piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
lombard..?gdzie zastawić wartościowy przedmiot..?

Witam, mam pytanie - jeśli ktoś z Was coś wie na ten temat : Gdzie można dac pod zastaw jakiś wartościowy przedmiot za odpowiednią kasę np na 3 miesiące a potem go odebrać? jak to wygląda? jest jakieś oprocentowanie od ilości tygodni czy jak?
Bo potrzebna mi kasa i nie mam od kogo pożyczyć więc myślę właśnie o takim zastawie - a że robiłbym to po raz pierwszy to nie wiem jak to wygląda ... :(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: lombard..?gdzie zastawić wartościowy przedmiot..?

Na ul. Farnej w lombardzie możesz zapytać lub na st rynku od strony ul senatorskiej na rogu też jest lombard ;) Oprocentowanie jest naprawde nie wielkie. Zostawiając bransoletke (60zł) na miesiąc czasu musiałem zwrócic 6 zł (66zł)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: lombard..?gdzie zastawić wartościowy przedmiot..?

Również polecam lombard na starym rynku niskie oprocentowanie zastawiłem telefon bo potrzebna była mi kasa za 100zł na tydzień i musiałem oddać tylko 5 zł procentu dają możliwość przedłużenia umowy jak się niema kasy na czas do zwrotu:)

polecam!!

wariat777

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: lombard..?gdzie zastawić wartościowy przedmiot..?

Lichwa zawsze była droga. Jeżeli zapłaciłeś 5 zł. za tydzień od kwoty 100zł. to jest 5% za tydzień. Za miesiąć wychodzi 25%. To nazywacie tanio - durnie. Może trzeba wziąść korki z matmy z procentów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: lombard..?gdzie zastawić wartościowy przedmiot..?

aaa bo chciałem złoty łancuszek zastawić...ale dzięki za rady - jak nie będę mieć wyjścia to jednak tam pójdę..:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: lombard..?gdzie zastawić wartościowy przedmiot..?

Dobrze ja na miesiąc nie bralem na tydzień mi wystarczyło a potrzebna mi była kasa nikogo prosić nie musiałem a dostałem ile potrzebowałem.I Ja byłem zadowolony i on pewnie też:)

wariat777

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: lombard..?gdzie zastawić wartościowy przedmiot..?

a mi na 3 miesiące trzeba by było to trochę procentu naleci :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: lombard..?gdzie zastawić wartościowy przedmiot..?

to idź do banku to zobaczysz jak cię tam naliczą hehe:)

wariat777

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: lombard..?gdzie zastawić wartościowy przedmiot..?

lombard to dość drogie rozwiazanie.Nie dość , że narzucają bardzo wysokie oprocentowanie to jeszcze bardzo nisko wyceniaja rzeczy, które u nich zastawimy.I jeśli spóźnimy sie chociaż jeden dzień to jest ryzyko,ze dana rzecz zostanie zaprzepaszczona na zawsze.


W sieci jest wiele kalkulatorów pożyczkowych i wydaje mi się, ze bedzie to o wiele lepsze wyjście z uwagi na to, że mozna sobie policzyć naszą zdolnośc kredytową.I zobaczyć jakie czynniki mogą ją podwyższyć. Czasami wystarczy po prostu zrezygnować z karty kredytowej aby znacznie zwiększyć swoją zdolność.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org