czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Czy może być bez \"grosika\" - Patologa już?

Witam.
Na pewno zdarzyło się Wam w sklepie itd. usłyszeć taki tekst: Czy może być bez grosika? Oczywiście \"grosika\" zdrobniale, żeby klient poczuł się lepiej lub żeby ten grosik nic nie znaczył ;)
Ale widzę, że to już się tak rozprzestrzeniło jak wirus. Panie wiecznie nie mają tego grosika, ale myślę, że nie chcą mieć raczej.
Sam pracowałem przy kasie i zawsze w torebkach drobne były. Tylko trzeba było je do kasy poukładać.
Może to jest metoda na \"grosika\" i po roku już jest na wakacje ;)
JA osobiście zawsze mam od 10gr-50gr po 1 gr i Pani w sklepie rozmieniam a ona taka zmieszana wtedy... ha ha ha

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy może być bez \\\"grosika\\\" - Patologa już?

Ja się w grosiki nie bawię. Podczas płacenia jeśli widzę że jest grosik do wydania sam mówię żeby kasjerka go nie wydawała. Potem ciężar w portfelu się robi i niewygodnie nosić. Nauczcie się chłopy nie dziadować i nie przejmować się takimi drobnostkami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy może być bez \\\"grosika\\\" - Patologa już?

Ja też tak robię, nie lubię ich nosić w portfelu i potem wygrzebywać.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy może być bez \\\"grosika\\\" - Patologa już?

Nawet jeśli kasjerka świadomie naciągnie na grosika takich osobników jak Adamo to powiedzmy że trafi się jej takich z 100 w ciągu dnia co daje 1zł, razy koło 300 dni pracujących, w skali roku wychodzi 300zł zarobku :D Nieźle, poważna kasa. Po takim roku to faktycznie fantastyczne wakacje kobitka sobie zrobi. Do Rybna i z powrotem na narty z całą rodziną. Nawet jeśli to co człowiekowi szkodować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy może być bez \\\"grosika\\\" - Patologa już?

Rzecz w tym, że jakby Wam brakowało 1 gr to by ta sam Pani nie sprzedała niczego. Wiem i widziałem. A już w inną stronę to OK. Raz byłem świadkiem jak dziecku bez chyba 5 gr nie chciała sprzedać bułki i mówiła idź do mamy po 5 gr. Szkoda mi było i te 5 gr dałem pani. Ale Tobie w życiu by nie sprzedała.
Wk..... mnie to i już. Wiem, że kwas o grosza się upominać, ale panie kasjerki się
upominają i to głośno. A od klientów oczekują ...... debilów robią.

https://www.youtube.com/watch?v=wrnpxES7YcQ

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy może być bez \\\"grosika\\\" - Patologa już?

Wyprane_gacie! Ja akurat tak się nie daje naciągać i mam 3 sposoby na te lenistwo kasjerek itd. Gdy kasjer pyta mnie, czy może mi być winny grosika, odpowiadam - a czy mogę w takim razie zapłacić za zakupy innym razem? Jeden z nich i Pani czerwona na twarzy a ludzie się w kolejce mają \"bekę\" ;)))
Ale to tacy ..... klienci co nie potrafią liczyć czy im się śpieszy przyzwyczajają Panie kasjerki do tego, ze można \"olać\" tego grosza. Nieprawdaż.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy może być bez \\\"grosika\\\" - Patologa już?

Płać kartą płatniczą i po problemie.

____________________________________________________________
Ludziom uczciwym zawsze należy oddać sprawiedliwość.
A nieuczciwym, pieniądze.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy może być bez \\\"grosika\\\" - Patologa już?

Adamo to jak pracowałeś na kasie to gdzie na te wakacje jeżdziłeś?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy może być bez \\\"grosika\\\" - Patologa już?

na plażę w Łomży bo nikomu nigdy bez grosza nie byłem winien :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy może być bez \\\"grosika\\\" - Patologa już?

Znikoma konwersacja :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy może być bez \\\"grosika\\\" - Patologa już?

Adamo naciągnąć na grosza? Bez przesady. Zakupy raczej robisz większe niż za grosza, bo za to to nawet zapałek nie kupisz. Mnie osobiście głupio by było do kasjerki powiedzieć czy mogę jej zapłacić za zakupy innym razem gdyby nie miała mi wydać grosika. Ludzie mają i \"bekę\"tylko ciekawe z kogo?;) A za te 3 stówki to rzeczywiście ma kobita wakacje marzeń gdy uzbiera po tym groszu. Ale to Twoja sprawa jak tam lubisz te grosiki w portfelu i to taka kasa to ok.

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy może być bez \\\"grosika\\\" - Patologa już?

Tu chyba nie chodzi o grosika,że ktoś zbiednieje od niego.Tylko o rzecz.Co niektórzy to już nie wydają i nawet nie pytają czy może być BEZ.A to fajne nie jest.Trzeba robić tak jak ja-jak już w jakimś sklepie uzbiera mi się niewydanych grosików,to robiąc zakupy mówię PRZEPRASZAM ALE BEZ GROSIKA NIE MAM.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy może być bez \\\"grosika\\\" - Patologa już?

Dołączę się so rozmowy. Osobiście, gdy słyszę to pytanie to nie robię problemu bo nauczyłam się, ze robię to samów druga stronę ☺️ (Zakupy w stałych sklepach) i jak widzę, ze albo dam bez grosza albo dam cała dychę to zawszeni pytam czy może być bez grosza.
Nie mogę jednak przeżyć sytuacji gdy dostaje paragon (szczególnie w sklepach odzieżowych w galerii) i nie mam tam tego grosika i żadnego słowa! To mnie wnerwia i ostatnio obiecałam sobie, ze następnym razem zwrócę uwagę pani kasjerce, ze nie wydała mi reszty. O ile ktoś zapyta i się na to godzę o tyle chamstwem jest nie wydać reszty bez słowa bo czy to grosz czy dziesięć nie ma znaczenia!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy może być bez \\\"grosika\\\" - Patologa już?

Ciekawe, czy gdy tankujesz auto powiedzmy za 100.00 a licznik wskazuje 100.01 to ktoś z obsługi upomina Ci się o ten \"grosik\" :)?
Działa to w obie strony, racjonalne postrzeganie tego faktu sprawia, że ludzie nie stwarzają sobie problemów i nie szukają na siłę dziury w całym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy może być bez \\\"grosika\\\" - Patologa już?

Trucker a tankowałeś na Wojska Polskiego obok biedronki? Tam dla obsługi nawet 10 gr nie robi problemu oczywiście z ujmą dla klienta.Inne stacje jak najbardziej są w porządku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy może być bez \\\"grosika\\\" - Patologa już?

Szkoda, że wasze zawężone umysły nie odgadły o co mi chodziło. Ale ....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy może być bez \\\"grosika\\\" - Patologa już?

Myślę, że większość odgadła, w kwestii 1 grosz to zależny czy trafi się na pieniacza z jednej jak i z drugiej strony.
Mi się spodobała twa kalkulacja \"metoda na \\\"grosika\\\" i po roku już jest na wakacje ....\" Pewnie dla tego Pani w spożywczakach zawsze niemal opalone bo wracają z Karaibów z tych \" wakacji\" za ten grosz.

-


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czy może być bez \\\"grosika\\\" - Patologa już?

Ja znam taką historię o jednej pieniaczce co się wiecznie wykłócała z kasjerkami o 1 gr. aż w końcu zabrakło jej przy kasie tą groszówkę i któraś kasjerka się odgryzła.
Tak było autentyk :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org