piątek, 24 stycznia 2020 napisz DONOS@
Forum ogólne

Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
alimenty/komornik

Mam problem bo mój mąż nie płaci mi alimentów. Chyba można je otrzymac przez komornika ale nie wiem jak. Który komornik w Łomży jest najlepszy? Z góry dziękuję za pomoc...

Odpowiedz na tę wiadomość

Re: alimenty/komornik

CO za sk...yn! na włąsne dziecko nie płaci!

Witam,ja bede placil i za meza jesli jestes fajna dziewczyna zaden problem,podaj mi tylko jakis namiar bede wplacal na konto regularnie do 1000 zl.

Jeśli wyrok ma klauzulę wykonalności tzn. możesz udać się z nim do komornika, który będzie prowadził egzekucję wierzytelności od dłużnika. O tym, którego rewiru komornik będzie prowadził egzekucję decyduje adres zamieszkania dłużnika - możesz tego dowiedzieć się w każdym rewirze - oni znają swoją ,,właściwość miejscową''. Jako dochodząca wierzytelności z tytułu alimentów nie ponosisz żadnych opłat - ponosi je dłużnik.

Dzięki za informacje. Dzwoniłam już do komornika ale podobno nie ma już właściwości i rewirów. Może ktoś wie, który z komorników w Łomży jest najlepszy żebym mogła jak najszybciej dostac alimenty. Dziękuję za wszystkie informacje.

Wykaz komorników sądowych

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Łomży
Kancelaria Komornicza w Łomży
Bożena Grzech
ul. Polowa 15/77
18 -400 Łomża
tel/fax. ( 086)219-81-17
Poczta elektroniczna:lomza1@komornik.pl

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Łomży
Kancelaria Komornicza w Łomży
Krystyna Bajgus
ul. Nowa 2 pok.225a
18 – 400 Łomża
tel./fax( 086) 218-89-51
Poczta elektroniczna:lomza2@komornik.pl

Strona internetowa:Izba Komornicza w Białymstoku

Innych komorników w Łomży nie ma, a przynajmniej mi nic o innych nie wiadomo.

Nic tez nie słyszałam o jakimkolwiek znoszeniu czy też braku rewirów. Zapraszam do lektury ustawy o komornikach sądowych i egzekucji, np na stronie:
http://www.komornik.bialystok.pl/wlasnosc.php

Dziękuję za pomoc aaaniaaa10:)

liczcie wy na komornika:))))))))))))) jak juz zlapie to NAJPIERW WEZMIE SWOJE a potem co z nosa skapnie! - to dla was.!!Napewno pomyslicie ,zlosliwa malpa :))) ale to prawda ---taka droge przeszlam! i nie zycze najgorszemu wrogowi.

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

Art.*49.*(95) 1.*W sprawach o egzekucję świadczeń pieniężnych komornik pobiera od dłużnika opłatę stosunkową w wysokości 15 % wartości wyegzekwowanego świadczenia jednak nie niższej niż 1/10 i nie wyższej niż trzydziestokrotna wysokość przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego. Jednakże w przypadku wyegzekwowania świadczenia wskutek skierowania egzekucji do wierzytelności z rachunku bankowego lub wynagrodzenia za pracę komornik pobiera od dłużnika opłatę stosunkową w wysokości 8 % wartości wyegzekwowanego świadczenia, jednak nie niższej niż 1/10 i nie wyższej niż dziesięciokrotna wysokość przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego. W obu przypadkach komornik ściąga opłatę od dłużnika proporcjonalnie do wysokości wyegzekwowanych kwot.

Skargę na komornika możesz złożyć jeżeli stwierdzisz, że komornik nie wykonuje należycie swoich obowiązków.
Zgodnie z art.767 k.p.c. skargę możesz wnieść do właściwego sądu rejonowego w terminie tygodniowym od daty czynności, gdy byłaś przy niej obecna lub byłaś o jej terminie zawiadomiona , w innych wypadkach w terminie 7 dni od daty, kiedy komornik zawiadomił Cię o dokonaniu czynności, a jeżeli tego nie zrobił od daty, kiedy dowiedziałaś się o tej czynności.

;) Tak mądra rzepicha szaleje na forum i nie wie co zrobić???;) Licz na siebie!

Komornika wybiera się ze względu na rewir, ale można zerknąć na artykuł http://komornik-wojnowski.pl/jak-wybrac-komornika/ gdzie są wskazówki, jak znaleźć takiego specjalistę.

No ja mam nadzieje że nie będę musiała w przyszłości iść do komornika by ściągał od byłego męża alimenta na dziecko. Póki co zastanawiam się czy składać pismo do sądu o alimenta czy też u notariusza spisać umowę alimentacyjną bo czytałam o niej tutaj https://f.kafeteria.pl/temat/f24/alimenty-p_3785589/11 i zastanawiam się czy to będzie lepsze rozwiązanie jak sprawa w sądzie.

polecam korzystać z mniejszych kancelarii, ze swojej strony moge polecic dwie kancelarie z ktorych korzystamy w firmie https://komornik-kepno.eu i komorniklubicz.pl , odradzam hurtownie komornicze i znane kancelarie, maja duzo nizsza skutecznosc

Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:

Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.

Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne

Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0