czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Przygotowanie ziemi pod uprawę pomidorów gruntowych

Chciałbym przeznaczyć kawałek działki pod uprawę pomidorów gruntowych w przyszłym roku. Oczywiście byłoby to robione w szklarni. Jak przygotować ziemię, aby dała urodzajne plony? Może ktoś jest na sali, kto uprawia tego rodzaju rośliny :) ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przygotowanie ziemi pod uprawę pomidorów gruntowych

Najpierw pomyśl kto to kupi ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przygotowanie ziemi pod uprawę pomidorów gruntowych

Zaraz zaczną pozycjonowanie ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przygotowanie ziemi pod uprawę pomidorów gruntowych

Oczywiście, że kupi. Ja uprawiam niewielką ilość, na własny użytek trochę za dużo a chętnych jest więcej niż pomidorów. Takich nie dostaniesz w żadnym sklepie są pyszne, naturalne. Nie przygotowuję jakoś specjalnie ziemi, po prostu kultywuję mieszając z nawozem, używam naturalnego nawozu, pewnie można jeszcze dostarczyć ziemi odpowiednich dedykowanych witamin wystarczy poszukać informacji w sieci. Jednak u mnie plony są obfite co roku. Powodzenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przygotowanie ziemi pod uprawę pomidorów gruntowych

Dobre warzywa są po nawozie z odchodach z dżdżwonic kalifornijskich. Nie ma to jak swoje warzywa bez chemii ze sklepów :)

Żyje By Pakować Pakuje By Żyć

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przygotowanie ziemi pod uprawę pomidorów gruntowych

Też uprawiamy pomidory na własny użytek. Jeżeli nawozy to tylko naturalne, organiczne bądź mineralne. Czyli takie które nie są szkodliwe dla człowieka. Pomidor nie lubi przymrozków, więc jeżeli będzie uprawiany wiosną, to tylko i wyłącznie w szklarni. Ziemia nie powinna być zbyt mocno zasadowa lub kwaśna. Przedział pH w granicach od 5,5 do 6,5 będzie więc optymalny. Aby zwiększyć kwitnienie roślin można zastosować Algaren Twin który pomaga zachować równowagę pomiędzy wzrostem i kwitnieniem. Poza tym owoce są lepiej związane. Odsyłam do http://greenecopoland.pl/porady/pomidory-gruntowe-dobrze-odzywione/ - masz tam dobry tekst na ten temat. Co i w jakich proporcjach używać. No i przede wszystkim kiedy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przygotowanie ziemi pod uprawę pomidorów gruntowych

Możesz idealnie przygotować grunt a potem przyjdzie choroba i będzie padaka. Zanim zaczniesz uprawę zaopatrz się w środki do zwalczania chorób
Ja zawsze w \"apteczce\" mam https://sklepdlaogrodu.pl/pl/p/Revus-250SC-5ml-zwalcza-choroby-pomidorow-i-ziemniakow/23062617
To jest takie uniwersalne serum

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przygotowanie ziemi pod uprawę pomidorów gruntowych

Miro66 a rozumku to w tej swojej apteczce nie zamknąłeś trolu?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przygotowanie ziemi pod uprawę pomidorów gruntowych

Zainteresowanym mogę udostępnić metodę gwarantującą piękne plony , metodą w 100% ekologiczną :-)

ego666 zapraszam do PUP dom pokoju 203

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org