czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
karma dla psa

witam
mam pytanie odnośnie karmy (mielonych resztek) dla psów.otóż gdzie w łomży lub okolicy można taka karmę kupić i w jakiej cenie?

docenisz jeśli stracisz....stracisz jeśli nie docenisz...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karma dla psa

a nie lepiej zamówić przez internet? wybierasz jaką chcesz i masz dostawę do własnych drzwi, a do tego w wielu przypadkach duo taniej niż w sklepie stacjonarnym ...

http://trendset.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karma dla psa

Bardzo dobre są mrożonki Biosk. O resztki poubojowe można się zapytać rzeźnika. Z tym, że gotowe mielonki zawierają często nieciekawe składniki i ogólnie są drogie. Taniej kupisz korpusy kurze bądź też inne kości i mięsa, zależnie od wielkości psa.

Etno, a weterynarz pochwalił się, że za reklamowanie tej karmy płaci mu firma? :) Dodał, że zawiera rakotwórcze konserwanty? Albo, że składem przypomina pokarm dla gryzoni? Bo żeby w karmie dla psa było ponad 50% zboża, to ja dziękuję. Cena wygórowana, jakośc słaba.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karma dla psa

aniag78 zwróć uwagę, że Etno zajmuje się reklamą ;) W każdym temacie, w którym ktoś zapyta gdzie można coś kupić, Etno od razu wstawia link do jakiegoś sklepu internetowego :) Ciekawe ile mu za to płacą :)

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karma dla psa

Drzewko_szczęścia zauważyłam to jakiś czas temu :) Jednak reklamuje również beznadziejną karmę, ktoś tam przeczyta taki wpis i jeszcze postanowi zmienić pokarm pupila na takie "rarytasy" :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karma dla psa

aniag78 a ja Ci proponuję poczytać trochę zanim zaczniesz doradzać ludziom w sprawach żywienia zwierząt.
Jak myślisz dlaczego w karmie jest zboże?

Uśmiech na twarzy Miód w sercu Ołów w pięściach

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karma dla psa

KozioŁ napisał(a):

> aniag78 a ja Ci proponuję poczytać trochę zanim zaczniesz
> doradzać ludziom w sprawach żywienia zwierząt.
> Jak myślisz dlaczego w karmie jest zboże?
>

Bo jest tanie i powoduje szybsze 'zapchanie się' psa niż wartościowy pokarm?

Ja kupuję od pani z Drozdowa, która zamawia hurtowo. Wołowina lub indyk+wołowina, pakowane w kostki po 250g, 4zł za kg, więc bardzo tanio, a nawet nie ma specjalnie dużo chrząstek. Wiadomo, jakość nie jest taka jak mięsa dla ludzi, lepiej używać jako dodatek do korpusów, szyji itp, ale naprawdę polecam, na pewno lepsze od suchych bobków z zoologicznego. :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karma dla psa

na ryneczku gołębiarskim w lomzy . kostka 2oog ok 40 gr. trzeba isc wczesniej rano

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karma dla psa

KozioŁ radzisz czytać, a sam masz nikłą wiedzę :)
Zboże to najtańszy zapychacz. Do tego uczulający.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karma dla psa

Zboże to główny nośnik błonnika w diecie dlatego jest tak potrzebne i stosowane przez producentów. Nie można psa czy innego zwierzaka karmić tylko mięsem!! Poza tym renomowani producenci nie stosują w karmach składników zawierających gluten i na pewno nie ma tam zboża w 50%, nie wiem skąd masz takie informacje. Wystarczy przeczytać skład karmy na opakowaniu. Jeśli ja mam nikłą wiedzę to stwierdzam że ty jej nie masz W OGÓLE. Wskazuje na to twoja odp na moje pytanie. Nazywanie pełnowartościową karmą tych "kostek" to kolejny przykład. Dalsza dyskusja nie ma jakiegokolwiek sensu.

Uśmiech na twarzy Miód w sercu Ołów w pięściach

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karma dla psa

Wypraszam sobie, gdzie napisałam, że karma w kostkach jest pełnowartościowa? Pełnowartościowa dieta opiera się na mięsie, kościach (bądź zamiennikowi), warzywach, owocach i dodatkach.
Zboże w diecie psa, kota i fretki jest zbędne. Zapotrzebowanie na błonnik pokarmowy w pełni pokrywa dodatek owocowo-warzywny. Tak samo jak zapotrzebowanie na węglowodany, które jest niemal zerowe, a ich nadmiar w diecie ma niekorzystny wpływ na zwierzę.

Renomowani producenci nie stosują zbóż, unikają ziemniaków i innych zapychaczy. Wystarczy przeczytać skład RC, gdzie pierwsze dwa, trzy składniki to zboże. Notabene, porozbijają je na "mniejsze kawałki", by skład wyglądał ciekawiej, na dokładkę gluten dorzucą. A gdzie skład procentowy? Nie podano, bo po co ludzi uświadamiać. Kiedyś to był bardzo dobry pokarm, ale od kiedy robi go ta sama firma co Pedigree, wybacz... śmieci.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karma dla psa

Podaj majla. Podam Ci dobry kontakt na karmę. Samo mięsko lub z dodatkiem kości:-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karma dla psa

Aniag78 piszesz cały czas o jakiś kostkach, korpusach, szyjach itd stąd wnioskuję czym karmisz psa. Widzę że uzupełniłaś trochę wiedzę;-) Każdy producent karmy dodaje zboża, zaczynając od tańszego Brita na Husse, Canunie i Acanie skończywszy.
Pedigree i RC to dwie oddzielne firmy należące do jednego koncernu nie mające ze sobą zbyt wiele wspólnego. Twoje ignoranctwo trochę mnie przeraża ;-)

Uśmiech na twarzy Miód w sercu Ołów w pięściach

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karma dla psa

Tylko, że RC to to samo świństwo co Pedigree, może odrobinę się różnią.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karma dla psa

KozioŁ nie od dziś siedzę w żywieniu psów. Psa karmię zgodnie z naturą, dietą BARF.
Pedigree i RC to dwie różne twarze, właściciel jest ten sam - Masterfoods. Wspólnego mają wiele, różnią się jedynie trochę składem. I ru Pedigree wychodzi lepiej, bo nie ukrywa składu procentowego, podaje ile jest "mięsa" w karmie. RC unika tego jak ognia zasłaniając się poziomem białka, niewiadomego pochodzenia.

Twoje ignoranctwo również mnie przeraża :) Jest masa karm bez dodatku zbóż. Chociażby Acana Grasslands, Orijen, TOTW, Applaws, Wolfsblut, Pronature, długo by wymieniać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karma dla psa

Na wsiach wpiep$aja ziemniaki z gara i pare kosci az sie uszy trzęsą i wygladają jak świnie.Jest sie do czego przytulic , a te wasze to chodzące gnaty :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karma dla psa

Jeśli chodzi o karmę bez dodatku zbóż to dodałabym jeszcze Canagan, od jakiegoś czasu dostępna w Polsce, ale cholernie droga.
Moje psy są również na Barfie i mimo że jest z tym trochę zachodu, to nie widzę innej alternatywy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karma dla psa

Domyśliłem się że karmisz psa według BARF ;-) Tylko tak na prawdę co pies domowy ma wspólnego ze swoim przodkiem sprzed paruset lat? Oprócz wyglądu oczywiście;-) Nie każda karma dla psów zawiera w składzie zboża, są psy które mają na przykład po nich uczulenie itd.
Piszesz Acana Grasslands? soczewica, bób, ziemniaki - tak samo tanie "wypełniacze" których tak unikasz oraz źródło węglowodanów

Uśmiech na twarzy Miód w sercu Ołów w pięściach

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karma dla psa

W każdej karmie znajdziesz jakiś wypełniacz, w BARF również się go stosuje. Jednak nie oszukujmy się, lepsze to niż zboże. Węglowodanów nie da się całkowicie uniknąć, jednak można zminimalizować ich poziom w diecie. Niektóre karmy zawierają ich ponad 50%, dla mięsożercy nie jest to zdrowe.
Pies i prapies mają wciąż wiele wspólnego. Wciąż są mięsożercami, co można stwierdzić chociażby po uzębieniu czy układzie trawiennym. Psy domowe urodzone na wolności, zdziczałe, polują na ptactwo i drobne ssaki. Nie widziałam jeszcze psa zażerającego pszenicę :) Pies skubnie sobie czasem trawkę, korzonek czy inną roślinkę, ale nie oszukujmy się, to nie stanowi podstawy jego diety.

Niektóre psy żyją na "diecie" roślinnej (chociażby suszki pokroju Pedigree itp). Jednak nie wiadomo do końca ile procent z tych psów zapada na choroby, ile ma niedobory. Problemem jest nie tylko zboże, a konserwanty i polepszacze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karma dla psa

Można tłumaczyć, przestawiać badania... Ale po co? Najlepiej widać po samym psie. U mojego zmiana była ogromna: sierść, zapach, zęby, energia, kupy, płaski brzuszek ;) Nawet weterynarze, którzy wcześniej polecali RC, byli pod wrażeniem. Na forum BarfnyŚwiat jest cały temat poświęcony różnicom między zwierzętami karmionymi naturalnie a tymi żywionymi sztuczną karmą. Chyba jednak organizm psa nie może się mylić, hm? :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karma dla psa

Cały czas bierzesz za przykład Pedigree, to faktycznie jest szajs - połowa to zboże, 10% popiołu itd ale mi chodzi o dobre karmy gdzie zboże, ziemniaki, kukurydza czy ryż to nie więcej jak 10 do 20% jako główne źródło węglowodanów, które są psu potrzebne. W kościach,mięsie i warzywach również są węglowodany;-) Doradzasz ludziom kupowanie mielonych kostek, a przecież tam nie ma praktycznie mięsa tylko zmielone niewiele warte resztki. Nie bardzo to rozumiem, bo piszesz że "nie od dziś siedzę w żywieniu psów".

Uśmiech na twarzy Miód w sercu Ołów w pięściach

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karma dla psa

Od kiedy psu potrzebne są takie ilości węglowodanów? Co złego w mielonych kostkach? Są dobrym urozmaiceniem diety, chociażby mrożonki Biosk. 100% mięsa lub mięsa z kośćmi. Nie popieram podawania produktów podejrzanych, a sprawdzonych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karma dla psa

A ja polecam eukanubę. Mój piesek ją bardzo lubi. Ma piękną sierść i nie choruje wcale, a parę ładnych wiosen już przeżył.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karma dla psa

najtaniej i najprościej z internetu tez amawiamy Royal albo Eukanube, a ze swieżego kupuje porcje rosołowe albo rapki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karma dla psa

dania: co to są \"rapki\"?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karma dla psa

ja swojemu kupuję karmę Doctor Dog, jest naturalna bez tych wszystkich sztucznych mączek i ulepszaczy, ma duża porcję mięsa i witamin

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karma dla psa

Słyszałem, że właśnie ta karma jest bardzo dobra :) Piesek zdrowy? ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karma dla psa

lepiej i taniej wyjdzie przez internet

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karma dla psa

Mój pies je karmę z biedronki i też jest zdrowy. A od czasu do czasu kupię mu jakieś podroby i sam ugotuję gar karmy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karma dla psa

Widze że zdania są mocno podzielone. Mój piesek jest mały więc potrzebuje więcej składników odżywczych, żeby zdrowo rosnąć, póki co mu gotuję i daję calcium z gamedog jesteśmy pod kontrolą weta oczywiście ale Alf nie ma żadnych problemów zdrowotnych :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karma dla psa

a ja ma w domu 7 letnuiego labradora i jakis rok temu ( mniej wiecej ) zmieniliśmy mu diete na barfowa. To był strzal w 10 :) Pozbyliśmy sie alergii i częstych w tamtym okresie rewolucji zoładkowych. Teraz psiak ma wiecej energii i widać, że czuje sie zacznie lepiej. Kupuje gotowe karmy barf original, najlepszy stosunek jakosci do ceny.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karma dla psa

Byle nie karmić psa po wegańsku :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karma dla psa

Nie znam tej karmy. A czy ktoś z was ma króliczka i stosuje może https://www.diawoli.pl/herbal-pets-m-3.html herbal pets  ?  Z tego co zauważyłam są to wartościowe mieszanki ziołowe dla gryzoni, które zawierają wszelkie cenne właściwości, jakie potrzebuje zwierzak. Ja chyba dokonam tam zakupu- tym bardziej, że cena takich mieszanek nie jest wcale wysoka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karma dla psa

Nasz psiak uwielbia mokra karme Josera Meat Lovers

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karma dla psa

Ja daję dwa dni suchej i jeden dzień mokrej. Czytałam, że dzięki suchej pies nie ma tak dużego kamienia nazebnego. Poza tym w suchych też jest dużo witamin i minerałów (jeśli kupujemy odpowiednią), więc najlepiej mieszać. Nie koniecznie dawać samej suchej, bo ma małą ilość wody w sobie, a także jest bardzo kaloryczna. Oczywiście nie wolno mieszać ze sobą w jednym dniu suchej z mokrą. Ale warto podawać obie
Karmę w sieci warto jest zamawiać tutaj:
https://www.czterylapki.pl/

Na miejscu powinni doradzić w doborze odpowiedniej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karma dla psa

Ja kupuję taką fajną tanią w Lidlu i pasuje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: karma dla psa

Check local pet stores in Łomża. They usually carry a variety of dog food, including wet and dry options. The staff can help you find suitable products for your dog.
https://katalog-firm.cybo.com/retro bowl/PL/%C5%82om%C5%BCa/sklepy-zoologiczne/

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org