piątek, 27 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00

W najbliższą sobotę, tj. 11.02.2012r odbędzie się kolejna akcja protestacyjna przeciwko podwyżkom cen paliw.

Tym razem w porozumieniu z Inicjatywą Obywatelską akcja ma charakter ogólnokrajowy. Podobnie jak ostatnim razem, w Łomży miejsce zbiórki wszystkich, którym nie jest obojętny los drastycznie rosnących cen paliw, będzie Plac Niepodległości.

Tym razem rozpoczynamy o godzinie 13.00. Wszyscy uczestnicy tej akcji zostaną podzieleni na 4 grupy, każda z grup będzie miała przydzielonego koordynatora (pilota). Dlaczego akurat 4 grupy? Ponieważ naszym celem jest paraliż pracy 3 głównych stacji paliwowych w Łomży i jednej w Piątnicy jednocześnie.

Liczymy na równie liczne przybycie, jak to miało miejsce 28-go stycznia, kiedy po bardzo szybkiej i spontanicznej organizacji pokazaliśmy, jak wiele nas jest.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00

Ale ja boje sie do Piatnicy jechac, bo jeszcze pani eskpedientka na mnie naskoczy ... :)

...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00

skoncz dzieco ten przykry kabaret bo znowu sie skonczy ze pan policjant przyjedzie i wszyscy pouciekacie bo przeciez to jest protest a nie rozroba buhahahhahahah chcesz zadzialac z glowa to podziel ludzi na 2 grupy jednych wyslij bez samochodow bo po co palic paliwo skoro sie protestuje przeciwko temu ze nie stac ludzi na kupowanie ich to lepiej chyba zebrac sie i puscic jedno grupe na przejscie przy wordzie a druga przy nowym moscie zablokujecie wtedy wjazd do miasta i dopiero utworzy sie gigantyczny korek tvn24 gwarantowany wtedy zostaniecie zauwazeni a nie wy pojedziecie na stacje i co zaczniecie tankowac po 10groszy i kupowac kanapki i kawy to tylko na reke wlascicielom bo z tego maja najwieksze zyski przeanalizujcie sobie najpierw kto ile bierze z ceny litra paliwa i zobaczycie ze wasz protest jest na poziomie dziecka z przedszkola albo i nizej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00

ropa na orlenie w bialym kosztuje 5,60, a w łomży?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00

ja jestem za blokadą.mostów.cpn-y.nic.do.tego.nie.mają.to.ktoś.inny.zatym.stoi.BLOKADA.MOSTÓW.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00

BRAK NICKA a może byś sam się zjawił(a) a wtedy się przekonasz co i jak?
Po co darmo Ci stukać w klawiaturę? Przyjedź zobacz a tu macie stronkę gdzie jest opisane co i jak by obyło się bez mandatów.
Polecam lekturę....

http://www.stoppodwyzkomcenpaliw.pl/index.php/nadchodzace-akcje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00

rozumiem ze jak spadnie do 5,6 to przestaniecie blokowac stacje tak????? nie stoi za tym blokada mostow tylko jest to jedyny sposob aby zablokowac ruch na baaaaaaardzo duzym odcinku i zostaniecie zauwazeni a chyba o to chodzi a przy okazji nie spalicie ani litra paliwa dzieki czemu panstwo nie dostanie z akcji protestacyjnej ani grosza ale coraz bardziej sie przekonuje jak to juz ktos mowil na forum co tu sie spodziewac po potomkach rozstrzesiaczy gnoju

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00

Nie dajcie się sprowokować..... Nie warto..... Lepiej jest niektóre wypowiedzi ignorować......

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00

Pełno narzekających tylko ale żeby coś zrobić to nic usiąść najlepiej na dupie i stukać w klawiaturę ze nic nie da ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00

Lepiej idź na pieszo protestować, skoro Ci tak drogo. Bo jak można protestować przeciwko drogim paliwom jeżdżąc samochodem. Czyli masz na paliwo jak jedziesz samochodem. Odezwał się najbiedniejszy , a na co dzień pewnie śmiga samochodem w kółko pewnie za kasę swoich starych. Weź się za robotę, a nie głupoty do głowy przychodzą. Paliwo i tak nie będzie teraz tańsze, tylko na wiosnę.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00

W tamtym tygodniu pisałem o podobnej formie protestu - blokada wszystkich przejść dla pieszych na Rondzie Kościuszki (lub jak kto woli przy Placu Kościuszki). Fakt, że do tego potrzebna byłaby większa liczba osób, jeżeli nie byłoby nas zbyt dużo, musielibyśmy "atakować" pojedyncze przejścia, najlepiej z kilku stron wjazdu do miasta (Stary Most, Nowy Most, Szosa Zambrowska, Wojska Polskiego). Myślę, że efekt byłby widoczny i nawet media mogłyby się pojawić.
A co do wypowiedzi BRAK NICKA, to dlaczego nie przyłączysz się do nas? Pomysły są mile widziane ale dlaczego u Ciebie połączone są z obraźliwymi słowami w kierunku uczestników protestu? Samym pisaniem nic nie zrobimy..
Pozdro!

lysy89

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00

poniewz irytuje mnie glupota ludu ktorzy ida jak ciemna masa niech ktos mi wytlumaczy z tych zagorzalych zwollenikow ktorzy chca blokowac stacje co to da???? nie przyjmuja oni zadnych argumentow tylko wlasnie oni obrazaja i najlepiej napisac nie zwazajcie na prowokacje jakie prowokacje o czym ty gadasz czlowieku ???? jedz sobie tym samochodem i blokuj stacje a wlasciciel wyjdzie i bedzie sie z ciebie brechtal bo przyjecgales jak jelen i w ramach protestu kupujesz kanpake z 200% marza i kawe z 300% a jak zablokujesz mu dajmy na to powrot i nie bedzie mogl wrocic do miasta na wazne spotkanie moze cos przeduma wtedy ale nie idzcie i protestujcie sobie bo przeciez cala polska tak samo protestuje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00

zablokujcie wjazd do łomży.to może to coś da.byłem na 1-wszym.spotkaniu.i nie dało to nic.więc.teraz może blokada wjazdu do łomży samochodamí.to może byc.to...od rana do wieczora na zmiane..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00

BRAK NICKA

A może chodzi tu o coś innego??? Może to jest wskazanie dlaczego panuje drożyzna w naszych sklepach???Że przez drogie paliwo upadają firmy transportowe??? Że koszt paliwa przekłada się na ceny towarów,usług, żywności.....
Przecież jest one wrzucane w koszta i w ten sposób przyczynia się do wzrostu inflacji.... bezrobocia.... Zaraz będziesz pewnie szukał zaczepki co ma wiatrak do piernika.... ale jak logicznie pomyślisz sam dojdziesz do odpowiednich wniosków....
Ciężko Ci to zrozumieć Człowieku???

A teraz zacytuję Ci wypowiedź ze strony Polskiej Inicjatywy obywatelskiej....

"Naszym celem nie jest uprzykrzanie życia kierowcom, pracownikom czy właścicielom stacji paliw. Naszym celem jest wspólna korzyść dla wszystkich ludzi, ponieważ ceny paliw odbijają się na każdym z Nas. Nawet na osobach, które nie posiadają samochodu.

Ceny paliwa mają wpływ na ceny usług, produktów, żywności. Pamiętajmy również o tym, że kiedy ceny paliw rosną, a wraz z nimi ceny wyżej wspomnianych produktów itp, rośnie też inflacja - co powoduje zastój gospodarczy i brak możliwości rozwoju."

A tu masz link do tej strony:


http://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=320065264701657&id=284493958258788

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00

mixer-rexim spokojnie.....wytrwałości.....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00

to chyba proste i logiczne ze cena paliwa ma skutek na kazdy rodzaj towaru ale co ty chcesz osiagnac przez blokade stacji wlascicel stacji ma max 50gr na litrze co chcesz na nim wymusic zeby zszedl do 20gr???? wytlumacz mi to wlasciciel stacji nie obnizy akcyzy a co chcesz rzadowi pokazac ze jest sprzeciw spoleczny to zablokuj lepiej ruch w calej polsce i wprowadzic chaos niz stac jakl pajac na stacji i zrec kanpake z kawa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00

BRAK NICKA:):)

A co ty boisz się o swoją stację ?
Nie zbankrutujesz jak sprzedasz kilkaset litrów paliwa mniej :):):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00

W końcu jak sam napisałeś to tylko 50 gr. na litrze :):)
Więc o co strach ??



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00

paliwo nie stanieje...jest popyt jest podaz...strajkujcie lepiej o podwyzki minimum socjalnych i zrownanie ich co najmniej do 75% sredniego unijnego minimum...tak chetnie strajkujecie przeciwko podwyzkom ale to nieuniknione i rzadko kiedy dajace pozytywny skutek..zamiast tego pomyslcie i zmobilizujcie caly kraj o podwyzki plac bo 60% polakow zyje w biedzie a tylko 40%stac na normalne zycie w tym kraju...

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00

odnośnie takich akcji to chciałbym jednego: żeby każdy znalazł trochę czasu i się przyłączył. I żeby w postach padały słowa "strajkujmy", "róbmy" a nie "strajkujcie", "róbcie"... Jeżeli każdy będzie podchodził do tego w ten sposób to naprawdę "gówno" z tego wyjdzie.

lysy89

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00

Ja już jestem przygotowany :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00

Niestety ale tym razem nie uda mi się być z wami wypada mi dzień pracujący. Powodzenia. Na pohybel skurwysynom !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00

ja sie przylacze

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00

Ja się przyłączam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00

kto ma byc ten i tak będzie bez zbędnego gadania, mam nadzieję, że i tym razem będzie równie liczne grono

Maruda, przygotowałeś plakaty?

________________________________________
Life is brutal and full of zasadzkas and ...
Sometimes kopas w dupas? No, always!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00


makmarc:)
Przecież pisałem że jestem przygotowany :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00

a wszystkich szydzących,wyśmiewających i krytykujących proponuje również zaprosić na plac by powiedzieli to co myślą protestującym w twarz . Rzecz w tym że żadna ***** się nie pojawi bo brak im jaj i odwagi .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00

Dokładnie, tak czy inaczej, wszystko odbędzie się wg wcześniejszych zapewnień i ustaleń. Maruda, mam nadzieję, że masz tego trochę :) Każdemu uczestnikowi przedstawiony zostanie regulamin akcji.

Na miejscu dokonamy podziału na 4 grupy, piloci grup zostali już wytyczeni.

REGULAMIN AKCJI :

1. Pojazdy uczestników Protestu muszą posiadać aktualne badania techniczne dopuszczające do ruchu po drogach publicznych oraz wszelkie niezbędne dokumenty.

2. Bez wyraźnych informacji Koordynatorów nie wykonujemy żadnych nie ustalonych wcześniej działań.

3. W trakcie przejazdów, jedziemy zgodnie z przepisami ruchu drogowego, nie przekraczając prędkości, zmiany pasów ruchu odpowiednio sygnalizujemy.

4. Podczas przejazdów, zważywszy na przejazd grupowy, zachowujemy szczególną ostrożność, oraz bezpieczną odległość między samochodami.

5. Podczas akcji na stacjach benzynowych

- nie zachowujemy się wulgarnie lub agresywnie w stosunku do pracowników, oraz innych osób postronnych;
- nie powodujemy strat materialnych poprzez niszczenie mienia, czy dóbr osobistych;
- nie wdajemy się w zbędne – powodujące konflikt – dyskusje z ewentualnymi agresorami.

6. W razie ewentualnego blokowania ulic, stosujemy się do wytycznych koordynatorów. Zachowując zdrowy rozsądek i dbając o bezpieczeństwo.

7. W wypadku nagłej potrzeby (wypadek lub inna sytuacja losowa zagrażająca życiu lub zdrowiu) przerywamy protest do czasu zażegnania niebezpieczeństwa

________________________________________
Life is brutal and full of zasadzkas and ...
Sometimes kopas w dupas? No, always!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00

Bardzo trafne spojrzenie na naszą polską rzeczywistośc

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00

odświeżam !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00

Też nie pozwolę żeby poległ temat :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00

Maruda jak możesz wydrukuj regulamin jeden raz i weź ze sobą ok?

________________________________________
Life is brutal and full of zasadzkas and ...
Sometimes kopas w dupas? No, always!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00

ok:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00

Kto ma możliwość niech weźmie ze sobą CB

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00

ja mam i będę ok 13-tej

lysy89

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00

Gdzieś tu czytałem ;) Wyjdźmy bez samochodów zablokujmy wloty do miasta ;) Nowogrodzką, zjazd, nowy most, szosę zambrowską, Aleję legionów obok bp, Wojska polskiego przy fadomie, I to chyba wszystko.. Niech wiedzą że jest protest.. Przy okazji można by było zablokować stację.. Informujmy wszystkich w mieście o strajku, wiele ludzi nic o nim nie wiadomo, porozwieszajmy jakieś plakaty. Zróbmy jakieś hasła do machania na płytach czy jakoś tak ;) Bo w końcu wszyscy się przerzucą na rowery ;P

...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00

Autor: Unicode (82.139.184.---)
Data: 11-02-12 16:52

Gdzieś tu czytałem ;) Wyjdźmy bez samochodów zablokujmy wloty do miasta ;) Nowogrodzką, zjazd, nowy most, szosę zambrowską, Aleję legionów obok bp, Wojska polskiego przy fadomie, I to chyba wszystko.. Niech wiedzą że jest protest.. Przy okazji można by było zablokować stację.. Informujmy wszystkich w mieście o strajku, wiele ludzi nic o nim nie wiadomo, porozwieszajmy jakieś plakaty. Zróbmy jakieś hasła do machania na płytach czy jakoś tak ;) Bo w końcu wszyscy się przerzucą na rowery ;P

...


Organizuj nie ma sprawy.... a ja na pewno przyjdę.... nawet urlop wezmę na ten dzień by przyjść.....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Inicjatywa Obywatelska przeciwko rosnącym cen paliw - 11.02.2012 g.13.00

No i jak tam? nie mogło mnie byc niestety... Jak obsluga stacji sprawowala sie w piątnicy? :p

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org