piątek, 27 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Właściciel BTS

Witajcie czy właścicielem BTS na Woj Polskiego jest Pan niski w okularach . ???
Czy on tylko wynajmuje ten budynek pod sklep

abcxyz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Właściciel BTS

Nie ten Pan jest właścicielem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Właściciel BTS

To jest właścicielem tego budynku oraz terenu znajdującego się przed budynkiem i obok ?

abcxyz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Właściciel BTS

tak

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Właściciel BTS

Dziękuje za wiadomość jak to jest jego teren to sprawdzę dokładnie jaki obszar należy do niego a który nie jest jego co do metra

abcxyz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Właściciel BTS

Chłop 14106 a o co ci chodzi? Co ci ten gość zawinił że o niego pytasz?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Właściciel BTS

Z wypowiedzi można wywnioskować, że pogonił gościa z parkingu bo o ile pamiętam jest tam powieszona tabliczka Parking tylko dla klientów BTS i teraz gość zamiast wrzucić na luz będzie z linijką biegał po parkingu...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Właściciel BTS

tam jest odwieczny problem bo wszyscy stawiają obok sklepów i lecą do biedronki a klienci nie maja gdzie zaparkować to niedziwne ze chłop zwrócił uwagę na tablicze pisze jak wół

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Właściciel BTS

Od ul. Wojska Polskiego parking przed sklepami: BTS, Lemfax, Meblux, oraz centrum medycznym znajduje się na terenie działki 23798, która jest drogą wojewódzką nr 61. Skręcając z ul. Wojska Polskiego w ul. Makową mamy przy sklepie BTS również możliwość zaparkowania na działce 22636/2 która jest drogą. Jednakże na tym parkingu odsuńmy się ok. 2-3 metrów od muru budynku, a najlepiej zaparkujmy zaraz przy krawężniku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Właściciel BTS

OK jutro tak zrobię z samego rana.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Właściciel BTS

Teren tam jest oddzielony betonowymi wazonami które przeszkadzają wyjechać od lekarzy. Nie wiem czy te wazony oddzielają teren prywatny od ogólnego?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Właściciel BTS

Tylko nasuwa się jedno pytanie czy parkując zaraz przy krawężniku nie parkujemy przypadkiem na chodniku?? Ten kto przyjedzie do sklepu zaparkuje przy budynku drugi przy krawężniku a pieszy będzie sobie po ulicy szedł. Gratuluję pomysłu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Właściciel BTS

Hej, sporo zależy od tego do czego jest Ci potrzebny GPS. Jeżeli tylko jako nawigacja to znajdziesz na allegro całkiem tanio fajne urządzenia, zresztą większość smartfonów ma nadajniki i dokładne mapy więc kupowanie dodatkowego urządzenia tylko w tym celu mija się wg mnie z celem
Jeżeli szukasz nadajników GPS by chronić i monitorować na przykład samochody które masz w firmie to polecam Ci sprawdzenie tej firmy http://www.gpsguardian.pl Myślę że każdy kto działa w firmie transportowo-logistycznej powinien mieć na wyposażeniu takie urządzenia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Właściciel BTS

Hej, sporo zależy od tego do czego jest Ci potrzebny GPS. Jeżeli tylko jako nawigacja to znajdziesz na allegro całkiem tanio fajne urządzenia, zresztą większość smartfonów ma nadajniki i dokładne mapy więc kupowanie dodatkowego urządzenia tylko w tym celu mija się wg mnie z celem
Jeżeli szukasz nadajników GPS by chronić i monitorować na przykład samochody które masz w firmie to polecam Ci sprawdzenie tej firmy http://www.gpsguardian.pl Myślę że każdy kto działa w firmie transportowo-logistycznej powinien mieć na wyposażeniu takie urządzenia



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Właściciel BTS

Wygląda na to, że floyd68 ma rację.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Właściciel BTS

http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/?gpmap=gp0&actions=acShowServices_KATASTER

widać dokładnie że tylko budynek jest na działce od wojska polskiego i część parkingu od makowej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Właściciel BTS

Czyli ten parking który się znajduje od strony wojska polskiego tam co stoi słup ten kawałek parkingu nie jest jego własnością nie wiem czy dobrze zrozumiałem ?? Patrząc na te czerwone linie to jego własnością jest na tym co stoi budynek oraz do połowy parking ten od Makowej

abcxyz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Właściciel BTS


Autor: BLM (---.lomza.mm.pl)
Data: 30-09-15 22:24

Tylko nasuwa się jedno pytanie czy parkując zaraz przy krawężniku nie parkujemy przypadkiem na chodniku?? Ten kto przyjedzie do sklepu zaparkuje przy budynku drugi przy krawężniku a pieszy będzie sobie po ulicy szedł. Gratuluję pomysłu.


Dziękuję za gratulacje!
Chodnik jest w tym miejscu na tyle szeroki, że spokojnie mogłyby tam zaparkować dwa auta - jedno za drugim. A ile miejsca powinniśmy zostawić pieszym parkując na chodniku? Każdy kto zna przepisy ruchu drogowego powinien wiedzieć i podjąć właściwą decyzję.
Wyrazy współczucia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Właściciel BTS

Udostępnione w serwisie www.geoportal.gov.pl dane dotyczące działek których źródłem jest system LPIS (System identyfikacji działek rolnych), mogą być wykorzystywane jedynie w zakresie przybliżonej identyfikacji i lokalizacji przestrzennej działki oraz oszacowania jej powierzchni. Dane te nie są danymi ewidencji gruntów i budynków w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 marca 2001r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków.

Idąc tym tropem Geoportal ma charakter wyłącznie podglądowy proszę zauważyć, że linie wytyczające granice w wielu przypadkach nie zgadzają się ze stanem faktycznym. Chociażby wejście do sklepu BTS wg. tego portalu znajduje się na działce należącej do pasa drogowego tak więc nie wiesz czy tego parkingu należącego do sklepu jest metr dwa czy 5 mówię tu o stronie od ulicy Makowej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Właściciel BTS

Druga sprawa to przeglądając ul. Makową poprzez Google Street View i biorąc pod uwagę zaparkowane tam samochody to nawet gdybyś pierwszy zaparkował blisko krawężnika a inni zaparkowali obok ciebie ale bliżej budynku nie zostawiając pomiędzy pojazdami 1,5m to ty blokujesz chodnik bo jakby nie było jest on tam w jakiś sposób wyznaczony (szara kostka wzdłuż Makowej ok. 1,5 - 2m od krawężnika - ktoś to w jakimś celu położył).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Właściciel BTS

floyd68 - bardzo miło czyta sie to co tu napisałeś :-) oby więcej takich konkretnych ludzi jak TY



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Właściciel BTS


Autor: BLM (---.lomza.mm.pl)
Data: 01-10-15 21:52

Udostępnione w serwisie www.geoportal.gov.pl dane dotyczące działek których źródłem jest system LPIS (System identyfikacji działek rolnych), mogą być wykorzystywane jedynie w zakresie przybliżonej identyfikacji i lokalizacji przestrzennej działki oraz oszacowania jej powierzchni. Dane te nie są danymi ewidencji gruntów i budynków w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 marca 2001r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków.

Idąc tym tropem Geoportal ma charakter wyłącznie podglądowy proszę zauważyć, że linie wytyczające granice w wielu przypadkach nie zgadzają się ze stanem faktycznym. Chociażby wejście do sklepu BTS wg. tego portalu znajduje się na działce należącej do pasa drogowego tak więc nie wiesz czy tego parkingu należącego do sklepu jest metr dwa czy 5 mówię tu o stronie od ulicy Makowej.



Autor: BLM (---.lomza.mm.pl)
Data: 01-10-15 23:11

Druga sprawa to przeglądając ul. Makową poprzez Google Street View i biorąc pod uwagę zaparkowane tam samochody to nawet gdybyś pierwszy zaparkował blisko krawężnika a inni zaparkowali obok ciebie ale bliżej budynku nie zostawiając pomiędzy pojazdami 1,5m to ty blokujesz chodnik bo jakby nie było jest on tam w jakiś sposób wyznaczony (szara kostka wzdłuż Makowej ok. 1,5 - 2m od krawężnika - ktoś to w jakimś celu położył).


Po pierwsze, nie powoływałem się na Geoportal, więc nie wiem po co ten cytat na początku.
Po drugie, nawet przybliżone dane z Geoportalu wystarczą do zakwestionowania własności całego parkingu od strony ul. Wojska Polskiego, a także sporej jego części od strony ul. Makowej.
Po trzecie, nie podawałem żadnych konkretnych odległości, miar czy innych danych wskazujących jednoznacznie przebieg granicy.
Po czwarte, Geoportal jest jednak dość dokładny, a jedyne nieścisłości z granicami polegają na tym, że aktualizacje podziałów działek, scaleń itp. pojawiają się z opóźnieniem.
Po piąte, jeśli chcesz się zapoznać z \"NIEPODGLĄDOWYMI\" danymi zapraszam do Starostwa Powiatowego (adres, sądząc po nicku znasz), gdzie możesz zakupić cyfrowy wydruk z mapy zasadniczej i popatrzeć sobie co i jak. W razie problemów z odczytaniem treści mapy służę pomocą.
Po szóste, nie kolor kostki wyznacza miejsce parkingowe, ani nie wyznacza granic. Od tego są inne przepisy.
Po siódme, najlepiej byłoby postawić ogrodzenie od strony ul. Makowej (od ul. Wojska Polskiego chyba się nie da - wyglądać przez okno i widzieć płot....) i sprawa załatwiona.

Z wyrazami należnego szacunku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Właściciel BTS

Nie podzielam pomysłu parkowania przy krawężniku gdyż może to utrudnić życie innym. Na zlość właścicielowi ktoś tak zaparkuje a pieszy bedzie musiał omijać idąc ulicą i tylko tyle. Podałem konkretny przykład co może sie zdarzyć i kto na tym ucierpi. Nie raz widziałem podobne sytuacje bo parkowanie to u nas wolna amerykanka. Oczywiście każdy zrobi jak uważa...

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org