piątek, 27 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Łomża woj.Mazowieckie

Witam .
Czy jesteście za przyłączeniem Łomży do woj. Mazowieckiego.
Łomża ma co roku słabsze połączenie PKS z Białymstokiem a za to lepsze z Warszawą. Czy Łomży by się żyło lepiej podległej warszawie niż Białymstoku ?

KMKM Łomża

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża woj.Mazowieckie

Łomża zawsze była i będzie na Mazowszu !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża woj.Mazowieckie

proste, że lepiej:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża woj.Mazowieckie

łomza wieś, podl.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża woj.Mazowieckie

Ja bardzo bym chciał żeby łomża była w mazowieckim i nie podlaegał pod Białystok

KMKM Łomża

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża woj.Mazowieckie

ja też

;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża woj.Mazowieckie

tia bo w woj. mazowieckim za darmo miliony rozdają i lepiej mieć blachy z literkami: WL (woj. mazowieckie, Łomża), hehe

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża woj.Mazowieckie

WL ma Legionowo także Łomża na pewno by takich nie miała. Poza tym powiedzcie mi jakie plusy byłyby z bycia w woj. mazowieckim, konkretne argumenty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża woj.Mazowieckie

ogarnij się...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża woj.Mazowieckie

zapytajcie na forum Ostrołęckim czy jest tak extra być pod Warszawą ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża woj.Mazowieckie

Powiem tak. Czy pod Białystok czy pod Warszawę i tak w dupie by nas mieli. Trzeba zwrócić uwagę na to że w woj. mazowieckim jest sporo większych miast gdzie w woj. podlaskim raptem trzy. Z mojej strony powiem że nazwa "podlasie" odnosząca się do Łomży podnosi mi ciśnienie:)
Dla mnie Łomża to Ziemia Łomżyńska największa na mazowszu wepchnięta w ten kur*idołek zwany "woj. podlaskie".

Piszę poprawnie po polsku

Tylko Łomża ŁKS!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża woj.Mazowieckie

Łomża żąda dostępu do morza :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża woj.Mazowieckie

W Łomży więcej dotacji dostajecie niż my w Ostrołęce...program Polska wschodnia aczkolwiek ja bym nie chciał być w podlaskim

Rychu:)))))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża woj.Mazowieckie

To dlaczego Łomża się bardziej rozwija niż ostrołęka chociaż jest w woj. mazowieckim??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża woj.Mazowieckie

Bo jak mówiłem jesteście w woj podlaskim które jest objęte programem Polska wschodnia ,wasze woj jest mniejsze a do tego więcej środków z UE do was idzie bo wschodnia Polska ma mniejsze PKB w przeliczeniu na jednego mieszkańca.Poza tym w Ostrołęce też dużo się dzieje w stosunku do poprzednich lat. Za rok 2lata będzie rozbudowana STORA ENSO (zakład celulozowy) będzie to jeden z większych ośrodków tego typu w Polsce, także powiększenie elektrowni co za tym idzie polepszenie połączenia z Warszawą koleją(modernizacja torów) co daje ,że i ruch osobowy na tym skorzysta (1,5 h do stolicy)pobudowanie drugiej części obwodnicy. Po zliczeniu tylko tych planów Łomżę wyprzedzimy....

Rychu:)))))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża woj.Mazowieckie

też WO:
1. Łomża nie rozwija się bardziej niż Ostrołęka. Nawet odrobinę odwrotnie - oni trochę bardziej "z głową".
2. Program Polska wschodnia - on jest dla biednych - dla bogatych zawsze coś innego się znajdzie i bardziej po cichu...
3. Czy Biały czy Wawa zawsze w du...ie nas będą mieli. ŚWiĘTE słowa. Z tym, że bardziej w d.. miałaby nas Wawa (co tam Łomża dla Wawy - dla Białego jesteśmy niestety drugim/trzecim rynkiem czegokolwiek). A my chcemy mieć święty spokój. Żeby nami nikt się nie interesował. Żeby nas już nikt więcej nie grabił...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża woj.Mazowieckie

Zawsze będziecie podlasiakami. Do warszawki to wam jeszcze lata świetlne brakują zacofańce bez ambicji i perspektyw.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża woj.Mazowieckie

Brakuje nam... Oj brakuje...
Ale konkretnie czego ?

Łomżyniaki mieszkania w Wawie mają, ich dzieci tam studiują, pracują...
Już wiem !
Brakuje nam tego zamieszania i korków.
No chyba nie prawda - zamieszanie i korki już mamy...

Perspektyw brak ?
Mamy je. Można wyjechać do Wawy lub nawet dalej...
Bo im dalej tym lepsza perspektywa.

Perspektywa jest ważna. Ale kogo zajmują jeszcze detale ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża woj.Mazowieckie

Osobiście nie chciałbym mieszkać w Wawie, kupa chamstwa na drodze,zarozumialców nie brakuje tam...

Rychu:)))))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża woj.Mazowieckie

Co do tego czy do Warszawy byście podlegali czy jak pod Białystok to macie racje, tam są stolice województwo i to one decydują gdzie i ile środków idzie niestety...Osobiście jestem za powrotem podziałem województw z 1998 roku kiedy w Polsce było 49 województw,wtedy była pewna sprawiedliwość....niestety to jest już historia która w najbliższych latach nie powtórzy się....

Rychu:)))))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża woj.Mazowieckie

chyba wiekszosc Lomzynian ,chcialaby ,zeby Lomza nie nalezala do woj. podlaskiego,w koncu Lomza lezy na ziemiach mazowsza...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża woj.Mazowieckie

Łomża jest to historyczne Mazowsze. Mazowsze Północne.
Obecnie podlega pod woj. podlaskie, a ma fatalne, oburzające wręcz połączenia PKS z Białymstokiem (mało autobusów itd). Z W-wą ma dużo lepsze połączenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża woj.Mazowieckie

Jeśli chodzi o rozwijanie się Łomży i Ostrołęki to poczytajcie sobie np o basenach, które powstawały w tym samym czasie... U nas nie mają głów...

___________________________________________________________
-->>SMSy<<--

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża woj.Mazowieckie

Jechałam raz z kierowco PKSu Łomzyńskiego.
Powiedział że PKS Łomża zamieża do zmiejszenia kursuwów do Białego stoku a zwiększenia do większych miast w woj.Mazowieckim

KMKM Łomża

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża woj.Mazowieckie

Książe mazowiecki pewnikiem w grobie się przewraca, widząc Łomże podłączoną pod podlasie ;)






http://www.youtube.com/watch?v=s8hSBU7qz6g

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża woj.Mazowieckie

Biedni, nie żal wam czasu na te martwe dyskusje. Tak bardzo kochacie historię i wspominacie ją z rozrzewnieniem - coś wam powiem: gdybyśmy trzymali się jej to dzisiaj byłyby praktycznie 2 województwa Małopolska i Wielkopolska. Ten co tworzył granice miał głowę na karku. Bo jak, bez Łomży Podlasie byłoby ułomne, nie ma tu żadnych większychśrednych miast, na Mazowszu jest ich dosyć. Lepiej coś znaczyć, niż być niczym. Pewnie na Mazowszu żyłoby się nam lepiej, ale może kiedyś Łomża z Podlasia się rozwinie, należy w to wierzyć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża woj.Mazowieckie

mim zdaniem lepiej nam jest w podlaskiem niż w mazowieckim. Wawa jest jak wampir wysysa wszystko z wojewodztwa mazowieckiego, wystarczy spojrzec na duzo wieksze miasta mazowsza jak płock czy radom upadaja przez warszawe.kolejna sprawa byloby zalatwienie spraw w urzedach w wawie daleko i problematycznie w samym miescie. ja nawet nie wiem czy w ostrolece zsa wydzialy zamiejscowe urzedow wojewodzkich, moze ktos wie? Miasto ma teraz problem z otrzymaniem kasy z bialegostoku a co dopiero z warszawy moze lepiej by nam bylo w warminsko mazurskim?:)patrz rozwoj elku. my chyba mamy problem z narzekaniem i brakiem optymizmu oraz przedewszystkim z miejscowa klasa polityczna ktora zadowala sie tym co jest.

osobiscie mam wrazenie iz w miescie istnieje grupa ludzi ktorzy nie chca by to miasto sie rozwijalo gdyz straca monopol na biznes i władzę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Łomża woj.Mazowieckie

Syndrom Mazowsza przypomina mi sytuacje gdy przyjedzie jakaś znakomitość i wszyscy chcą byś jej kolegami i pochwalić się że ma się jej autograf, chociaż ma wszystkich w d..... Podlaskie to piękne województwo, i co że rolnicze,tutaj ludzie są prości i szczerzy, nie tak jak w zapuszczonej Wawie, gdzie króluje chamstwo i cynizm.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org