czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Ekspres do kawy

Czy ktoś może mi polecic dobry ciśnieniowy domowy a nie barowy
ekspres do kawy?

Chodzi o sprawdzony i dobry towar.

licze na WAS!!

pozdrawiam Tomasz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekspres do kawy

Na rynku istnieje wiele domowych ekspresów do kawy. Są automatyczne, tzn. takie, do których wsypujesz ziarnistą kawę i wodę a ekspres po naciśnięciu przycisku sam miele,dozuje ilość kawy i wody takie ekspresy występują np. w yamie schaerer opal koszt ok 4 tyś. Istnieją również ekspresy tradycyjne, występują one łącznie z oddzielnym młynkiem. Wizualnie można je odróżnić od automatów tym, że posiadają łyżkę do dozowania kawy...taki ekspres daje lepszy napar i można go zobaczyć w 4 porach roku. Oba te urządzenia dają mocny ekstrakt kawy tzw. espresso.Są też ekspresy przelewowe z dzbankiem, w tym przypadku można uzyskać kawę śniadaniową, lagodniejszą. Nie wiem jaki efekt chcesz uzyskać, saeco wypuściło nową linię auromatów, które mozna nabyć na allegro. Polecam dla ogólnej wiedzy najlepszą stronę o kawie w Polsce: http://www.kawa-online.com/ to kompedium wiedzy o kawie tworzone przez pasjonatów kawy, tam gdzie znajdziesz szczegółowe opisy ekspresów do kawy i nie tylko... polecam...Jeśli chodzi o kawę ziarnistą, to posiadam włoską mieszankę z rzymskiej palarni.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekspres do kawy

http://www.kawa-online.com musisz oczywiście wejść na forum tej strony....



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekspres do kawy

Czytaj http://kuchennie.com.pl/jak-ekspres-do-kawy-wybrac/ Jakbym miał jakiś kupować, to czytałbym takie poradniki, a nie opinie, bo każdy lubi co innego i potem możemy się rozczarować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekspres do kawy

Automat najwygodniejszy ale i trzeba trochę za dobry zapłacić. Podobno najlepsze kawy są włoskie, ale ekspresy szwajcarskie. Zorientuj się wśród produktów firm: Jura , Nivona , WMF. Podobno dla Krupsa najwyższe modele robi Jura.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekspres do kawy

Ciężko wybrać dobry ekspres do kawy ale na pewno nie jest to niemożliwe.
Możesz sobie pooglądać tutaj http://www.mixmedia.pl/kuchnie
może znajdziesz taki, który Cię zainteresuje.
Ja miałam Saeco ale właśnie jest w naprawie, a taka dobra firma..
Możesz też zapytać obsługę, może Ci pomoże wybrać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekspres do kawy

siemens eq.5 mam 2 lata bezproblemowy , nie polecam philipsa i saeco psują się mało funkcji

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekspres do kawy

dolce gusto - droga kawa z taniego ekspresu. mam,nie polecam. nic ciekawego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekspres do kawy

DeLonghi EC190 i ogólnie firma DeLonghi robi dobre ekspresy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekspres do kawy

Za to jeśli chodzi o płyny czyszczące, to polecam https://strefafiltrow.pl/krups-xs9000-plyn-czyszczacy-2x100ml.html. Są najlepsze! A wiele ich wypróbowałam, wiem co mówię.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekspres do kawy

Jest trochę tego. Tańsza opcja, to zakup ekspresu kolbowego. Parzy on mniej więcej taką samą kawę, jak profesjonalny 3x droższy, ale automatyczny ekspres do kawy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekspres do kawy

Ale przy kolbowym mnóstwo roboty. Lepszy automatyczny.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekspres do kawy

Polecam kawiarki, które znajdziesz na https://www.tylkostylowe.pl/kawiarki. Niewielki koszt a masz prawdziwą włoska kawę.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekspres do kawy

Odradzam. Badziew

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekspres do kawy

Może poczytaj sobie takie artykuły na blogach, gdzie są bardziej fachowe porady jaki ekspres do kawy do domu kupić. Jeden Ci dla przykładu znalazłam https://www.delonghi.com/pl-pl/produkty/kawa/delonghi-kawa/jaki-ekspres-kupic-do-domu My na razie mamy taki ekspres stary od teściowej, więc nie planujemy kupować kolejnego, ale gdybym miała możliwość to na pewno wybrałabym atomat ciśnieniowy ze spieniaczem mleka i młynkiem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekspres do kawy

A czy warto kupować te kapsułkowe? Kawa jest z nich dobra czy nie bardzo?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekspres do kawy

Moim zdaniem kapsułkowe sprawdzają się, jak się kawę pije od czasu do czasu. Przy intensywnym użytkowaniu bardzo drogo to wychodzi (kapsułki nie są tanie...). Chyba że używa się tych wielokrotnego użytku. No ale trochę z tym jest zachodu ;)
Co do kawiarek, polecam. Używam od lat kawiarki przywiezionej z Włoch i zapach kawy robionej w niej o poranku jest nie do pobicia!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekspres do kawy

Pewnie tak, sama kiedyś chciałabym sobie sprawić ekspres do kawy, ale szczerze mówiąc to dość duży wydatek jednak.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekspres do kawy

A jaką kawę ziarnistą polecicie do ekspresu?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekspres do kawy

fakt tam jest dużu opini :) i fachowych rad

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekspres do kawy

Chciałabym się was poradzić. Szukam ekspresu do cateringu. Chce kupić lub wynająć. Ekspres musi być mobilny łatwy w przenoszeniu i mało awaryjny.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekspres do kawy

Jeśli chodzi o parzenie kawy to ekspresy do kawy są chyba najbardziej popularne. Teraz jest świetny wybór jeśli chodzi o takie urządzenia, mniej lub bardziej profesjonalne. Od samego sposobu parzenia bardzo dużo zależy, tak samo od samego rodzaju kawy. Dzięki temu artykułowi www.ewa-gotuje.pl/artykuly/fenomenalne-wlasciwosci-kawy-prosto-z-palarni dowiedziałam się na co zwracać uwagę przy wyborze. Najlepsza jeśli chodzi o smak i aromat jest kawa z palarni, taka świeżo palona. Też lubię kawę z różnymi dodatkami, kardamonem na przykład.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekspres do kawy

kapsułkowy jest taki hmmm, bardziej sla smaczku ;p kapsułki są drogie mega niestety

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekspres do kawy

Wiecie co, teraz te ekspresy robią furorę, a ja zastanawiam się - po co to? Zajmuje toto masę miejsca w kuchni, a przecież równie dobrze można zmielić sobie kawkę w elektrycznym młynku i samemu zaparzyć. Serio, nie rozumiem tego fenomenu, że w każdym domu musi być ekspres.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekspres do kawy

Delonghi ma świetne ekspresy. Nie są też bardzo drogie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekspres do kawy

Ja polecam ekspresy do kawy na dwie filiżanki. Ma to znaczenie zwłaszcza jak mamy żonę :)
_________________
www.adaso.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekspres do kawy

A jaki możecie polecić do firmy?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekspres do kawy

Polecam ekspresy smeg, są drogie ale warto

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekspres do kawy

Co do De Longhi to znam i się zgadzam. Tylko nie bierz takiego na kapsułki jak nie chcesz przepłacać

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org