piątek, 27 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Cenny MOSiR.

"W przedstawionym przez prezydenta Jerzego Brzezińskiego projekcie budżetu Łomży na 2011 rok na instytucje kultury fizycznej czyli MOŚiR zapisano 5 mln 590 tys 365 zł. To aż o 76% więcej niż ma wynieść ostateczny tegoroczny budżet placówki. Ponad połowę tej kwoty pochłoną wynagrodzenia pracowników, które wraz z pochodnymi oszacowano na poziomie 3 milionów 203 tysięcy 705 złotych. "
Pensje pracowników:
-3'203'705zł.
-podzielić przez 12 miesięcy = 266'975,41zł.
-podzielić przez powiedzmy 50 pracowników = 5'339,5zł. na osobę miesięcznie.
Da się w Łomży zajebi.ście zarabiać nie robiąc nic na rozwój sportu w Łomży? DA!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cenny MOSiR.

A na kluby sportowe ostatnio dali ok 30 tys do podziału - to jest jakaś paranoja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cenny MOSiR.

Nie no, dali trochę więcej niż 30 tysięcy, ale to wciąż bez żadnego porównania. Jak dla mnie to masakra przeznaczyć 3 miliony złotych na pensje pracowników nie mających pojęcia o sporcie, a wręcz przeszkadzających rozwojowi tej dziedziny życia. Kiedyś zostałem po meczu ŁKS-u, bo piłki nożnej fanem jestem ;) na stadionie. Kępy murawy powyrywane jak to po meczu na całym świecie, tyle że z tą różnicą do całego świata, pracownik MOSiR-u problem z soboty zostawił prawdopodobnie do poniedziałku, bo zwinął tylko chorągiewki z kornerów i słupki zza bramki do siatki i pojechał w piz.du do domu. Oglądając piłkę w telewizji, widziałem niejednokrotnie, jak był wywiad z jakimś piłkarzem, a z tyłu jakiś pracownik kępki udeptywał, żeby murawa nie niszczała. Pisząc że pracownik naszego MOSiR-u zostawił problem do poniedziałku, miałem nadzieję że zostawił to do poniedziałku, a nie w ogóle.
Nie wiem jak jest na basenie, bo jak już na niego idę, to jest to w Zambrowie i nie z przyzwyczajenia, tylko z oszczędności, bo ceny u nas mnie rozśmieszyły, przynajmniej na początku. Nie wiem jak jest teraz? Jak ktoś chodzi na nasz basen, to poproszę o jakąś recenzję (ceny i organizacja). Chciałbym wiedzieć za co idzie te 3 miliony na pensje.
To samo pytanie do ludzi grających w piłę czy kosza na Orlikach, jak to wygląda tam - czy nie ma problemów z czymkolwiek?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cenny MOSiR.

Kluczem sprawy jest to, kto tam jest zatrudniony.

Takos

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cenny MOSiR.

Tak Takos - z tego co wróble ćwierkają , znalazło tam zatrudnienie kilku radnych . Wyczuli pismo nosem , że nie zostaną wybrani i uwili sobie nowe stołeczki . Ja slyszałem o niejakim Kozłowskim , który obiecywał kiedyś pomoc bezrobotnym

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cenny MOSiR.

lomza23 jesli chodzi o oszczednosci jezdzac na basen w Zambrowie to czy na pewno dobrze liczysz?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cenny MOSiR.

lomza23 weź się człowieku zastanów co Ty piszesz, zerknij sobie na oświadczenie majątkowe dyrektora MOSiRu Sasinowskiego a dopiero się wypowiadaj a nie siejesz propagandę

http://www.lomza.pl/bip/index.php?wiad=7448

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cenny MOSiR.

bogatyojciec- nie wszyscy są bogatymi ojcami ;) A tak serio, to nie jeżdżę sam. Jest nas trzech. Dobrze liczę, szczególnie że lubię korzystać z sauny, która w Zambrowie jest w cenie biletu, a w Łomży trzeba zapłacić normalnie za bilet + za 15 minut sauny 8zł?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cenny MOSiR.

konrad234561 - a Tobie o co biega? Temat założyłem czytając dzisiejszy artykuł na 4lomza.pl. Jeżeli 4lomza.pl kłamie, to można między bajki mój temat włożyć. Ja się tylko tym sugerowałem.
Tu masz link do tego artykułu:
http://4lomza.pl/index.php?wiad=23617
Wyliczenia zrobiłem na zasadzie zwykłej matematyki i trochę teoretyki, bo nie wiem ile jest ludzi zatrudnionych w MOSiR-ze? Jak mnie jak 50 osób, to jeszcze więcej zarobią niż te 5'339zł. a jak jest więcej osób zatrudnionych, to co te osoby robią, że ich nie widać?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cenny MOSiR.

SKANDAL SKANDAL SKANDAL - 6 milionów ?!

Ciekawe kto tam pracuje, ile osób tam pracuje ? 50 ? Myślałem, że w takim słabo usportowionym mieście jak nasze to może jest jakiś wydział w ratuszu 5-10 osób. 50 ? To może piłkarze ŁKS są na etatach tam ? No chyba, że to jakaś polityczna przechowalnia dla świty prezydenta, coś jak DPSy i inne podobnej maści przybytki komunalne. Do łopat, odśnieżać, a nie pierdzenie w stołki ! Ciekawe jaki pomysł na sport mają kandydaci na nowych prezydentów, jak te pieniądze zagospodarować, żeby te 6 mln było widać w postaci realnej pomocy i rozwoju sportu.


http://www.rmfon.pl/play,38
"Polityka to sztuka zdobywania glosow biednych i pieniedzy bogatych w zamian za obietnice ochrony jednych przed drugimi."


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cenny MOSiR.

U P. Dyrektora MOSIRu na oświadczeniu majątkowym z 2009 jest skromna suma dlatego że nie przepracował całego roku.

http://www.4lomza.pl/index.php?wiad=19269

Pomnóżmy tą liczbę x 2 i dorzućmy nagrody, 13-ki, itp... to wyjdzie +70k/rocznie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cenny MOSiR.

o co mi chodzi? o to ze piszesz brednie dotyczące zarobków, jeżeli dochód roczny z tytułu bycia dyrektorem wynosił około 32 tys zł to stosując te same działania matematyczne wylicz sobie ile wychodzi miesięczne wynagrodzenie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cenny MOSiR.

Chyba nie wmówisz forumowiczom, że P. Dyrektor zarabia miesięcznie 2600 brutto :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cenny MOSiR.

a Ty chyba nie wmówisz że sprzataczki zarabiają po 5 tys zł :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cenny MOSiR.

bo jeśli tak to pierd... swoją robotę i idę sprzątać:D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cenny MOSiR.

konrad234561 - weź człowieku przeczytaj ten artykuł i nie broń tego MOSiR-u, bo się ośmieszasz. Wyraźnie jest tam napisane, że zdecydowanie więcej kasy będzie miał MOSiR na pensje dla pracowników w przyszłym roku. Czy tak ciężko czytać ze zrozumieniem?

"...Ponad połowę tej kwoty pochłoną wynagrodzenia pracowników, które wraz z pochodnymi oszacowano na poziomie 3 milionów 203 tysięcy 705 złotych. "

Czytaj ze zrozumieniem! Nie broń pana Sasinowskiego, bo nie masz za co Go bronić! Ja tylko cytuję słowa jaka kasa BĘDZIE! w przyszłym roku na pensje pracowników MOSiR-u. Co mnie obchodzi oświadczenie z kwietnia tego roku, jak mówimy o przyszłym roku?!
Jeszcze raz - czytaj ze zrozumieniem!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cenny MOSiR.

Autor: konrad234561 (---.mpec.lom.pl)
Data: 26-11-10 10:34

a Ty chyba nie wmówisz że sprzataczki zarabiają po 5 tys zł :-)

Te 5 tysięcy to zwykła średnia! Jak sprzątaczki przy kadrze powiedzmy 50 osób zatrudnionych w MOSiR-ze zarabiają np. 1200zł. to na resztę wychodzi jeszcze wyższa średnia, niż na poziomie 5 tysięcy zł! Proste jak sznurek w kieszeni.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cenny MOSiR.

Zaraz zaraz czy ja dobrze rozumiem........

ale po kolei, najpierw źródło:

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – ta powołana w ubiegłym roku instytucja miejska staje się coraz bardziej kosztowna. W pierwotnym budżecie miasta na ten rok na jej funkcjonowanie zapisano 2 mln 820 tys zł. W trakcie roku tę część budżetu kilkakrotnie zwiększano i ostatecznie z kasy miasta na ten cel ma zostać wydane o ponad 350 tys zł więcej. W przyszłym roku koszty funkcjonowania MOSIR-u będą jeszcze wyższe. W projekcie budżetu Łomży na 2011 rok zapisano na tę instytucję 5 milionów 590 tysięcy 365 złotych.

(...)
Zarówno stadion jak o nowy basen „w koszty MOSiR-u wejdą w przyszłym roku i ten sposób można tłumaczyć gwałtowny wzrost budżetu tej instytucji. W przedstawionym przez prezydenta Jerzego Brzezińskiego projekcie budżetu Łomży na 2011 rok na instytucje kultury fizycznej czyli MOŚiR zapisano 5 mln 590 tys 365 zł. To aż o 76% więcej niż ma wynieść ostateczny tegoroczny budżet placówki. Ponad połowę tej kwoty pochłoną wynagrodzenia pracowników, które wraz z pochodnymi oszacowano na poziomie 3 milionów 203 tysięcy 705 złotych.
http://www.4lomza.pl/index.php?wiad=23617


Teraz wywód:

A) w tym roku - 2 mln 820 tyś + ponad 350 tyś
B) w przyszłym roku - 5 mln 590 tyś 365zł ( na wynagrodzenia 3mln 203 tyś 705zł)


Pytanie; szykują się zatrudnienia w Mosirze czy jakieś podwyżki??
Bo skoro w tym roku zdołano wynagrodzić pracowników z budżetu nazwanego przeze mnie A) w kwocie nieco ponad 3mln zł i oczywiście zapewnić funkcjonowanie w tej kwocie MOSIRU, to jakim cudem w przyszłym roku TYLKO na wynagrodzenia planuje się przeznaczyć kwotę prawie porównywalną z całkowitym tegorocznym budżetem?????????????



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cenny MOSiR.

Niech Ci konrad odpowie, bo tylko on problemu nie widzi.
Kimkolwiek jest ten konrad...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cenny MOSiR.

MOSiR jest miejski i sponsorowany przez miasto dlatego mieszkańcy powinni dokładnie wiedzieć na co idzie kasa.I to dokładnie :stadion tyle ,Utrzymanie pracowników( ilu) tyle i tak dalej .A nie podaje się kwotę kilku milionów ale na co,dla kogo ? Czemu nie podają ile zarobili z biletów na basen i gdzie ta kasa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cenny MOSiR.

może na nowym basenie jurek ma wydawać numerki w szatni marcin bilety sprzedawac a krzysiek filtry czyscic?

to co za darmo maja pracowac ;-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cenny MOSiR.

aten basen to KIEDYYYY



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cenny MOSiR.

lomza23 i co z tego ze Ty widzisz problem? możesz się tylko pożalić na tym forum nic innego Ci nie pozostaje, pozdrawiam i nie denerwuj się tak Brzeziniak już nie będzie dalej prezydentem, a skoro już kasa zaklepana to co żałować ludziom pieniędzy :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cenny MOSiR.

konrad, nie ja widzę problem, tylko na tym forum Ty go nie widzisz! Ja ludziom pieniędzy nie żałuję, ale niech zarobią je uczciwie. Moje przykłady, co się robi z boiskiem piłkarskim wszędzie, a co się robi w Łomży po meczu do Ciebie nie docierają. Trudno. Żyj sobie w Swoim świecie. Niech Inni za nic nie robienie mają więcej kasy niż Ty za ciężką pracę. Dodam że naszej kasy, z naszych podatków...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cenny MOSiR.

lomza23 chyba mylisz pojęcia co do pracowników Mosiru, myslisz że są to osoby które pracują tylko na zjeździe? na samym basenie pracuje około 10 ratowników nie licząc obsługi, sprzątaczek, pań w szatni i na kasie. Na nowym basenie będzie jeszcze więcej osób pracowało więc te 50 osób z których robisz swoje cudowne obliczenia to mogą być tylko pracownicy basenu a są jeszcze Orliki, i inne którymi zarząda mosir i ma tam swoich pracowników.
Najlepsze fragmenty twoich wypowiedzi:
"Nie wiem jak jest na basenie, bo jak już na niego idę"
"To samo pytanie do ludzi grających w piłę czy kosza na Orlikach, jak to wygląda tam - czy nie ma problemów z czymkolwiek?"
wnioskować mozna z tego że mało wiesz na temat funkcjonowania mosiru i innych obiektów sportowych jemu podlegających :) są też miejskie ligi w kosza i w nogę przy których tez pracuje kilka osób i chyba nie sądzisz że oni robią to za darmo? ale te twoje 5000 zł zarobków na osobę tak mnie rozbawiło, co trzeba mieć nie pokolei w głowie żeby takie głupoty pisać:) robisz ludziom wodę z mózgu wypisując takie głupoty nie mając żadnych dokładnych informacji na temat liczby osób zatrudnionych w Mosirze. pozdrawiam i zapraszam w niedzielę do budowlanki kibice mile widziani
http://www.mlklomza.ligspace.pl/index.php?mod=Home&ac=Home

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cenny MOSiR.

Za 250000 tysięcy miesięcznie można zatrudnić 100 osób zarabiających 2500 brutto. S T O osób. Czy w jakiejś prywatnej firmie na terenie Łomży nowy pracownik dostanie 2500 brutto ? Ile firm w Łomży zatrudnia 100 osób ?

Pilnujmy naszych pieniędzy bo ciężko na nie pracujemy!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cenny MOSiR.

w lomzy zadna no moze fabryka mebli, ewentualnie browar



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cenny MOSiR.

W Zambrowie na basenie pracują 22 osoby - 9 ratowników, 7 osób obsługi, 3 osoby sprzątające, kierownik ratowników, wicedyrektor ds. administracyjnych i dyrektor.


http://www.rmfon.pl/play,38
"Polityka to sztuka zdobywania glosow biednych i pieniedzy bogatych w zamian za obietnice ochrony jednych przed drugimi."


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cenny MOSiR.

SamOn! - Nie mylę pojęć. Wiem że MOSiR zatrudnia ludzi nie tylko na Zjeździe, stąd moje pytania na temat jak to jest na basenie i Orlikach. Nie jestem od wszystkiego i wszystkiego nie wiem. Napisałem jak wyglądała "pielęgnacja" murawy po meczu, Ty napisz jak to wygląda np. na basenie. Nie wszyscy chodzą na mecze, nie wszyscy na basen itd.
Fajnie że Ciebie rozbawiłem, w końcu śmiech to zdrowie. 50 osób sobie wymyśliłem, co zresztą przyznałem wcześniej, bo nie wiem ilu jest zatrudnionych ludzi w tym tworze? Zresztą Ty chyba też nie wiesz, bo nie napisałeś konkretnie? Jak wiesz i znasz ich liczbę to podaj. Wtedy 3'203'705 złotych podzielimy przez liczbę pracowników, jaką Ty podasz, czyli konkretną liczbę o której wiesz. Ja zakładałem 50 osób i tyle wychodzi średnio na pracownika - zaprzeczysz? Napisz ile jest faktycznie i te ponad 5 tysięcy średniej pensji się zmniejszy, lub zwiększy?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cenny MOSiR.

nie mam pojęcia ile osób zatrudnia mosir ale wiem, że w następnym roku otwierają basen i chyba logiczne, że będzie potrzebne więcej pieniędzy na wypłaty. A skoro więcej pieniędzy to i więcej będzie się działo o co chyba chodzi, bo ile to można narzekać, że nic się w łomży nie dzieje i nic nie jest organizowane bo to nieprawda, coś się dzieje tylko trzeba się tym zainteresować i się trochę ruszyć z przed kompa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cenny MOSiR.

Nie no, teraz to dałeś po garach!
- "... A skoro więcej pieniędzy to i więcej będzie się działo..."
Mówimy tu o większej puli pieniędzy na WYPŁATY dla pracowników MOSiR-u! - nie na rozwój "rozrywek" w Łomży. O WYPŁATACH piszemy cały czas. Nie załapałeś jeszcze?
Ps. Doszły mnie słuchy, że Orliki zamykają na zimę, bo kasy na łopaty do odśnieżania nie mają...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cenny MOSiR.

Padło domniemanie, że być może MOSiR zatrudnia piłkarzy ŁKS-u. Otóż MOSiR w odróżnieniu od innych okolicznych MOSiRów NIE ZATRUDNIA nawet jednego zawodnika ŁKS 1926.

-----------------------------------------------------------
Hańba więc klechom, wszystkim oszczercom,
co lud tumanią i z niego drwią

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cenny MOSiR.

- w tym roku - 2 mln 820 tyś + ponad 350 tyś
- w przyszłym roku - 5 mln 590 tyś 365zł ( na wynagrodzenia 3mln 203 tyś 705zł



To nie tłumaczy takiego ogromnego wzrostu kasy!!!! W zeszłym roku na wynagrodzenia starczyło z ok. 3 mln, a w tym roku całe 3 mln ma być na wynagrodzenia.
Pytanie, ile w zeszłym roku z tych 3 mln zostało przeznaczone na wynagrodzenia? 1mln? czy może 2mln? bo na pewno nie 3mln - musiało zostać sporo na bieżące funkcjonowanie , więc skoro w tym roku ponad 3mln 200 na wynagrodzenia to wzrost na wynagrodzenia będzie o ile? O 2 mln??????? i za 2 mln chcą opłacić 60 czy nawet 100 nowych pracowników????? A może chodzi o spore premie za dobrą pracę?????
O co chodzi?

Czy takie rozliczenia kwotowe są jawne?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Cenny MOSiR.

Jakie utrzymanie stadoinu i basenu ? Przeciez tam parcuje ponad 50 osob , 10 by starczylo spokojnie.... S. wrogiem sportu !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org