piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Borelioza - WB

Czy jest możliwość zrobienia w Łomży testu western blot (IgG i IgM)? Jeśli tak to gdzie i jaki to jest koszt?
Dziękuje bardzo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Borelioza - WB

spróbuj w szpitalu, albo na kazanskiej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Borelioza - WB

Laboratorium w szpitalu. 56 zl.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Borelioza - WB

W Łomzy nie zrobisz.
Zrobisz w labie w zakaznym w Bialym na Zurawiej.
Najblizej tylko tam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Borelioza - WB

Oczywiście, że można je zrobić w szpitalu w Łomży. Koszt jednego testu ok 26 zł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Borelioza - WB

Jeszcze raz dziękuje.
Skierowanie na te badanie nie jest konieczne?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Borelioza - WB

skierowanie od dr Kleszcza wymagane

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Borelioza - WB

Moja ciocia robiła takie badanie w Białymstoku w kompleksie Przyklinicznym na Skłodowskiej.
Miała skierowanie więc nie płaciła.
Ale można zrobić też bez skierowania ... kosztuje to wtedy 30 zł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Borelioza - WB

za 30zł to na pewno jest Elisa (ale ten ma wiarygodność ok. 30%);

Western Blot kosztuje ok. 150zł za klasę, nie wiem czy w Łomży robią, usiłowałam się kiedyś dopytać w okienku, to panie mi tylko potrafiły powiedzieć, że robią "maszyną";

Ruth, jeżeli podejrzewasz boreliozę poczytaj najpierw tu:
http://www.borelioza.org/



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Borelioza - WB

Tylko GŁUPTAS powie ze w Lomzy robia test WB.
Niech nie pisza ci co nie maja o tym pojecia!
BAJKOPISARZE!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Borelioza - WB

linka..... dzięki za info...nie tylko Ruth się przyda ten link:-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Borelioza - WB

W Łomży można zrobić badanie metodą WB, na Kazańskiej 2 w Diagnostyce. Jedna klasa kosztuje 110 zł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Borelioza - WB

Wszędzie jest możliwość ale bardzo ciężko uzyskać skierowanie na takie testy na NFZ. Ja musiałam robić prywatnie, chociaż mylono u mnie boreliozę z padaczką. Ale wyczytałam że tak często bywa http://www.biorezonanswarszawa.pl/testy-na-borelioze/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Borelioza - WB

Leczenie boleriozy tlenoterapia.lomza.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Borelioza - WB

Testy WB wychodzą tylko 50% przypadków. Najlepiej zrobić test LTT w lab. Synevo w wawce ul. Dzika 4. Test LTT wychodzi 99% przypadków zakażenia boreliozą

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Borelioza - WB

Najlepiej skieruj się do kliniki, ktora boreliozą zajmuje się profesjonalnie, uzyskasz tam lepszą pomoc niz w normalniej przychodni. Takie kliniki sa w kilku miastach - co prawda nie w Łomży ale może warto podjechać. Tu jest ich strona http://ebiocare.pl/ moja znajoma się u nich leczy więc to sprawdzone miejsce

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Borelioza - WB

Cześć! Jeśli podejrzewasz, że może być to borelioza test powinien rozwiać wszelkie wątpliwości. Niestety, wada testów jest taka, że niekoniecznie wykażą obecność choroby już za pierwszym razem, dlatego warto zrobić ich conajmniej dwa.
Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Borelioza - WB

Według mnie tutaj dowiesz się jak diagnozować boreliozę Każda informacja w takiej sytuacji jest niezwykle ważna. Ja od zeszłego roku przykładam sporą uwagę do tego temu, od czasu, gdy zobaczyłam kleszcza na swojej skórze. Na szczęście udało się go wyjąć bez większych problemów i nic mi nie jest, ale strach chyba pozostał do dzisiaj.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Borelioza - WB

Jest wiele klinik, które zajmują się diagnozowaniem boreliozy, dlatego powinno się poszukać w sieci jakąś znajdującą się stosunkowo blisko. Warto też o tej chorobie i sposobach diagnostyki poczytać więcej, zobacz, co można się dowiedzieć o niej i w jaki sposób ją rozpoznawać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org