czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Praca zagranicą

Witam wszystkich :)
chciałabym wyjechać do pracy zagranicę - do Niemiec bo znam podstawy języka jako opiekunka osób starszych.
Czy ktoś może mi polecić zaufaną Agencję pracy, z którą wyjeżdża? i powiedzieć parę słów na jej temat?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Praca zagranicą

uważaj dziewczyno na agencje towarzyskie,bo pełno na stronach internetowych ogłoszeń a tu na forum jeśli ci ktos pomoże to zwerbuje cie do roboty i będziesz tego żałowała,także ostrzegam i lepiej zamknij ten temat,lepiej zostań w polsce i pracuj za psi grosz,bądz wolna,lepsze to jak być niewolnicą u kogoś,nie ubliżam i wszystkiego dobrego życzę:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Praca zagranicą

Nie zaglądam tu zbyt często, ale chcę Tobie odpowiedzieć. Dlaczego? Bo jeżdżę jako opiekunka osób starszych właśnie do Niemiec i nie taki diabeł straszny jak go malują. Jeżdżę od wielu lat. A z Łomży jeździ naprawdę wiele kobiet. Ktoś mi kiedyś pomógł wyjechać. Nie znałam języka. Dziś mówię płynnie po niemiecku. Sytuacje były różne, również groźne i to najbardziej ze strony polskich mężczyzn. Załatwić nic Ci teraz nie mogę, bo to się tak od ręki nic nie dzieje. Najłatwiej o oferty jest zawsze w okresach świątecznych i w wakacje. Wiele dziewczyn szuka wtedy zmienniczki. Tak zdobędziesz doświadczenie i znajomości. Agencje - są ich setki. Na różnych forach znajdziesz opinie o różnych agencjach. Problem z nimi jest tylko taki, że na ogół mało płacą, ale nie są aż takie groźne. Zawsze muszą dać ci umowę (na oół umowę zlecenie), załatwić ubezpieczenie i kartę EKUZ. Nie ryzykuj wyjazdu bez umowy i ubezpieczenia. Polecam na początek stronę internetową www.opiekunki24.pl - tu znajdziesz wiele informacji, porad, agencji, opinii i forum. Inna strona to www.mypolacy.de - strona polonii w niemczech. Wiele ogłoszeń prywatnych i tu trzeba być ostrożnym. Dobrze czytać ogłoszenia i mieć ograniczone zaufanie. Ja korzystam z portalu www.senioport.pl. Tu założysz swój profil, tu będziesz widoczna dla agencji i dla osób prywatnych w Niemczech, którzy prywatnie szukają opiekunki. Masz tam dwie zakładki - ogłoszenia osób prywatnych i ogłoszenia agencji, również agencji niemieckich. Sporo ogłoszeń jest też na www.poloniusz.pl. Nie śpiesz się. Dobrze wybierz. Zawsze szukaj forum i opinii. W agencji w zależności od znajomości języka zarobisz od 800 do 1100 Euro. Prywatnie od 1100 do 1300, a trafia się i za więcej. Odwagi i powodzenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Praca zagranicą

Super, bardzo dziękuję za wszystkie rady :) bardzo pomocne strony, na pewno je przejrzę i poczytam.

Co do wpisu, o agencji towarzyskiej..to nie przesadzałabym bo nie szukam pracy w ciemno, tylko przez sprawdzoną agencję pracy.
A takie to działają legalnie i oferują jasne warunki umowy :) Ale dzięki za wpis :)

Muszę wyjechać zagranicę, bo nie mam szansy tutaj na pracę, boję się jechać sama bo nie mam doświadczenia...
Poczytam o agencjach, opiniach itp. a zgodzę się że z Łomży sporo kokiet wyjeżdża, parę dni temu, jedna Pani mi powiedziała, że jeździ z Agencją chyba Active Medica
jest zadowolona i wszystko jest OK, co do wynagrodzenia, to też potwierdziła, że zarobi mniej ale przynajmniej ma pewną robotę :)
Czy ktoś, coś może jeszcze w tym temacie powiedzieć?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Praca zagranicą

Uważaj bo tam teraz zjechał milion potrzebujących arabów :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Praca zagranicą

Zareklamowałaś już określoną agencję, robota odwalona, spadaj, może dadzą Ci zniżkę na bilet. Tylko dlaczego twierdzisz i zgadzasz się z tym określeniem, że wyjeżdżające kobiety z Łomży to kokiety (zalotnice) ??!!


Pozdrawiam
Ile nie karmić faceta i tak cycka szuka.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Praca zagranicą

nusek rusek, czy jakoś tak podobnie ....
Dlaczego ty chcesz koniecznie zostać błaznem nr 1 tego forum? Piszesz ... ja tam pracowałam sobie we Londynu, ale w końcu stwierdziłam: czas na sukces. Ot i nieopatrznie otworzyłam tam sobie salon masażu połączony z makijażem. Jestem wybredna, więc na klientów nie narzekam. Dlatego wróciłam do Polski, założyłam konto na forum 4lomza.pl i moim pierwszym wpisem pozycjonuję usługi agencji reklamowej. Zawiłe to wszystko. Powiedz lepiej ... jakie to usługi w tym Londynie? 69 - też ? Przecież nas to bardziej zaciekawi !


Pozdrawiam
Ile nie karmić faceta i tak cycka szuka.


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Praca zagranicą

Czym podróżujecie do pracy? Wiele jest firm organizujących przewozy do Niemiec i nie wiem co wybrać. Znalazłam w Internecie ofertę <a href=\"www.perfecttour.pl\">www.perfecttour.pl</a>
próbował ktoś? Szukam coś godnego polecenia, bo wyjazd się zbliża wielkimi krokami, a ich oferta wydaje się być bezpieczna. W cenie jest ubezpieczenie NWW i zawsze jeździ dwóch kierowców. Myślicie, ze to dobry wybór?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Praca zagranicą

Obawy przed wyjazdem można było mieć kilkanaście lat temu a nie teraz. Połowa rodziny i znajomych żyje i pracuje za granicą. Najwięcej ofert pracy jest w serwisie www.praca4u.net grubo ponad 100 nowych ogłoszeń każdego dnia. Dziś np 190 ogłoszeń. Praca dla fachowców i niewykwalifikowanych. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Co do muzułmanów to media nakręcają atmosferę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Praca zagranicą

Szczerze mówiąc to ja bym nie chciała pracować za granicą, wolę zostać tu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Praca zagranicą

Zawsze dokładnie czytajcie umowy, jeśli wyjeżdżacie przez agencje. Uważajcie na różne kary.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Praca zagranicą

Cześć!
Moja rekomendacja https://www.ottoworkforce.com

Zalecili również, aby przed wyjazdem 2-3 miesiące uczyć się niemieckiego. Moja asystentka poleciła ich https://preply.com/pl/online/korepetycje-z-niemieckiego

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Praca zagranicą

Hej! Mój brat jak szukał pracy w Holandii to sprawdzał oferty na pracawue.pl Masz masz dużo ofert i konkretnie opisaną każdą oferte. Poza tym masz też info ile co kosztuje średnio, jakie są koszty wynajmy czy nawet kawki w kawiarni ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org