrażam sobie mniejszego w szerokości ze względu na to, że dosyć intensywnie kręci się podczas snu i potrafi spać pod kątem. Długość nie ma znaczenia ale wiadomo ze łóżko zostanie z nią długie lata. Nie myślę by opłacało się je wymieniać. Ewentualnie materac.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

Dzieci szybko wyrastają ze swoich łóżek. My dopiero, co kupiliśmy, a już dla dziecka jest za małe. Na szczęście udało nam się stare sprzedać na sprzedajemy.pl i odzyskać trochę pieniędzy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

Dla naszej córeczki kupowaliśmy takie łózko, ktore można regulować i dobrać do wzrostu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

Jedź do Ikei :) Tam znajdziesz wszystko :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

spadaj mendo reklamowa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

Naszym synom kupiliśmy drewniane łóżka z gdmmeble.pl jeszcze pomogli nam dobrać odpowiednie materace. Można zajrzeć, może akurat coś Ci się spodoba, bo jakościowo są bardzo dobre. Skoro u naszych chłopców jeszcze stoją jak nowe to warte są kupna.

lenkale

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

Popieram przedmówcę. Jak dziecko przenosi się do większego łóżka to należy zadbać o barierkę w innym wypadku raczej nie obejdzie się bez lądowania na podłodze, można sprawdzić tutaj: http://artbo.pl/lozka-140x70.htmljan.majka napisał(a):

Nie szaty zdobią człowieka ... tylko ciuchy :))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

Dla 4 latka śmiało można wybrać łóżko z większych rozmiarów np: 160 lub nawet 180, tylko z dobrym materacem, na pewno nie z samej pianki, chyba, że takiej wysokoelastycznej albo termoelastycznej podobno są rewelacyjne praktycznie tak samo dobre jak materace z lateksu. Dobrym miejscem na zakupienie porządnego łóżka dla dziecka jest http://artbo.pl/lozeczka-dzieciece/lozka-pojedyncze.html wyjątkowo bogata oferta daje spor możliwości wyboru.

Jeżeli meblujesz pokój dziecka potrzebne jest łóżko dziecięce - https://artbo.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

u nas gorzej było z wyborem odpowiedniego materaca do łózeczka, jak szukacie polecam tą stronke http://materacyk.pl/ . My kupilismy antyalergiczny

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

łózko to mamy raczej klasyczne, drewniane z wyciąganą szufladą na pościel.Z materacem był większy kłopot by znaleść wygodny, nie za miliony...tu są dobre http://materacyk.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

Jedno wola tapczan a inni jednak zostaja przy stelazu z materacem. Mielismy i jedno i drugie - najszybciej i najwygodniej jednak chyba pojsc w taki klimat jak tutaj w salonie agaty https://www.agatameble.pl/meble/lozka-i-szafki-nocne/lozka/lozka-jednoosobowe/spax-lozko-sx3-grafit-bialy z szuflada na posciel. Przynajmniej nic sie nie wala po katach - posciel jest elegancko zlozona w schowku i swieza

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

Ikea, my też kupujemy tam większość mebli....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

Kojen Noor jakiś czas temu zamówiłam od Lionelo z ich strony -http://lionelo.com/product_category/lozeczka/. Wygodny jest, łatwy w rozlożeniu, bezpieczny dla maluszka, ogólnie nie mam uwag do tego modelu. Mają też w ofercie trochę łóżeczek ale akurat łóżeczka nowego na razie nie potrzebujemy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

W Fiki Miki znajdziecie super jakości materace dla dzieci, my niedawno u nich kupowalismy materac już z tych dla starszych dzieci. Wybraliśmy model Odeo + Materac bardzo wygodny, dwustronny, złożony z 3 warstw. Ma nawet ściągany pokrowiec przeznaczony do prania w pralce i to nawet w 60 stopniach żeby roztocze i bakterii się pozbyć

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

Saga-meble - meble najwyższej jakości. Sklep online. Zgłos się na maila po 10% kod rabatowy na zakupy.
--------------------------------------

www.sagameble-sklep.pl - zgłos się na maryla.parzych@wp.pl po 10% kod rabatowy na zakupy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

Kod rabatowy wazny tylko do końca sierpnia.

www.sagameble-sklep.pl - zgłos się na maryla.parzych@wp.pl po 10% kod rabatowy na zakupy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

Profil użytkownika

Imię (nazwa) użytkownika: sara-q
Posty: 5
E-mail: maryla.parzych@wp.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

Zobacz może tutaj https://www.resmar.pl/pol_m_Pomieszczenia_Pokoj-dziecka-818.html fajna i dobrze zorientowana obsługa jest w tym sklepie, nam super doradzili.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

Moim zdaniem najwązniejszy jest materac bo ma kontakt z ciałem dziecka, musi być wygodny by nie popsuc dziecku kręgosłupa.Kupiliśmy materac z Fiki Miki tak Vera + już z tych drugich, ma ściągany pokrowiec, można go uprać w pralce, chroni przed roztoczami, bakteriami. No i bezpieczny dla kręgosłupa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

Sprawdź ofertę ATB Meble. Oni mają dobre meble dla dzieci, w tym łóżka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

W sieci nie brakuje podpowiedzi nie brakuje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

Ja znam i polecam sklep internetowy gdzie możecie znaleźć świetne łóżeczko dla niemowląt to właśnie u nich znajdziecie mebel praktyczny, a zarazem stanowiący ozdobę pokoju. Koniecznie sprawdźcie bo ja tutaj znalazłam idealny mebel tez znajdziecie bo jest mnóstwo łóżek do wyboru.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

Łóżeczko dziecięce Tipi zapewnia spokojny i bezpieczny sen, a do tego jest wyjątkową ozdobą pokoju!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

A gdzie kupujecie pościel dla dzieci? najlepiej coś dla alergików

Alice

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

ja najpierw dzieciom kupowalam dobry materac a potem dobieralam lozko. kupilam materac Fiki Miki 160/70 moze jeszcze nie masz wybranego materaca do lozka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

Cześć
Przy wyborze łóżka dla dziecka w tym wieku, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Po pierwsze, łóżko powinno być bezpieczne i stabilne, aby Twoje dziecko nie miało problemów z wypadnięciem lub upadkiem. Po drugie, łóżko powinno być wygodne i dostosowane do potrzeb dziecka, aby zapewnić mu spokojny sen i dobry wypoczynek.

Oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc w wyborze odpowiedniego łóżka dla Twojego czterolatka:

Wielkość łóżka: Upewnij się, że łóżko jest odpowiedniej wielkości dla Twojego dziecka. Dla czterolatków zaleca się łóżka o wymiarach 70x140 cm lub 80x160 cm.

Bezpieczeństwo: Wybieraj łóżka zabezpieczone barierkami zabezpieczającymi przed wypadnięciem. Zwróć uwagę na materiały z jakich łóżko jest wykonane i upewnij się, że nie ma ostrych krawędzi, które mogą zranić Twoje dziecko.

Wygoda: Dla zapewnienia dobrego wypoczynku Twojemu dziecku, wybierz łóżko z wygodnym materacem i dostosowanym do jego upodobań.

Design: Dla zachęcenia dziecka do korzystania z łóżka, warto wybrać model z ciekawym designem, np. łóżka w kształcie samochodu, statek itp.
<a href=\"https://driftboss3.com/\">drift boss</a>

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

Wygodne - tak w dużym skrócie. Zwróć również uwagę, czy ma certyfikaty na farbę oraz z czego jest wykonana konstrukcja i materac.

Na pewno polecam Ci też wziąć większe łóżko niż są aktualne potrzeby, żeby wymienić je dopiero za kilka lat.

Ja dwa łóżeczka kupiłam w sklepie Leomark: https://leomark.pl/lozka-dla-dzieci Dziecko wysypiało się na nich znakomicie i faktycznie solidna konstrukcja zagwarantowała to, że nawet skacząc po łóżku ani dziecku, ani łóżku nic się nie stało.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

Przy wyborze łóżka dla 4-latka warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które pomogą zapewnić mu bezpieczne i komfortowe miejsce do snu.
Rozmiar łóżka: Łóżko dla 4-latka powinno być odpowiednie dla jego rozmiaru i wieku. Najlepszym wyborem jest łóżko o wymiarach 70x140 cm lub 90x190 cm, które zapewni odpowiednią przestrzeń do spania i poruszania się. Rainbow Friends: Chapter 2

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

Zależy czy zdarza się Tobie (bądź partnerowi) spać z dzieckiem, czy chcialabys aby takie noce były dla was komfortowe czy „aby przetrwać” i na jaka wielkość możesz sobie pozwolić. My wybraliśmy 90x180 aby się wyspać z dziecmi w razie potrzeby. Gdybym miała miejsce wybrałabym 90x200 bo łatwiej k dobry materac
Dobrze byłoby też zabezpieczyć ścianę za łożkiem - bo szybko się wybrudzi
https://tapetujemy.pl/tapety-dekoracyjne/casadeco
Proponowałabym położenie tapety ;)


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: łóżko dla dziecka

Jak już znajdziesz łóżeczko to radziłabym się rozejrzeć również za dobrym materacem albo poduszką dla dzieci bo to jednak sam materac i jego wkład jest istotny nie tylko w rozwój dziecka, ale też jego wygodę i tak dalej...
Ja ogólnie sama kupuje najczęśćiej na https://greenes.pl/ i mają tam kategorie dla mamy i maluszka i nie tylko bo w ogóle jest dość duży wybór materacy, poduszek itp.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org