czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Skuteczne odchudzanie

Znam dobry sposób na odchudzanie, a co najważniejsze - jest skuteczny. Jeżeli ktoś ma ochotę zrzucić zbędne kilogramy, to proszę o maila na adres: zozole123@interia.pl

a.b.c

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

chodzi tylko, o dobre odzywianie sie ??? uscislij tak w skrocie



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

tak masz rację odpowiednie odżywianie to podstawa. Chodzi o to , żeby nie podjadać między posiłkami, dwa posiłki (np śniadanie i kolacja) zastąpić koktajlami (są bardzo syte i smaczne- wiem bo próbowałam), plus do tego witaminy i dużo wody (ok 2l). Jeżeli ktoś chce się odchudzić powiem gdzie kupić te koktajle

a.b.c

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

Znam lepszy sposób : stosować dwie diety , bo po jednej będziesz głodna !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

Dieta cud !
Chcesz wyszczupleć ? Nie żryj tyle !



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

wejc na taczke z calo rodzino i zjeć z gurki



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

Najlepsze,najbardziej skuteczne są plastry.
Jak są osoby zainteresowane tą metodą to podam szczegóły,tu na forum,

br1



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

a . b. c. Czy mówimy o tych koktailach , które można kupić bez recepty w aptece "Alkohole Swiata " przy Piłsudskiego ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

Nie

a.b.c

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

Można kupić je tylko od dystrybutora.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

czyli od Pani/Pana a.b.c

h0jowe forum

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

aby się odchudzić trzeba wcześniej wstawać !!!!!! Ale nie rano z łóżka tylko od stołu !!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

a może nie obżerać się batonami, chipsami, słodkimi bułkami, nie zapijać tego colą? może wstać od kompa i zrobić spacer po osiedlu? może zamiast przed tv sączyć browar to zrobić parę brzuszków? nie potrzeba koktajli i diet- cudów. wystarczy uświadomić sobie, co się rzeczywiście wtranżala i w jakich ilościach. Każdy grubas twierdzi, że je mało. na własne oczy widzę, ile to "mało" wg nich. i że nie jedzą słodyczy. jaaasne. i że przed snem się nie najadają. oczywiście...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

prawda monia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

MMonika a co ty tak ostro moze piszesz o sobie i czemu wyzywasz od grubasow paniusiu kur...a zesz mac....i gdzie to niby widzisz ze tyle jedza...
Osobiscie mam kolege ktory jje mniej odemnie i tyje a jje doslownie jak dla mnie kapke a drugi kolega ma ksywke pusty w srodku on zre jak opetany a chudy jak bat...'
Babo to genetyka wiedzie prym w odchudzaniu to wazne...oczywiscie wszelkie sporty pomagaja dieta i silna wola ale ty przedstawiasz ich jako leniwych obrzartych spaslakow...Spojrz w lustro laluniu kibic z ciebie napewno nie jest a jak chcesz udowodnic podaj linka na nk...

Ziemia jest piekłem innej planety.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

balthazar2205 ostrych masz kolegów,jeden to bat drugi to kto ,a ty to pewnie pilot z orbisu

boski gregor

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

boski juz ci napisalem co o tobie mysle co do kolegow to niestety mam ich wielu tu i w polsce zdziwil bys sie....chcesz pogadac????
Masz kur...a co ci bede zalowal nie wpierdal....j sie do mnie jak sam siedzisz **** na wulkanie a to mala wyspa....
8696288....dawaj

Ziemia jest piekłem innej planety.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

Precision Nutrition - system dietetyczny opracowany przez Dr John Berardi autora 2 znakomitych książek : Gourmet Nutrition i Precision Nutrition oraz niezliczonej ilości artykułów. Nam na forum znany jest bardziej, jako 10 przykazań żywieniowych .

Czym jest Precision Nutrition?
Jest to system dietetyczny , którego zadaniem jest w sposób jak najprostszy bez zbędnego liczenia zmienić nasze nawyki żywieniowe a dzięki temu doprowadzić nas do lepszej sylwetki, bardziej muskularnej i odtłuszczonej.

Czy to działa ?
Tak!!! Zdecydowanie, jeśli tylko będziemy postępować zgodnie ze wskazówkami, które podam poniżej na pewno osiągniemy nasze upragnione cele. To czego potrzebujemy aby osiągnąć nasze cele to odpowiednie odżywianie oraz odpowiedni trening i regeneracja.
Poniżej prezentuję wam 10 wskazówek, które musza być przestrzegane, aby nasze ciało pozbyło się niechcianego tłuszczu.

1. Należy spożywać 6-7 posiłków co 2,5 - 3 h
2. Należy w każdym posiłku spożywać "pełne białko" (zawierające wszystkie aminokwasy)
3. Należy w każdym posiłku spożywać węglowodany o w miarę jak najniższym I/G pochodzące z warzyw(najlepiej włóknistych) i owoców
4. Należy dbać aby posiłek przed treningowy był bogaty w łatwo przyswajalne białko
5. Należy dbać aby węglowodany we wszystkich posiłkach poza posiłkami przed i po treningowym pochodziły z warzyw i owoców o niskim IG. Posiłki około treningowe powinny zawierać węglowodany o wyższym I/G
6.Należy dbać aby posiłek po treningowy zawierał węglowodany proste i łatwo przyswajalne białko w proporcji 2:1
7. Należy pilnować aby 25-35%spożywanych kalorii w diecie pochodziło z tłuszczy z podziałem na : 1/3 z tłuszczy nasyconych (zwierzęcych), 1/3 z tłuszczy jednonienasyconych (np. oliwa z oliwek, avocado), a 1/3 z tłuszczy wielonienasyconych (olej lniany, rybi , orzechy i nasiona itp.)
8. Należy unikać napoi innych niż: woda mineralna niegazowana, zielona herbata itp.
9. Należy dbać o to by każdy posiłek za wyjątkiem posiłków około treningowych składał się z naturalnego, nie przetworzonego pożywienia, należy unikać słodzików, konserwantów, polepszaczy itp.
10.Należy spożywać większe ilości węglowodanów tylko w okolicach treningowych (przed i po treningu) , posiłki te powinny być ubogie w tłuszcz. W innych posiłkach powinna występować przewaga tłuszczy nad węglowodanami pochodzącymi z warzyw i owoców

Zmiana naszego dotychczasowego sposobu odżywiania na ten powyższy zaowocuje poprawą sylwetki oraz zdrowia w większości przypadków .

Pytania jakie się rodzą to jak może wyglądać przykładowy jadłospis na takiej diecie i w jaki sposób te wskazówki wprowadzić w życie ?
Jadłospis jaki tu podaje jest tylko przykładowy, jak wiadomo każdy z nas jest inny i dla każdego dieta ta powinna wygląda inaczej. Jednodniowy jadłospis :
Posiłek 1
Białka jaj
Sałata
Siemię lniane
Posiłek 2
Łosoś
Szpinak
Posiłek 3
Polędwica wołowa
Brokuły
Garść orzechów
Posiłek przed treningowy( można go pi ć w trakcie treningu)
Wpc/wpi/wph (białko serwatki) lub albuminy(białko jaj)
Carbo lub banan (białko w stosunku do węglowodanów jak 1:2)
Posiłek po treningowy
To samo jak w posiłku przed treningowym
Posiłek 6
Pierś z kurczaka
Kasza kuskus/ryż/kasza jęczmienna/płatki
Dowolny owoc
Posiłek 7
Mintaj
Chleb pełnoziarnisty razowy
Sałatka warzywna

Powyżej mamy zobrazowany przykładowy dzień treningowy na diecie Precision Nutrition, oczywiście nie podałem ilości celowo gdyż są one elementami diety bardzo osobistymi i każdy powinien dobierać je pod kątem własnych potrzeb, możliwości i celi. Jak zauważyliście dieta posiada pewne obwarowania, które należy bezwzględnie przestrzegać. Nieprzestrzeganie ich może doprowadzić do spowolnienia efektów lub ich całkowitemu zanikowi. Nim rozpoczniecie układanie diety kilka moich uwag :

- nigdy w posiłkach nie łączymy węglowodanów w dużych ilościach oraz tłuszczy (tyczy się to głównie tłuszczy nasyconych).

- dodatek warzyw nawet w niewielkich ilościach do każdego posiłku jest ważny, natomiast owoce traktował bym bardziej instrumentalnie i stosował bym je około treningowo.

-źródła pokarmowe należy maksymalnie różnicować ,zawsze dbamy o pełne białko( z mięsa, ryb, jaj, odżywek) oraz jak największą ilość warzyw liściastych o jak najbardziej intensywnym kolorze.

- owoce w umiarkowanej ilości są ok. szczególnie około treningowe z własnego doświadczenia polecam jagody (źródło luteiny).

- kaloryczność diety zmieniamy zarówno im plus jak i im minus stopniowo o 100-200 kcal cały czas obserwując reakcje naszego organizmu, dokonujemy tego przez obserwacje poziomu tłuszczu ustrojowego co 2-3 tyg.

- w przypadku ukierunkowaniu diety na masę i konieczności dodania kalorii, kalorie dodajemy najpierw do :
* posiłku po treningowego (+ 100-200 kcal w postaci węglowodanów)
* posiłku w godzinę po treningu (+ 100-200 kcal w postaci węglowodanów)
* pierwszego posiłku (śniadania) w dni treningowe (+ 100-200 kcal w postaci węglowodanów)
* o ile nadal zachodzi potrzeba zwiększenia ilości kcal w diecie, kalorie dodajemy w postaci tłuszczu, równomiernie rozkładając dodaną ilość pomiędzy wszystkie posiłki z wyjątkiem posiłków około treningowych, które jak wiadomo są wolne od tłuszczu.

-wodę należy spożywać w ilości minimum 2l pamiętając również aby nie przesadza z nadmiernym jej piciem.

Na pewno wiele osób ma pytanie co z ważeniem posiłków, co z liczeniem kcal ?
Jest to przecież jeden z ważniejszych elementów 99% zdrowych diet. Cóż jak za każdą dietą tak i za tą nie stoi "magia" lub tajemna kombinacja posiłków i tu też w późniejszym czasie będziemy musieli sięgnąć po odpowiednie bilansowanie diety ale powinno to nastąpi dopiero po tym gdy osiągniemy perfekcje w korzystaniu ze wszystkich 10 wskazówek żywieniowych.



trzeba najpierw postudiowac o odchudzaniu zeby cokolwiek wiedziec,ja sie dowiedzialem jak kiedys bylem na diecie CKD(dieta+specjalne treningi pod nia) ze zeby chudnac trzeba zaczac jesc,ale robic to wg. pewnych wyliczen bialek,tluszczy i weglowodanow i trzeba pilnowac zeby dostarczyc 6-7 posilkow dziennie (co jakies 2,5-3h) wtedy organizm zapewnia sie o tym ze skladniki potrzebne do zycia sa mu dostarczane,wiec on przestawia sie na oproznianie magazynow i wlasnie dzieki diecie+treningom aerobowym/silowym zaczynamy tracic zbedne kg bez obawy ze dotknie nas efekt jo-jo...podstawy wam przekleilem reszte zainteresowani znajda:

http://www.sfd.pl/odchudzanie/

polecam..nie ma lepszej strony,mozna trafic na konkretne dzienniki z fotkami ludzi ktorzy pozbywali sie nadmiaru tluszczu...a to konkretnie motywuje.pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

bardzo latwa dieta ujeta w paru zdaniach, denerwuje mnie jednak fakt, ze
taki glupi czynnik jak alkohol, potrafi wplynac na tusze czlowieka,
jest on ciekly to znaczy plynny, bez cukru, no z odrobinka i dodaje tyle kilogramow , ze hoooooooooooooooooo!,



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

Teraz pośród tych wszystkich diet cud, rzeczywiście trudno się połapać. Ja zaufałem mojemu koledze, który sam zszedł z wagą minus 30 kilo, więc jakby nie było, miałem prawo mu uwierzyć:)) On był na diecie Równowagi Metabolicznej i też z tego teraz korzystam. Chodzę na spotkania motywacyjne (tu można się zarejestrować - www.klubrownowagi.pl) już 7 tydzień i jest coraz lepiej, z tyg na tydz waga idzie w dół, a ja mogę stare ubrania z szafy powoli wyciągać.!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

Zanim się zacznie odchudzać dobrze jest zrobić wszystkie badania.
Żeby być pewnym, że w organizmie wszystko jest ok.
Dobrze po prostu znać poziom potasu magnezu i żelaza. Bo razem z dietą te składniki będą się ulatniać z organizmu. Oczywiście jeżeli dieta jest dobrze zbilansowana to nie powinno tak być, ale lepiej to sprawdzić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

Najlepsza jest dieta M.Ż.

....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

Ja pie..ole¡¡¡

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

jaro2818 dokladnie dieta ta dieta jest najlepsza , malo żrec

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

nie wiem jakie \"diety\" stosujecie... ale przy wzroście 1,80 ważyłem 94 kg i \"za ciężki\" się czułem!
rano 2-3 kanapki, 3 kanapki ze sobą... i 6-8-10 godz. spaceru... robię to, co lubię i tych kanapek z \"braku\" czasu nie jadłem! po 2 miesiącach 14 kg! straciłem!...

a teraz, przez ten cholerny śnieg już, 90 kg ważę!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

szron58-polecam młody zielony jęczmień :) rewelacja !! :)poczytaj o tym na forum .


Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy...


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

Przepis na dietę cud - sex i głód

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

z tym odchudzaniem to trzeba uważać, ja przez taką niekontrolowaną dietę nabawiłam się anemii. Lekarz zalecił mi przyjmowanie żelaza - zażywam Chela Ferr bio complex. Czuję się lepiej, ale już na pewno więcej nie zdecyduje się na byle jaką dietę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

Nie wierzę w żadne tego typu środki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

poczytaj na fit-sylwetka.pl o odchudzaniu. tam znajdziesz sporo artykułów i informacji, a nie taka nachalną sprzedaż z reklamami

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

No ok, ale szkoda, że nikt nie wspomina, że często otyłość jest objawem innej choroby, najczęściej tej o podłożu hormonalnym. Ważne jest jednak to, by swoje nawyki żywieniowe zmienić na takie, które nie przyniosą organizmowi szkody. Mój brat zaczynał odchudzanie mając 137kg, zamiast zwykłego chleba zaczął jeść chlebek od kupiec.pl. Potem zaczęły dochodzić owoce i warzywa, zmniejszała się ilość mięsa. Teraz udało mu się zejść do 110kg i chce osiągnąć mniej niż 100kg. Liczę na to, że mu się uda.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

ja uważam, że o skutecznym odchudzaniu można mówić wtedy kiedy dieta jest zróżnicowana i zbilansowana.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

Do każdego rodzaju diety warto podejść z rozmysłem i cierpliwością. Pomoże dobry plan, ale również zaplanowanie innego rodzaju posiłków. Mam na myśli na przykład to, co będziemy jeść, kiedy nie będzie na nic czasu, kiedy będziemy w podróży lub kiedy dopadnie nas gorsze samopoczucie. Trzeba wiedzieć, że odżywianie ma ścisły związek z naszą aktywnością i wydajnością. Pomocne będą informacje na natrawienie.pl możemy również skonsultować się z dietetykiem lub lekarzem rodzinnym. Każda zmiana w sposobie odżywiania niesie za sobą konsekwencje i warto zwrócić na ten fakt uwagę. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemności i łatwiej nam będzie trzymać się postanowień.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

Każdy przypadek jest inny i każda osoba wymaga innego podejścia do odchudzania. Ale są dwie rzeczy, które zadziałają na pewno: dieta i ruch.
Poza tym warto odstawić cukier rafinowany i zafundować sobie detoks, który skończy się całkowitym wyeliminowaniem cukrów, które szkodzą i są pustymi kaloriami. Oczywiście cukier jest również w owocach i warzywach, ale z nich nie warto rezygnować, a nawet trzeba je jeść. :)
Przy okazji zobacz, jak można naturalnie zahamować apetyt stosując African Mango.
Mi udało się zrzucić kilkadziesiąt kilogramów wyłącznie dietą. Teraz ćwiczę, żeby moje ciało jędrne i... dla przyjemności. Pokochałem sport. :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

mi pomógł dietetyk, nie muszę się sama zastanawiać, czy to co jem jest dla mnie dobre, bo wiem że mój specjalista wie najlepiej w końcu po to skończył studia i się doszkala. Czemu miałabym stosować metodę prób i blędów na sobie, czytać niewiarygodne źródła w necie? nie muszę, mój dietetyk wie co robi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

Polecam panią Darie ze Zdrowej Kalorii na Sienkiewicza, zna się na rzeczy. Schudłam 4,5kg, a dopiero zaczynam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

Żaden post, głodzenie się to nie dieta.
Rozsądny człowiek skorzysta z dietetyka i ja tak radzę!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

Oczywiście, że nie można się głodzić. Warto wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe i zadbać o ruch. Poza tym można wprowadzić praktycznie nic nieznaczące nawyki, które trochę nam pomogą w odchudzaniu mp. picie wody z cytryną http://www.kobiety.pl/fit/czy-picie-wody-wspomaga-odchudzanie
Ogólnie picie wody sporo pomaga dlatego warto o niej pamiętać każdego dnia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

Jeśli chodzi o dietę owocowo-warzywną, to w moim przypadku sprawdziła się świetnie. Udało mi się je przebrnąć m.in. dzięki wyciskarce wolnoobrotowej Muke, z której mogłam przyrządzać pyszne soki i koktajle. Pozwala przygotować soki i koktajle z dosłownie wszystkich warzyw i owoców. Warto zainwestować w taką wyciskarkę, ponieważ sok z wyciskarki różni się od napoju z blendera czy sokowirówki. Sokowirówka i blender utlenia napój, pozbawia go dużej części witamin i wartości odżywczych. Im wolniej pracuje wyciskarka tym mniej utlenia się witamin i enzymów. Wyciskarka Muke ma 30 na minutę, czyli najmniej obrotów na rynku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

Jeśli ktoś oglądał głośny ostatnio film \"Cały ten cukier\" to wie, że główną przyczyną otyłości nie są kalorie same w sobie tylko ich pochodzenie. Największy problem to przetworzona żywność. Dlatego moim zdaniem najlepsze rozwiązanie, to robienie posiłków od podstaw samemu. Dziś to nie problem, bo można nawet własnoręcznie uwędzić sobie wędlinkę https://www.dziennikwschodni.pl/artykuly-sponsorowane/jak-samemu-przygotowac-wedzona-wedline,n,1000236385.html Wiem coś o tym i polecam gorąco. Mniam!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

Kalorie, cukry, pochodzenie, łagodzenie - powiedz to osobom z chorą tarczycą czy złymi genami :P Im wystarczy powąchac jedzenie, żeby złapac kilka kg

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

Skuteczne odchudzanie to dieta i ruch.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

Trzeba unikać przede wszystkim przetworzonej żywności. To ona jest główną przyczyną naszego tycia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skuteczne odchudzanie

Dobry sposób na odchudzanie? Więcej ruchu, zdrowsza dieta, a jak się nie w jaki sposób to zrobić, od czego jest dietetyk i trener?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org