czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
alimenty/komornik

Mam problem bo mój mąż nie płaci mi alimentów. Chyba można je otrzymac przez komornika ale nie wiem jak. Który komornik w Łomży jest najlepszy? Z góry dziękuję za pomoc...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: alimenty/komornik

CO za sk...yn! na włąsne dziecko nie płaci!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: alimenty/komornik

Witam,ja bede placil i za meza jesli jestes fajna dziewczyna zaden problem,podaj mi tylko jakis namiar bede wplacal na konto regularnie do 1000 zl.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: alimenty/komornik

Jeśli wyrok ma klauzulę wykonalności tzn. możesz udać się z nim do komornika, który będzie prowadził egzekucję wierzytelności od dłużnika. O tym, którego rewiru komornik będzie prowadził egzekucję decyduje adres zamieszkania dłużnika - możesz tego dowiedzieć się w każdym rewirze - oni znają swoją ,,właściwość miejscową''. Jako dochodząca wierzytelności z tytułu alimentów nie ponosisz żadnych opłat - ponosi je dłużnik.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: alimenty/komornik

Dzięki za informacje. Dzwoniłam już do komornika ale podobno nie ma już właściwości i rewirów. Może ktoś wie, który z komorników w Łomży jest najlepszy żebym mogła jak najszybciej dostac alimenty. Dziękuję za wszystkie informacje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: alimenty/komornik

Wykaz komorników sądowych

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Łomży
Kancelaria Komornicza w Łomży
Bożena Grzech
ul. Polowa 15/77
18 -400 Łomża
tel/fax. ( 086)219-81-17
Poczta elektroniczna:lomza1@komornik.pl

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Łomży
Kancelaria Komornicza w Łomży
Krystyna Bajgus
ul. Nowa 2 pok.225a
18 – 400 Łomża
tel./fax( 086) 218-89-51
Poczta elektroniczna:lomza2@komornik.pl

Strona internetowa:Izba Komornicza w Białymstoku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: alimenty/komornik

Innych komorników w Łomży nie ma, a przynajmniej mi nic o innych nie wiadomo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: alimenty/komornik

Nic tez nie słyszałam o jakimkolwiek znoszeniu czy też braku rewirów. Zapraszam do lektury ustawy o komornikach sądowych i egzekucji, np na stronie:
http://www.komornik.bialystok.pl/wlasnosc.php

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: alimenty/komornik

Dziękuję za pomoc aaaniaaa10:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: alimenty/komornik

liczcie wy na komornika:))))))))))))) jak juz zlapie to NAJPIERW WEZMIE SWOJE a potem co z nosa skapnie! - to dla was.!!Napewno pomyslicie ,zlosliwa malpa :))) ale to prawda ---taka droge przeszlam! i nie zycze najgorszemu wrogowi.

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: alimenty/komornik

Art.*49.*(95) 1.*W sprawach o egzekucję świadczeń pieniężnych komornik pobiera od dłużnika opłatę stosunkową w wysokości 15 % wartości wyegzekwowanego świadczenia jednak nie niższej niż 1/10 i nie wyższej niż trzydziestokrotna wysokość przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego. Jednakże w przypadku wyegzekwowania świadczenia wskutek skierowania egzekucji do wierzytelności z rachunku bankowego lub wynagrodzenia za pracę komornik pobiera od dłużnika opłatę stosunkową w wysokości 8 % wartości wyegzekwowanego świadczenia, jednak nie niższej niż 1/10 i nie wyższej niż dziesięciokrotna wysokość przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego. W obu przypadkach komornik ściąga opłatę od dłużnika proporcjonalnie do wysokości wyegzekwowanych kwot.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: alimenty/komornik

Skargę na komornika możesz złożyć jeżeli stwierdzisz, że komornik nie wykonuje należycie swoich obowiązków.
Zgodnie z art.767 k.p.c. skargę możesz wnieść do właściwego sądu rejonowego w terminie tygodniowym od daty czynności, gdy byłaś przy niej obecna lub byłaś o jej terminie zawiadomiona , w innych wypadkach w terminie 7 dni od daty, kiedy komornik zawiadomił Cię o dokonaniu czynności, a jeżeli tego nie zrobił od daty, kiedy dowiedziałaś się o tej czynności.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: alimenty/komornik

;) Tak mądra rzepicha szaleje na forum i nie wie co zrobić???;) Licz na siebie!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: alimenty/komornik

Komornika wybiera się ze względu na rewir, ale można zerknąć na artykuł http://komornik-wojnowski.pl/jak-wybrac-komornika/ gdzie są wskazówki, jak znaleźć takiego specjalistę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: alimenty/komornik

No ja mam nadzieje że nie będę musiała w przyszłości iść do komornika by ściągał od byłego męża alimenta na dziecko. Póki co zastanawiam się czy składać pismo do sądu o alimenta czy też u notariusza spisać umowę alimentacyjną bo czytałam o niej tutaj https://f.kafeteria.pl/temat/f24/alimenty-p_3785589/11 i zastanawiam się czy to będzie lepsze rozwiązanie jak sprawa w sądzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: alimenty/komornik

polecam korzystać z mniejszych kancelarii, ze swojej strony moge polecic dwie kancelarie z ktorych korzystamy w firmie https://komornik-kepno.eu i komorniklubicz.pl , odradzam hurtownie komornicze i znane kancelarie, maja duzo nizsza skutecznosc

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: alimenty/komornik

Nie wiem czy wiecie ale jest sposób na to aby uniknąć komornika na koncie. Dla tych, których temat ciekawi powstał nawet artykuł pod adresem https://yousave.pl/artykuly/jakiego-konta-nie-zablokuje-komornik/553. Polecam się zapoznać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: alimenty/komornik

Dobry komornik na pewno się przyda. To jest po prostu bardzo pomocne. Kocham korzystać z takich rzeczy!
_______________________
Pisanie prac licencjackich po angielsku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: alimenty/komornik

Moim zdaniem przede wszystkim z komornikiem należy dobrze żyć. Wówczas można załatwić sprawę bardziej polubownie. Jak się zacznie podchodzić nerwowo, to się tylko straci. Przecież każdemu zależy na tym, żeby było dobrze. Na tej stronie www: http://komornik-wojnowski.pl/jak-wspolpracowac-z-komornikiem/ przeczytacie, jak współpracować z komornikiem, jak wygląda proces windykacji, ile może zabrać komornik.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: alimenty/komornik

Jacy wy głupi jesteście. Przecież to troll jest.

Covidiota covidiote pogania

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: alimenty/komornik

Te rozwody i alimenty to jest naprawdę masakra. Najlepiej mieć dobrego prawnika. To jest coś podstawowego moim zdaniem!!!!
____________________________
Tematy prac dyplomowych z Socjologii

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: alimenty/komornik

Obejrzałem wywiad z młodym chłopakiem którego matka pognała z domu ojcam. Łepek gdy dorósł postanowił odszukać ojca i znalazł. Matka twierdziła że to drań że nie płaci alimentów a na koniec okazało się kłamstwem. Matka lafirynda gościła wielu chłopów teraz wyszła za jakiegoś typka tylko dlatego że nie chce zostać sama za to ojciec tego chłopaka ułożył sobie życie z inną dobrze presperuje i ma dowody na płacenie alimentów. Syn wyprowadził się od matki poszedł ma swoje, nie utrzymują kontaktów bo nie chce z nią nic wspólnego mieć a czas wolny spędza z ojcem który jest jego rarytasem życiowym. To oczywiście opowieść zasłyszana od tego chłopaka bo ja osobiście byłem świadkiem kilka lat temu jak typiara z urodą menela opowiadała jak zamierza wystrzelić na kase ojca swojego dziecka na rozprawie sądowej która ma być za kilka dni. Dziękuję dobranoc.

Covidiota covidiote pogania

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org