czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Zwrot w sklepie BigStar

Witam, czy u Nas w Łomży w sklepie BigStar istnieje zwrot towaru? Dzisiaj zostało mi to odmówione... Bardzo proszę o informację

Je­den po­całunek mężczyz­ny może złamać całe życie kobiety.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zwrot w sklepie BigStar

w sklepie Big Star powinny obowiązywać takie same zasady jak w każdym innym sklepie, jeśli towar który chcesz zwrócić jest nowy i nie minęło bodajże 30 dni to nie mają wyjścia i muszą wymienić lub zwrócić pieniądze, myślę że dokładne informacje znajdziesz na innych stronach.
Właśnie sprawdziłam jak to jest w sklepie internetowym
http://sklep.bigstar.pl/zwroty-i-reklamacje.html więc nie mają wyjścia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zwrot w sklepie BigStar

Dziękuję za odpowiedź, Pani twierdziła z reszta ekipy że tylko wymiana jest możliwa na inną rzecz, o tej samej wartości

Je­den po­całunek mężczyz­ny może złamać całe życie kobiety.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zwrot w sklepie BigStar

pauliska933 czy ten link nie dotyczy tylko sklepu internetowego?

Je­den po­całunek mężczyz­ny może złamać całe życie kobiety.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zwrot w sklepie BigStar

Najlepiej gdybyś jeszcze poczytała o tym jakie zasady obowiązują ogólnie jeśli chodzi o zwrot towaru, sklepy czasem lubią wciskać kit klientom :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zwrot w sklepie BigStar

Masz rację, wydaje mi się to bardzo dziwne że zwrotu w takim sklepie jak BigStar nie ma.

Je­den po­całunek mężczyz­ny może złamać całe życie kobiety.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zwrot w sklepie BigStar

http://prawa-konsumenta.wieszjak.pl/zwrot-i-wymiana/84067,Zwrot-towaru.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zwrot w sklepie BigStar

no, chyba ze towar jest juz zniszczony czy widoczne mocne slady uzytkowania, wtedy jest troche inaczej.
Tak czy siak, jezeli nie odpowiada towar masz prawo go oddac, a oni musza to przyjac i zwrocic pieniadze.
Moim zdaniem, proponuje wpierw przeczytac poważnie http://uokik.gov.pl/sprawy_indywidualne.php nastepnie, napisac maila do nich porady@dlakonsumentow.pl w tej sprawie.
Oczywiscie, pierwsza rzecza bedzie kolejne udanie sie do tego sklepu oraz rozmowa z kierowniczka. Jezeli nie zareaguje na "znam swoje prawa, w przeciwnym razie złoże pozew do sądu konsumenckiego", wtedy juz bedziesz wiedzial co robic:)
Ja bym tak zrobil:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zwrot w sklepie BigStar

niby to zależy od sprzedawcy, ale skoro można odesłać towar zamówiony przez internet to chyba niewielka różnica jeśli im go przyniesiesz. Proponowałabym się z tym zapoznać i jeszcze raz się do nich przejść, pozdrawiam ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zwrot w sklepie BigStar

Dziękuje.
Może ktoś z Państwa miał taki przypadek jak ja?

Je­den po­całunek mężczyz­ny może złamać całe życie kobiety.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zwrot w sklepie BigStar

chcę przeprosić, nie musi przyjąc, nasze prawo nie dostosowało przepisu.

Mimo to, napisal bym na wszelki wypadek do uokiku :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zwrot w sklepie BigStar

Kierownik był przy tym, więc może to prawda że nie przyjmują zwrotów, mam paragon, jest i metka i rzecz nie była używana.

Je­den po­całunek mężczyz­ny może złamać całe życie kobiety.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zwrot w sklepie BigStar

Kiepsko, jak na taki sklep... także polecam przemyślane zakupy, prezenty zwłaszcza! a jeśli nie to na pewno nie w tym sklepie. Żałuje ale jak to Kobiety czasem zdarza Nam się coś nieprzemyślanego kupić.
Dziękuję i Dobrej Nocki życzę
Pozdrawiam

Je­den po­całunek mężczyz­ny może złamać całe życie kobiety.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zwrot w sklepie BigStar

Pollecam sie wrocic z tym dalej, do rzecznika praw konsumenta.

meble kuchenne szczecin

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zwrot w sklepie BigStar

idz do inspekcji handlowej,ksiecia janusza 1 od podworka

Yo_ziomus

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zwrot w sklepie BigStar

Kiedyś miałem tam problem z reklamacją 2 par spodni, obie jak zgodnie stwierdzili sprzedawcy były znoszone po miesiącu. Moja rada taka unikaj lokalnych sklepików i skończą się Twoje problemy

bigi2004

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zwrot w sklepie BigStar

A czemu chcesz zwrócić?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zwrot w sklepie BigStar

Sklep nie ma obowiązku przyjąć zwrotu towaru, to tylko dobra wola sprzedawcy. Obowiązek przyjęcia zwrotu jest tylko w wypadku sprzedaży przez internet.
Ogólnie zawsze należy zapytać przed zakupem, czy towar można oddać, zapewnienie jest w takiej sytuacji wiążące dla sklepu. W Twoim przypadku możesz jedynie zadzwonić na infolinię BigStara i zapytać, czy ich marka zwroty przyjmuje - jeśli tak, to sklep w Łomży nie może Ci odmówić.

Nie można mieć także pretensji do sprzedawców w sklepach - to nie oni ustalają tę zasadę, a ich zwierzchnicy.

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zwrot w sklepie BigStar

Wypisujecie bzdury. Sprzedawca NIE MA OBOWIĄZKU przyjąć zwrotu w przypadku sprzedaży bezpośredniej. Ewentualne przyjęcie zwrotu jest dobrą wolą sprzedawcy ale nie obowiązkiem.

Krótko mówiąc: widziały gały co brały.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zwrot w sklepie BigStar

co innego jak coś jest wadliwe i nie było tego można zauważyć podczas sprzedazy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zwrot w sklepie BigStar

Kupujesz w sklepie prosta zasada ,widziały gały co brały, przez internet nie masz możliwości obejrzenia towaru a zdjęcia nie zawsze oddają rzeczywisty wygląd wiec masz prawo zwrotu w ciągu 10 dni a w przypadku Big Stara to i tak idą na rękę dając możliwość zamiany na coś innego sam kiedyś handlowałem ubraniami i wiem jak jest kupi baba trzy pary spodni a za dwa dni przynosi bo już jej się nie podobają na kasę nabite raport dzienny zrobiony, i co teraz korekty bedą robić, co innego jak od razu powie nie jestem pewna czy je chce jak do jutra do osiemnastej nie przyniosę to biorę. jak tak się umówi to ok

.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zwrot w sklepie BigStar

z tego co wiem to jest kwestia indywidualnego podjęcia sklepu do tematu zwrotu towaru, wymienic na inny o podobnej wartości lub dopłata jak najbardziej ale zwrot....?poczytaj ten artykuł


http://prawa-konsumenta.wieszjak.pl/zwrot-i-wymiana/84067,Zwrot-towaru.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zwrot w sklepie BigStar

miało być "podejścia"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zwrot w sklepie BigStar

Aktualnie nie ma przepisu zobowiązującego sprzedawcę do przyjęcia zwrotu towaru zgodnego z umową (niewadliwego). Wyjątkami są umowy konsumenckie zawierane na odległość i poza lokalem przedsiębiorstwa. Na podstawie ustawy z dnia 2.03.2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz . 271 ze zm.) zarówno przy umowach zawieranych na odległość jak i poza lokalem przedsiębiorstwa konsument może od nich odstąpić bez podawania przyczyn składając stosowne oświadczenie na piśmie w ciągu 10 dni od dnia wydania rzeczy. O takim prawie konsument powinien być poinformowany przez przedsiębiorcę w formie pisemnej. Jeżeli przedsiębiorca tego nie uczyni konsument może odstąpić od umowy w terminie 10 dni od uzyskania informacji o takim prawie jednak nie później niż 3 miesiące od daty wykonania umowy.
Należy jednak pamiętać, że zwrot towaru zgodnego z umową może nastąpić za zgodą sprzedawcy. Często przedsiębiorcy w celach marketingowych zobowiązują się do przyjmowania zwrotów towarów zgodnych z umową w określonym przez siebie czasie. Wówczas takie zobowiązanie (zawarte w regulaminie sprzedaży lub będące nawet ustną informacją) podane do wiadomości konsumentów jest dla sprzedawcy wiążące.
Konsumenci oczywiście mają prawo reklamować towary z tytułu niezgodności z umową. Niezgodność towaru z umową ma miejsce jeżeli towar:
a) jest uszkodzony lub niekompletny,
b) nie nadaje się do celu, jakim się go zwykle używa,
c) nie posiada właściwości, jakie powinny cechować towar tego rodzaju oraz o jakich zapewniał sprzedawca lub producent.
Reklamację należy składać do sprzedawcy, czyli przedsiębiorcy u którego dany towar został zakupiony w ciągu 2 lat od daty zakupu. Reklamacja powinna zostać złożona przed upływem 2 miesięcy od stwierdzenia wady towaru.
W przypadku reklamacji towaru żywnościowego wynosi on 3 dni. Wynika to z treści par.1 Rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 30 stycznia 2003 r. w sprawie terminów zawiadomienia sprzedawcy o stwierdzeniu niezgodności towaru żywnościowego z umową (Dz.U. z 2003 r. nr 31, poz. 258).
(imprezowa) napisał(a):

> miało być "podejścia"



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zwrot w sklepie BigStar

panie mogły odmówić zwrotu spokojnie. w lomzy z tego co wiem to nie jest sieciówka - właściciel mogl im zabronić zwrotów a prawo tego nie zakazuje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zwrot w sklepie BigStar

Moja zona zawsze jak jest na zakupach to kupuje to na co ma ochote...nie przymierza...w domu sie zastanawia nad tym co kupila..przymierza i czasami po tygodniu..odwozi i oddaje....tylko tyle ze my mieszkamy w USA i tutaj wszystko mozna oddac...nawet jak sie nie posiada paragonu..wtedy nie oddaja kasy a trzeba zrobic zakupy w tym sklepie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zwrot w sklepie BigStar

Ala1234 zadzwoń do Inspekcji Handlowej i wytłumacz że w sklepie nie chcieli przyjąć od ciebie towaru i po problemie. Ja tak zrobiłem w tym roku na wiosnę, kiedy to w sklepie CCC po reklamacji butów powiedzieli mi że buty są zleżałe,a od zakupu minęły dopiero nie całe 2 miesiące zadzwoniłem do Inspekcji Handlowej i na drugi dzień dostałem telefon aby ponownie zanieść buty do sklepu i za około tyg miałem możliwość wybrania innych butów. Więc się nie zastanawiaj tylko dzwoń i sprawę zgłaszaj...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zwrot w sklepie BigStar

Sklep to nie wypożyczalnia !! jeśli towar nie jest wadliwy to nawet Inspekcja Handlowa nic tu nie poradzi,pracuję w handlu i wiem że cwaniaków nie brakuje,nakupują potem myślą że mogą oddać,skończyły się te czasy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zwrot w sklepie BigStar

Kryna1985, a co ma reklamacja do zwrotu towaru? Ze zwrotem IH nic nie zrobi, bo nie ma prawa.

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zwrot w sklepie BigStar

Witam . Jestem właścicielem sklepu www.jubilerpieciak.pl i chcę opisać sytuację
która miała miejsce parę lat wstecz. W okresie karnawału klientka zakupiła biżuterie którą po paru dniach zwróciła . Żaden z handlowców nie lubi zwrotów
ale że klientko okazała się moja znajoma a biżuteria nie nosiła znaków używania postanowiliśmy towar przyjąć i pieniądze zwrócić . Traf chciał że po paru miesiącach jesteśmy na spotkaniu u tej znajomej a jej mąż zaczyna opowiadać na jakim wspaniałym balu oni byli i w jakim towarzystwie się bawili .
Oczywiście pokazał nam zdjęcia na którym było ów zacne grono jak również nasz biżuteria . Od tamtej pory zwrotów nie przyjmujemy idziemy klientowi na rękie i umożliwiamy wymianę w tej samej cenię lup wyższej za dopłatą . Bardzo często zdarza się że towar nie przypadł do gustu osobie obdarowanej i
wtedy trzeba klientowi pomóc ale wypożyczalni nie prowadzimy


pozdrawiam wszystkich Zbyszek P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zwrot w sklepie BigStar

Z tego co wiem, jeśli kupiłeś towar od osoby prywatnej to tylko wtedy nie ma ona obowiązku przyjmować od Ciebie zwrotu. BigStar to firma i przedsiębiorstwo, więc musi tak zwrot przyjąć. Ja zwroty realizuje bez wychodzi z domu, dzięki platformie https://zwracam.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Zwrot w sklepie BigStar

No po 6 latach to zes sie spamerze wysilil z odpowiedzia jak reagowac a moze si eprawo zmienilo w tym czasie? trzeb abylo zareagowac 6 lat temu a nie teraz
Ile kasy kasy zarabiasz na spamowaniu i wklejaniu linkow?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org