czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
szkoła rodzenia

Witam,
jak myślicie, czy w Łomży jest sens zakładanie nowej szkoły rodzenia?

Dziecko jest największym cudem świata, a akt rodzenia największym biologicznym uniesieniem natury - S.Leszczyńska

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoła rodzenia

ma sens*

Dziecko jest największym cudem świata, a akt rodzenia największym biologicznym uniesieniem natury - S.Leszczyńska

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoła rodzenia

To zalezy jak ciekawy pomysl masz na nowa szkole rodzenia. O ile sie orientuje sa juz w lomzy dwie. jedna dr Florczyk, a druga pani Jagody. Pierwsza jest dosyc droga, druga w miare tania. Jesli wstrzelilabys sie w srodek z fajna oferta to masz szanse

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoła rodzenia

obie zbyt drogie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoła rodzenia

salamandrapl* a co uważasz za fajną ofertę? Czego oczekiwałabyś od zajęć w szkole rodzenia? Oprócz standardowych tematów typu przebieg ciąży, porodu i połogu, opieki nad dzieckiem, metod relaksacji itp? Mam kilka pomysłów ponad to i chciałabym wiedzieć czy pokrywają się one z oczekiwaniami łomżyńskich rodziców :)

Dziecko jest największym cudem świata, a akt rodzenia największym biologicznym uniesieniem natury - S.Leszczyńska

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoła rodzenia

dwa lata temu uczestniczyłam w zajęciach, które prowadziła Pani Jagoda. Na początku byłam z nich zadowolona, jednak po porodzie zmieniłam zdecydowanie zdanie. Pani Jagoda propaguje tylko poród siłami natury, więc nic prócz wiadomości na ten temat wiele nie wyniosłam z tych zajęć. Były oczywiście spotkania z różnymi specjalistami i te były dość ciekawe i "nauczające". Jeśli chcesz założyć szkołe to pomyśl o szerszej tematyce, tj. przebieg ciąży od 1-go do 9-go miesiąca, poród przez cc, dieta ciężarnej zdrowej i np. z cukrzycą - zaproś dietetyka, ciąża bliźniacza, oczywiście etapy porodu, połóg, może coś dla Panów (zmiany nastrojów Żony/Partnerki, bo zazwyczaj tego nie rozumieją przez niewiedzę), pierwsza pomoc dziecku (np. przy zachłyśnieciu mlekiem), oczywiście ćwiczenia relaksacyjne i nauka oddychania, może joga dla ciężarnych, obsługa dziecka po porodzie (karmienie, przewijanie, ubieranie, kąpiel, kolki itp.), no i specjaliści: ginekolog, pediatra, psycholog, położna z porodówki, neonatolog, doradca laktacyjny, dermatolog, ... ważna jest też wizyta na sali porodowej.

Moim zdaniem szkoła mimo, że nosi nazwę "rodzenia" powinna przekazywać więcej informacji niż tylko fazy porodu naturalnego, bo skąd Rodzic może wszystko od razu wiedzieć. Nie da się też wyczytać tego z książek czy internetu.
Ps. Szkoła rodzenia to fajna sprawa, można w niej poznać ciekawych ludzi, z którymi później możesz się spotkać na oddziale i jest od razu raźniej :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoła rodzenia

ciuchcia* super, dziękuję bardzo, właśnie o takie wskazówki mi chodziło! :)

Dziecko jest największym cudem świata, a akt rodzenia największym biologicznym uniesieniem natury - S.Leszczyńska

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoła rodzenia

bardziej bym się skupiła na tematykę przed i po porodzie. Sam poród to tylko technika odpowiedniego oddychania i oczywiście świadomość fazy porodu, ale masz przy sobie polożną i Ona wszystko powie, po porodzie trzeba radzić sobie samemu i dlatego ważna jest zdobyta wiedza od doświadczonych osób.
Aku -powodzenia!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoła rodzenia



Popieram pomysł i pomysły ciuchci są moim zdaniem trafione :) i właśnie zwrócenie uwagi na cc! w szpitalu mają fioła na punkcie karmienia piersią i porodu sn![ szpital przyjazny dziecku w końcu ;p]

Warto jednak podjąć temat dokarmiania lub karmienia sztucznego w ogóle, bo ja mleko miałam dopiero na 4 dobę po porodzie i przez te 4 doby przeżyłam koszmar w szpitalu, w końcu to była moja wina, że nie miałam pokarmu, no przecież. A i jeszcze kwestia przygotowania piersi i brodawek do karmienia, jak jest dobrze to jest dobrze, ale jak brodawki np są wklęsłe?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoła rodzenia

szkoda że Aku nie wpadła na ten pomysł jak ja chodziłam do szkoły rodzenia, mówiono tylko naturalnym porodzie, bo cesarka to wybryk histeryczek, i nie byłam ogóle przygotowana do swojego porodu, który w ostatniej chwili okazał się cc.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoła rodzenia

wpadłam właśnie na pomysł, może przydałaby się szkoła po-urodzeniowa, gdzie młode Mamy z dzieciątkami spotykałyby się w celu wymiany informacji, spostrzeżeń lub doświadczenia w opiece nad Maluszkami, nie wiem tylko czy naszej małej łomżyńskiej społeczności przyjęłoby się to, ale uważam, że fajnie by było wyjść i znaleźć oparcie w innym początkującym Rodzicu z podobnymi problemami opiekuńczymi. Nie każdy z nas ma w swoim otoczeniu doświadczone w tym temacie osoby.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoła rodzenia

Drogie Pani, przede mną jeszcze długa droga, ale mam nadzieję, że zakończy się sukcesem. Każda podpowiedź jest dla mnie na wagę złota!

Dziecko jest największym cudem świata, a akt rodzenia największym biologicznym uniesieniem natury - S.Leszczyńska

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoła rodzenia

jedynym czynnikiem, ktory naklonil mnie na pojscie do szkoly rodzenia, bylo odpowiednie przygotowanie do znieczulenia,ktore wstrzykuje sie w plecy radzacej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoła rodzenia

mam już dwoje dzieci a podczas pierwszej ciąży chodziłam do szkoły rodzenie dr Florczyk - wrażenia mam podobne jak ciuchcia, nastawienie na poród sn. niestety w trakcie chodzenia na zajęcia okazało się, że będę musiała rodzić przez cc. na ten temat nie uzyskałam żadnych informacji, co do pielęgnacji dziecka to też jakoś niewiele. ogólnie nie dowiedziałam się nic więcej niż prócz tego co można przeczytać w książkach. może teraz coś się zmieniło ale wtedy miałam wrażenie jest to nastawione na reklamę różnych firm i produktów - spotkania z przedstawicielami różnych sklepów i instytucji medycznych. uważam, że dobra szkoła rodzenia oprócz standardowych informacji powinna mieć zajęcia z udzielania pierwszej pomocy dziecku, gimnastykę dla ciężarnych i po porodzie, zajęcia dotyczące diety w trakcie i po ciąży, masaż niemowlęcia, wiązania chusty (to ostatnio dość popularne), rozszerzania diety dziecka w szczególności gdy jest alergikiem. poza tym nie powinno się demonizować porodów cc i sztucznego karmienia - wiadomo natura najlepsza, ale w pewnych sytuacjach kobieta nie może sama urodzić lub karmić piersią a wtedy ma depresję, że jest gorszą matką bo w szkole rodzenia mówili że tylko pierś i poród sn. dlatego dobrze by było, żeby i na taką ewentualność się przygotować

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoła rodzenia

paranoja, bla bla bla,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoła rodzenia

Zgadzam się w zupełności z ciuchcia i co do przedmiotu jaki powinien zostac poruszany w szkolach rodzenia no i tez fajny pomysl ze spotkaniami mlodych mam juz po porodzie. Wymiana doswiadczen poczawszy od pieluszek jakie kto poleca, kosmetykow, jak i porad dotyczacych np opieki zdrowotnej, specjalistow itd. Ja osobiscie do szkoly rodzenia nie poszlam a dlaczego bo w tych 2 szkolach rodzenia ktore sa nie ma mozliwosci uczestnictwa tylko w tych zajeciach blokach tematycznych ktore mnie naprawde interesowaly, bo po co mam chodzic i placic za calosc skoro niektore tematy byly mi znane od znakomicie doswiadczonych siostr i kolezanek- zatem Aku fajnie jakby mozna bylo podzielic zajecia w szkole rodzenia na bloki tematyczne i kazda z przyszlych mam poszlaby na to czego jeszcze nie wie i co chce sie dowiedziec i za to konkretnie zaplacila (oczywiscie nie chodzi mi tu o jakies drobne rozbicie na grupy) np. 1. porod naturalny 2. porod przez ciecie cesarskie 3. pielegnacja maluszka itd itd. A i jeszcze jedna uwaga by zajecia mogly odbywac sie o roznych porach dnia bo nie kazdy pracuje na rano. Aku powodzenia i daj znac gdzie mamy Cie znalezc jak juz zalozysz szkole rodzenia :)) Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoła rodzenia

szkola rodzenia nie jest tylko dla pan',mezczyzni przyszli ojcowie tez moga tam uczeszczac?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoła rodzenia

Panowie też mogą uczestniczyć do czego sama bardzo zachęcam (!!!!) mimo, iż zdobyliśmy wiedzę tylko w zakresie o którym pisałam powyżej, mój mąż był zadowolony i z tego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoła rodzenia

ja również korzystałam z zajęć u Pani Jagody(w trakcie obu ciąż) i jestem z nich bardzo zadowolona. a to co poruszyła w swoim pierwszym poście ciuchcia-wydaje mi się że każde z wymienionych zagadnień zostało poruszone i wyjaśnione. a po urodzeniu maluchów kilkakrotnie spotykałyśmy się z prowadzącą i uczestniczkami na spotkaniach typu dzień mamy-dzień dziecka, święta itp. każde zajęcia trwały 2 godziny- wykład tematyczny i gimnastyka.

a co do samego pytania tematu-spróbować warto, do propozycji tematów dorzucę jeszcze poród domowy w teori i praktyce oraz tzw. doula-osoba która może dużo pomóc początkującym i zagubionym mamusiom. oraz to że do szpitala trzeba sie spieszyć tylko w określonych przypadkach a poza tym to czekać lepiej w domu-ten bląd popełniłam przy pierwszym porodzie. dzięki temu drugi był "błyskawiczny" :D aaa i jeszcze tzw. naturalne metody przyspieszania porodu oraz spotkania ze świeżo upieczonymi mamusiami-zawsze to spojrzenie inne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoła rodzenia

Bardzo ważne jest, aby wiedzieć jak dbać o siebie po porodzie. Warto w tym celu zajrzeć na stronę: https://octenisept.pl/c/zastosowanie/polog-po-porodzie/ . Tutaj znajdziesz wiele porad i informacji związanych z tym czasem. Dzięki nim na pewno uda Ci się uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji i powikłań.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoła rodzenia

Odpowiednia szkoła rodzenia na pewno się przyda! Warto oszczędzić sobie trudności podczas porodu!
________________________________
Gdańsk - pisanie magisterskich prac z zarządzania

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoła rodzenia

Jak najbardziej potrzebna. A jeszcze bardziej przydałaby się lokalna łomżyńska Poradnia In Vitro. Najbliższa jest w Białymstoku, a nie każdy ma czas i możliwość dojeżdżać tam po wiele razy na badania i zabiegi. Nie mówiąc już o cenach, które są kosmiczne. Przydałaby się jakaś przynajmniej podstawowa wersja poradni in vitro, może na początek jakaś filia wielkomiejskich placówek. No i trzeba walczyć o dofinansowanie tego programu takie jak w dużych miastach. Musimy wnioskować do Rady Miejskiej, bombardować ich wnioskami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoła rodzenia

Przyjdzie czas to i bez szkoły urodzisz a cała ta nauka w tych szkołach zbędna lekarze i tak swoje zalecenia ci dadzą

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szkoła rodzenia

Przyjdzie czas to i bez szkoły urodzisz a cała ta nauka w tych szkołach zbędna lekarze i tak swoje zalecenia ci dadzą
A po porodzie to już tylko podgorkę im starsze tym więcej potrzeba

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org