czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
rachunki za prąd

No rzesz... też dostaliście prognozy rachunków za prąd na kolejne pół roku? Ja mam kilkaset złotych dopłaty do pierwszej faktury. I żeby nie było: żarówki energooszczędne, telewizora nie mam, zmywarki nie mam, w zasadzie jedyne źródła prądu to oświetlenie mieszkania, komputer i sprzęty AGD. Rachunki (ogólnie) są bardzo wysokie, a pałce ani drgną- od co najmniej 3 lat. Masakra :(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rachunki za prąd

jeśli się nie zgadzasz z kwotą na zaliczkę to zadzwoń do obsługi to zmniejszą. W przypadku jednak, gdzy wyorzystasz więcej energii to dopłata będzie większa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rachunki za prąd



ciesz się... mi przysłali 1300 dopłaty :(
fakt mam te sprzęty , które Ty masz + te których Ty nie masz i jeszcze kilka co nie wymieniłeś ;D

------- lepiej należeć do niektórych niż do wszystkich --------

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rachunki za prąd

zamieszkaj w namiocie, gotuj na ognisku,to nie będziesz placic za energię,za wode tez pewnie drogo placisz?, wiec pozostaje opcja -namiot nad rzeką,powodzenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rachunki za prąd

No więc tym bardziej powtórzę- MASAKRA z tymi rachunkami. Kiedyś czytałam, że w normalnym społeczeństwie (w cywilizowanym kraju), aby człowiek czuł się bezpiecznie w swoim środowisku, życiu itp., opłaty ponoszone na życie nie przekraczają 35 proc. dochodów. Do tego dochodzi koszt jedzenia, ale wszelkie rachunki powinny zmieścić się w 35 proc. wypłaty. Nie wiem jak Wy, ale ja na swoje muszę wydać znaaaacznie więcej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rachunki za prąd

tuli, popieram Cię, rachunki coraz wyższe a wynagrodzenie wciąż te same

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rachunki za prąd

No mogę Cię pocieszyć z tymi płatnościami to sama nie jesteś. Ciekawe ile mi przyjdzie aż strach. Sodoma się dzieje wszędzie podwyżki prąd,ogrzewanie, woda;tylko płaca stoi albo wcale jej nie ma. Moim zdaniem to wszystko się rypnie niedługo, ludzie nie pociągną dalej i w końcu na ulice wyjdą. Z ciężkim i bolącym sercem to pisze, ale chyba wojny trzeba.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rachunki za prąd

Fordeo, jakiś Ty ironiczny... Rzeczywiście, za wodę też dużo płacę. Nie spowoduje to jednak, że przestanę brać prysznic, prać czy gotować. Tyle, że nie zmienia to faktu, że koszty życia są ogromne, a płace śmiesznie niskie i ludzie, którzy się z tego wyśmiewają, nigdy nie spowodują odwrócenia tych krzywdzących proporcji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rachunki za prąd

Na jakim osiedlu mieszkasz że już dostałaś za prąd bo u mnie jeszcze nima

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rachunki za prąd

Na osiedlu należącym do Perspektywy. Ale może raczej ciesz się z tego, że jeszcze nie masz rachunków :) Później przeżyjesz wku***e, a nie na sam weekend :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rachunki za prąd

To się ciekawie zapowiada.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rachunki za prąd

A ja mieszkam w domu jednorodzinnym.Rachunki przyszly mi dzis za prad,ale nizsze niz za tamten okres rozliczeniowy:)I mam zmywarke,pralke,komputery itp. i nie wszystkie zarowki energooszczedne...Jestem tym faktem troszke zdziwiona,bo to zima przeciez.Pradu zuzywa sie wiecej niz latem.A tu taka niespodzianka:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rachunki za prąd

4 stóweczki dopłaty, ale spodziewałam się tego, ponieważ zaliczki zdecydowanie za niskie płaciłam w stosunku do zużycia.






http://www.youtube.com/watch?v=s8hSBU7qz6g

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rachunki za prąd

dobrzy ludzie, nie straszcie. U mnie jeszcze nie spisywali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rachunki za prąd

Donald robi nam obiecaną Irlandię. Zaczął od rachunków a zapomniał o płacach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rachunki za prąd

"Donald robi nam obiecaną Irlandię. Zaczął od rachunków a zapomniał o płacach"przykre ale prawdziwe:(

*********************
*********************
*********************

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rachunki za prąd

no tak- Za ciepłe lato jego wina,pada deszcz jego wina,mróz jego wina itp.itd. bez obrazy ale ochłońcie.
**Zrobił nam zieloną wyspę Tuskolandię,która jest w kolo zasrywana przez Kaczorowców.**

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rachunki za prąd

a ile kto płaci za prąd ja dom 150 m dwa telewizory . kuchnia elektryczna , zmywarka , komputer , żarówki wszystkie energooszcżedne, wszystko chodzi na maxa bez oszczedzania no oczywiście też bez szczególnego szalenstwa ale dwa telewizory duze plus komputer to prawie non stop i płace 380 złotych miesiecznie a po połroczu zawsze przychodzi tak po 300 i tak dopłaty a jak wy płacicie?

Santreo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rachunki za prąd


Czy wiesz co jest największym "pożeraczem" prądu w twoim mieszkaniu?
http://www.trochetechniki.pl/Jak-obliczyc-zuzycie-pradu-przez-dane-urzadzenie,c,3532.html
http://ciekawnik.pl/poradnik-domowy/351-ile-placisz-za-prad-zuzycie-i-oszczednosci

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rachunki za prąd

kittka701 mogła byś od czasu do czasu zajrzeć do mnie;)

Ile kosztuje 1 KW/h?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rachunki za prąd

Andy przeczytalam i wysluchalam ----------------wiec zmieniam taryfe na G-11 i G-12 . Poprac ,pozmywac moge w nocy! Jestem tylko ciekawa jak mi wyjdzie zamiana taryf?:))))Podejrzewam ,ze wojna na calego!!!!!!!!! z PGE!!!!!!!!!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rachunki za prąd

Rzepicha oblicz przelicz http://www.eprad.pl/ http://www.enerad.pl/index/?id=854d6fae5ee42911677c739ee1734486 i zobaczysz co Tobie się opłaca;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rachunki za prąd

Santero, mój dom 140m, te same sprzęty co Ty, + piec + xbox+ oświetlenie na zewnątrz a na dodatek nie ma nas cały dzień w domu bo praca jeszcze jest ;) i dopłata j.w. masakra :)
No cóż za wygódki trzeba płacić :)))
A podobno zmiana taryfy na nocną nie ma sensu-tak podpowiedział mi znajomy z elektrowni ... może ściemniał???


AndyC miłego weekendu ja od dziś szaleję aż do niedzieli ;)))

------- lepiej należeć do niektórych niż do wszystkich --------

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rachunki za prąd

kittka701 chyba ten Twój znajomy nie miał racji .

Ja również Tobie życzę miłego weekendu:)

Taryfa dwustrefowa najbardziej opłacalna będzie dla rodzin, które większą część dnia spędzają poza domem, a więc w pracy (warto brać nadgodziny :), w szkole, z przyjaciółmi. Jeżeli co najmniej 30 – 40 procent dobowego zużycia prądu w Twoim domu przypada na godziny wieczorne i nocne, to jesteś tym szczęśliwcem, który po zmianie taryfy zapłaci mniejszy rachunek!

http://forsal.pl/artykuly/359731,taryfy_dwustrefowe_znaczaca_oszczednosc_dla_rodziny.html

Na obszarze PGE Dystrybucja S.A. Oddział Białystok z siedzibą w Białymstoku:
a) G11 – grupa jednostrefowa (całodobowa),
b) G12 - grupa dwustrefowa. Strefy dzienna i nocna,
c) G12w - grupa dwustrefowa. Strefy dzienna i nocna z rozszerzoną strefą nocną o soboty i niedziele,
http://pge-obrot.pl/UserFiles/File/Taryfa_G_01_2012_kolor.pdf

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rachunki za prąd

jestem zielona w temacie, powiedzcie, czy mieszkając w bloku także można mieć taryfę dwustrefową? czy to dotyczy tylko domów jednorodzinnych?hmm?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rachunki za prąd

Można, ale czy to się opłaci, to czytaj posty powyżej : Andy C

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rachunki za prąd

editka18 w bloku się nie opłaci zmieniać taryfy owszem można zaoszczędzi trochę grosza ale nie tym sposobem.

http://www.calculla.pl/pl/koszt_pradu
http://www.ure.gov.pl/portal/odb/297/1903/Jak_placic_mniejsze_rachunki_za_energie__czyli_odkurzmy_kaloryfer_usunmy_kamien_.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rachunki za prąd

a u mnie calkiem nie żle 31 piersza wpłata następne po 66 zł. jestem mile zaskoczona powiedziałabym, a z drugiej strony to w sumie zapracowani z mężem jesteśmy i gośćmi we "własnym"domu.jakos to bedzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rachunki za prąd

nie wiem od czego zaczac ale nie zgadzam sie z rachunkiem uzywajac kopa i lodowki calodobowo , pralki 2x w m-cu i 1 raz tygodniowo odkurzacza!!!!!!!!!!!doplaty 130 zl ----gdy wiem doskonale ,ze krewny placi tyle za dwa telerwizory , 2 lodowki , 4 radia , i maszyny stolarskie!!!!

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rachunki za prąd

jest ktoś może z Rycerskiej, Kasztelanskiej? Nie mam jeszcze tego wyrównania i rachunków, nie wiem czy do innych dotarły. Wiem że nie mam się do czego śpieszyć :) tylko boję się że mój zaginął

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rachunki za prąd

zadzwoń do PGO, oni wystawiają rachunki, nr 8647789010 lub 09

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rachunki za prąd

nie boj sie oni ci przypomnal jak na czas nie zapłacisz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rachunki za prąd

dzwonilam, dopiero 20go lutego inkasent spisywał w bloku liczniki więc mam cierpliwie czekać i szykować kasę :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rachunki za prąd

tuli...ja również już dostałam i to,bagatela..tylko 590 zł(szlag by ich trafił),a miesięcznie rachunek wynosił 150 zł,wygląda na to,że trzeba będzie świeczką oświetlać mieszkanie,bo jak inaczej??


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rachunki za prąd

Wcale nie cieszę się, że również macie dopłaty- tak źle nikomu nie życzę. Ale widzę, że właściwie nikt nie zmieścił się w zaliczkach. Powiem szczerze, że aż strach mi myśleć, co będzie dalej. Na pewno wszyscy już czytaliście,że wymagania UE dot. ochrony środowiska są tak duże, że w ciągu kilku lat prąd moze zdrożeć u nas nawet o kilkaset procent... Naprawdę mocno się już obawiam o przyszłość. Wielu moich znajomych nie widzi już dla siebie miejsca nie tylko w naszym kraju, ale i tej "pieprzonej Europie", jak mówią...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rachunki za prąd

TO JUZ SIE DZIEJE!!!!!!!!!!!! kilowatow mniej ale cena wyzsza.

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: rachunki za prąd

Polecam zmianę sprzedawcy prądu. Można znaleźć wiele korzystnych ofert. Obecnie najtańszą ma chyba: https://poprostuenergia.pl/ . Warto przeglądać rynek, bo sposobów na oszczędzanie na prądzie jest sporo :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org