czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Laserowa korekta wady wzroku

Miał ktoś z forumowiczów w/w zabieg?Prosiłbym o kilka informacji na temat tego zabiegu ,np. gdzie jest przeprowadzany,na czym polega,jaki koszt itp Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laserowa korekta wady wzroku

Miałam taki zabieg dwa lata temu.Wadę miałam dużą a okulary grube,po zabiegu chodzę bez bo nie są mi już potrzebne.Wszystko miałam robione w Warszawie w Mavicie.Najpierw są przeprowadzane badania kwalifikacyjne kosztują 300zł,a póżniej są konsultacje z lekarzem,czy się kwalifikujesz do tego zabiegu.Koszt to zależy od wady jaką masz i wyników jakie ci wyjdą z tych badań.W granicach od 1200-2500zł za jedną oko.Mnie wyniosło to 4600zł plus koszty dojazdów.Zabieg jest znośny przy środkach uspakajających.Efekt widoczny natychmiast po zabiegu.Polecam jak najbardziej,naprawdę warto bo efekt i wygoda na długie lata.Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laserowa korekta wady wzroku

To prawda, że taki zabieg wykonuję sie do określonej wartości dioptrii? że powyżej tej wartości nie jest przeprowadzany, albo nie jest skuteczny w 100%?
aga36 jaką miałaś wadę wzroku?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laserowa korekta wady wzroku

Aga a jak długo trwało to wszystko?Czyli od momentu zgłoszenia się do lekarza do momentu wyjścia ze szpitala?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laserowa korekta wady wzroku

Usuwają wadę do -11 dioptri.Powyżej nie robią.Ponoć w Stanach jest już nowa metoda usuwania większej wady.Niedługo w w W-wie mają ją też przeprowadzać.Dla jak najlepszej skuteczności tego zabiegu ważna jest grubość rogówki,żeby laser mógł jak najwięcej ją spłaszczyć.Ja miałam -8,została mi -0,2.Na badania umówiłam się szybko,trwały 3 godz(trzeba być z drugą osobą,bo po nich to mało się widzi)Po badaniach była konsultacja z Profesor co przeprowadza ten zabieg i ona decyduje czy się kwalifikujesz i na jaki.Jak masz małą wadę to jest taniej ja ze wzlędu na duży ubytek musiałam mieć drogą.Jak jesteś zdecydowana to umawisz wtedy się na zabieg.Jak tobie pasuje,ale robią go tylko jeden dzień w tygodniu.Do kliniki zgłaszasz się na pół godz. przed zabiegiem łykasz tabletkę uspakajającą.Wtedy szykują cie do zabiegu.Trwa on ok.15 min.Póżniej leżysz 2godz dla sprawdzenia czy wszystko ok.Ja spałam,bo to jednak stres jest duży.Efekt tej laserówki jest już widoczny,jakbyś wyszła z mroku.Po tym wypuszczają cię do domu z kropelkami.Póżniej po miesiącu trzeba przyjechać na kontrolę jest bezpłatna.Ja jestem przeszczęśliwa,że zdecydowałam się na ten zabieg.Drogo ale naprawdę warto jak ktoś ma dużą wadę.Teraz używam tylko przeciwsłonecznych okularów.Życzę powodzenia i zadowolenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laserowa korekta wady wzroku

Tak, ale jedno zastrzeżenie, podobno wadę można skorygowac tylko wtedy, gdy już nie postępuje. Zazwyczaj jest to około 30 roku życia. Moje dwie znajome miały korekte wzroku laserem. Obie w Warszawie. Dawno temu, nie pamiętam kliniki.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laserowa korekta wady wzroku

Aga ,a masz jakieś namiary do tej kliniki?Gdzie należy się zgłosic itp ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laserowa korekta wady wzroku

Radziłabym znależć w google laserową korektę wady wzroku i tam wejść na forum. Jest tam mnóstwo wypowiedzi ludzi , którzy ten zabieg wykonywali. Nie brzmi to zachęcająco. Miałam chęc ten zabieg wykonać, ale mam teraz dużo wątpliwości.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laserowa korekta wady wzroku

A co za wątpliwości masz i czemu nie brzmi zachęcająco? wyżej jedna z forumowiczek opisała wszystko i bardzo poleca,a jedyną wadą jaką sie doszukałem jest wysoki koszt zabiegu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laserowa korekta wady wzroku

jest kilka metod i każda podejrzewam inaczej przebiega z różnymi "dolegliwościami". Najtańsza Lasek, ale są i droższe Lasik - zależy kto ile funduszy posiada. Tez myślę o korekcji. Narazie zbieram kasę:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laserowa korekta wady wzroku

Tu masz tylko jedną wypowiedż osoby po zabiegu, tam jest dużo osób, które to przeszły. Problem w tym , że lekarze prawdy nie mówią. Wynika z tych wypowiedzi, że istnieje ryzyko ,chyba 25 %. Niektórzy mają teraz gorszy problem ze wzrokiem, niż przed zabiegiem. Trudno streścić wszystkie wypowiedzi, więc sama zajrzyj na forum i poczytaj sobie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laserowa korekta wady wzroku

A może ktoś orientuje się, która klinika specjalizująca się w tego typu zabiegach w Warszawie albo Trójmieście jest godna polecenia?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laserowa korekta wady wzroku

Witam ja w sierpniu przeszłam zabieg korekty wzroku w Białymstoku i polecam, od tamtej pory chodzę bez okularów. Ja osobiście miałam małą wadę wzroku ale inne osoby które miały ze mną zabieg miały powyżej 6-8 dioptrii tak więc polecam a oto namiary Piotr Sobolewski nr tel. 601-616-234

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laserowa korekta wady wzroku

Ja miałam zabieg w Warszawie w Mavicie ul.Podleśna,wejdż w google .Można wejść na ich stonę i sobie poczytać.Metoda jaką będą robić oko nie zależy od tego ile masz kasy tylko od wady jaką masz i grubości rogówki.Nie rozumiem jakiej prawdy lekarze nie mówią?Mnie poinformowali o jakimś ułamku procenta,gdzie nie wszystko kończy się ok.Ale to wynika z wady budowy oka.Po to są badania.Na siłę nie robią ci oka,jak są złe wyniki badania nie masz szans na to,że ci coś bedą robić,choć byś nie wiem ile im płacił.Nie wiem o jakich problemach pogorszenia się wzroku po zabiegu ktoś tam mówił,nie spotkałam się z tym,a jeżdżę do tej kliniki na kontrolę już dwa lata.Na początku po zabiegu ok.miesiąca są jakieś niedogodności,ale są one tylko w nocy jak jest ciemno a świecą się światła to widzi się małą areolkę np.wokół latarni,ale to mija po ok. miesiącu.Z tym da się normalnie funkcjonować.Też czytając wypowiedzi ludzi miałam dużego stracha,ale strach ma wielkie oczy.Niektórzy boją się przyklejonego plasterka.Ja ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć,żę gdyby zaszła taka konieczność zrobiłabym to bez zastanowienia jeszcze raz.Stres jest duży ale korzyści po wszystkim są nie do opisania.Móc widzieć wszystko z daleka to tak jakbym wyszła ze ślepoty.Ktoś kto nie ma dużej wady(miałam -8)nie wie co to znaczy.Dlatego jeżeli ktoś ma problem z oczami i żle się czuję bez wahania polecam laserówkę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laserowa korekta wady wzroku

Ja także miałam zabieg. Ale dokładnie 16 lat temu w Klinice Fiodorowa w Kałudze pod Moskwą. Miałam zredukowaną wadę z -5 do 0.
Do tej pory mam sokoli wzrok. POLECAM.
To była najlepsza decyzja w moim zyciu.
Ale jeśli wada postępuje - muszą ją najpierw zatrzymać.
Nie zaszkodzi brać jakiś lek z CZARNĄ JAGODĄ.
U mnie wyciąg z czarnych jagód zatrzymał postępowanie wady na tyle długo, że można było wykonać korektę od razu.
Jedno oko - tydz przerwy i drugie pozniej.
Wsiadłam w samolot w okularach - a po 10 dniach wrócilam bez :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laserowa korekta wady wzroku

Nie pisałam o własnych doświadczeniach , tylko to co wyczytałam na forum, i te właśnie forum poleciłam . Gdy się podejmuje jakieś decyzje dotyczące własnego zdrowia, to należałoby, tak mi się przynajmniej wydaje zasięgnąć opinii większego grona ludzi co miało z tym do czynienia. Wiadomo, że gdy chodzi o duze pieniądze lekarze trochę naginają. Gdyby ten zabieg był na fundusz, to pewnie inaczej by rozmawiali. Ja nie odstreczam od tego zabiegu, bo być może po dłuższym zastanowieniu się sama podejmę te ryzyko. I nie chodzi mi o pieniądze, bo tych akurat mi nie brakuje, ale na pewno zasięgnę dużo więcej opinii niż na łomżyńskim forum.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laserowa korekta wady wzroku

Ludzie, przestańcie podejmować decyzje pod wpływem tego, co inni piszą na forum. Można tam naczytać się bzdur, większość osób nie powinno się wypowiadać, bo po prostu brak im kompetencji. Ja radzę wybrać klinikę. która takich zabiegów wykonuje najwięcej, umówić sie na konsultację, zapytać o wszystko lekarza i dopiero potem decydować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laserowa korekta wady wzroku

Zadzwoń do Kliniki Okulistyki Wojskowego Instytutu Medycznego (szpital na Szaserów w Warszawie) i tam dopytaj się czy wykonują ten zabieg (wydaje mi się że na pewno tak). Wiem, że pracują tam wysokiej klasy specjaliści.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laserowa korekta wady wzroku

polecam zapoznać się z ofertą Lexum - mają teraz promocję na zabiegi laserowej korekcji wzroku a to świetna klinika.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laserowa korekta wady wzroku

spadaj mendo trolluj u siebie na wsi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laserowa korekta wady wzroku

Ja właśnie zbieram na taki zabieg. Mam nadzieję, że dzięki niej pozbędę się mojej wady.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laserowa korekta wady wzroku

Poldun przecież ty tu tylko linki wklejasz. Wzrok straciłeś od tego ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laserowa korekta wady wzroku

Okoland Warszawa ul.Osowska 84 dr Robaszkiewicz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laserowa korekta wady wzroku

nie polecam powyższych osób. Kto nie chce ryzykować ..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laserowa korekta wady wzroku

My caro trollu znów wciskasz nam swój mierny sklepik internetowy. Odradzam. Dwa razy tam kupiłem. Pierwszy i ostatni

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laserowa korekta wady wzroku

Szukając zagadnień na temat, taki jak laserowa korekcja warszawa forum udało mi się znaleźć klinikę w Warszawie, która nazywa się Vidiummedica. Zajmują się oni leczeniem wad wzroku i w tym wszystkim właśnie laserową korekcją wad wzroku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laserowa korekta wady wzroku

Odradzam korzystanie z pseudo firemek reklamowanych przez miki878. Takie zabiegi wymagają ogromnej precyzji i doświadczenia a skoro ta klinika płaci trollom za fałszywą reklamę to strach pomyśleć o jakości usług.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laserowa korekta wady wzroku

Brzmi poważnie. Chyba bym się bała takiego zabiegu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laserowa korekta wady wzroku

Może i brzmi poważnie, ale jak mam wybór pomiędzy okularami bez których mało co widzę, a możliwością pozbycia się całkowicie wady wzroku, to wybieram ę druga opcję bez względu na koszt. W Polsce jest jedno miejsce, w którym najlepiej wykonują laserową korekcję wzroku, mianowicie Libermedic w Warszawie pod kierownictwem profesor Grabskiej-Liberek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Laserowa korekta wady wzroku

Ja miałam robioną korekcję prawie 3 lata temu, ja akurat polecam i twierdzę, że to było najlepsza jak dotąd decyzja w moim życiu, ale słyszałam o osobach, które nie polecają, bo miały potem problemy. Z tym, że dużo zależy od metody, jaką wykonywany jest zabieg. Im nowsza metoda, tym mniejsze ryzyko powikłań. Zawsze przed zabiegiem trzeba zrobić badania kwalifikacyjne i konsultacje. Najlepiej wybrać się i jeśli nie masz żadnych przeciwwskazań, wypytaj o wszystko lekarza, o metody, możliwe powikłania
Od siebie mogę dać namiar na klinikę w Krakowie, w której specjalizują się nawet w większych wadach wzroku https://voigtklinikaoka.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org