czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
sp10

czy wasze dzieci zaznaly w tej szkole przemocy fizycznej i psychicznej od kolegów



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

nie szczuj, nie szczuj.......

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

roj kogo nie szczuc jeśli Ciebie post nie dotyczy to niezanieczyszczaj

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

przemoc w szkołach była jest i będzie,
nie pomożesz dziecku zakładając takiego rodzaju post,

Jeżeli Twoje dziecko jest obiektem przemocy fizycznej lub psychicznej,
to jakie ma dla Ciebie znaczenie czy jest jedynym takim dzieckiem w szkole.

-rozmawiasz z dzieckiem,
-dowiadujesz się wszystkiego,
-idziesz z ryjem do szkoły i straszysz ich tam kuratorium,
-dziecku dajesz gotowe rozwiązanie adekwatne do rodzaju dziecka (niech się postawi, niech odda, niech pójdzie na skargę do wychowawcy, niech oleje cienkim strumieniem moczu)...

to są proste rzeczy a to jest Twoje dziecko !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

nie szczuj,nie szczuj....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10


roj ... ty to na bank byłeś taki gnębiony przez kolegów... i niekochany przez rodziców ... jest mi bardzo przykro, że nie miałeś wokół siebie ani jednej osoby która się tobą interesowała, doradziła, podpowiedziała .... i zostałeś tym kim dzisiaj jesteś ...

czy można ci jakoś pomóc ???
opowiedz mi swoją historię, może nie jest za późno :-)

i może kiedyś napiszę ci coś, stosując duże litery, tam gdzie odnoszą się one do form grzecznosciowych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

Reaguj póki nie jest za późno! pedagog, dyrekcja i policja!.........żeby kolejni rodzice nie musieli pochować dziecka.....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

Tak trzeba reagować za w czasu bo wiadomo jak jest wielu szkołach udaje się że taki problem nie istnieje albo zamiata się wszystko pod dywan dopiero kiedy dojdzie to tragedii wszyscy się pytają jak i dlaczego?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

właśnie o to chodzi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

moje dziecko akurat nie jest gnebione.Niestety wiem że są przypadki gnebienia i po to jest ten post żeby odezwaly się rodzice tych dzieci bo w grupie można wiele bo faktycznie pojedyncze skargi są zamiatane pod dywan

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

Myślę, że w SP7 jest o \"niebo\" gorzej. Wiem coś o tym. Dlatego podstawą jest poświęcać dziecku jak najwięcej czasu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

Tomku wydaje Ci się że to są proste rzeczy, bo jesteś dorosły, a dzieci to tylko dzieci. Dla nich mały problem często urasta do niewyobrażalnego.Niedawno,mniejsza z tym w jakiej szkole gnębiony uczeń nie wytrzymał. Trzeba mieć tylko nadzieję że winni i ci co nie reagowali za to \"zapłacą\" adekwatnie do czynu, mimo że to życia dziecku nie wróci.

Kasia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

nie szczuj,nie szczuj.......

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

jak bys jeden z drugi troche inteligencji i rozumu mial to bys wiedzial ze sa instytucje zajmujace sie takimi sprawami.na forum gowniarzy i komuchow ty pomocy szukasz?czy tylko chcesz kolejny skandal wywolac i ludzi podzielic?
nie szczuj,nie szczuj....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

A ty gdybyś miał deko inteligencji, nie wspominając o rozumie to byś wiedział że są czasem w polskich szkołach dyrektorzy i pedagodzy którzy mają w dvpie skargi rodziców i nie reagują,a dzieci gnębione odbierają sobie życie!

Kasia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

Kasiu zgadzam się z Tobą a mi zalozycielowi postu nie chodzi o pomoc gdzie i jak załatwić sprawę tylko znaleźć rodziców poszkodowanych dzieci bo razem możemy dużo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

Domyślam się o co w tym chodzi i nie jest Twoim celem rozpętanie piekła, ani szczucie jak niektórzy to wmawiają.Przemawia przez Ciebie troska rodzica i doskonale to rozumiem. Mam nadzieję,że Ci zwani kadrą nauczycielską, dyrektorzy, psycholodzy i cała reszta wiedzą jaki obowiązek na nich spoczywa i niech słuchają rodziców gdy ten przychodzi i prosi o reagowanie czy jakiekolwiek wsparcie.

Kasia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

Jeśli chodzi o pedagog, to mogliby przyjąć jakąś młodszą osobę, której bliżej do obecnego pokolenia i obecnych problemów.A w ogóle, to psycholog powinien być w każdej szkole.

Żeby tak już nie pogrążać tej sp.10 to powiem, że jest tam pewien nauczyciel, który zrobi wszystko żeby pomóc jeśli poprosisz o pomoc. Ale trzeba chodzić i zgłaszać problem na bieżąco.

Druga sprawa, że niektóre dzieci są bardzo zamknięte w sobie i nawet nie dadzą poznać po sobie, że coś jest nie tak.Inne dzieci nie chcą się wtrącać, bo jak staną w obronie słabszego, to i one zaczną być prześladowane. Rodzice zapracowani, mało czasu poświęcają dziecku.

Szkoły powinny wprowadzić obowiązkowe 2 godziny tygodniowo zajęć z psychologiem, zamiast religii np.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

Mika ja akurat nie tylko o tej szkole tylko ogólnie. Z ową szkołą miałam styczność dawno temu za innej dyrekcji, gdy moja córka była jeszcze uczennicą gimnazjum i średnio wspominam tą placówkę.Dzieci powinny być uczone od najmłodszych lat reagowania na krzywdę innych i jeśli się obawiają szykanowania gdy zechcą pomóc słabszemu koledze, zawsze muszą wiedzieć że będą mieli wsparcie w rodzicu gdy mu o tym opowiedzą, bądź w nauczycielu, bierność i chowanie głowy w piasek bo mnie to nie dotyczy jest kiepskie i wychowuje pokolenie młodzieży myślące tylko o sobie.Nie wspomnę o wychowaniu przez rodziców tych gagatków co gnębią słabszych, biedniejszych itp, itd. Wstyd drodzy rodzice, dzieci się wychowuje, a nie chowa.

Kasia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

Kasia dokładnie, masz rację.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

A może trzeba odwrócić strony i popatrzeć co wyprawiają z nauczycielami w szkołach uczący się gówniarze, co potrafią wyczyniać ich rodzice a potem rozważać kto tu jest gorszy. Wiem na ten temat bardzo dużo bo mam znajomych nauczycieli. Rodzice stłumcie swoje agresje do pedagogów i zacznijcie wpierw od swojego podwórka, od swoich \"niewinnych\" dzieciaczków i od siebie.

____________________________________________________________
Ludziom uczciwym zawsze należy oddać sprawiedliwość.
A nieuczciwym, pieniądze.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

nie szczuj,nie szczuj....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

dziecko rozpieszczasz a potem problem ze w szkole poradzic nie moze sobie bo mamusia tylka nie wytarla......

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

nie szczuj, nie szczuj....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

temat poruszaj na wywiadowce przy wszystkich rodzicach a nie chowasz sie na forum i obsmarowujesz cala szkole.skad wiesz ze twoja pociecha taka grzeczna?idz do dyrektora a jak nie pomoze to na policje i nie szczuj na cala szkole.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

Autorze o nicku \"Dlaczego\" a czy ktoś twierdzi, że wszyscy uczniowie są idealni i dobrze wychowani? Gdyby tak było to przecież gnębienia w szkole nikt by nie zaznał, a nauczyciel byłby traktowany z szacunkiem.

Kasia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

myślisz że nie poruszalam to się mylisz ciągle chodzę i rodzice chodzą ale nikt tego nie bierze pod uwagę. po co coś robić renoma i jak najwyższe wyniki i miejsce w rankingu jest najważniejsze.z 1000uczniow 50 jest gnebionych to co to jest i o czym my tu mówimy. Jeśli czyta to rodzic z tej 50 to proszę zostawić email na pewno się odezwę bo naprawdę chce wam pomóc. za głupie komentarze podziękuj

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

To troszkę jestem zmartwiona, bo moje największe szczęście i skarb- czyli wnuk miał zacząć \"zerówkę\"od września w owej szkole.

Kasia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

niezadowolony - dla której telewizji chcesz zebrać materiały?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

Glut dobry pomysł żeby zachęcić tv tym grajdołkiem tak jak to bylo chyba w Gdańsku gdzie kilka dziewczyn pobiło inną pod oknami szkoły i jakoś nikt z nauczycieli nie widział.
Tu wina leży po obu stronach wychowanie w domu i zmiatanie wszystkiego pod dywan w szkole .
Ale jakby ktoś dostał po tyłku i ci co doprowadzają do takich zdarzeń i ci co udają że nic się nie stało wtedy innym dało by bodźca na zapobieganiu takim historiom.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

do żadnej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

glut i bez telewizji można wyciągnąć konsekwencję od szkoły

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

Założycielu tego postu, musisz być odpowiedzialny za to co opisujesz bo jeśli masz na to dowody to sprawa nadaje się do prokuratury a jeśli nie to uważaj bo możesz mieć sam spotkanie z prokuratorem. Wystarczy że dyrektor szkoły lub nauczyciele zgłoszą doniesienie o tym poście do prokuratury a Twoje personalia bardzo łatwo będzie można ustalić i co wtedy bohaterze zrobisz ? Ne chciał bym być w twojej skórze.

____________________________________________________________
Ludziom uczciwym zawsze należy oddać sprawiedliwość.
A nieuczciwym, pieniądze.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

Gdzie tu niby od autora tematu pada jakiekolwiek nazwisko? Czyżby ktoś chciał kogoś nastraszyć, aby ten zamilkł?

Kasia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

akurat wiem co piszę i może dobrze stałoby się jak by doniesli do prokuratora ja się tego nie boję

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

DLACZEGO nie sraj ogniem bo se du pe osmalisz.
Może faktycznie czas aby odpowiednie służby się temu problemowi przyjrzały.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

nazwiskami tu nie piszę ale należałoby się to zrobić

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

niezadowolony jeśli wywalasz tak poważne sprawy na tym forum to chyba pomyliłeś adres, idź prosto do prokuratury, zgłoś sprawę i niech winni się tłumaczą a nie chowasz się pod kurtynką tego forum i uruchamiasz między innymi takich prostaków jak wyżej piszący Julio.

____________________________________________________________
Ludziom uczciwym zawsze należy oddać sprawiedliwość.
A nieuczciwym, pieniądze.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

Autor szuka rodziców pokrzywdzonych dzieci, w prokuraturze ich przecież nie znajdzie, a na forum być może zaglądają.

Kasia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

Bo z takimi hipokrytami jak ty DLACZEGO który starasz się odkręcić kota ogonem i reszty trzeba używać prostackich zwrotów bo innych nie zrozumiecie. Wszyscy tacy inteligentni i ładni na zdjęciach i galach ale jak coś się stanie to głowa w piasek taka jest prawda ynteligencie. Jak można później spojrzeć sobie w oczy?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

Julio no i kto tu jest hipokrytą ? Spójrz w lusterko a się dowiesz.

____________________________________________________________
Ludziom uczciwym zawsze należy oddać sprawiedliwość.
A nieuczciwym, pieniądze.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

Sp 10, tam liczą się znajomości. Ogólny nepotyzm i uwikłanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

Nie jestem za tym aby zwalać wychowanie na szkołę. Ale kurcze, w starszych klasach dzieci siedzią w szkole do 14 .35 przeważnie. Czasem jeszcze zajęcia dodatkowe.To jest pół dnia jakby nie patrzec. Potem przychodzą do domu i kolejne godziny mijają na nauce i odrabianiu lekcji.Bo wiecznie kartkówki, odpytywanie. Kiedy ten dzieciak ma czas na naukę życia , norm społecznych. Kto go tego nauczy, jak matka z ojcem przyjdą z pracy i jest czas tylko na kolację i sprawdzenie czy lekcje zrobione. Taka prawda.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

kazik8282ja@wp.pl proszę rodziców poszkodowanych dzieci o kontakt

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

Proszę o oglądanie tvp1 godzina 15:10

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

Będziemy oglądać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

No był program w tv trochę dymu będzie. A kiedy to było z tym chłopcem?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: sp10

Link do reportażu- https://vod.tvp.pl/video/obserwator,10012018,35297912

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org