czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Uzbrojenie działki

Witam!
Otrzymałem w formie spadku działkę 15 arów w jednej ze wsi pod Łomżą. Działka usytuowana jest w samym środku wsi w sąsiedztwie innych domów,bezpośrednio przy drodze asfaltowej.

Dla przykładu podsyłam linka z przykładową działką podobną do mojej:

http://imganuncios.mitula.net/dzia_ka_na_sprzeda_600_m2_powiat_tarnowski_rad_ow_27000pln_99798714813959955.jpg

W związku z powyższym myślałem o tym, aby uzbroić tą działkę (woda,prąd,gaz). Może kiedyś coś tam sobie postawię, a może kiedyś sprzedam. W każdym razie zależałoby mi na tym, żeby była uzbrojona.

Jest ktoś na forum kto zajmował się już czymś takim i byłby w stanie mi nakreślić wymagania i etapy formalne do takiego przedsięwzięcia i przybliżony koszt uzbrojenia?
pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Uzbrojenie działki

zanim wezmiesz sie za ta prace zobacz jak wyglada jej uzbrojenie,czyli czy jest przyłącze wody ,pradu ,gazu w okolicy jak daleko od tej dzialki ,a potem lokalne urzedy ci wszystko wycenia. ceny zaleza od wlasciciela sieci i sa rozne

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Uzbrojenie działki

witam,
koszt uzbrojenia w wodę ok.3000zł,z prądem bywa różnie zależy o ilości zgłoszonego zpotrzebowania na moc,musisz brać pod uwagę ewentualne przyszłe plany budowy domu bo jak weżmiesz małą iloość mocy teraz to może sie okazac w przyszłości że jest za mało na budowę domu,a ze zwiększeniem mocy mogą być kłopoty i ewentualne duże koszta,generalnie w chwili obecnej koszt i kw ok.150zł licząc kablem ziemnym,a na dom trzeba wżiąśc przynajmniej ok.15 kw

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Uzbrojenie działki

jak ma 200 m pociagniecia wodociagu tez 3 tysie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Uzbrojenie działki

W zakładzie energetycznym należy złożyć więc wniosek o określenie warunków przyłączenia (może to zrobić tylko właściciel działki budowlanej). Jeśli działka leży w obszarze, dla którego gmina opracowała założenia do planu zaopatrzenia w energię, zakład pobierze za przyłącze zryczałtowaną opłatę (określoną w taryfie danego przedsiębiorstwa). Zależy ona od mocy przyłączeniowej (najczęściej zamawia się 15-20 kW) oraz długości przyłącza i jego rodzaju.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Uzbrojenie działki

Zasady wykonywania przyłącza gazu są podobne jak elektrycznych. W sprzyjających warunkach (sieć jest blisko, warunki terenowe standardowe) pobierana jest zryczałtowana opłata za przyłącze: około 1500 zł za odcinek o długości do 15 m plus 65 zł za każdy dodatkowy metr.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Uzbrojenie działki

Dziękuję za odpowiedzi.
Z tego co jak na razie udało mi się zorientować to w tej wsi, gdzie jest ta działka nie ma gazu ziemnego ani kanalizacji (podobno niedługo mają robić), więc jak na razie w grę wchodzi tylko woda i prąd.
Jeżeli chodzi o przyłącza to nie orientowałem się gdzie są, ale tak jak wspomniałem powyżej działka jest przy drodze asfaltowej we wsi i obok stoją normalnie domy, więc chyba nie będzie z tym problemu?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Uzbrojenie działki

Jakie dokumenty z gminy muszę pobrać bądź złożyć aby udać się z nimi do elektrowni i żeby wodę podłączyć?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Uzbrojenie działki

a na jakiej wsi pod łomżą jest gaz ziemny?








Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Uzbrojenie działki

Ja mam sytuację bardzo podobną, z tym, że moja działka znajduje się na bardzo podmokłym terenie. Także same przyłącza nie wystarczą. Aby rozpocząć budowę trzeba jeszcze ustabilizować grunt. Znacie może jakąś firmę, która podjęłaby się tego zadania na terenie Łomży? Bo póki co znalazłam tylko taką firmę od robót ziemnych z Warszawy, ale oni chyba zajmują się wyłącznie dużymi realizacjami.

Jestem wielka! całe 150 cm w kapeluszu :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Uzbrojenie działki

Wydaje mi się, że są firmy, które zajmują się i gruntową zmianą jak i podpięciem wszystkich rzeczy.. ale nie esjtem pewny.

https://nutridieta.pl/catering-dietetyczny-myslowice/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Uzbrojenie działki

mietek12345: na pewno musisz pobrać kopię mapy zasadniczej ze Starostwa z Wydziału Geodezji. Jest to niezbędne w przypadku przyłącza energetycznego i wodociągowego. Na tej mapie będziesz miał podgląd na to, jakie sieci są w okolicy. Taka mapa stanowi załącznik do wniosku do PGE.

---
http://www.geodezjalomza.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Uzbrojenie działki

Pomyśl też od razu o kanalizacji. U mnie niestety nie było takiej możliwości i trzeba było zrobić szambo. Jak będziesz szukał szamba, to polecam betonowe, bo jest znacznie tańsze od plastikowego. W http://top-szamba-betonowe.pl/ mają solidne i trwałe szamba, i przywożą je na miejsce.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Uzbrojenie działki

Radzę tylko uważać na firmy, które inkasują gotówkę, a potem znikają bez śladu.
Ich znalezienie graniczy z cudem i ja już się na takie rzeczy nabrać nie dam -
raz dałem! Polecam poczytać profesjonalne strony na ten temat:
https://vindicat.pl/baza-wiedzy/czym-jest-umowa-przedwstepna/
Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Uzbrojenie działki

Jeżeli nie ma się problemu z sąsiadami, którzy bez problemu pozwolą przeciągnąć łącza przez ich nieruchomość to jest sprawa całkiem prosta. Schody zaczynają się, gdy ma się trudnych sąsiadów. Wtedy trzeba się posądzić lub zapłacić wynagrodzenie za służebność przesyłu.
http://www.sluzebnosc-przesylu.pl/sluzebnosc-przesylu/odszkodowanie-v-wynagrodzenie/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Uzbrojenie działki

Jak dostał działkę, to sąsiadów już sobie niestety nie wybierze...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Uzbrojenie działki

Jak chcesz uzbroić działkę to z przykładu w Libi polecam saletrę amonową skuteczna

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org