czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Alkoholik - chory czy margines ?

Definicja alkoholizmu według WHO

Obowiązująca w Polsce definicja choroby alkoholowej powstała w 1992 roku. Zmieniła ona wcześniej obowiązującą nazwę alkoholizm na zespół uzależnienia od alkoholu, definiowany jako:

Zespół objawów somatycznych, behawioralnych i poznawczych, w których picie alkoholu staje się priorytetowe nad innymi, poprzednio ważniejszymi zachowaniami. Interesują mnie Wasze poważne wpisy , co sądzicie ? Jeżeli chory - to czy może w . .pełni odpowiadać za swoje czyny ? Karać czy leczyć ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alkoholik - chory czy margines ?

Alkohol nie zwalnia od odpowiedzialności. Jak ktoś jest chory to idzie do lekarza i się leczy. Alkoholicy nie chcą się leczyć, więc są sami sobie winni i powinno ich się karać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alkoholik - chory czy margines ?

No nie, sorry. Karać za co, że są alkoholikami? Zastanów się człowieku co mówisz! Jak na razie alkoholizm nie jest przestępstwem, więc za co karać?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alkoholik - chory czy margines ?

Miałem bardziej na myśli przestępstwa popełniane w stanie nietrzeźwości takie jak zabicie człowieka po kilku głębszych.
A odnośnie samych alkoholików to po prostu ******** na nich mieć! Jak ktoś sobie sam nie chce pomóc to nikt mu nie pomoże.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alkoholik - chory czy margines ?

Zabójstwo jest zbrodnią. I jest karalne niezależnie od tego, czy jego sprawcą jest alkoholik, pedofil, czy inna cholera!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alkoholik - chory czy margines ?

* wywalone

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alkoholik - chory czy margines ?

No to napijmy się...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alkoholik - chory czy margines ?

psychoza, depresja, paranoja, schizofrenia, ... a co z tym .... alkoholizm / tak mi sie wydaje / powinien być traktowany na równi jako choroba psychiczna - nieleczone prowadzi do wielu nieszczęść ... i rzadko pacjent sam rozpoznaje chorobę i sam poddaje się leczeniu .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alkoholik - chory czy margines ?

No to bierz tego pacjenta do siebie do domu i płaczcie oboje nad jego losem :)
Każdy ma swój rozum i każdy bierze odpowiedzialność za decyzje podejmowane w zyciu!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alkoholik - chory czy margines ?

4-ever przeczytaj "Dzienniki" Jerzego Pilcha i obejrzyj film Pod Mocnym Aniołem

http://www.filmweb.pl/video/trailer/nr+1-32240

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alkoholik - chory czy margines ?

Kiedy idzie w kinach Pod Mocnym Aniołem ? wie ktoś ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alkoholik - chory czy margines ?

Dziś odbyła się premiera a w kinach od 17 stycznia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alkoholik - chory czy margines ?

A co ten mocny anioł dobrze drinkuje?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alkoholik - chory czy margines ?

temat powiązany - co wy na to ? do 2015 w każdym aucie alkomat !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alkoholik - chory czy margines ?

Tak i do tego jeszcze w każdym aucie obowiązkowo butelka wódki!
Zamiast takich żałosnych pomysłów lepiej wprowadzić zero tolerancji, tj. całkowity zakaz jazdy po spożyciu. Kto wypił, ten nie jedzie. Tak będzie prościej, zamiast sprawdzać czy jeszcze mogę jechać, czy już nie? Ten co się nawalił jak samolot na pewno nie sięgnie po alkomat. Już POpaprańcy zwietrzyli biznes. Ile jest w kraju samochodów, ile kosztuje alkomat?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alkoholik - chory czy margines ?

Zero odpowiedzialności za skutki. tylko liczenie zyskow na sprzedaży alkoholi i ciagłe podnoszenie akcyz . Nic w zamian !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alkoholik - chory czy margines ?

A w każdym radiowozie pieniek i topór.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alkoholik - chory czy margines ?

maras nie dziaduj z tym wklejaniem postów i znajdź sobie normalną pracę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alkoholik - chory czy margines ?

Chory? Margines? A może jedno i drugie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alkoholik - chory czy margines ?

Tyle się mówi o alkoholizmie, ale większość uważa, że jego to nie dotyczy. Odliczanie dni, godzin do weekendu, wiadomo po co...A potem ten \"relaks\" i tak z tygodnia na tydzień, a jak się uda to i w tygodniu można piwko wypić. To równia pochyła. Coś wiem na ten temat. Pomoc uzyskałem w poradni {url}http://www.spokojwglowie.pl/{/url} mają też na stronie przydatne artykuły.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alkoholik - chory czy margines ?

margines, czy nie margines, ocenianie kogoś pod kątem statusu czy pochodzenia jest głupie w tej sytuacji. Alkoholikiem może być każdy. Tylko nie każdy chce się zgłosić na leczenie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Alkoholik - chory czy margines ?

Moim zdaniem kazdy zasługuje na drugą szanśe. To choroba jakby nie było. Brat popadł w alkoholizm...kłopoty nawarstwiały się i w sumie już dna sięgnoł. Zdecydował się isc na odwyk pod naszymi namowami. Był w tym osrodku w Wiśle Tratwa. Jemu akurat sie udało...więc moi m zdaniem to nie margines to choroba jak kazda inna, a że czasy mamy jakie mamy tak jest niestety coraz częsciej

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org