czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Łomża smog

Raz w miesiącu z osiedli odbierane są przedmioty o dużych gabarytach.Niestety z moich obserwacji wynika że te szkodliwe płyty odbierają wcześniej mieszkańcy domków jednorodzinnych i pala nimi w piecach zatruwając okolice Co na to SM -dokładnie NIC

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża smog


Bo to są patrioci i wolą palić starymi polskimi meblami i śmieciami niż rosyjskim gazem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża smog

Czy w związku ze smogiem może miasto da jakieś ulgi w podatkach za nieruchomości tym, właścicielom domów, którzy maja ogrzewanie ekologiczne bądź też takie planują na etapie inwestycji? Więcej osób będzie się decydować na taki sposób ogrzewania domu, który nie szkodzi i nie powoduje spalania byle czym.
Myślę że trzeba ludzi zachęcać do dobrego oferując coś w zamian. To tak do rozważenia, Bo że smogiem i tak będzie walka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża smog

co za bzdura ,komu by się chciało palić śmieciami ,czy starymi meblami .Ile to trzeba by czasu i wysiłku .Ten cały smog to jest od węgla ze wschodu on tak kopci czasem ma specyficzny zapach przez co ludzie mylą z plastikiem itd.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża smog

Po badaniach smogu w Łomży wyszło, że najlepsze powietrze jest na blokowiskach i w okolicach Al. Legionów, a najgorsze na osiedlach domków jednorodzinnych, bo bogacze całe lato zbierają śmieci żeby mieć zimą co palić, nieraz się słyszy jakie to cwaniaki, jak obok pieca na gaz montują syfola na wszystko bo taniej, a że się trują nawzajem to już do łba im nie przyjdzie, a jeszcze palenie w kominkach, jakie to ekologiczne i ekonomiczne, a to że się trują pyłem to już też do łba im nie przyjdzie, takich to mamy bogaczy syf, kiła i mogiła.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża smog

Bo to łomżyńska arystokracja...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża smog

Nie chrzańcie głupot bo wcale nie chodzi o palenie śmieciami ani też o spaliny samochodowe ale o nasz \"skarb\" narodowy- węgiel i politykę władz. I powiem wam, że był czas gdy jakość powietrza zaczęła się szybko poprawiać (mówię na podstawie naszego osiedla bo może nie wszędzie)- w końcówce lat 80- tych. Można było wtedy uzyskać dotację na wymianę pieca np na olejowy gdzie nie było gazu a olej był po 80 gr. I wiele osób z tego skorzystało. Ale oczywiście, jak to w Polsce, minęło parę lat i olej był już po ponad 4 zł. Kogo stać na zapłacenie 10- 12 tys za ogrzewanie? Większość zlikwidowała piece olejowe i wróciła do węgla.Te pieprzone polskie władze wolą płacić wielkie kary za zanieczyszczenie środowiska niż utrzymać cenę oleju (i innych nośników) na przyzwoitym poziomie. Jednym z powodów (jak tłumaczyli) jest wykorzystywanie oleju opalowego przez rolników (do ciągników) a więc trzeba było nałożyć podatki także na olej opałowy, żeby cena za bardzo się nie różniła (żeby rolnicy nie mieli za dobrze).
Dotacje na wymianę pieców w wielu miastach są udzielane (np Ostrołęka) ale w Łomży priorytetem jest np park Jana Pawła za kilka milionów a nie zdrowie mieszkańców. A te kilka milionów starczyło by na dotacje na wymianę chyba wszystkich kopciuchów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża smog

I to może być prawda. \\A w dodatku smogiem politycy zajmą się dopiero przed wyborami i to dopiero jak będzie im po drodze, ale w końcu nasz kraj wspiera wydobywanie węgla więc może i nawet do tego nie dojdzie. A ludzie umierają, statystyki nie kłamią - http://prawdaosmogu.pl/ . Tylko kto się tym przejmie? Ludzie sami nie poradzą sobie, brakuje wiedzy i edukacji. Przeciętny Kowalski z Baranówka myśli że paląc butelki PET robi niezły interes - ma cieplutko, a do tego pozbywa się śmieci - nie trzeba płacić za wywóz, nie zaśmieca środowiska , no po prostu EKO

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża smog

palą śmieciami ,oponami itd ,itp. Ludzie to dziwne istoty ,sami siebie wykończą.

Pomysłowo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża smog

Może stworzyć tu czarną listę największych śmierdziuchów? Straż miejska jeśli jeszcze istnieje niech się weźmie do roboty!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża smog

No i co? Dzisiaj nie smrodzą?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża smog

Ja dzisiaj dostałem kilka worów starych butów, odpalę wieczorem to mi opiszecie swoje doznania :>

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża smog

czekamy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża smog

Zgadzam się z Twoją opinią na ten temat. Dlatego wg mnie na tyle na ile jest to możliwe należy wziąć sprawy w swoje ręce :)
Mnie np. bardzo męczy powietrze złej jakości czy smog - co jest winą oczywiście ludzi.
Wraz z rodzinom z tego powodu kupiliśmy oczyszczacz powietrza. Na nasze potrzeby spełnia swoje zadanie i w domu oddycha nam się o wiele lepiej :)
Oczyszczacz powietrza Sharp kupiliśmy w dobrej cenie na https://homespot.pl/.

Polecam!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża smog

Oczyszczacz powietrza to super rozwiązanie. Ja mam taki https://airdog.pl/ Nie wymaga on wymiany filtra, co jest dużą oszczędnością. Pomaga kontrolować jakość powietrza i radzi sobie z najmniejszymi zanieczyszczeniami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża smog

Oczyszczacz powietrza to dziadostwo nic nie zmienia nie posprząta za was w chacie w dodatku głośne urządzenie czytajcie opisy i porównajcie. To jest przysłowiowe \"****** w papierku\" jak ładnie zapakujesz to sprzedasz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża smog

No smog jest okropny. Najwyższa pora coś z tym zrobić!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża smog

Zabić smoka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża smog

Nie głosować na tępych ch#jów podnoszących podatki na bardziej ekologiczne paliwa do celów grzewczych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org