wtorek, 23 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Samsung Galaxy Trend plus - bateria pomoc.

Witam. Mam problem. Ostatnio zakupiłem nowego smartphona Samsunga galaxy Trend plus. Jestem z niego bardzo zadowolony gdyby nie jeden aspekt... Bardzo słaba bateria.. Czy to normalne ? wczoraj wieczorem odłączyłem go od ładowania troche "pobawiłem się" dzisiaj też ale nie bez przerwy dzisiaj to byla kwestia pogrania 15 minut w jakąś gre i poznawanie telefonu i jego opcji. No i mam juz 68 procent baterii.... Gdzie naprawde nie używałem jego aby tak spadło to. Może to urok smartphonów ? Bądź też akurat samsungów. Nie wiem. Pytam bo mój kolega ma xperie E chyba i mówi ze jemu do 4 dni trzyma. I dlatego mnie to zaniepokoiło. Moja siostra posiada samsunga galaxy core plus i ma podobnie. Tak już z tymi telefonami jest czy możliwe jakieś hmm wady ? Bądź coś innego. Proszę o pomoc.

pozdrawiam.

bangi bangierki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samsung Galaxy Trend plus - bateria pomoc.

Wydaje się, że wszystko jest tak jak powinno być :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samsung Galaxy Trend plus - bateria pomoc.

Czyli to normalne że tak szybko pada ?

bangi bangierki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samsung Galaxy Trend plus - bateria pomoc.

No niestety takie są uroki smartphonow. Można troszeczkę ten spadek baterii zwolnić, np. ściemniając ekran, usuwając często procesy pracujące w tle np. programem coś w tym stylu jak task killer albo ręcznie.
Mam nadzieję, że nie robiłeś tzw formowania baterii - tak formowania a nie formatowania, często mylnie jest używanie stwierdzenie formatowania baterii. Nie robi się teraz formowania, ponieważ w nowych bateriach litowo-jonowych albo litowo-polimerowych jest to nawet nie wskazane rozładowywanie do końca, ponieważ traci na wytrzymałości. W tych bateriach najlepiej jak jest poziom między 20-80 % gdzie 20% - trzeba podłączyć podładowanie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samsung Galaxy Trend plus - bateria pomoc.

przede wszystkim musisz go trochę poustawiać,czyli powyłączać niepotrzebne rzeczy,włączyć oszczędność baterii,jasność wyświetlacza itp najważniejszą rzeczą którą przez przypadek odkryłem to po naładowaniu na100% wyłączyć telefon na 10-15 minut,później włączyć i powinno trzymać lepiej .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samsung Galaxy Trend plus - bateria pomoc.

hmm tego nie wiedziałem. juz raz naladowalem na 100%. znaczy rozladowal mi sie telefon ale to przypadkowo i podłączyłem go. czyli teraz jak bedzie te 20% naladowac na 100% wylaczyc telefon na 10-15 minut tak ?

bangi bangierki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samsung Galaxy Trend plus - bateria pomoc.

ja wyładowuje go prawie na maksa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samsung Galaxy Trend plus - bateria pomoc.

raz zrobilem to i naladowalem na maksa ale nie weidzialem o tym co mi tu piszą... czyli podsumowując przy 20 % naladować do 100% i wylaczyc na jakies 15 minut tak ?

bangi bangierki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samsung Galaxy Trend plus - bateria pomoc.

mi smartfon trzyma 1,5 dnia z graniem i 10h non stop muzyka bo w robocie słucham. Wydaje mi się że pół dnia jak Ci trzyma czy ile dokładnie to bardzo krótko.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samsung Galaxy Trend plus - bateria pomoc.

Daj go do reklamacji i opisz ten problem przyjmujacemu reklamacje. pozdro

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samsung Galaxy Trend plus - bateria pomoc.

nic nie jest wieczne o co sie nie dba .Pamietaj !!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samsung Galaxy Trend plus - bateria pomoc.

bateria nie jest na gwarancji :) to kogo to obchodzi ?:P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samsung Galaxy Trend plus - bateria pomoc.

kolego to niestety norma

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samsung Galaxy Trend plus - bateria pomoc.

Mam ten sam model telefonu i również problem z baterią. Gdy korzystam z internetu to moment i muszę znów ładować.
Jak mało korzystam z tel to nawet 3 dni mi trzyma a gdy dużo korzystam z gier i aplikacji to jeden dzień.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samsung Galaxy Trend plus - bateria pomoc.

Bateria ma krótką gwarancję. Zazwyczaj problemy wynikają z tego co robimy - mało kto w dalszym ciągu formatuje baterię. Tutaj macie kilka sugestii - http://wirtualny-wojownik.pl/bateria-popraw-jej-zywotnosc/ Pilnujcie tego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samsung Galaxy Trend plus - bateria pomoc.

Co do baterii w takich telefonach... czasy się zmieniły, technologia się zmieniła, baterie też są inne. Kilka praktycznych porad dla użytkowników smartfonów nowej generacji. Jak już wspomniałem baterie w nich używane są wykonane w zupełnie innej technologi niż te w telefonach z przed 5 lat. Podstawowe zasady użytkowania takich baterii. Po pierwsze nie formatować ich (tzn. Nie rozładowywać do końca w trakcie pierwszego użytkowania nowego telefonu) Baterie te albo zupełnie nie potrzebują takich rzeczy, albo są po prostu formatowane przez producenta zaraz po zejściu z taśm montażowych. Po drugie i najważniejsze. Nie dopuszczać do całkowitego rozładowania baterii w trakcie dalszego użytkowania. W przeciwieństwie do starego typu baterii, w tych nowych to właśnie takie użytkowanie akumulatorów jest niewłaściwe dla nich i obniża ich próg pojemnościowy, przez co baterie z czasem szybciej się rozładowują. Nowym bateriom zupełnie nie przeszkadza podłaczenie do ładowarki, gdy ich poziom naładowania oscyluje w granicach 30, 50 a nawet 80%. Po trzecie, nie zostawiać telefonu pod ładowarką na całą noc i długie godziny. Pełne naładowanie akumulatora następuje po 2-3 godzinach, w zależności od pojemności baterii. Kilkugodzinne sesje pod ładowarką bardzo szkodzą tym akumulatorom i przegrzewają układy odpowiadające za zabezpieczanie baterii i płyty głównej przed przepięciami. Pozdrawiam i mam nadzieję że przyda się komuś te kilka uwag :)

http://photolomza.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samsung Galaxy Trend plus - bateria pomoc.

A co do szybkiego rozładowywania się jeszcze dodam, że rezultat 2-3 dni zwykłego użytkowania na jednym ładowaniu to rezultat bardzo dobry. Należy pamiętać, że wysokiej klasy wyświetlacze typu amoLed, czy tak ajak w tym przypadku TFT 4\" mają naprawdę wysoki pobór prądu i czym dłużej wyświetlacz świeci, tym więcej energii ciągnie. Tak to już jest z tymi wyświetlaczami.

http://photolomza.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samsung Galaxy Trend plus - bateria pomoc.

To lepiej kupić jakiś flagowy model i mieć pewność, że bateria będzie wytrzymała, tutaj piszą, że w najnowszym modelu Samsunga jest spoko http://www.ceneo.pl/50851290#a=cad17973129f . Ktoś jeszcze znalazł info ile trzyma bateria w Galaxy s8?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Samsung Galaxy Trend plus - bateria pomoc.

darodarunio napisał(a):

> To lepiej kupić jakiś flagowy model i mieć pewność, że
> bateria będzie wytrzymała, tutaj piszą, że w najnowszym
> modelu Samsunga jest spoko
> http://www.ceneo.pl/50851290#a=cad17973129f . Ktoś jeszcze
> znalazł info ile trzyma bateria w Galaxy s8?


Z tego czytam, to bateria wcale nie jest lepsza, biorąc pod uwagę długość pracy jednego i drugiego telefonu, chociaż tu jeszcze wchodzi w grę sposób użytkowania

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org