piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Stluczka - odszkodowanie

Witam. 3 sierpnia mialem stluczke. Jestem poszkodowanym. Szkoda nie duza wycena na 900zł. Zaraz po stluczce pojechalismy do jego ubezpieczalni (Compensa), 2 dni pozniej ekspertyza, wycena wszystko pieknie. Ale na tym koniec. Do dnia dzisejszego nie otrzymalem pieniazkow. Dzwonilem wielokrotnie nawet dzis chodzi o to ze wysylaja jakies pisma do sprawcy on nie odbiera ich nie odpowieda nie ma z nim kontaktu. A ja oczywiscie czekam. Na cale szczescie samochodem moge normalnie jezdzic. Dzis dowiedzialem sie ze maja na zalatwienie sprawy 90 dni !!!! Co moge zrobic ? Mial ktos podobny problem ? Zastanawiam sie nad kontaktem z rzecznikiem praw konsumenta. Jak myslicie ?

(-_-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stluczka - odszkodowanie

Wszystko zależy od ubezpieczyciela, ale fakt faktem, że jeśli w umowie o ubezpieczenie tego klienta jest informacja, że firma zastrzega sobie rozwiązanie problemu i wypłatę odszkodowania w terminie do 90dni to nic nie możesz zrobić. Ja miałem podobny przypadek, z tym, że firma dała czas 30dni i 14 dni na wypłatę odszkodowania od momentu wpłynięcia ostatniego dokumentu, i gdyby nie fakt, że sam poszedłem na policję po notatkę policyjną i do urzędu po wypis o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego, co w sumie wszystko razem przesłałem do ubezpieczyciela faxem, na pieniądze czekałbym pewnie z 3-4 tygodnie dłużej.

________________________________________
Life is brutal and full of zasadzkas and ...
Sometimes kopas w dupas? No, always!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stluczka - odszkodowanie

www.compensa.pl/compensa/PL/Produkty/OWU/OWU_OC_zawodowe.asp

2. Jeżeli nie umówiono się inaczej, COMPENSA wypłaci odszkodowanie w ciągu 30 dni od daty otrzymania zawiadomienia o szkodzie, pod warunkiem złożenia przez Ubezpieczającego rachunku strat oraz innych niezbędnych dokumentów uzasadniających roszczenie w ciągu 14 dni od dnia zawiadomienia COMPENSY o szkodzie.

tak więc idź do compensy i walcz o swoje , bo oni również mają 30 dni na wypłatę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stluczka - odszkodowanie

Mialem okazje poznac sposob funkcjonowania tego ubezpieczyciela.Do dzis nic sie nie zmienilo.Ostrzegam-jedyne,co dobrze ubezpieczaja,to wlasny interes.Poza tym,nas maja gdzies!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stluczka - odszkodowanie

oczywiscie jest wyjscie mozesz pojsc do zakladu gdzie ci to zrobia i wystawia rachunek dla firmy ubezpieczeniowej i to oni zaplaca za ta szkode i masz auto zrobione lecz gdy wycena ttych uszkodzen jest na 900zł a zakład zrobi to za 600 to niestety nie otrzymasz tych 300 wiec jesli chcesz zrobic na wlasna reke zeby troszke kasy ci zostalo musisz uzbroic sie w cierpliwosc i poczekacforester napisał(a):

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stluczka - odszkodowanie

oliv wiem ze moglbym tak zrobic dlatego odrazu zdecydowalem sie na wyplate gotowki.
a to o czym pisze pool jest chyba wlasnie o tym ze po wystawieniu rachunku za zrobienie mi samochodu maja 30 na uregulowanie tych platnosci.
Chyba pozostaje mi tylko czekac do tych 90 dni ktore mijaca za 2 tygodnie.
Ale ta firma to jeden wielki koszmar !!! zeby czekac prawie 3 miesiace na wyplate pieniedzy.

(-_-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stluczka - odszkodowanie

wlasnie dlatego warsztat ktory wystawia rachunek wystawia go na firme wiec ty nie musisz czekac ale na gotowke niestety musisz czekac tak to bywa ja ze swoim autem bujalem sie jakies kilka tygodni firma ktora mi go robila po rozebraniu okazalo sie ze jeszcze cos innego jest uszkodzone wiec musial przyjechac koles z ubezpieczenia na ogledziny i ktory ztwierdzil ze ma na to dwa tygodnie wiec zaczolem dzialac sam wypozyczylem sobie samochod z wypozyczalni i o tym fakcie powiadomilem firme ubezpieczeniowa na drugi dzien przyjechal ten koles ktory muwil ze ma na to dwa tygodnie co wiecej zaplacili wiecej dla firmy ktora naprawiala mi samochod zeby jak najszybciej go zrobili i zrobili w 3 tygodnie bo musieli czekac na czesci ktore zamowili a rachunek z wypozyczalni kazalem wystawic na firme ubezpieczeniowa i zaplacili i powiedzieli mi ze to pierwszy taki przypadek im sie trafil poprostu duzo ludzi nie wie ze ma duzo praw i nie korzysta z nich ja tez nie wiedzialem poprostu zaryzykowalem i do dzis zaluje ze nie wypozyczylem sobie jaguara tylko mazde

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Stluczka - odszkodowanie

Ja się dziwię, że jest tak wiele firm odszkodowawczych, a ludzie nie wiedzą co zrobić w takich sytuacjach. Takie firmy naprawdę pomagają i wszystko załatwiają. Poczytajcie sobie opinie o EuCO. Tak można się wiele dowiedzieć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org