piątek, 27 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Ekonomik

Cześć;)
Gdzie lepiej iść, do liceum czy technikum ekonomicznego.Gdzie i w jakim zawodzie można pracować po technikum ekonomicznym w Łomży??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekonomik

idz do liceum!
mniej lekcji a tego samego ucza, z tym ze na ostatnim roku nie bedziesz mial prakyk.;p hehe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekonomik

No tylko że po liceum trzeba iść na studia, no a po technikum niekoniecznie.
A gdzie można pracować po samym technikum ekonomicznym??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekonomik

kebap ty chyba nie chodziłeś do szkoły? Wcale tego samego nie uczą.
motorbike ja jak bym miał wybierać to tech.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekonomik

uczylem sie w ekonomiku to wiem.. fakt faktem po LO trzeba isc na studia.. Biernaczento idz do technikum do ekonoma to zrozumiesz.. kazdy jedzie na tym samym wozku...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekonomik

ale w dzisiejszych czasach i po tech. i po liceum trzeba isc na studia. technikum jest dobre, a zwlaszcza polecam technik logistyk w ekonomie:) przyszlosciowe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekonomik

hahahah juz nie bede sie wypowiadal! czlowieku wiesz ile materialu musisz tam ogarnac na logistyce?? hohoh bardzo przyszlosciowe ale wielkim kosztem... jak ktos lubi nauke polecam ale nie dla takiego co ma wzloty a czesciej upadki.. w pierwszej klasie juz wychodzi szydlo z worka jaki ciezki jest to profil

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekonomik

A na jaki profil w technikum ekonomicznym, polecacie iść??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekonomik

to Twoim zdaniem najlepiej pojsc do Liceum i na tym zakonczyc nauczanie... a pozniej sie dziwic, ze roboty nie ma. (chociaz ja chodze do liceum, wlasnie w ekonomie, ale zamierzam isc na studia)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekonomik

Mechaniak---->technikum elektroniczne :D
Polecam
Przyszlosciowy kierunek, pozniej studia ale niekoniecznie najlepiej tez techniczne tytul inzyniera, europass(z egzaminu zawodowego) po Angielsku i bez problemu znajdujesz prace za granica za niemale pieniadze

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekonomik

Lepsze liceum po tym technikum i tak bedzie ciezko ze znalezieniem pracy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekonomik

Nie no lepiej isc do liceum a pozniej jak wiekszosc pojsc na zarzadzanie :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekonomik

Ale co po takim technikum można wykonywać??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekonomik

''Mechaniak---->technikum elektroniczne :D
Polecam
Przyszlosciowy kierunek, pozniej studia ale niekoniecznie najlepiej tez techniczne tytul inzyniera, europass(z egzaminu zawodowego) po Angielsku i bez problemu znajdujesz prace za granica za niemale pieniadze,,

Ale co potem można wykonywać/??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekonomik

LO, a potem na Zmech
Polecam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekonomik

kebap jak mogą uczyć tego samego jak w technikum dochodzą przedmioty zawodowe? Czego w liceum nie ma.
Lepiej technikum, jeżeli jesteś zdolny i zdasz egzamin końcowy to masz tytuł technika, a to nie to samo ci po liceum.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekonomik

technik ekonomista-jak zdasz zawodowy egz. technikum to nie to samo co liceum jw.masz przedmioty zawodowe. jesteś lepiej przygotowany. polecam,dobrzy nauczyciele jak jesteś ambitny to nawet się nie namyślaj. rachunkowość, finanse, ekonomia, marketing, zarządzanie a nawet prawo.dobra szkoła.na luzie,jest czas na pogawędkę, na luz i na naukę.

kobieta powinna być na salonach damą w domu matką a w sypialni dziwką

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekonomik

motorbike po technikum ekonomicznym nie znajdziesz pracy. ja jej nie mam nawet po studiach ekonomicznych [tech tez konczylem].

dobrze ci radze wybierz technikum w mechaniaku lub budowlance albo ewentualnie liceum profilowane informatyka jezyki obce biol-chem-fiz

pozniej kontynuuj nauke na studiach wylacznie inzynierskich ktore dadza ci manualne zdolnosci

dobrze ci radzi starszy kolega bezrobotny - student kolejnych studiow [ekonomia to strata czasu] stracilem 7 lat........

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekonomik

dodam jeszcze

moi koledzy informatycy, automatycy, chemik, budowlaniec, geodeta, elektronik zarabiaja dzis pieniadze a ja nie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekonomik

To w takim razie na jaki kierunek polecacie wybrać w mechaniaku??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekonomik

elektronik lub elektryk

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekonomik

A co w Łomży można wykonywać bendąc elektrykiem lub elektronikiem?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekonomik

napewno wiecej jst pracy niz dla ekonomistow

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekonomik

W mechaniaku nie ma technikum elektrycznego (chyba ze cos zmienili)

http://www.zsmio.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=72

Ja konczylem technikum elektroniczne, trzeba troche matme ogarniac bo innaczej bedzie ciezko, ale przedmioty sa do wuczenia czesc na pamiec czesc mozna zrozumiec:d zalezy od nauczyciela jaki uczy. W 4 klasie technikum bedziesz mial zapewne mozliwosc zrobienia kursu SEP na napiecie do 1 kV(poczytaj w googlach) wazny co prawda 5 lat, ale za takie pieniadze mysle ze sie oplaci.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekonomik

A dlaczego ograniczacie się do pracy tylko w Łomży? Nie lepiej jest wyjechać do większego miasta, gdzie za taką samą pracę można zarobić więcej? Fakt, że i utrzymanie jest wtedy większe, ale myślę, że i tak opłaca się wyjechać. Poza tym w większym mieście potrzeba i ekonomistów i mechaników. I przypuszczam, że można się bardziej rozwinąć w takim mieście niż w np. w Łomży. Nie ma co się oszukiwać...
Pozdrawiam!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekonomik

Z tego co opowiadal kolezka po technikum elektronicznym, poszedl na studia do wawy na automatyke i robotyke nie pamietam dokladnie(umial z elektroniki wiecej niz niejeden nauczyciel) w wawie dostal dorywcza prace przy naprawie sprzetow stawka 20zl/h
A co do postu powyzej po zdaniu egzaminu zwodowego mozesz sie ubiegac u tzw. europass w obcym jezyku(jest to potwierdzenie kwalifikacji zawodowych np w jezyku angielskim) W ten sposob otweira sie dla ciebie mozliwosc pracy np w Anglii. Podst stawka bodajze 8 funtow a z tym papierkiem 2x wiecej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekonomik

A gdzie jest INFORMATYKA? Bo sie dopatrzeć Nie mogę... I NIE GADAJCIE ŻE W MECHANIAKU BO TO WIEM!!!

___________________________________________________________

Eat, Sleep, Stunt

Połączyła nas jedna pasja, w ch*j styli

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekonomik

Na poznańskiej chyba jest

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ekonomik

Witaj, po technikum o profilu finanse i rachunkowość możesz pracować jako księgowy, gdzieś w banku itp. jest to zazwyczaj praca papierkowa, ale uważam ze i tak trzeba miec wszędzie znajomoąci zeby od razu po ekonomiku pracowac w taki sposób. Muszę podkreślić,że oprócz matury na koniec czeka cie egzamin końcowy, ktory składa się z testu oraz zadania. bardzo trudno go zdać, trzeba mieć 75% zeby zaliczyc. Łatwiej dostać się do technikum niż liceum a nauki w technikum o wiele wiele więcej!!! DUżo materiału! Na chwilę obecną radziłabym liceum, a potem Studia Wyższe :) Pozdrawiam

[...] ty nie jesteś kobietą: ty jesteś wyzwaniem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org