piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Olej półsyntetyk 10w40

Czeka mnie w najbliższym czasie wymiana oleju silnikowego. Auto z 2002 roku więc swoje już najeździło. Zastanawiam się jaki olej wlać? Castrol, Mobil? Ma to jakieś znaczenie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Olej półsyntetyk 10w40

zalewaj taki jaki zaleca producent auta !nie ma znaczenia Castrol czy Mobil patrz na specyfikacje tj.np.5w30,5w40 oraz rodzaj tj.mineralny ,półsyntetyczny syntetyczny no i rzecz jasna inny jest do silników benzynowych a inny do diesli

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Olej półsyntetyk 10w40

Ma znaczenie. Jakosc przede wszystkim. Warto poczytac specjalistyczne fora. A czemu chcesz lac 10w40? Jezeli nie ma duzych ubytkow lej 5w40/30. Ludzie u nas do dzisiaj maja dziwne teorie na temat zmiany oleju na gestszy bo auto troche przejechalo i tym samym dalej skracaja zywotnosc silnika.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Olej półsyntetyk 10w40

ma znaczenie , polecam oleje : liqui moly i motul, pzdr :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Olej półsyntetyk 10w40

z takich popularnych i dostępnych można jeszcze do tej listy dolaczyc valvoline

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Olej półsyntetyk 10w40

Musisz pojeździć trochę (jeżeli nie znasz auta) i sprawdzić, czy nie bierze oleju. Gęstszy olej trochę uszczelni silnik. Jeżeli nie, lej syntetyk. Ja, w jednym z samochodów (15 lat jazdy, 315 kkm.), cały czas używam oleju syntetycznego i bardzo sobie to chwalę, bo nie bierze ani kropli.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Olej półsyntetyk 10w40

Polecam valvoline. Przed zakupem auta był lany Mobil. Niepotrzebnie przy zmianie oleju wlałem Castrola Magnateca. Wypłukało uszczelnienia i olej zaczął znikać. Jakieś 300-400ml na 1000km. Po 3000km wylałem i wlałem Valvoline. Ubytek oleju zmniejszył się o 50%. Wcześniej zaznaczę że ubytku oleju nie było tzn. na Mobilu. Wniosek taki że Mobil strasznie syfi i zalepia. Znowu Castrol dobrze czyści i wypłukuje. Stąd pojawił sie nagły ubytek oleju. Valvoline ma specyfikę, która poprawiła sytuację.

Proszę o nie wypowiadanie się pseudoznawców.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Olej półsyntetyk 10w40

naszczaj i jadz kuurwa masz pytania z dupy, lazdy chwali swoje i goowno kazdy wie hahahahaha debilizm

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Olej półsyntetyk 10w40

Rozumiem, że to silnik benzynowy? Jak benzynka to tak jak kolega wyżej napisał 5w40 też powinien być okey.
Np taki Castrol Magnetec 5w40, konkretnie ten tutaj: http://www.motochemia.pl/castrol-magnatec-5w40-1l-syntetyczny-olej-do-benzynowych-silnikow-p-952.html

Tutaj bardziej chodzi o to, aby regularnie wymieniać co rok lub 10 tys km. Aby nie zajeździć silnika.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Olej półsyntetyk 10w40

regularna wymiana to jedno a jakość oleju to drugie , polecasz mu jeden ze słabszych olei

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Olej półsyntetyk 10w40

Najlepszy rzepakowy, z pierwszego tłoczenia - sami znawcy qrwa ich mać!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Olej półsyntetyk 10w40

A co myślicie o olejach tej firmy http://www.qmoto.pl/26-olej-selenia ? Selenia to chyba dobry wybór do włoskich aut ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org