wtorek, 23 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Jakie okna do domu?

Jakie okna wybrać do nowo wybudowanego domu?? Jaką firmę polecacie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

Kupowałam na Przemysłowej. Firma Artplast się nazywa. Polecam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

A coś więcej na temat tych okien??Ile lat już masz ??Jaki profil??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

Najlepiej otwierane !Co tam zaszalej i uchylane jeszcze !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

:)))ha ha masz racje posłucham Twojej rady:))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

Ja goraco polecam Pana, ktory mial swoja siedzibe na ul.Mazowieckiej. Z tego co wiem-biuro zostalo zlikwidowane, ale okna sa sprzedawane dalej, wystarczy zadzwonic na komorke i umowic sie na pomiar. Mam u siebie w domu te okna juz bardzo wiele lat, poza tym wiele moich znajomych rowniez. Obsluga jest bardzo mila-Pan przy 1 skontaktowaniu jasno okresla cene. A i jeszcze przy montazu fachowa rade zawsze da. Naprawde polecam. Moge dac namiar jak cos.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

Poproszę o namiar.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

Jest to Pan Bogdan.
Podaje numer: 606 452 161

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

Dziękuje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

Jak okna to tylko z Krakowa Oknoplast montujesz i masz okna na lata jakość wykonania powala konkurencje na kolana i wclae dużo nie kosztują.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

Biuro zostało zlikwidowane. Ciekawe co będzie z gwarancją, skoro biura nie ma? A jakieś dokumenty w ogóle będą jak kupisz?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

a potem problem,bo robota spartaczona,kasa poszła,a nie ma jak odzyskać...



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

u mnie są z firmu Urzędowski :) bardzo dobrze sie sprawują, super domywają, nie mam problemów technicznych z nimi żadnych :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

Polecam okna od zewnątrz kolorowe, bo po kilku sezonach białe ciężko doczyścić i są czarne zacieki. Na osiedlach dużo osób pali w piecach i to jeszcze dodatkowo powoduje silne zabrudzenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

Dziękuje bardzo za wszystkie opinie.co sądzicie o oknach z Kupisk?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

Mnie też ten temat interesuje.A jakie macie zdanie o oknach z Jedwabnego czy Domela i jak np. z trzymaniem ciepła?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

Jak okna to tylko z Krakowa Oknoplast .polecam bo sam mam super.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

Jak wcześniej pisałem tylko Okna z Krakowa sam miałem dylemat dwa lata temu szukałem jeździłem po firmach i wkońcu wybrałem i moja decyzja była w 100% trafiona. Produkt pierwszej klasy a montaż wykonany z jak najleprzą dokładnością . Sam(a) się przekonasz, a wież mi pytałem o każdy parametr okna . Ta firma ma swoich montażystów a nie jak inne z pierwszej łapanki a to też się liczy uwież mi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

Ja zamontowałam w swoim mieszkaniu okna Sokółki - to naprawdę dobra, sprawdzona firma, polecili mi ją znajomi i jestem zadowolona.
Zdecydowałam się na okna drewniane - moim zdaniem wyglądają o wiele bardziej luksusowo niż okna plastikowe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

Sokółki? Pierwsze słyszę. Najlepsze okna są oczywiście z Drutexu. Moi znajomi z Pozka w wakacje zamontowali sobie niezłe okienka IGLO ENERGY Classic. Tutaj jest specyfikacja jakby ktoś był zainteresowany - http://www.e-lazur.pl/okna/okna-pcv/iglo-energy-classic . Są to okna energooszczędne. Byłem z nimi jak je zamawiali w Luzurze w Poznaniu i powiem Wam, że nie tylko okna są super, ale również obsługa. Doradzili im wybór szyb i wcale nie były one najdroższe. Okienka są naprawdę fajne i póki co bezawaryjne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

Najlepsze okna to sa okna o profilu Maxtherm robione w Jedwabnem .profil ten zostal uznany za najlepszy w Polsce na targach okiennych w Poznaniu .fakt sa drogie ale i niezawodne

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

Ja polecam Salon okien BT STYL tu masz stronkę : http://www.dobreoknaszczecin.pl Mają w ofercie pcv i drewniane (ja takie mam od nich). Trzeba co jakis czas je konserwować, ale ogólnie są o niebo lepsze niż te plastiki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

polecam okna z Domela. kupiem 3 lata temu i naprawdę jestem zadowolony
.do teraz nic nie wieje .

.........................................................................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

ja polcemam okna z dobroplastu tanie a jakie dobre.konkurecja nie ma szans.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

Napewno nie Domel i żadna firma robiąca masówkę . okna sa robione hurtowo i z odchudzonych komponetów . Nie maja duszy !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

Jeszcze Geal przy pks, mam od nich trzyszybowe i nie mam wody :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

Najważniejsze to dobry markowy pakiet szybowy o niskiej przepuszczalności i z certyfikatem, ale prawdziwym a nie wydrukowanym z internetu, 'producent' samych profili może być dowolny, Wszyscy biorą od dwóch niemieckich dostawców profile więc każdy ma to samo, są tylko delikatne różnice w kształcie,myślę że nie ma znaczenia czy profile potną w Jedwabnem, Krakowie czy w Zambrowie. Jakość sklejenia okna jest wszędzie podobna. Inna sprawa to jakość montażu.
Jak już przyjadą chłopaki obsadzać to chociaż po 50zł każdemu na zachętę żeby piany montażowej nie żałowali i będziesz zadowolona.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

Urzędowski jest trochę za drogi. Fakt dobrze brzmi gdy się chwalisz znajomym, szczególnie w Łomży się tak przyjęło. Ale nie jest już tak fajnie jak po 3-5 latach drewnianą ramę trzeba na nowo zaolejować albo pomalować, choć i tak zgodnie z zaleceniami producenta warstwę ochronną powinno się co sezon odnawiać.
3 szybowy pakiet, plastik 5 góra 6 komorowy, z 3 stopniową regulacją wielkości uchyłu-bardzo przydatna sprawa np. w wietrzne dni,
oczywiście chwyty typu: nasze okna mają ciepłą ramkę' niech Cię nie ruszają, bo wszystkie okna powinny już taką mieć. Żaden to rarytas.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

Od pół roku mam okna zakupione w Geal z firmy Plastimel Ełk i 4 razy miałam wymieniany ten sam pakiet szybowy. Za każdym razem okno w środku brudne lub porysowane. Kontakt z Gealem to tragedia, brak kompetencji, trzeba mieć mocne nerwy by doczekać sie rozpatrzenia reklamacji!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

lubię żelki widzę że masz o tym trochę pojęcia a nawet więcej niż ja. a pakiet szybowy jest najważniejszy.3 szybowy jak najbardziej polecam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

Osobiście polecam firmę DAKO, aczkolwiek na naszym rynku mamy sporo innych, dobrych firm.

Trzeba żyć dniem dzisiejszym, pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

lubię_ żelki - nie rozumiem co ma jakiś certyfikat na szyb do jakości i funkcjonalności okna . wszstko jest ważne - profil, szyby , okucia , wykonanie , montaż - ale nie jakiś papierek . Bo czy on jest ,,kupionym ,,certyfikatem cz wydrukowanym z internetu nie ma nic wspólnego z oknem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

4-ever, no właśnie szyba w oknie jest kluczowym elementem ze względu na swoją powierzchnię i właściwości i to na szybach robione są największe wałki, bo mało kto zwraca uwagę na coś więcej jak na kolor uszczelki wokół tejże szyby..
Zimną szybę i wodę będziesz miał właśnie przez za duży współczynnik przenikalności energii cieplnej.. W 90% przypadków to nie wilgoć czy brak wentylacji w mieszkaniu jest powodem skraplania się wody na oknie, a właśnie szyby. Ilu ludzi skarży się na wodę na oknach zimą? Mnóstwo..A co słyszą jak zgłaszają to na reklamację? -Ma Pani wilgoć, trzeba wietrzyć, wyciąć więcej uszczelki:) Co dokładniejsi sprzedawcy przyjeżdzają z higrometrem i udowadniają swoje racje, ale zimą w mieszkaniu wilgotność rzedu 60-70 procent jest normalna, a nie jak twierdzą niektórzy za wysoka. Przedział normalnej wilgotności oscyluje między 40 a 70%.

Profile- ich grubość i ilość komór ma znaczenie czysto marketingowe. W Polsce wystarczające były by tak naprawdę 4 komory już chyba niespotykane bo oczywiście producenci ścigają się i obecnie są nawet jakieś 7 komorowe specjały, nie wiadomo komu i na co..

Okucia? fakt są ważne, od nich zależy wygoda otwierania, ale stosowane najczęściej są okucia zagranicznych zachodnich producentów, którzy słyną z wysokiej jakości, Roto jest chyba najpopularniejsze i ma regulację uchyłu:)

Wykonanie-jak mówiłem wszyscy mają podobne standardy wykonania, nie da się zrobić czegoś inaczej jak do cięcia i sklejania profili wszystkie firmy używają tego samego lub bardzo podobnego sprzętu.

Certyfikat daje Ci możliwość weryfikacji przed zakupem czy dany producent rzeczywiście posiada na dany pakiet szybowy papiery czy ma go na coś zupełnie innego lub wcale. Wystarczy napisać maila lub zadzwonić do wystawcy. Takich informacji udzielają bez problemu.
Często chętnie pokazywane są certyfikaty na profile lub okucia- te są prawdziwe ale jak pisałem wszystkie profile i okucia spełniają normy bo mają jednego dostawcy w Niemczech:)
Po zakupie natomiast mając certyfikat masz podstawę do dochodzenia praw przed rzeczoznawcą a później sądem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

Niezłe ceny na okna mają w sklepie Best Okna – bestokna.pl. Mam od nich okna od Veka, taniej nie umiałem w innych sklepach znaleźć. Można w łatwy sposób na ich stronce wycenić sobie okna pod wymiar, bardzo przejrzyste narzędzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

Ja pie..ole¡¡¡

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

Polecam firmę Oknal

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

My kupowaliśmy okna firmy budvar - są bardzo dobre , różnice co do poprzednich odczułam już po pierwszym miesiącu - zmniejszyły się koszty ogrzewania.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

żart ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

Polecam firmę Domel. Robią najlepsze okna w Łomży i okolicy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

A chcesz kupić okna dwu, czy trzy szybowe? Bo wbrew pozorom to jest spora różnica, i w cenie i w jakości, poczytaj sobie na http://www.okna-pasywne.pl/poradnik/jakie-okna-2-czy-3-szybowe1 , moim zdaniem w domu jednorodzinnym wolno stojącym okna trzy szybowe są optymalne, bo zatrzymują ciepełko :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

gutek spadaj debilu z tym pozycjonowaniem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

Opinii o oknach będziesz miał pewnie tyle co producentów, ktoś już tu widzę wyżej polecał okna Budvar. My akurat też mamy z tej firmy, model T-Modern, chyba czwarty od góry tutaj. 6 komorowe, 3 szybowe, mogę polecić o tyle że przez ponad 3 lata zero problemów z oknami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

gów,niana firma ... same problemy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

nie ważne jak firma sie nazywa wazne na jakim profilu robi - Popytaj kto robi okna VEKA lub SALAMANDER i takowe kup do tego pakiet 3 szybki i masz ciepło pod waunkiem że monter nie zamontuje tak że pod parapetem bedzie wiało.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

Ja zamontowalam z Domela jak sie będą sprawdzać jeszcze nie wiem bo dopiero 6miesiecy je mam i jeszcze nie mieszkam,ale firma godna polecenia.Kiedy trzeba przyjeżdżają,przed wprowadzeniem sami zaproponowali żeby jeszcze przedzwonic i zaprosic ich na regulacje.Wiec polecam narazie ze względu na obsluge a jak okna sie sprawdza to tez będę polecać,a mam nadzieje ze sie sprawdza,bo byly wybierane z polecenia.Wiec jak u znajomych sie sprawdzily to myślę ze u mnie tez sie sprawdza.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

Nikt tu nie wspomniał o dobrym montażu. A z oknami jest tak, że nawet te najlepsze nie będą wystarczająco szczelne o ile nie zostaną prawidłowo wstawione. Trzykomory nie zdadzą się na nic, jeśli od parapetu zalatuje zimnem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

Tylko oknoplast. Reszta daleko z tyłu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

Cytat:

Tylko oknoplast. Reszta daleko z tyłu.



Jak chodzi o okna PCV, bo jeśli np. fanaberię zrobić sobie okna drewniane? Są super ładne, tylko to jest inna nieco półka cenowa...

Fotowoltaika dla firm w Polsce to przyszłość. NIE dla nadmiernej eksploatacji środowiska, TAK dla inwestycji państwowej i powszechnej dostępności Zielonej Energii!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

Reklamy okien he he .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

Zdecydowanie oknoplast.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

Drutex ma dobre okna pvc, warto sobie sprawdzić ich ofertę. One mają węższe niż standardowo profile i przez to większą powierzchnię szklenia, także więcej światła wpada do wnętrz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

O rany, najlepiej takie okna, żeby woda się przez nie nie lała...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

Okna w domu powinny byc praktyczne, także odradzam białe. Bardzo ładne są brazowe lub grafitowe i łatwe w utrzymaniu czystości. To samo tyczy się mebli, powinny byc praktyczne ale zarazem ładne. Meble sa bardzo ważnym elementem każdergo domu, lubie stylowe i jasne wnętrza. Jesteśmy własnie na etapie remontu naszej kuchni. Jeżeli kuchnia jest mała to warto zastanowić się nad meblami na wymiar. Z pewnoscia okazą się bardziej praktycznie i dostosowane do rozmiarów pomieszczenia. Sąsiadka poleciła mi firmę artmeble http://iartmeble.pl/ która specjalizuje się w wykonywaniu mebli na wymiar. Warto zadzwonić i dowiedzieć się wiecej zczegołów co do pomiarów i realizacji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Jakie okna do domu?

A firmę Drutex już sprawdzaliście? Bo to podobno ona ma najkorzystniejszą ofertę na rynku. Wiele okien do wyboru i odpowiednie ceny. Spotkałam się nawet z opiniami, że okna od nich to inwestycja na długie lata, a na tym chyba zależy każdemu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org