czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Złamanie ręki

Witam.
Jakiś czas temu doznałem złamania nadgarstka z przemieszczeniem, ponad miesiąc w gipsie i po zdjęciu okazało się, że kość źle się zrosła ciężko mi podnieść tą ręką nawet dość lekkie rzeczy bo boli cholernie, trzeba by łamać ją jeszcze raz i porządnie nastawić, tylko jak odbywa się takie łamanie? Bo nie brzmi to zachęcająco...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złamanie ręki

Znajdz sobie dziewczynę .-:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złamanie ręki

Zle nastawiony nadgarstek? Kto nastawial?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złamanie ręki

Nie zazdroszczę. Boli Cię przy podnoszeniu? To tylko ułamek bólu jakiego zaznasz przy ponownym łamaniu. Jak już Ci się ponownie zrośnie to potem sprawdź, najlepiej na lekarzu, który źle złożył kości :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złamanie ręki

Z co słyszałem to łamanie jest przeprowadzane w znieczuleniu ogólnym. Usypiają cię i wkładają kończynę w specjalną maszynę która ostrożnie łamie kość po czym ją nastawiają. Tak przynajmniej jest z takimi kośćmi jak np. piszczel.. Nie wiem jak to jest w przypadku złamanego nadgarstka. Zapytaj lekarza, on ci dokładnie wytłumaczy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złamanie ręki

Zapewne to ktorys pseudo specjalista z Lomzy. Teraz jedyne co to proponuje Bialystok lub Warszawa. Ponowne lamanie bedziesz mogl zapewne dostac znieczulenie, badz narkoze. Nie jestem w stanie Ci powiedziec, to juz Ci na miejscu powiedza i dodaj tez ze chcialbys jakies znieczulenie. Mozliwe tez ze moga to operacyjnie zrobic jesli bedzie skomplikowane.

Masakra w tej lomzynskiej poradni ortopedycznej :(

...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złamanie ręki

powiem Ci ze nie masz co sie zastanawiac nad tym zabiegiem.. chyba ze chcesz miec problem do konca zycia..prawdopodobnie dadza Ci glupiego jasia albo znieczulą miejscowo i wystarczy.. :) to i tak lepiej niz mi bo mi skladali noge w zakopanem przyjechalem do łomży i tez mi musieli lamac i nastawiac tyle ze nie mialem zadnego znieczulenia no i nie powiem troche bolalo :D ale bylo warto.. im pozniej pojdziesz tym gorzej bo ta kosc caly czas sie zrasta nerwy sie uciskaja i mozesz miec wiekszy problem niz Ci sie wydaje wiec poki swieze to trzeba lamac no i oby tylko nerwow nie uszkodzili :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złamanie ręki

Złamanie było dość skomplikowane bo zostały też uszkodzone ścięgna ale ze ścięgnami wszystko już ok jednak ta kość niestety źle nastawiona i źle zrośnięta w efekcie. Ja nie zastanawiam się czy iść na zabieg bo nie mam wyboru tylko łamanie kości bez narkozy to na pewno nie przyjemne uczucie, znieczulenie miejscowe może nie wystarczyć tak mi się wydaje, to dobre na leczenie zęba ale nie łamanie kości nadgarstka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złamanie ręki

Z własnej autopsji po pobycie na oddziale ortopedii powiem tak, gdy miałem połamaną rękę w łokciu,to miałem narkozę przy jej składaniu, a wszystkie zabiegi dotyczące nóg(złamania z przemieszczeniem a nawet rekonstrukcje stawów biodrowych) odbywały się ze znieczuleniem (nie wiem jak to nazywa się fachowo ale dostajesz zastrzyk w kręgosłup)
Do rąk jej się nie stosuje bo coś może być nie tak z sercem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złamanie ręki

Złamanie ręki w nadgarstku to poważna sprawa. Szalenie ważne by ją dobrze nastawić a żeby się szybciej zrosła to pomogą zabiegi z wykorzystaniem urządzenia Exogen. Na https://leczymyzlamania.pl/ zobaczcie koniecznie więcej na jego temat. Wypożycza się do domu, po kilku tygodniach już widać efekty. O 38% szybciej zrastają się kości w przypadku nowych złamań. Mnie polecił ortopeda bo pewnie bym nie wiedziała, że w ogóle takie coś istnieje. Zagraniczne organizacje pozytywne opinie na temat też wystawiły, badania kliniczne potwierdzają 95% skuteczności.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złamanie ręki

Złamanie ręki to jest naprawdę straszna sprawą. Najlepiej po prostu iść do porządnego lekarza.
_________________________
Pisanie prac licencjackich z Pedagogiki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Złamanie ręki

Zdrowie, bo to jest na zawsze (lub nie). Reszta zależy i od nas i od tego czynnika właśnie. Zdrowie nie zawsze od nas zależy. Ale też chodzę na fitnessy, akupunkturę http://akupunkturapokrywka.pl/gabinet-akupunktury/ , piję wody sporo (wciąż za mało), staram się dobrze jeść. Reszta już zależy od genów i czynników „innych”. ; )

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org