piątek, 27 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Nauki przedmałżeńskie

Orientuje się ktoś czy te spotkania/ nauki przedmałżeńskie są płatne? Chodzi o katedrę. Jesli tak to ile? Może znacie miejsce gdzie można to załatwić bez chodzenia, bo spotkania kolidują z pracą ....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nauki przedmałżeńskie

A później dziecko będziesz uspokajać potrząsając?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nauki przedmałżeńskie

Dokładnie tak....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nauki przedmałżeńskie

Mondeo a co masz jakieś przykre doświadczenia z dzieciństwa? Może poprostu komuś nie chce się słuchać kogoś kto klepie regułki z książek... ;P



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nauki przedmałżeńskie

Placisz za ksiazki 80zl ale radze sprobowac z ta kobieta sie ugadac w domu. Wtedy jest szansa ze sie skonczy bez kupna niepotrzebnych ksiazek i tylko na 1 spotkaniu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nauki przedmałżeńskie

Z tego co wiem, są nieodpłatne, przynajmniej tak było parę lat temu, za czasów mojego zamążpójścia. Ale parafie na zmianę je prowadzą, musisz się dowiedzieć, w której parafii jest teraz organizowany. Jak ja chodziłam, to było kilka spotkań, całkiem zresztą ciekawych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nauki przedmałżeńskie

Autor: oiko96 (---.lomza.mm.pl) Data: 04-05-14 16:55

Mondeo a co masz jakieś przykre doświadczenia z dzieciństwa? Może poprostu komuś nie chce się słuchać kogoś kto klepie regułki z książek... ;P

Tępić chwasty!! No właśnie te potrząsania!!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nauki przedmałżeńskie

Jak chcesz to przyszłego mężą mogę ci podszkolić tylko póżniej żeby się z żeniaczki nie wycofał.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nauki przedmałżeńskie

Najlepszymi naukami przedmałżeńskimi jest okres narzeczeństwa, w którym należy przetestować się w parze w najróżniejszych sytuacjach, w tym również w seksie.


Nie znam nikogo, kto stracił wiarę po lekturze dzieł Marksa, ale znam wielu takich, którzy stracili ją po kontakcie z własnym proboszczem


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nauki przedmałżeńskie

W Brunonie w poniedziałki po 16 co 2 tygodnie, książki 25 zł kosztowały.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nauki przedmałżeńskie

A czemu księża prowadzą kursy przedmałżeńskie?
Niedługo będą prowadzili kursy spawacza na hydraulika itp.
Żeby uczyć kogoś o czymś to trzeba to znać od podszewki i mieć jakąś praktykę . A tu raczej żadnej wiedzy ani praktyki! No chyba żebym się mylił ;).

A tak na prawdę to wyciąganie kasy przy okazji i tyle.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nauki przedmałżeńskie

Kurs, na który ja uczęszczałam, nie był prowadzony przez żadnych księży! Prowadziła go kobieta, mężatka, mająca dzieci, być może była katechetką, tego już nie pamiętam. Spotkań nie było wiele, a sam kurs był dość ciekawy, były fajne filmy, interesujące dyskusje i wymiana zdań na różne tematy, więc nie wiem, dlaczego krytykują go osoby, które nie mają bladego pojęcia na ten temat.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nauki przedmałżeńskie

dokladnie paplik , seks wspolne pomieszkanie ze soba itp itd , kto tego nie liznal przed slubem to , zeby sie nie rozczarowal po...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nauki przedmałżeńskie

rozczarowałeś się? Czy ona Tobą się rozczarowała? :d

3 spotkania, w moim przypadku prowadził ksiądz, krótkie -dosłownie po 10 -15 minut, a potem kobieta, i jej wypowiedzi pamiętam do dziś. I wiecie co ksiądz mówił? Żeby w życiu wysłuchać rady każdego: siostry, brata, mamy, teściowej - a i tak zrobić po swojemu!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nauki przedmałżeńskie

nieeeee nie rozczarowalem się , w moim przypadku przed i po jest udanie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nauki przedmałżeńskie

Ale bardziej przed czy po???



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org