czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

Witam
Mam pytanie do posiadaczy pieców gazowych.
Jakie są średnio roczne koszty ogrzewania domu średniej wielkości gazem ziemnym? Tak mniej więcej?
Zastanawiam się jaka jest różnica w kosztach między opalaniem np. ekogroszkiem a gazem ziemnym?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

ZA 200 m powierzchni użytkowej za cały rok z woda oraz gotowaniem przy średniej temperaturze 22.5 6000zl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

Dzięki Niedziela za odpowiedź.

Może ktoś jeszcze coś podpowie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

polecam gaz bo to chyba najwydajniejsza i najbardziej ekonomiczna metoda ogrzewania. N o oczywiście biorąc pod uwagę fakt ,że nie wymaga żadnego wysiłku fizycznego.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

tzn tylko konserwacja serwis pieca raz w roku oraz regularne opłacanie rachunku za gaz. W sumie jak piec dobry i dobrze serwisowany to nie wie się nawet ,że jest w domu poza śladem ubywania kasy z konta.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

osobiście polecam ogrzewanie gazowe jeżeli jest możliwość podłączenia się do sieci gazowej. Z ekogroszkiem to daj sobie spokój , bo trzeba przy tym trochę chodzić , tzn piec raz na jakiś czas zasypać , wyczyścić z popiołu i mieć gdzie go wywalić, zamówić ekogroszek na zimie , składować bo to dość spore gabarytowe ilości. Jak ktoś niema zdrowia to nie polecam bo trochę się naciagać trzeba. A przy gazie nic cie nie obchodzi poza zarobieniem kasy i zawołaniem serwisu raz do roku.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

Całoroczny koszt ogrzewania szeregówki z gotowaniem temperatura 20 stopni piec kondensacyjny 2700 zł rocznie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

jest jeden minus - to rygorystyczna kontrola stanu technicznego instalacji ze względu na możliwość wybuchu , jeżeli się trzyma odpowiednich norm i zasad postepowania można smiało spac spokojnie



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

A ile ten serwis kosztuje?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

Dzięki za wszystkie informacje.

Jak widze różnice chyba nie są aż tak znaczne a komfort i wygoda nieporównywalne.

Dzięki za pomoc

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

Ogrzewam dom ok. 140m2, temp.20.5 stopnia. Koszt ogrzewania, gaz do kuchenki gazowej, podgrzanie wody do mycia za rok 2013 4100 zł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

a ja mam pomę ciepła, za 160 m i temp 22 płacę ok 4000zł no i nie siedzę na żadnej bombie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

Jaki jest koszt montażu takiej pompy i kto to wykonuje? Super sprawa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

K. to wy chyba na Blm jezdzicie bo w lomzy takich domów 160m nie ma ? :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

160m to zwykła piętrówka albo parterowy z poddaszem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

Z tego co twierdzą moi znajomi którzy ogrzewają domy gazem - koszt jest dosyć wysoki. W okresach zimowych dochodzi nawet do ponad tysiąca zł/miesiąc. Zastanawiam się czy nie lepszym sposobem na dogrzanie mieszkania będzie pompa ciepła? Czerpie ona ciepło z wnętrza ziemi - i można takową zamontować wszędzie. Tutaj masz firmę z Białegostoku lhttp://ekocieplo.info.pl/ która zajmuje się tego typu rzeczami. Napisz do nich lub zadzwoń - dowiesz się jakie są koszta z tym związane. Sprawdź w gminie, być może uzyskasz na to dofinansowanie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

wychodzi taniej niz na wegiel,ok.4000 zl za 120 m i 24 stopnie ciepla(za caly rok)

Gienia_Smoliwąsowa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

Bardzo drogie są i pompy i odwierty. Długo będzie się zwracało.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

ja wole trociniak zawsze cieplo milo i tanio

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

Odswiezam temat ile sredni macie miesiecznie zużytych metrów gazu ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

za 120 m jakies 4000,temp.23

Gienia_Smoliwąsowa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

196 m powierzchni grzewczej w zimie ok 1300 zł za 2 miesiące, w tym ciepła woda.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

Szeregówka około 150m2 powierzchni grzewczej (~20 stopni C) plus ciepła woda i kuchenka przez ostatnie 5 lat nie przekraczałem 4200 zł/rok.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

Mój wujek ma właśnie ogrzewanie gazem i na 150 m potrzebuje 12 m gazu. ;). Podsumówując miesięczne koszty są porównywalne z tymi, co pisali wcześniejsi użytkownicy. I na prawdę polecam ten sposób ogrzewania, bo to super sprawa. :)

Witam wszystkich bardzo serdecznie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

Dom 120m
ok 4000/rok w tym jest ogrzewanie+ciepła woda+gaz do kuchenki

Koszty każdy musi przeliczyć pod siebie. Jest wiele czynników które mają na to wpływ.
Jednak ktoś pisze że przy gazie to \"drogi serwis\", \"siedzisz na bombie\" to mocno przesadza.
Jam mam stary olejowy piec przerobiony na gaz czyli wymieniony palnik. Palnik kupiłem używany z niemieć z gwarancją za 2300zł.
Chodzi to już kilka lat bez żadnych problemów. Nie wie czy nowoczesne piece potrzebują częstego serwisu ale u mnie jak został ustawiony tak chodzi do dziś, i wg serwisanta co mi to ustawiał to będzie chodzić lata, bo to stara prosta pancerna technologi i tam nie ma co się popsuć. Jedyny koszt serwisu to wizyta kominiarza raz w roku.
Jedyna wada to że te nowe piece palą ponoć 5-10% mniej gazu ale to info od sprzedawcy nowych pieców.
Instalacje gazowe mogą robić tylko wyspecjalizowane firmy a montaż kończy się odbiorem niezależnych inspektorów z gazowni i dlatego są bardzo bezpieczne.
Niedawno w mediach była głośna sprawa że gdzieś gaz wybuch i spłonęło kilka domów ale tam zaczęło się od koparki która uszkodziła rurę z gazem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

Te gadki o siedzeniu na bombie śmieszą mnie szczególnie. Jeśli nawet dochodzi dziś sporadycznie do jakichś ryzykownych sytuacji, to w 99% przypadków z winy zaniedbania, niewłaściwego działania użytkownika, taka prawda. Jak golisz się po pijaku, też możesz sobie gardło poderżnąć, ale nie o to przecież chodzi. Obecne kotły mają tyle zabezpieczeń, dodatkowo oszczędną funkcję kondensacji pary wodnej, że w porównaniu z piecami węglowymi, które w każdej chwili mogą rąbnąć, bo nigdy do końca nie wiesz ile wrzucić, to niebo a ziemia. A za parę lat, jak ceny spadną, ludzie zaczną do nich jeszcze masowo podłączać solarki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

eran to totalna porażka - nie polecam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

A jeżeli ktoś nie ma dostępu do gazu z sieci, to ile może kosztować ogrzewanie takim gazem z butli przydomowej?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

Na 145 m. powierzchni użytkowej w tym garaż. Zamontowane mam 2 butle przydomowe. Koszt zimy za rok 2013 to 4800 zł. Tego roku nie rozliczałem, bo nie było zimy i 1 miesiąc byłem za granicą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

Zależy jaką masz izolację w domu. Jeśli dom jest duży i średnio izolowany to takie ogrzewanie będzie wysokie ale jeśli dom ma dobrą izolację to w wielu przypadkach będzie to nawet tańsze niż węgiel ( który w ostatnich latach również taki tani nie jest...). Proponuję dopytać się tutaj: http://www.amerigas.pl/pl/gaz-dla-domu.html - jest to jedna z firm. Powinni Ci mniej więcej określić ile będzie kosztowało ogrzewanie takiego domu.
Sam na początku bałem się wysokich kosztów ale nie są takie jak się można było spodziewać no i jest to wygodniejsze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

Np. http://thesslagreen.com/ jako alternatywa. Musisz po prostu ocenić swoje oczekiwania i sprawdzić jakie rozwiązanie będzie rzeczywiście optymalne, bo co do tego nie ma żadnej reguły. Tutaj rozwiązanie ma kilka zastosowań, więc sama funkcja ogrzewania nie będzie tutaj kluczowa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

Troszkę abstrakcyjny temat ,ponieważ wiele zależy od elewacjii(grubość docieplenia,w tym dachu)okien, itp.To wszystko rzutuje na całoroczne koszty,jednak gaz to zdecydowanie lepsza sprawa jak kotłowanie węgla.
Jeśli ktoś ma taką możliwość -Głupotą byłoby nie wykorzystać tego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

kolejny troll i kolejna REKLAMA lub pozycjonowanie - nic więcej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

Takie znalazłem porównanie kosztów ogrzewania:



przygotowane przez firmę robiąca pompy ciepła więc nie wiem na ile obiektywne ale przynajmniej jest jakieś porównanie skali wydatków. Ja akurat palę ekogroszkiem, o pompie ciepła myślałem ale niestety za dużo trzeba było wyłożyć. Przy paleniu jakimś bardziej kalorycznym węglem, np takim wychodzi na pewno trochę taniej niż przy gazie ale też jest trochę więcej roboty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

Dane wyjściowe-Dom o powierzchni użytkowej 144.1 m kw.-tj 171m kw.podłóg(dom z użytecznym poddaszem-wiadomo skosy),ocieplony po zewnątrz 15 cm styropianu,na podłodze w granicach 15 cm styropianu,ocieplone poddasze wełną gdzie grubość kształtuje się w granicach od 35cm do 40 cm.Całkowita kubatura grzania domu to około 440m sześciennych.
Dom ogrzewany jest wyłącznie gazem-piecyk kondensacyjny deditrich,temperatura ustawiona na sterowniku 22.8 stopni Celsjusza w godzinach od 4.30 do 7.30 oraz od 13.30 do 22.00.Pozostałe godziny mam ustawioną temperaturę tak aby nie spadała poniżej 21 stopni.
Za cały rok kalendarzowy od 10.02.2015 do 10.02.2016 łącznie z podgrzaniem wody bieżącej oraz kuchenka gazowa spaliliśmy 1535 metrów gazu.
W moim rejonie na podkarpaciu cena za gaz tj około 2.45zł/m sześcienny(całkowity łącznie z opłata abonamentową,transferowa itp)
Podsumowanie:1535x2.45=3760.75zł
Na podgrzanie 300 litrowego zasobnika wody idzie okolo 1 m szescienny gazu dziennie, zaś kuchenka gazowa tj okolo 10 m szesc. na miesiac
Ostatecznie1535-365x1-12x10=1050 metrów za typowe ogrzanie domu-sezon grzewczy.1050x2.45=2572.5zł

Brudas

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

Żeby było ciepło 140m2+ciepła woda+kuchnia razem za rok 8000zł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

Dom 320m,
22 średnio cm piany pur w poddasze,
20 cm grafit 0.31 w ścianach
20 cm na chudziaku
Rekuperacja ze sprawnością 93%
Pompa ciepła 10kw

Koszt ogrzewania w pierwszym roku 1700 zł wraz z wodą za cały rok.
Pompa kosztowała 17 plus 20 tys odwierty

Znajomy ma to w trzecim roku wyszło mu 1400 zł

Zrobiłem wcześniej wywiad i stwierdziłem że warto zainwestować w docieplenie i pompę. Szkoda tylko że nie ma u nas dotacji na takie inwestycje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

Wiem, że nie na temat, ale uśmiałam się. Koszt ogrzewania mieszkania w bloku 70m bez podgrzewania wody etc ok 3000, podkreślam, że tylko w sezonie grzewczym ;-) Śmiać się czy płakać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

Najtaniej pompa ciepła Panasonic powietrze woda z zasobnikiem c.w.u. W tamtym roku w zimie 120m2 dom plus 4 osoby dodatkowo za prąd średnio 160pln miesięcznie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

Bardzo ciekawy artykuł w temacie http://www.liderbudowlany.pl/artykul/728/ogrzewanie-domu-lpg - rzetelne wyliczenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

W domu 200 m ocieplony doieplony dach rodzina 6 osobowa 5500 cały rok woda gotowanie oraz ciepło temp. zima stała 22.5 stopnia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

Mi na sezon grzewczy wychodzi około 4 tys. za gaz. Dodam,że jest to domek o powierzchni 80 m kw. z cegły.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

to sporo. Pompa ciepła Panasonic z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej 200l domek 120m2 i koszt za prąd 400PLN maksymalnie rachunek za wszystko.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

Większość wpisów, to reklama - czyli nieudolne kopiuj/wklej tekstów przepisanych na zlecenie lub promocja firmy własnej czy też tej, w której się pracuje. To czuć po używanym słownictwie i sformułowaniach rodem z korpoświata.

Wg. mojej wiedzy, jeśli masz dostęp - obecnie najbardziej się opłaca gaz ziemny, gdyż inwestycja jest najtańsza, w odniesieniu do wkładu własnej pracy (automatyka, brak szuflowania i składowania opału).
Kocioł gazowy kosztuje stosunkowo niewiele, w porównaniu do pompy ciepła i całej infrastruktury.
Zwrot z inwestycji nastąpi więc szybciej, nawet gdy musimy zrobić przeglądy instalacji, czy po paru latach naprawić/wymienić piec.

Koszt pompy ciepła - 60-65000 zł, z instalacją c.o. i podłogówką,
Koszt instalacji gazowej - 10 000 zł za kocioł kondensacyjny, plus instalacja 4-5000 zł, instalacja c.o. z podłogówką = razem: 30 000 zł

Koszt ogrzewania gazem ziemnym wyrówna się z pompą po około 20 latach.
A każda instalacja po ok. 10 latach kwalifikuje się do gruntownej modernizacji, przeglądu, co też kosztuje niemało.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

ogrzewanie domu gazem, jest trochę droższe niż ogrzewanie węglem. I myślę, że wiele ludzi będzie używało węgla jako opału, pomimo że jest nieekologiczny.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

Nie znam jeszcze ale warto sprawdzić oferta wygląda interesująco.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

Gaz może nie jest najtańszy, ale z pewnością wygodnie jest się nim ogrzewać podczas zimy.
W sensie kocioł na ogrzewanie gazowe wystarczy ustawić na określoną temperaturę i w zasadzie działa bezobsługowo.
Natomiast do garażów i innych miejsc w których ciepło potrzebne jest tymczasowo można zastosować takie nagrzewnice . W krótkim czasie są w stanie wygenerować dużo ciepła.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

Zawsze można dostawić drugi piec lub kominek z rozprowadzeniem na cały dom, pozwoli oszczędzić trochę pieniędzy :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

jeśli szukasz ofert na tani opał to poszukaj np. Wyszukiwarki dostawców opału w sieci jest kilka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

Czy ktoś może zdecydował sie na pompę ciepła?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

nie

(...) tylko bla bla bla (...)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

A masz jakieś pytania? Bo sam jestem w temacie.

Generalnie warto jest się nad pompą ciepła zastanowić. Wciaż wiele osób decyduje się na węgiel albo na gaz, niewiele na pompę, jednak ceny pompy powietrznej czy gruntowej znacznie spadły w stosunku do tego co było kilka lat temu. Tak więc jest to dobra alternatywa. W wielu przypadkach koszt zainwestowania w pompę zwraca się po kilku latach. Sama pompa jest równiez prosta w przyszłych naprawach.
Na stronie jest wyjaśnione jaka jest specyfikacja pomp:
https://solarisoze.pl/pompy-ciepla/

Idealnie spisują się w duecie z fotowoltaiką. W takim przypadku można zmniejszyć rachunki do zera.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem odnośnie ogrzewania domu jest zainwestowanie w panele fotowoltaiczne i przerobienie ogrzewania na prąd - ze słońca :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

Polecam panele fotowoltaiczne:
są cichce
zapewniają niezależność energetyczną
zwracają się z czasem
nie ingerują w naturę (jak np. elektrownie wiatrowe lub elektrownie wodne),
no i znajduja się na dachu

Mogę polecic firmę, która zajmuje się instalacja takich paneli: https://strefaenergii.com/

Mają duże doświadczenie i dobre ceny.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

A ja odradzam powyższą firemkę polecaną przez estimo !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

panele fotowoltaiczne sa spoko tylko to strzal w kolano, nie sa w stanie sie zwrocic przy obecnej cenie pradu, nie ma szans nawet jesli by bylo bezchmurnie pol roku, elektrownia wiatrowa chociaz drozsza jest w stanie sie zwrocic z nawiazka



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

U nas w tym roku była to dokładnie kwota 2800, więc chyba całkiem nieźle. Za to strasznie duże mamy rachunki za prąd. Stąd myślimy o instalacji fotowoltaicznej w naszym domu. Panele słoneczne już mamy, a teraz chyba kolej na fotowoltaikę https://www.parkiet.com/Gospodarka/180719982-Panele-fotowoltaiczne-czy-sloneczne-Jaka-jest-roznica-miedzy-nimi.html Mamy nadzieję, że da się to pogodzić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

Z tego co mi wiadomo to bardzo niskie koszty ogrzewania można uzyskać stosując pompy ciepła http://bm-pompyciepla.pl/pompy-ciepla-2/ a najlepiej sprawdzają się jeśli są połączone z niskotemperaturowym systemem ogrzewania np. z ogrzewaniem podłogowym https://trzymajsiecieplo.pl/ogrzewanie-elektryczne/ogrzewanie-podlogowe-oferta.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?


W kwestii ogrzewania domu to polecam poczytać o możliwości użycia pomp ciepła https://remont.biz.pl/pompa-ciepla/ - uważam to za ekologiczną oraz opłacalną inwestycję. Warto się z tematem na start zapoznać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

Czytałam, że kotły na biomasę są dobrym rozwiązaniem. Co prawda samo urządzenie do najtańszych nie należy, ale jest wydajne, a paliwo niedrogie. Na http://www.eco-team.pl/oferta/biomasa/ można na ten temat więce poczytać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

paddingtton napisał(a):

> Czytałam, że kotły na biomasę są dobrym rozwiązaniem. Co
> prawda samo urządzenie do najtańszych nie należy, ale jest
> wydajne, a paliwo niedrogie. Na
>eco-team.pl/oferta/biomasa/można na ten
> temat więce poczytać.

Może to być jakieś rozwiązanie. Pytanie jak się sprawuje

Polecam zdecydowanie panele fotowoltaiczne https://fotowoltaika-szczecin.net.pl/kontakt

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Koszt ogrzewania domu gazem ziemnym?

Niedługo gaz i prąd pójdą 30 lub 40% w górę i będzie bonanza. Tak ja to widzę po prostu!! To będzie masakra!
__________________________
Pisanie prac po niemiecku

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org