czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Sklepy RTV-AGD

Który sklep daje największe rabaty przy zakupie gotówka i jest godny polecenia??



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

zaden nie daje rabatu jak towar je na promocji



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

nie chodzi mi o promocje...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

Chyba Neonet

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

A wiecie coś jak jest w mixelectronics?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

jest drogo .. w neonet bylo najtaniej jak bralem tv



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

w mixie jest super w łomzy w sklepie samsung s2 1899zł a na necie na mix 1399zł to warto kupowac w naszym nowiutkim salonie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

może jeden wyjątek, co nie zmienia faktu, że mix jest drogi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

mix to najdroższy sklep w łomży. najtańszy jest neonet i partner

:) :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

partner to syf na tv przy cenie 3800 400 zl roznicy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

A ja zamówiłam kuchenkę przez internet z łomżyńskiego sklepu internetowego i zapłaciłam o 500 zł taniej niż w sklepie, serwis na miejscu i duży wybór.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

co za tumany porownuja ceny w sklepie internetowym do zwyklego sklepu,
sklep internetowy nie placi za pracownika (najczesciej jest to firma jedno lub dwu osobowa)
nie placi za lokal
i nie mozesz kupic towaru od reki go obejrzec
musisz najczesciej jedne dzien czekac
bo towar do ciebie idzie z hurtowni, narzuca 20 zl marzy i juz im sie to oplaca
wiec prosze zastanowcie sie dwa razy zanim cos madrego napiszecie
i wipsujac cos w ceneo lub inne wyszukiwarki, znajdziecie najnizsza cene w tym waszym sklepie interentowym to nie liczcie ze za taka cena to kupicie, bo najczesciec wyskakuje powadomienie "produkt chwilowo niedostepny"

ale najlepiej siedziec paplac 3 po 3 nie znajac sie, aby poptostu wypelnic swoj nadmair wolnego czasu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

czasami są niezłe promocje w mediamarkt ale nie są ogłaszane masowo kiedy byłam na takie promomocji to ludzie juz stali o 7.00 przy drzwiach i biegem po towary np. byl telewizor led 42 promocji 700zł mniej .



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

magdalena1 akurat sama sie nie znasz i paplasz 3 po 3.
Powtarzasz jakies obiegowe opinie, a nie masz pojecia jak to wyglada w praktyce.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

Neonet polecam, obsluga ok i ceny w miare do przyjecia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

w naszym miescie żaden sklep nie prezentuje odpowiedniego poziomu. Ceny z kosmosu i mało elastyczni przy obnizkach. Oferta mierna a jak co ciekawszego to nima i trzeba czekac az ci sprowadzą. Polecam sprawdzone sklepy internetowe.

Jaskrawy przykładem traktowania łomzynskiego klienta jak buraka z pola jest sklep RTV w galerii gdzie na otwarcie wystawiano taki chłam z tak marnym wyborem ,ze aż wstyd było patrzeć.

Rimpik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

Dran widać, że się zupełnie nie znasz. Mało realne jest to, że kupisz produkt z ceneo za najniższą kwotę jaką wyświetli. Często produkt jest niedostępny, albo koszty dostawy są nie małe. Co nie zmienia faktu, że ceny w sklepach internetowych są po prostu niższe. Marże są bardzo małe i faktem jest to, że nie ma opłat za magazyn, prąd czy pracownika. Towar jest zamawiany specjalnie pod klienta prosto od dystrybutora,producenta czy hurtowni.
Kolejna sprawa jest taka, że kupując przez internet nie mamy okazji z nikim o danym produkcie porozmawiać, ani nikogo się doradzić. często kupujemy coś bo po prostu jest tanie, a nie koniecznie jest dla Nas odpowiednie :/
Kupując w sklepie stacjonarnym warto negocjować ceny, czasem przepłacić nawet te kilkanaście albo kilkadziesiąt złotych, ale mieć pewne źródło zakupu i wiedzy o danym sprzęcie. Po za tym w razie problemów zawsze jest szansa, że sklep Nam pomoże. Przy tak dużej konkurencji każdy sklep zrobi wiele, aby klient był zadowolony i wrócił po kolejne zakupy.

Jeżeli chodzi o ceny w sklepach stacjonarnych to zawsze będą różne. W jednym sklepie coś jest tańsze, a w drugim ten sam, albo podobny produkt będzie droższy i na odwrót z innym produktem. Nigdy nie będzie tak, że wszystko jest tańsze. Nasze miasto jest małe i warto przed "większym" zakupem odwiedzić każdy sklep i sprawdzić ofertę na konkretny produkt, a nie tylko rzucić okiem na to co stoi najbliżej i stwierdzić, że pralka albo telewizor są drogie sugerując się tylko wyglądem albo rozmiarem. Są produkty, które TYLKO wyglądają podobnie - wniosek jest taki, że trzeba pytać i rozmawiać ze sprzedawcami. Cena półkowa często jest do negocjacji więc to sprawa, o której też warto rozmawiać.

Kupując na raty nie powinniśmy zwracać już uwagi czy dany sprzęt jest droższy czy tańszy o jakieś 50 czy 100zł. Z reguły bywa tak, że przy tańszym produkcie i tak przepłacimy w ratach. I tutaj moim zdaniem wygrywa Mixelectronics - ten sklep zaproponował mi najkorzystniejsze raty.

Kolejna rzecz to gazetka, która zawiera produkty bez marży, a mało kto pewnie o tym wie. To nie są produkty, które świadczą o tym, że dany sklep jest najtańszy. To tylko "promocja", która się co jakiś czas zmienia. Taką "promocję" każdy sklep ma swoją i będzie w czymś lepszy od innego, a w czymś innym gorszy.

Wracając do któregoś postu o Galaxy S II - zaszedłem dziś z ciekawości do Mixelectronics i Galaxy S II był w cenie 1499zł. Po krótkiej negocjacji byłem w stanie kupić go za 1399zł.

A jeżeli chodzi o sklepy w Łomży godne uwagi to Mixelectronics, Media Expert i Neonet.

Komentarze, których może być tutaj mnóstwo nie wiele zmienią. Każdy ma swoje zdanie i raczej się tego będzie trzymał.

pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

@

Autor: Mileś (---.mixelectronics.pl)

Mogłeś napisać tego maila z domu :P.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

Hihi:), @Starytygrys, dobrze zauważyłeś. Mileś, ale wpadka:)


Mileś, sam tak z siebie napisałeś, czy Ci kazali?;)
Miles, też pozdrawiamy:)


ps. rozumiem, że przy najbliższych zakupach mamy się na Ciebie powołać żebyś nam dał największy rabat, zniżkę w Łomży. Mamy powołać się także na to co tu do nas piszesz, a mianowicie
cytuję: "Przy tak dużej konkurencji każdy sklep zrobi wiele, aby klient był zadowolony i wrócił po kolejne zakupy".

;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

No, brawo Mileś, ty sie za to znasz... nawet nie wiesz, ze piszesz na forum z firmowego lacza. Dobry kit nie jest zly, ale nie bede sie pastwil nad toba.
Wracajac do meritum, to nie chce mi sie prostowac bzdur o tym, jak to sklepy internetowe nie maja kosztow, pracownikow, magazynow itd. Takie sklepiki to mialy racje bytu pare lat temu. Teraz sklepy sa prowadzone glownie przez duze firmy, majace wlasne hurtownie i sieci sprzedazy, powinienes cos o tym wiedziec w sumie :P
Albo pokazcie mi na ceneo jak to 1-2 osobowe firemki zdominowaly handel w internecie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

BTW. ciekawe, ze Mixelectronics sie tak caly czas przewija w tym temacie.. ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

W expercie można się targować. W tamtym roku kupowałem TV 32', urwałem chyba 50zł, dobre i tyle.

;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

Zależy co się kupuje. Dla mnie najtaniej jest w tym małym "Sferisie" obok księgarni Empiku.

Takos

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

@ Autor: Mileś (---.mixelectronics.pl)

O widzisz Takos szybko zatrybił i wiedział że trzeba spokojnie z domu napisać :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

i warto dodac, ze zadaniem pracownika nie jest doradzic, ale sprzedac.. Maja zejsc z towarem, polecic to co im sie oplaca, a jezeli sam sie nie znasz to cie zrobia w bambo.. Warto tez dodac, ze malo ktory pracownik zna sie na sprzecie, przewaznie przerobi tylko techniki sprzedazy, a o sprzecie przeczyta z kartki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

tyle wiecie ile zjecie,
mieszkajac w wawie, kupilam prysznic w takim sklepie internetowym,
przed zakupem dzwonie i pytam sie czy moge przyjechac i zaplacic panstwu gotówka i sama odebrac prysznic : slysze
NIE bo towar jest w hurtowni a my nie mamy kasy
prosimy zrobic przelew a towar dostarczymy po zaksiegowaniu prosto z hurtowni do pani domu.
to ze na "odleglosc" łomzyniak kupuje w necie i mysli ze robi zakupy w duzej firmie z aladnym biurem ktore ma kilkuset pracownikow, to tylko łomżyniak łomzyniaka zrozumie [;]
ale skoro wy mieliscie kontakt tylko z kurierem od ktorego dostaliscie towar
to jak wyzej napisalam
wiecie ile zjecie
te wasze internetowe sklepy mieszcza sie w piwnicach pruszkowskich domów
hehe
;)
i nie zycze wam po otwarciu paczki zobaczenia uszkodzonego, wgniecionego, porysowanego produktu, bo za szybko nie zobaczycie swoich ulubionych "pamietników z zakupów w necie" na nowej plazmie [;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

Witam.

Nie będe ukrywać, że pracuje w jednym ze sklepów RTV-Agd od kilku lat. Nie w Łomży ale w jednym z miast pobocznych.

Odpowiem na kilka pytanań które tu się przewijają:

Gdy towar jest w promocji jest to cena tak wyśrubowana, że sprzedawca nie ma możliwosci urwać dla klienta nawet grosika. Po prostu ściana.


Cena internetowa Ceneo jest dla sklepów stacjonarnych kosmosem. Często jest to cena o wiele ponizej cen zakupu takiego sklepu. Klient zrozumie gdy zaplaci za przesylke krocie bądz gdy sprzet sie zepsuje okaze sie ze "nie ma gwarancji" (są wyjątki gdy w sklepie mozna kupic taniej nic na najnizszym ceneo, są to z reguły sprzety AGD ale modele sprzed 6-12 miesiecy, wtedy w sklepach są promocje i faktycznie jest TANIEJ niż w internecie)

Jest jeszcze różnica w ratach. Z reguły sklepy sieciowe (te większe) mają niższe ceny niż sklepy mniejsze. Dla zobrazowania np MediaExpert ma taniej niż Partner za biedronką. Ale... wszystko ma swoje przelozenie. Cena mniejsza nawet o 100 zł przyciąga klienta, wiekszosc klientow dzis bierze sprzet na raty. Co sie dzieje gdy kupujemy sprzet na raty??

Załóżmy: (totalny przyklad, nie pracuje ani w ME ani w Partnerze ale znam realia)

sprzet 2000 zł w partner, 1900 zł w ME. Klient kupuje w ME bo taniej, a tam:

oprocentowanie 2% i ubezpieczenie.

Suma sumarum biorąc sprzet na 10 msc placimy: 2403 zl czyli 240.3 / msc


kwota 2000 zł w partner:

10 msc placimy: 2200 zł czyli 220 / msc


Widac roznice??

Typowy klient tego nie widzi, bo :liczy sie cena:. Tylko nie liczni nie dają sie nabierac.



Osobiscie proponuje pytac juz na etapie konsultacji jakie beda koszty rat. A jesli juz koniecznie chcemu kupic tam gdzie taniej, ODMAWIAJMY UBEZPIECZENIA! to jest nieobowiązkowe, nawet jesli to nam wmawiają.


Mam nadzieje ze pomoglem. Pozdrawiam!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

magdalena1 specjalistka od sklepow internetowych, bo kupila w jednym prysznic ^^
Widac kto mial kontakt tylko z kurierem. Jak sie odrobine wysilisz, to moze wpadniesz na pomysl, zeby sobie sprawdzic chocby na stronach z regulaminami, jakie firmy sa wlascicielami takich sklepow i bedziesz mogla zweryfikowac swoje rewelacje ;)
Moze trzeba umiec wybrac i nie kupowac z pruszkowskich piwnic.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

ja bardzo dużó i nawet bardzo drogiego sprzetu kupiłem w sklepach internetowych i jestem zadowolony. Nie powiem kupuje tez poprzez sklepy miejscowe ale tylko wówczas gdy oferowana cena jest zbliżona do internetowaj albo uda mnie się w czasie pertraktacji dostać cenę jakamnie odpowiada. Jednak wielkim minusem kupowania w lokalnych sklepach jest długotrwałe czekanie na zamówiony towar. Owszem od reki dostaniesz badziewie albo towar zalegajacy na półkach. W sumie nasze lokalne sklepy nastawione są na dojenie klienta i nic więcej.

Rimpik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

szczytem bezczelności jaki widziałem była oferta sklepu EURO AGD w galerii na jej otwarcie.

Rimpik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

cwaniaczek ja też pracuje w sklepie rtv agd i wiem że to co piszesz to MIT dlaczego w partnerze dzielisz 2200 na 10 i nie dajesz procentów albo ubezpieczenia??? raty 0% sa tak samo realne we wszystich tego typu sklepach!! albo nie realne jak kto woli .....hihihi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

A ja najpierw szukam konkretnego modelu w sklepie stacjonarnym, a potem porównuję w sklepie internetowym. Czasem zdarza się, że sklep stacjonarny ma lepsze promocje na dany sprzęt niż internetowy i odwrotnie. W sumie np. kupując w sklepie stacjonarnym kino domowe z wyższej półki zaoszczędziłam około 700 zł, a innym razem kupując lodówkę side by side przez internet około 1000zł. Warto porównywać oferty ale kupując coś musimy wiedzieć jakiego konkretnego modelu szukamy bo czasem jedna "literka" w modelu może oznaczać bardzo wiele i znacząco poróżni cenę, przed zakupem przez internet warto zadzwonić do obsługi i dopytać się o szczegóły.
Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

Polecam Ci Neonet, gdyż jest to mój ulubiony sklep. Mam od nich wiele sprzętu agd i rtv, który mi działa sprawnie. Często korzystam z promocji i wyprzedaży, bo można sporo zaoszczędzić. W porównaniu do innych sklepów, Neonet jest najtańszy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

Dobre ceny i przyzwoitą jakość masz na stronie www.agdchrosciel.pl. Tutaj szybko robią wysyłkę, nie ociągają się z tym. A do tego, przy większych zakupach dostawa jest za free. Udało się mi tutaj znaleźć patelnię od Tefala w promocyjnej cenie, normalnie bym zapłacił pewnie ze pięć dych więcej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

Sam chciałbym w najbliższym czasie zrobić większe zakupy na sprzęt do domu. Zastanawiam się czy nie kupić ich w sklepie rtv euro agd. Czy ktoś z Was kupował tam może sprzęty? Wszystko ok?
Mają tam raty oprocentowane na 0% oraz na 30 rat co jest dla mnie ważne bo nie mam kasy na to aby ot tak kupić sobie nową lodówke czy pralkę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

Kilka razy robiłam już zakupy w sklepie Euro oraz wszystko było ok. Obsługa jest ogarnięta tak wiec zawsze można ich dopytać się o to jaki sprzet wybrać, co będzie w danej cenie najlepsze. Brałam również na raty. Są to realne raty 0%, nie jest tam wymagane ubezpieczenie. Raty są w sygma banku. Sklep reklamuje ,ze daje do 50 rat ale jest to na wybrane produkty. Na większość jest albo 10 albo 20 rat.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

w Euro ogarnięta obsługa ? nie bądź śmieszny

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

Wszystko zależy od tego na kogo się trafi. Jedne jest bardziej ogarnięty, drugi mniej. To co mi się w Euro podoba to to,ze obsługa nie przylepia Ci się do pleców jak w innych sklepach. Pytają się czy pomóc ale na siłę nie wciskają produktu. Poza tym mówią o wadach danych sprzętów , zaletach. Czyli nie tylko leja wodę o tym jaki dany produkt jest wspaniały. Nie mam z nimi żadnych złych doświadczeń. W Euro kupuję dość często z uwagi na ceny. Nie mam żadnych awersji do mniejszych sklepów ale w większych marketach takich jak Euro mają lepsze ceny z uwagi na większy obrót.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

Ja nie pytam się obslugi o to jaki sprzet kupić. Jest internet. Można sobie wejść na rózne strony o sprzecie i samemu poczytać. Możesz być wtedy na 100% pewien co kupujesz.... Niemniej sam ze sklepu Euro jestem zadowolony z uwagi na ceny. Nie znam żadnego tańszego sklepu ze sprzętem w Polsce. Czemu nie można sie w sumie dziwić. Duży sklep tak wiec mogą sobie pozwolić na takie marże.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

Najlepsza historia jaka mnie spotkała w takowym sklepie to euro w galerii. Zapytałam o rabat przy zakupie kilku droższych sprzętów a sprzedawca odesłał mnie do konkurencji. Bardzo miło odpowiedział \"niech pani pojedzie tu i tu, można tam się wytargowac przy zakupie większej ilości sprzętów. U nas nie\". Zamurowalo mnie, podziękowałam i wyszłam.
Etyka pracy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

Serio? A mi udzielili tam rabatu na sprzety. Przeprowadzaliśmy się do nowego mieszkania tak więc kupowalismy sprzęty na ponad 8 tysiaków ( telewizor,pralkę, mikrofale, piekarnik i kilka pierdułek takich jak toster czy blender). Dopytaliśmy sie o rabat i w rtv Euro agd nie było z tym problemu.Dali i jeszcze dorzucili kilka akcesoriów. Jak na przykład klawiaturę do telewizora , która sama w sobie była warta prawie 2 stówki i z której obecnie często korzystam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

pokaż paragon bo nie wieżę.... w Euro nie ma możliwości rabatu dla pojedynczego klienta. Są kody rabatowe dostępne dla każdego na stronie i nic więcej....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

Sorki: miało być wierzę.... ;-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

Ja tam dostałam kiedyś rabat indywidualny. Jak dobrze się dogadasz ze sprzedawcą to da.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

zależy co Ty chcesz bo jak właśnie sprzet rtv agd to na electro.pl zawsze najtaniej kupuje. Także to mogę polecić spokojnie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

padaj trollu z tą reklamą tego badziewnego sklepiku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

Ja kupowałam już kilka razy w sklepie rtv Euro agd. Nie z uwagi na to,że mam jakiś sentyment do tego sklepu bo sklep jak sklep. Nie różni sie od innych. Kupowałam bo było najtaniej i byla możliwość rat. Raty mają tam 0% czyli nie wymagają ubezpieczenia, które jest obecnie wymagane w chyba praktycznie każdym sklepie, który szczyci się ratami ( swoją drogą to też mi raty z ubezpieczeniem....). Jest również tanio bo wystarczy sobie porównać ceny W porównywarkach cenowych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

Euro jest ok.

Jeszcze niezły jest sklep electro

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

Masakra ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

Polecam nie do konca nabierać się na oferty sklepów, które oferuja raty. Raty nigdy nie są darmowe, nawet jesli sklep tak głosi. Czesto jeśli sklep oferuje raty to odbija się to w cenie produktów Które moglibyście kupić o wiele taniej w sklepie, który takich właśnie rat nie oferuje.

Sugeruję zerknąć sobie do sklepu Hee:
https://hee24.eu/pol_m_AGD-duze-225.html

Wybór agd i rtv mają spory, oferują szybki transport. No i bywają tam naprawdę dobre promocje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Sklepy RTV-AGD

Hejka kochani, jak jestem przy takim temacie to może ktoś z was ma może w domu wolnoobrotową wyciskarkę marki Muke? Zastanawiam się czy warto ją kupić. Czytałam, że można nią wykonać zdrowe soki. Ogromnym plusem jest fakt, że nie utlenia witamin i innych wartościowych składników, jak to bywa w przypadku sokowirówek. W dodatku do zakupionej wyciskarki producent przewidział fajne dodatki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org