czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
motoryzacja

witam wszystkich, panowie mam problem ze automatyczną skrzynią biegów w BMW E39 525 tds. Skrzynia nie wybiera mi wstecznego reszta biegów działa bez problemu. Gdy włącze wsteczny to słychać cichy szelest. Proszę niech ktoś coś podpowie co to może być

sebek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: motoryzacja


a może tak wybrać najprostsze rozwiązanie i podjechać do jakiegoś zaufanego mechanika samochodowego - to wcale nie jest złośliwy komentarz,
tylko pytanie co najmniej naiwne :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: motoryzacja

"a może tak wybrać najprostsze rozwiązanie i " zamiast czekać na głupie komentarze dzieciaków z gimbusy, to wejdż sobie na netowe fora użytkowników/fanów, posiadaczy BMW?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: motoryzacja


sam jesteś z gimbusa Panie Egzorcysta :-)
odpowiedź była prawidłowa i jedyna rozsądna,

takiej usterka może mieć wiele przyczyn :-) jedna prosta zasada trzeba zajrzeć, na forach motoryzacyjnych zawsze jest tak, że każdy poda ci taką awarię jaką sam miał a mechanik popatrzy i powie co jest naprawdę, pod warunkiem, że się zna.

nie słyszałem o naprawie samochodów przez fora i internet, to jest tak samo jak z opisem choroby, jak poczytasz to zawsze jakiś objaw u siebie znajdziesz chociaż wcale nie jesteś chory,

więc zluzuj majty kolego,
i jakoś nie wydaje mnie się, żeby twoja odpowiedź była mądrzejsza od mojej,

przecież on właśnie na forach porady szuka, myślisz, że nie zna innych niż to, he, he

baranów ci u nas dostatek !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: motoryzacja

witam. to jest dobry pomysł ale mój mechanik będzie dopiero za tydzień i dlatego pytam na forum. a może znasz dobrego mechanika który się zna na automatach.pozdrawiam

sebek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: motoryzacja

Na początek jeśli nie wymieniałeś to wymień olej w skrzyni plus filtr a jeśli to nie pomoże to najprawdopodobniej jest to koszyk od wstecznego pewnie się rozsypał, nie radze stawiać do mechanika bo koszt będzie dużo większy niż kupno używanej na allegro.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: motoryzacja


przykro mi, ale z automatami nie miałem żadnego doświadczenia,

i sam widzisz radę powyżej, i nikt Ci pewnie lepszej nie da, bo to takie jest własnie, może to, może to, się nie da inaczej nawet jak ktoś ma chęci by pomóc i wiedzę w temacie, bo opowie Ci przypadek który miał u siebie !
może trafi może nie, ile ludzi z awariami tyle rad będziesz miał i kilkanaście możliwości naprawy.

bez mechanika nie da rady,
pozdrawiam !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: motoryzacja

ewentualnie możesz podjechać na komputer i zobaczyć jakie błędy wyskoczyły przed wchodzeniem w koszty powodzenia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: motoryzacja

a ja mechaników nie polecam a przynajmniej nie zostawiaj samochodu bo wiem z doświadczenia, że naprawią jedno a zepsują drugie żebyś do nich wrócił,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: motoryzacja

: tomek24042004 i po co się tak napinasz?

Twoja pierwsza odpowiedż była jak najbardziej właściwa,
żaden lekarz nie leczy przez telefon ,

a jak już chciał się zorientować choćby trochę ogólnie w/w temacie , to to forum jest w większości zdominowane przez gimbusów , którzy mogą mu raczej tylko doradzić ile powietrza powinno być w kole u roweru ,
... na forum BMW też nie będzie jednoznacznej, wiarygodnej, autorytatywnej diagnozy.

a tak sarkastycznie to : Ciebie tomek, w gimnazjum nie uczą czytać tekstu ze zrozumieniem?
no, ale nie martw się, wciągnij gila i do pSodu !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: motoryzacja

Pamiętajcie również o tym, że o swój samochód należy dbać i to nie tylko pod względem mechanicznym. Należy dbać również o karoserię, felgi czy wnętrze samochodu. Do tego warto zainwestować w profesjonalne kosmetyki samochodowe. Ja znalazłam bardzo fajną stronę https://autonablask.pl/, gdzie mają duży wybór takich właśnie produktów. Czasem tam zaglądam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: motoryzacja

LAnalenka c.i.o.t.o spadaj z tego forum. Menda troll

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org