czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Tort urodzinowy

Witam. Nie wie ktos czy w Lomzy robia w jakiejs cukierni torty np w ksztalcie samochodu? Takie torty jak robi cukiernia Anna z Zambrowa?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tort urodzinowy

Zamówisz w okruszku ul. Piłsudskiego. Inne też robią ,tak mi się wydaje. Sama zrób to nie jest trudne.Większa frajda.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tort urodzinowy

Wszędzie takie robią. W "Trybunie Ludu" rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Teodor Marchlewski oświadczał: "Geniusz Stalina opromieniał naukę, uskrzydlił ją, wytyczył jej nowe szlaki rozwoju. Nieoceniony jest wkład towarzysza Stalina w rozwój ekonomii, językoznawstwa, biologii, fizjologii, fizyki i innych dziedzin nauki. Wnikliwe studiowanie Jego dzieł pomoże nauce w rozwiązaniu trudnych problemów".

Na tle żałobnej histerii wyróżniała się redakcja "Tygodnika Powszechnego", która odmówiła zamieszczenia nekrologu i wspomnienia pośmiertnego. Za karę zawieszono wydawanie pisma.

Pod wpływem wzniosłej chwili, Rada Ministrów i Rada Państwa podjęły uchwałę dotyczącą przemianowania nazwy miasta Katowice na Stalinogród, a województwa katowickiego na stalinogrodzkie. Zadecydowano również o nadaniu budowanemu w Warszawie Pałacowi Kultury i Nauki imienia Józefa Stalina oraz o wzniesieniu pomnika Stalina na Placu Defilad przed PKiN.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tort urodzinowy

fanka - czy ci "dach przecieka". Tort w kształcie samochodu i wspomnienia o Stalinie. Obsesje można i trzeba leczyć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tort urodzinowy

Ja zamawiałam tort z cukiernii Anna w sklepie ABC koło hali sportowej przy 9, wiem że jeszcze można zamówić w ABC naprzeciw kwiaciarni Marzenie, moim zdaniem tory z Anny są najładniejsze, no i są bardzo smaczne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tort urodzinowy

kilkakrotnie zamawialam tort w ABC, dowozone sa z cukierni Anna w Zambrowie. Uwazam ze sa naprawde swietne, nie przeslodzone. Moje dziecko bylo zachwycone niebieskim tortem, zreszta maja duzy wybor ksztaltow kolorow i smakow

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tort urodzinowy

Niestety nie posiadam az takich zdolnosci aby zrobic tort w ksztalcie samochodu. Nie z Zambrowa nie chce.. Chcialabym z innej cukierni. Chodzi mi o cos takiego, tego typu samochody.. http://dzieci.eu/forum/?action=goto&topic_id=131

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tort urodzinowy

Cukiernia Weronika ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tort urodzinowy

Pomyłka chciałam pokazać tort a wlazł Stalin bo otworzyłam folder dziadka komucha.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tort urodzinowy

W Biedronce na wojska polskiego mają piękne i nie drogie:Zdjęcia



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tort urodzinowy

De. obawiam się że w Łomży nikt Tobie takiego toru nie zrobi...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tort urodzinowy

tak, w kształcie samochodu w Okruszku robią, zamawiałam taki dla dziecka...i tak szczerze...z wyglądu super, smak...nie za bardzo, jest bardzo duzo kremu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tort urodzinowy

De. na maila wysłałam Ci kontakt do osoby która robi torty o różnych kształtach, może akurat Ci się spodoba.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tort urodzinowy

te torty na zdjęciach są pokryte masą cukrową, ładnie się prezentują ale są bardzo słodkie. swego czasu takie robiłam, jednak i tak przy konsumpcji większość osób pozbywa się lukru - jest zbyt słodki. taki tort można spokojnie samemu zrobić tylko trzeba zakupić lukier plastyczny, dostępny chociażby na allegro. jednak w większości jednak są to sztuczne barwniki więc na zdrowie to dziecku nie pójdzie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tort urodzinowy

ale za to jakie ładne, a chyba to nie problem żeby zdjąć lukier :) te z łomżyńskich cukierni nie umywają się wyglądem do tych z masy lukrowe, jeżeli chodzi o smak to najlepsze są u cendrowskich

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tort urodzinowy

Witam kiedys zamawiałam tylko z Zambrowa ale znajoma poleciła mi cukiernię Weronika .Byłam i jestem pod wrazeniem robia wszystko a moja córka miała naprawde tysiac pomysłow aby tort był inny niz wszystkie .

***************

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tort urodzinowy

Zadzwoń pod numer 505556229. Dziewczyna robi różne torty. W kształcie samochodu też.
Ma specjalną formę do tego. A koszt takiego tortu mniejszy niż w cukierni. Z tego co pamiętam to chyba 50 zł.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tort urodzinowy

mogę zrobić taki tort. kiedyś zrobiłam dla synka: http://3.bp.blogspot.com/-ZcDcNbOZeoY/Txvr-6OrEoI/AAAAAAAAADw/O_EMbpPpMCU/s1600/DSC05457.JPG
w razie pytań pisz na e-mail

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tort urodzinowy

megenta piekłaś w formie ten biszkopt czy sama wykroiłaś?
No i jaką masą obłożyłaś go? Wyszedł przepiękny :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tort urodzinowy

nie polecam okruszka na pisludskiego!! tort wogole inny niz zamawialam nawet smak sobie inny pozwolili dobrac, wszysko bylo nie tak niz zamawialam poprostu masakra , nigdy wiecej tam nie zamowie bo poprostu szkoda kasy robia co chca barany. tylko sie nadenerwowalam tak go spaprali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tort urodzinowy

wycięłam z biszkoptu. ten akurat jest z masą marcepanową

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tort urodzinowy

No to tym bardziej gratuluję talentu :)

Chodzi mi o masę na wierzchu tortu, lukier plastyczny, krem maślany, a może jakieś inne?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tort urodzinowy

kurcze ale gapa ze mnie, megenta zrobiłaś sama tę masę czy kupiłaś gotową?
stosujesz jakieś inne masy do obkładania tortów?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tort urodzinowy

marcepanową kupiłam, ale robiłam też torty z cukrową wykonaną własnoręcznie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tort urodzinowy

Czy mogłabyś podać jakiś sprawdzony przepis na masę cukrową? I jakich barwników używasz? Chciałabym jej użyć do następnego tortu.

Marcepanową kupiłaś w Łomży? Myślałam żeby zamówić na allegro, jednak trochę się boję, nigdy nie wiadomo jak ze świeżością takich wyrobów, bo nie mogą one długo leżeć. Jakbym w Łomży znalazła to zawsze można tę świeżość sprawdzić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tort urodzinowy

nie wiecie gdzie w łomży kupię barwnik do lukru, no i czy znajdę gdzieś taką gotową masę lukrową?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tort urodzinowy

Sama niedawno szukałam tego wszystkiego :-)
Barwniki znalazłam tylko w abc na legionów. lukru nigdzie nie dostałam. Jakbyś znalazła to daj znać gdzie, a jeśli będziesz robić sama to poproszę o przepis :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tort urodzinowy

dzięki bardzo za info z tymi barwnikami bo myślałam że już tylko allegro mi zostało. a na lukier znalazłam przepis w internecie, tam jest w sumie cały przepis na ten tort samochodzik. ale lukier jest robiony z cukru pudru i masła więc jest na pewno bardzo słodki. taki torcik będę robiła pierwszy raz, więc jak ty masz jakieś sprawdzone przepisy to chętnie je zobaczę:) a to ta stronka, podoba mi się że wszystko jest pokazane na filmiki a nie na zdjęciach: http://www.familie.pl/przepis/106/Tort-w-ksztalcie-samochodu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tort urodzinowy

Również widziałam ten przepis :) bardzo prosty się wydaje.
Jeśli chodzi o ten krem lukrowy musisz pamiętać żeby to masło było wysokoprocentowe, minimum 85% tłuszczu :) jak będzie miało mniej to nie wyjdzie, prawdopodobnie nie zastygnie, robiłam go na ostatni tort. Ja w Łaciatym znalazłam ponad 80% tłuszczu. Pozostałe miały niewiele ponad 60%.
I z doświadczenia mogę powiedzieć, że trzeba kupić dobrze zmielony cukier puder lud samemu zemleć w młynku, bo ja miałam niby dobrej firmy, ale było czuć kryształki cukru.
I wbrew pozorom krem ten nie był taki słodki jak zrobiłam kwaskowate masy z dżemu wiśniowego z musem czekoladowym i mascarpone ze śmietaną i cytryną. A biszkopt nasączyłam dużą ilością soku z cytryny z wodą. Najlepszy był po dobie w lodówce.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tort urodzinowy

dzięki za wszystkie podpowiedzi, na pewno je wykorzystam. też planuję zrobić bardziej kwaskowate niż słodkie masy żeby nie przesłodzić, mam nadzieję że mi wyjdzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tort urodzinowy

Powinni w okruszku zrobic i moze na al legionow oni cendrowscy czy hakos tak

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tort urodzinowy

Zobacz się na ich projekty e-torty.pl/kategoria/wszystkie-torty-z-dostawa . Są naprawdę dobrzy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tort urodzinowy

s.p.i.e.r.d.a.l.a.j trollu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Tort urodzinowy

Ja robię sama. Torty są niewyobrażalnie drogie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org