piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Elektryk

Witam,
czy ktoś może mi polecić dobrego elektryka w Łomży?

Po włączeniu telewizora, który pochodzi jakieś 10-15 minut strzelają korki. Nie mam pojęcia co się dzieje, nie zostały podłączone żadne nowe sprzęty. Wzywany był Pan Złota Rączka ze wspólnoty stwierdził, że gdzieś jest przepięcie.

Proszę o pomoc.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektryk

P.Przemek 606213441 POLECAM robił mi całą instalacje w domu jest ok

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektryk

Hm przepiencie po 15 minutach ciekaw jestem czym robił pomiar i na jakiej zasadzie to stwierdzil ewentualnie jak już to powinien to usunąć
czy się mylę ? pomiaru dokonuje się na każdym gnieździe by wyeliminować o dniem wadliwy jak pomiary wychodzą ok. może być to wina telewizora jak masz dalej problem to podaj kontakt damian107@wp.pl

______________________________________
Pozdro wszystkim pozytywnie i realnie myślącym.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektryk

Jeżeli twoje zabezpieczenie w rozdzielnicy ( zapewne jakiś S301), po takim czasie zadziała to zapewne znaczy, że ma już obniżoną skuteczność działania. Na skutek wieloletniej pracy i zapewne zbyt dużego obciążenia prądowego tego obwodu elektrycznego gdzie jest ten tv, po prostu na skutek przepływu prądu i nagrzewania się członu termicznego wyłącznika po takim czasie następuje wyłączenie. Najtańszym sprawdzeniem tego jest podłączenie tv do obwodu (gniazdka elektrycznego ) zabezpieczonego innym wyłącznikiem. Jak nie wyłączy się ten drugi wyłącznik to już masz źródło wyłączenia czyli wyłącznik. Jeżeli nie masz drugiego obwodu z wyłącznikiem to zakupić trzeba nowy podobny wyłącznik i wstawić na próbę zamiast tego starego i obserwować jego reakcje ( wyłącznik kosztuje do 10 zł więc nie tak dużo). Jeżeli to będzie problem to musisz na tym zbytnio obciążonym obwodzie elektrycznym mieć miej włączonych odbiorników. Najlepiej wezwać elektryka ale zapewne będą potrzebne pomiary sprawdzające instalację, a to już droższa sprawa. Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektryk

Podbijam temat, problem nadal się utrzymuje. Potrzebuję kogoś kto przyjdzie i wszystko sprawdzi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektryk

Kolego odpowiedz jest prosta kup sobie listwe tylko nie za 15 zl tylko drozsza i podlacz telewizor do listwy a listwe do gniazdka i masz po problemie pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektryk

O czym polecicie pamiętac przy planowaniu elektryki oraz oświetlenia?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektryk

Gniazdko na suficie w garażu do sterowania napędem bramy. Oraz pozostawienie instalacji na zewnątrz do sterowania bramą wjazdową, furtką, wideodomofonem.

Lamp polecam poszukać w sieci, cenowo o wiele bardziej sie opłaca niż w sklepach stacjonarnych I wybór tez większy:
[url=https://www.elampy.pl/wiszace/6996-lampa-wiszaca-annika-21000hm.html
]https://www.elampy.pl/wiszace/6996-lampa-wiszaca-annika-21000hm.html

Generalnie to lepiej więcej jak mniej. Nie zapombijcie o kablach pod alarm/Internet. Ustalajac włączniki swiatla ustalcie jak beda sie drzwi otwierać. Koniecznie gniazko na zewnątrz-z przodu domu pod lamki choinkowe, z tylu na tarasie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektryk

Cześć,
mam pytanie, ponieważ mogę zastosować wyłącznie klasyczny ściemniacz podtynkowy, nie pytajcie, czemu.
Czy podłączając ściemniacz klasyczny, podtynkowy dwu przyciskowy do zasilacza, zasilacz do kontrolera led ZigBee+ taśma led, czy jak ściemniaczem klasycznym wyłączę ledy, czy będzie działał kontroler led? Czy wyłączenie ściemniacza klasycznego spowoduje brak prądu w kontrolerze led?
Chciałbym, aby można było sterować taśmą led klasycznym ściemniaczem podtynkowym + użycie aplikacji do sterowania, ma ktoś pomysł, jak to rozwiązać?
https://www.sabur.com.pl/sterowanie-oswietleniem-z-e-line

Czy ktoś decydował się na sterowanie oświetleniem od Sabur?

https://4lomza.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektryk

Ale z ciebie ściemniacz...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Elektryk

Dobry elektryk zawsze się przyda. To jest naprawdę świetna opcja w moim przekonaniu!!!
___________________________
politechnikalodzka.eu

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org