piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Kleszcze

Dziekuje bardzo za powiadomienie o kleszczach. Dobrze wiem ze kleszcze aktywne sa rowniez zima w naszych lasach a teraz jest ich jakies 100000 razy wiecej... Pelno jest choxiazby na terenach bawelny i tuz za szosa zambrowska w strone starej lomzy. Nie do tego zmierzam... Fajnie ze o nich informujecie ale czemuby nie nakłonić naszych wladz do walki z nimi... Mysle ze znalazlyby sie jakies metody typu specjalnych opryskow... Trza z tym cholerstwem walczyc. Serdecznie pozdrawiam.

ŁKS

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kleszcze

Kiedyś człowiek za młodu turlał się w trawie i żadnych kleszczy nie bylo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kleszcze

Ja się dalej turlam po trawie,oczywiście po paru piwach.


stefannowak

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kleszcze

Niestety kleszcze są paskudne i można zachorować na boreliozę. Ja zawsze mam obawy o siebie i dzieci gdy spacerujemy po parku. Wtedy po powrocie do domu dokładnie oglądam dzieci czy nie mają kleszcza. Szukałam skutecznych preparatów i znalazłam tutaj https://kleszczolapki.pl/ myślę że może warto wypróbować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kleszcze

szybciej mu łeb ukręcić



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kleszcze

Niestety, to również są zwierzęta i ekolodzy mogą się zaraz włączyć w walkę o ich przetrwanie. Nie wiem też czy są opryski na kleszcze, może jeszcze niczego nie wymyślono zdrowego dla ludzi. Pozostaje nam się z preparatami ochronnymi https://muggasklep.pl/mugga-zestaw-dla-dzieci-na-kleszcze-i-komary-p-9.html chronić i to wszystko.

Adi ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kleszcze

Kleszcze to jest masakra. Unikać ich jak ognia. Witam wszystkich :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kleszcze

Kleszcze były zawsze, tylko kiedyś tego nie nagłaśniano

Angelka22

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kleszcze

bez sensu, opryskiwanie ich nic nie da, ale zawsze warto się kontrolować czy jakiś kleszcz się nie doczepił

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kleszcze

Kilka sposobów na kleszcze:

jeśli idziecie do lasu ubierzcie się w jasne ubrania bo dzięki temu będziecie widzieli , że są na nich kleszcze
spryskujcie się preparatami od kleszczy
oraz jesli juz znaleźliscie na ciele kleszcza to zorientujcie się czy nie tworzy się na miejscu czerwony okrąg

https://drszczepanska-ame.pl
Akademia Medycyny Estetycznej dr Szczepańska
ul. Grabskiego 8
35-312 Rzeszów
NIP: 8171372712
tel. +48 579 430 354
mail: kontakt@drszczepanska-ame.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kleszcze

Dlatego zawsze się psikam dobrymi sprayami, aby ochronić się i dzieci przed kleszczami

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kleszcze

Ja tak samo. Polecam też picie czystka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kleszcze

Picie czystka pomaga ale chwilowo, zwłaszcza na komary u nas w ogródku, nie wiem jak na kleszcze, bo mnie nigdy nie łapią. najgorsze jedna są komary,bo paskudnie gryzą dzieci, bez plastrów xarasan nigdy się nie obejdzie, niestety.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kleszcze

Niestety najgorszym scenariuszem ugryzienia przez kleszcze jest borelioza. O jej diagnozie możecie poczytać tu - boreliozaonline.pl/diagnostyka-boreliozy. To ciężka i trudna do wyleczenia choroba, atakująca każdego nie zważywszy na wiek. Moje dziecko w wielu 7 lat zachorowało na tę chorobę i z własnego doświadczenia mówię,w 100% nie da się od nich uchronić ,zwłaszcza dziecka



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kleszcze

Trzeba by wytłuc całe to tałatajstwo, ale jak?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Kleszcze

Kiedyś pola opryskiwali przeciw stonce ziemniaczanej, ale to chyba nie było bezpieczne dla ludzi. Może lepiej się zabezpieczać a jak już się trafi to jak najszybciej usunąć. Specjaliści wymyślają coraz skuteczniejsze metody. Najlepszy ostatnio jest Kick the Tick - zestaw do bezpiecznego usuwania kleszczy u ludzi oraz zwierząt. Szybkie usunięcie pasożyta zestawem Kick the Tick minimalizuje ryzyko uszkodzenia ciała kleszcza bo ma działający pod każdym kątem aplikator z pojemnikiem aerozolowym oraz przyrząd do usuwania kleszczy. W zestawie jest też zamykana probówka w której możemy umieścić kleszcza i przekazać go do badań.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org