czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
mandat

WITAM

dzisiaj odmowilem przyjecia mandatu karnego na dosc sporo kwote. i mam pytanie czy ktos mial stycznosc z odmowa mandatu? czy trzeba podpisac przy funkcjonariuszu jakies dokumenty stwierdzajce odmowe przyjecia mandatu, wspomne tylko ze Pan policjant spisal dane do swojego notesiku i oddal dokumenty mowiac tylko ze ktos przyjdzie spisac zeznania? czy mam czekac teraz na wezwanie do sady grodzkiego czy uszlo plazem i dostalem tylko pouczenie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mandat

musisz czekać na papierek z sądu ewentualnie z prokuratury.Troche nie fajnie bo z tą "firmą" nigdy nie wygrasz.Sąd stoi za prokuraturą ,prokuratura za policją itp.

http://main.sqipcom.com/?ref=TomHas

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mandat

a jakom kfote i co narobiles ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mandat

jasiu pińcec.... pińcet:(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mandat

Sądu Grodzkiego to już dawno nie ma ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mandat

Jak policjant nałożył na Ciebie 500 i nie przyjąłeś to Sąd nałoży z 800 plus koszta sądowe. Zostaniesz wezwany na przesłuchanie w charakterze obwinionego(przynajmniej powinieneś) i po przesłuchaniu organ ,którego f-sz nałożył mandat wystąpi z wnioskiem do Sądu o ukaranie. Zapewne przyjdzie wyrok nakazowy uznający Twoją winę w którym będzie zawarta sankcja czyli kara.Od wyroku tego możesz odwołać się w terminie 14dni i wtedy dopiero będziesz mógł udawadniać na rozprawie o swojej niewinności :) Dla przypomnienia policjant ma prawo nałożyć mandat za wykroczenie maks. do 500zł (chyba ,że w przypadku zbiegu wykroczeń 1000zł) ,a Sąd ma prawo nałożyć grzywnę do 5000zł.
A no i jeszcze jedno nie ma już Sądów Grodzkich !!!!
Ogólnie rzecz biorąc głupotę stary zrobiłeś nie przyjmując mandatu,gdyż teraz zapłacisz o wiele więcej i będziesz musiał fatygować się na przesłuchanie i rozprawę...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mandat

Myślisz że sąd ci podaruje? Dowali tyle samo plus koszty:)))



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mandat

musisz szykować sporo kwitu jeśli chcesz wygrać
biedny nie wygra nigdy z nimi, bo biednemu zawsze piach w oczy

kumpel kiedyś nie przyjął mandatu to go rozjechali i tak powiem, że nie ma sprawiedliwości na tym świecie, musiał płacić, a to że go potracili to każdy miał w zadzie

ta kraina to ruina

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mandat

pincet ale za jakie wykroczenie ?????????



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mandat

moj znajomy jedna sprawe wygral ale tak sie na niego uwzieli, ze wszyscy znali jego auto i rejestracje i non stop policja za nim jezdzila, az znowu go ukarali no i oczywiscie on byl chojrakiem i znowu mandatu nie przyjal i tym razem sprawe przegral...lepiej jest przyjac chyba, ze naprawde ma sie racje, a nie wydaje sie, ze ja sie ma

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mandat

mi kiedyś chcieli wlepić za to że przejechałem na zielonym świetle ;P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mandat

to musiales ostro przejechac xD



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mandat

Fazzi dzieki za wyczerpujace info
jasio nie interesuj sie za duzo
lauracrow1 jesli sie nie ma racji to nie powinno sie odmawiac, nie jestem chojrakiem chce tylko dowiesc ze nie powinienem dostac tak wysokiego mandatu za te niby wykorczenie

dodam tylko ze mialem tez miec zabrany dowod rejestracyjny za brak zarowki w jednym swietle a zostalem puszczony ze wszystkimi dokumentami, sam nie wiem czy zostalem puszczony wolno czy nie. powinno sie podpisywac jakis dokument stwierdzajacy odmowe przyjecia mandatu, za pare dni sie okaze co to bedzie :)) ale nie popuszecze tak latwo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mandat

proponuje zgłośic sie na policje i poprosic o mandat !twoje szanse na wygraną zą ...nijakie pozdrawiam !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mandat

Zajrzyj do taryfikatora i będziesz wiedział ile mogli cię ukarać - skoro nam nie chcesz powiedzieć, szukaj sam:)
http://www.v10.pl/prawo/Taryfikator,mandatow,10.html



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mandat

Nie musiałeś nic podpisywać. Policjant Cię wylegitymował(chyba?) ,więc ma wszelkie potrzebne dane,aby sporządzić wniosek o ukaranie do Sądu. To normalna procedura. Za jakiś czas możesz dostać wezwanie na przesłuchanie w charakterze obwinionego i tu moja rada ( zapytaj policjanta,który będzie Cię przesłuchiwał czy jest teraz możliwość przyjęcia mandatu bez kierowania wniosku do sądu). Następnie tak jak powiedziałem przyjdzie wyrok nakazowy uznający Twoją winę i będzie w nim zawarta grzywna. Jeśli zgadzasz się z wyrokiem nakazowym,płacisz grzywnę i po sprawie ,jeśli nie to piszesz odwołanie od wyroku nakazowego(masz tylko 14 dni) i potem dostajesz wezwanie do sądu na rozprawę w charakterze obwionionego przy czym w roli oskarżyciela publicznego będzie policjant( nie ten który nałożył na Ciebie mandat). Policjant ,który nałoży mandat może zostać jedynie wezwany jako świadek.
Sąd Cię uniewinni jedynie wtedy,jeśli czyn za który chciał Cię ukarać policjant nie był wykroczeniem,np. policjant chciał Cię ukarać mandatem za dłubanie w nosie itp. ;)
Ogólnie jestem pewnien,że Sąd podzieli zdanie funkcjonariusza i nie będzie go podważać. Jedyna moja rada to taka,abyś prosił o jak najniższy wymiar kary argumentując to np. tym że jesteś bezrobotny,masz na utrzymaniu 5 dzieci i żonę,Twoja mama bardzo choruje i pomagasz jej finansowo itp itd ( oczywiście to tylko przykłady ,a wszystko zależy od tego w jakiej jesteś sytuacji osobistej albo materialnej!). Mówiąc szczerze to wystarczy logicznie pomyśleć ,że to logiczne,że Sądy surowiej traktują delikwenta który odmówił przyjęcia mandatu ,bo jakby Sądy traktowały łagodniej to za pośrednictwem internetu rozeszłoby się to dość szybko i każdy nie przyjmowałby mandatu,a co za tym idzie Sądy miałby o wiele ,wiele więcej roboty :) w każdym razie daj znać za jakiś czas jak ta sprawa się skonczyła.
P.S- jest również taka opcja,że policjant tylko postraszył Cię tym,że skieruje wniosek ,a tak naprawdę w swoich papierkach odnotował "pouczenie" . Czasem się tak zdarza,ale na to bym nie liczył :)
pozdr.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mandat

No chyba nie za 5 stów;) GDyby to była stówka. Pewnie o prędkość chodziło.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mandat

zadzwonie do ciotki bo jest prawnikiem i zobacze co da sie zrobic w tej sprawie jesli potwierdzi sie ze nic z tego to poslucham sie Fazzi twojej rady czy jest mozliwosc przyjecia jeszcze przed skierowaniem do sadu. Na pouczenie w 100 % bym nie liczyl bo nie dalo sie dojsc do gadki z funkcjonariuszem, zatwardzialy w swoich przekonaniach jak "nasz" nagla smierc :)), odezwe sie w przeciagu 14 dni :)) napisze jak sprawa wyglada i czy cos wogole sie dzieje jeszcze raz Fazzi dzieki za wyczerpujace informacje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mandat

Nie ma za co. pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mandat

Ciotka nic tu nie pomoże. Miałem taki przypadek , zostałem zatrzymany za przekroczenie prędkości , policjant pokazał mi prędkość na radarze , ja byłem przekonany że jechałem prawidłowo , skończyło się w sądzie. Był policjant , który chciał dać mi mandat i oskarżyciel ale miałem też obrońcę z urzędu. Po odczytaniu różnych treści sędzia zadał mi pytanie czy oprócz mnie był zatrzymany w tym samym czasie inny samochód , potwierdziłem bo tak było i w tej chwili sędzia sprawę oddalił.v Życzę Tobie tego samego ale ja byłem na prawdę nie winny.



JUTRO TO DZIŚ, TYLE ŻE JUTRO

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mandat

no i co wygrałeś tą sprawę?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mandat

nie wiadomo:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mandat

hehe



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mandat

Sam wiesz czy byłeś winien... Jak tak to bij się w piersi - ZAPLACISZ ZA SWOJE GRZECHY i żyj zgodnie z prawem. Jak było inaczej to śpij spokojnie .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mandat

Fazzi co Ty z policji?? jeśli się nie przyjęło mandatu podpisuje się stos papierków składa zeznania możesz złożyć ze od razu jeśli nie to w sadzie. (polecam 2 wersje bo policjant nie będzie mógł sobie ułożyć zeznań na komendzie)jeśli jesteś nie winny nie bierz mandatu popieram u nas policja zgrywa święte krowy którymi nie są koszta sądowe to mit jeśli nałożą to max 50zł ale to się zdarza raz na 100 przypadków. Co do orzekania winy polskie prawo zakłada domniemanie niewinności czyli mówiąc po ludzku każdy wchodzi do sadu nie winny to policjant ma ci udowodnić winę a nie ty swoja niewinność. no chyba ze w przypadku ze ktoś oskarży cie o gwałt.
Swoja droga mandatu możesz nie przyjąć bez podawania powodu po prostu nie bo nie. nic ci za to nie grozi. Sad nie nałoży wyższej kary nie policjant.

Pozdrawiam wszystkich którzy uwazaja ze policjant jest bogiem...
bo nim jest jeśli mu na to pozwolicie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mandat

........

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mandat

Chyba policjant wymiękł i odpuścił, bo inaczej z formalnego punktu widzenia, konieczne jest potwierdzenie własnoręcznym podpisem faktu odmowy przyjęcia mandatu. Brak podpisu może być przed sądem tłumaczone, że policjant w ogóle nie wszczął postępowania mandatowego bo jak to udowodni jeśli nie ma odmowy?





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mandat

nasi policjanci kiedys jechałam z siostra i jej koleżanka... i ta koleżanka siedziała z tyłu tzn usneła na siedząco wracalismy z mazur nad ranem no i jechali za nami kilka km:) no i w pewnym momenci zatrzymali nas;) nie mieli do czego sie przyczepic jechałam poprawnie wszystko miałam sparwdzali auto jak bym cos tam miała;D ,, a co najsmieszniejsze on do mnie mówi prosze otworzyc bagaznik otworzyłam a on prosze do samochodu usiasć:P no ok siedze a tu patrza koleżanka z tyłu siedzi tzn spi ,, a oni do mnie czy ona pasy zapinała ja mówie że miała zapięte pasy .. (była przypięta pasami) a ten ją budzi świeci jej latarką hehe przeszukuje siedzenie...no szok! ona zła mówi że ma pasy zaczeła sie z nim kłócić... a i tak mandat dostała 100 zł za pasy i tak on jej wpiera ze ona nie zapieta a ona sie upiera a i tak mandat dostała... no i co heh jak wspominamy to .. to ze łzami w oczach ze śmiechu:D Ci policjanci:P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mandat

i w takim przypadku trzeba było odmówić

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mandat

no jak mogli dac jej mandat za brak pasow skoro miala te pasy? No chyba, ze je odpieli jak spala

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mandat

DEBILIZM

Admin jest tak nadgorliwy że przed chwilą skasował moje posty o następującej treści:
- czy są jeszcze grzyby w lesie
- gdzie można kupić dobre buty
- szukam dziewczyny na jesienne wieczory
Czy te posty to przestępstwo czy są złe , o co chodzi ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mandat

pojdziesz za to do kryminalu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mandat

Sprawa może trafić do sadu więc nie wiem czy to było dobre rozwiązanie. Mandat najlepiej zapłacić przez zaplacmandat.pl niż chodzić po sądach chyba, że rzeczywiście nic złego nie zrobiłeś. trzeba jednak pamiętać, że jest tutaj słowo przeciwko słowu :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mandat

kolejna m.e.n.d.a

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mandat

Odmówić przyjęcia mandatu mozesz zawsze, ale wiedz ze ta odmowa idzie potem do sądu. Co moze skończyć się dla ciebie 3 razy drozszym mandatem. Z resztą poczytaj sobie na: https://zaplacmandat.pl/warto-wiedziec/czy-moge-odmowic-przyjecia-mandatu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: mandat

Lepiej pilnujcie się na drogach, bo jakiś tam mandat to nie jest najgorsze, co może was spotkać za różnorakie przewinienia. Tutaj http://alces.pl/zatrzymanie-prawa-jazdy-za-co-policja-moze-zatrzymac-prawo-jazdy/ możecie się dowiedzieć, za co grozi, że zatrzymają wam prawo jazdy. A takiej sytuacji każdy przecież wolałby uniknąć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org